The Body Shop, Banana Conditioner (Bananowa odżywka do włosów)

The Body Shop, Banana Conditioner (Bananowa odżywka do włosów)

Lekka bananowa odżywka do włosów swoje właściwości odżywcze i intensywny zapach zawdzięcza ekwadorskim bananom, które stanowią główny jej składnik. Dzięki odżywce bananowej włosy są miękkie, lśniące i odżywione. Nowa seria Anita`s Favourites ma w swojej ofercie kultowe produkty firmy The Body Shop, stawia również mocno na ekologię. Bananowa odżywka do włosów została po raz pierwszy wypuszczona na rynek w roku 1988.

zapachowa
w butelce
Struktura
lekkie
100 – 250ml

słabsza w porównaniu ze skutecznością bananowego szamponu

Bananowy szampon to dobry produkt, więc nie wiadomo dlaczego balsam z tej samej serii jest taki nijaki. Poza zapachem słodkich bananów nie mają ze sobą wiele wspólnego. Po myciu szamponem włosy są lekkie, błyszczące, skóra głowy odświeżona, ale jak kogoś 'podkusi' zastosowanie tego balsamu, to cały pozytywny efekt znika.
Gdyby nie fakt, że kilka razy użyłam szamponu samodzielnie, to pewnie zrzuciłabym odpowiedzialność na całą serię. Ale z braku czasu, przez pewien czas używałam tylko szamponu.
Co robi balsam? Niewiele, bo kiepsko nawilża, ale to co jest największym minusem to efekt obciążenia włosów, które 1) przyklejają się do skóry, jakby coś dźwigały; 2) włosy szybko się przetłuszczają, już koło południa zaczynają wyglądać nieświeżo. Aż trudno uwierzyć, że wszystko to ten słodki balsamik :-)
Na pewno więcej go nie kupię! Same z nim kłopoty, a kto ma na to czas :-)

Nie przekonała mnie

Gdzieś zasłyszane bardzo dobre opienie o tej odżywce skusiły mnie do zakupu jej na promocji. Niestety, rozczarowałam się bo spodziewałam się więcej.
Odżywka na pewno ma niespotykany, bananowy zapach który jest bardzo przyjemny podczas użycia i zostaje na włosach praktycznie aż do następnego mycia. I niestety to by był koniec jej większych zalet. Konsystencja - średniogęsta, lekka, troszkę spływa z włosów. Zmywa się szybko. Jeśli chodzi o działanie - może troszeczkę nawilżenia... Słaby wpływ na włosy, mało zauważalny. Jak za tę cenę to niezbyt udany zakup. Owszem, odżywka jest wydajna, ale używać jej dla samej przyjemności nie widzę sensu.

Ostatnia deska rtunku

Po tą odżywkę sięgam za każdym razem, kiedy moje włosy osiągają poważny stopień wysuszenia i zniszczenia, Działa za każdym razem. Jednakże jest to odżywka bogata, właśnie do suchych włosów i włosy które są w dobrym stanie mogę po niej oklapnąć. Tak więc ja robię sobie nią taką kurację, a kiedy już jest z powrotem ok, przerzucam się na lżejszą odżywkę. Co jeszcze? Butelka jest twarda i niewygodna, zapach hmm zabawny, konsystencja tempa i niewydajna. Cena, przynajmniej w funtach, do przeżycia, ale też nie najniższa.

Studio fryzur włosy upięte jak Heidi Klum

Bez rewelacji

Od dluzszego czasu uzywam szamponu bananowego TBS, ktoregos razu skusilam sie wiec na odzywke. Szampon rewelacja, odzywka beznadziejna. Zapach niby podobny, ale cos bylo z nim nie tak. Moje wlosy sa cienkie i delikatne, ale dosyc przesuszone od produktow zwiekszajacych objetosc, wiec ten szampon kompletnie sie nie sprawdzil. Nie nawilzal, nie dodawal blasku, ulatwial tylko rozczesywanie.

przeciętna odżywka

Kupiłam na promocji szampon i odżywkę w cenie 2w1, inaczej nigdy bym nie wydała takich pieniędzy.
Odżywka jest trochę lepsza od szamponu, który okazał się zupełnym bublem.

