Aloe Vera Extra, Aloepuregel (Żel bioaktywny, 100% Aloe barbadensis Miller)

Aloe Vera Extra, Aloepuregel (Żel bioaktywny, 100% Aloe barbadensis Miller)

Preparat wytwarzany z miąższu Aloe barbadensis Miller ma postać fluidu o przezroczystym kolorze i charakerystycznym zapachu świeżej rośliny. Technologia produkcji, którą zastosowano, pozwala zachować właściwości surowca.

Aloepurgel jest żelem dermokosmetycznym do użytku miejscowego, przynoszącym natychmiastową ulgę. Nałożony przed zastosowaniem kosmetyków przygotowuje skórę do ich przyjęcia. Łagodzi podrażnienia wywołane przez detergenty, spowodowane otarciami naskórka, wskutek golenia czy depilacji. Doskonały po opalaniu i w terapii oparzeń. Nawilża suchą skórę. Można stosować przy zapaleniu dziąseł.

Przebadany dermatologicznie. Formuła hipoalergiczna. Żelowany gumą ksantynową. PH identyczne z pH świeżego aloesu. Ewentualna chwilowa lepkość lub zmiana barwy wynikają wyłącznie z naturalności produktu.

Skład: Aloe Barbadensis Gel, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Cena: ok. 35zł / 150ml

/bw/

super łagodzi

kupiłam ten żel na obtarcia ale obecnie stosuję na całe nogi, jest idealny na podrażnienia po goleniu czy oparzenia słoneczne, ze względu na konsystencje jest on bardziej stosowany jako maska niż balsam

Używam tego produktu od: wrzesień 2011
Ilość zużytych opakowań: 1 1/2

Moje cudo!

Na początku używałam go tylko na oparzenia słoneczne ( w lecie moja skóra "spala się" średnio raz na tydzień, mam ekstremalnie jasną karnację), ale potem odkryłam jego inne zastosowania. Wypryski, wszelkiego rodzaju oparzenia, ugryzienia komarów. Jest cudowny. Jak dla mnie must have. Mój hit! Wart swojej ceny, a nawet, jak na swoje właściwości, śmiesznie tani : )

Ilość zużytych opakowań: 3,4 (?)

Super , ulubiona maska.

Żel aplikuję od kilku lat. Nakładam codziennie na całą twarz jako maskę i trzymam 20 min. Traktuję jako wstęp, rozgrzanie i pobudzenie skóry, a po zmyciu nakładam jakieś odżywcze serum. Uważam ,że doskonale pobudza i regeneruje. Efekt zaczerwienienia i jakby \"podrażnienia\" jest chwilowy i po 10 min znika. Jest to mój ulubiony kosmetyk, który stosuję prawie codziennie. Robię tylko przerwy na retionoidy.Działa odmładzająco, dotleniająco, regenerująco i odżywczo. Po zmyciu i nałożeniu jakiegoś serum na bazie olejku skóra jest ożywiona i wygładzona. Przed większym wyjściem super, tylko trzeba dać mu trochę czasu żeby skóra ochłonęła. Nie nadaje się jako kosmetyk czy krem pod makijaż, ponieważ tworzy maskę żelową i zasycha, więc nie takie jest jego przeznaczenie. Polecam serdecznie wszystkim 40-kom jako kurację odmładzającą.

Używam tego produktu od: min.7 lat
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

domowe sposoby na wagry

***

Producent zastrzega, iż nie jest to typowy środek pielęgnacyjny, ale do miejscowego stosowania. Wynika to po części z właściwości fizycznych preparatu, który - jak to żel z miąższu aloesowego - jest lepki, a po odparowaniu, powoduje uczucie ściągnięcia i pozostawia na skórze przezroczystą błonkę. Raczej nie nadaje się na samodzielny nawilżacz. Używałam go - zgodnie z instrukcją - jak serum, kładąc później odrobinę oleju; pod kremy, którymi dysponowałam, się nie nadawał - powodował, że się wałkowały. Nie dane mi było przekonać się o jego działaniu łagodzącym, czy kojącym, bo zaaplikowany na twarz powodował pieczenie i zaczerwienienie.
Smarowałam nim świeżą bliznę po oparzeniu i drobne otarcia, ale żadnego wpływu na proces gojenia nie zauważyłam. Nie zaobserwowałam też jakiegoś spektakularnego działania przeciwtrądzikowego, ale skóra nie zanieczyszczała się tak szybko jak zazwyczaj.
Preparat umieszczony w wygodnej zaplombowanej tubie, zakonserwowany, zdealoinizowany. Swoje zalety ma też prosta formuła (inne żele powodowały u mnie np. trądzik albo były barwione, perfumowane), ale może bardziej złożony preparat albo z innymi rozwiązaniami technologicznymi byłby lepszy, łagodniejszy, bardziej komfortowy w użytku. Tyle samo wad, co zalet...

Używam tego produktu od: tuba
Ilość zużytych opakowań: wiosna/lat czy jakoś tak