Ta odżywka minimalnie wygładza włosy i ładnie pachnie, ale ten sam efekt można osiągnąć zwykłą, drogeryjna odżywką, która jest znacznie tańsza i wydajniejsza od tej.

Bardzo, bardzo... bananowa!

Odkryłam ją w czasach, kiedy eko-mania dopiero się rozpoczynała i produktów bez silikonów w składzie szukało się pracowicie i w pocie czoła ;)
Szampon z tej samej serii wyeliminowałam już po pierwszych testach, natomiast odżywka... hmmm... nawet trudno mi określić ilość zużytych butelek - moja łazienka bardzo często pachniała tymi bananami z BodyShop ;)

Ale nie tylko sentyment sprawia, że zdarza mi się do niej powracać - jest to po prostu bardzo fajna, lekka odżywka, która pomimo dosyć gęstej konsystencji spłukuje się bez problemu i nie obciąża moich delikatnych włosów. Robi wszystko to, co powinna robić: ułatwia rozczesywanie, włosy ładnie po niej błyszczą, są miękkie i sypkie.
No i ten obłędny bananowy zapach! Naprawdę uprzyjemnia mycie włosów.

W skrócie: na co dzień, lecz nie do "zadań specjalnych" kiedy włosy wymagają wyjątkowej regenaracji czy dodatkowego odżywienia.

Cudowny zapach, dobre działanie

Zarówno odżywka, jak i szampon mają piękny zapach. Wydajność produktu standardowa.
Włosy po użyciu odzywki są błyszczące, bardzo miękkie, dociążone, niesamowicie sypkie i łatwe do rozczesania.
Na pewno kupię ponownie :)

wlosy sie super rozczesuja

Kupilam zachecona recenzjami tutaj i odzywka super sie sprawdza. wlosy sa latwe przy rozczesywaniu, miekkie i lsniace. Mam krecone wlosy wiec przede wszystkim zalezy mi na latwym rozczesywaniu po myciu.

Ladny zapach, wydajna.

Ilość zużytych opakowań: pol butelki

Nie dla moich włosów...

Odżywka ma gęstą, kremową konsystencję o żółtym zabarwieniu. Nałożona w rozsądnej ilości nie obciąża ani nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów. Pachnie bardzo przyjemnie, bananowo, słodko, ale nie mdło. Ułatwia rozczesywanie, aczkolwiek u mnie powoduje wzmożone wypadanie włosów. Opakowanie miłe dla oka, chociaż zdecydowanie zbyt twarde. Ciężko wydobyć z niego resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 250 ml

u mnie nie działa :(

Tak chwalony, kultowy produkt...u mnie nie działa. Nie widzę anie wygładzenia ani nawilżenia, ani miękkości. Po prostu nic. Zapach - okropny!

I jeszcze te cholerne, twarde butelki, jak wytrząsnąć tak gęsty produkt? Chciałabym aby w piekle projektant tego opakowania musiał z niego wytrzącać gęsty i kremowy produkt po wsze czasy ;)

Używałam w ducie z szamponem - nie wytrzymałam oddałam komuś innegmu.

Ilość zużytych opakowań: ok 1/2 opakowania

taki sobie

Odżywka pięknie pachnie i tym mnie przekonała do siebie. Włosy są po niej miękkie, pachnące oraz delikatnie połyskujące, mimo to czegoś mi jeszcze brakuje. Jest dobra ale nie rewelacyjna. Dużym minusem jest cena.

rewelacja

Bardzo długo zwlekałam z kupieniem tej odżywki. Bałam się, że przy moich suchych, rozjaśnianych włosach się nie sprawdzi - będzie za lekka. W końcu jednak skusiłam się na duet szampon + odżywka.

Odżywka pachnie pięknie, jest dość gęsta i średnio wydajna :) Najbardziej uwielbiam jednak możliwości jakie daje. Można nakładać ją pod olej, mieszać z półproduktami, stosować solo, trzymać krótko i długo. Obojętnie od metody, odżywka spisuje się świetnie, najlepiej w duecie z szamponem.

Pozostawia włosy nawilżone, błyszczące, miękkie. Nie obciąża. Daje świetne efekty nawet na suchych, zniszczonych włosach.