The Body Shop, Banana Shampoo (Bananowy szampon do włosów)

The Body Shop, Banana Shampoo (Bananowy szampon do włosów)

Bananowy szampon, kultowy kosmetyk z 1990 roku znów w sprzedaży. Nowa wyśmienita seria naturalnych kosmetyków Anita`s Favourites. Szampon posiada wspaniałe właściwości odżywcze, włosy są miękkie, lśniące. Bardzo intensywny zapach szampon zawdzięcza ekwadorskim bananom. Produkt nie testowany na zwierzętach.

oczyszczające, wzmacniające
zapachowa
w butelce
100 – 250ml
Skóra głowy
normalna

klasyk wart docenienia

Ten szampon pamiętam z dzieciństwa. Moja mama go bardzo lubiła i na fali tego sentymentu kupiłam ten szampon, tym bardziej że udało mi się skorzystać z promocji 2 w cenie 1, czyli balsam i szampon w jednym. Kupiłam 2 komplety - jeden dla mnie i jeden dla mamy. Dla mnie to było odkrycie, bo nie pamiętam, jaki był kiedyś.
Smakowity, ale nie nachalnie i nie chemicznie pachnący szampon okazał się bardzo skutecznym zmywaczem włosów. Może nie pieni się tak jak przywykłam (podobnie do naszej serii z Bursztynowej), ale bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i nie obciąża moich dość cienkich włosów. Nie przesusza, nie podrażnia. Nie daje też jakiś spektakularnych efektów, ale w końcu to tylko szampon :) Razem z balsamem z tej serii sprawdza się doskonale! Bo bez balsamu można mieć kłopot z plączącymi się włosami - ta taki jeden minus w mojej przygodzie z tą serią. Jest też mało wydajny - stosuję go więcej niż zwyczajową ilość jak kulka orzecha (ale inaczej mi nie wychodzi ;)

Nie nie i jeszcze raz NIE

To chyba najgorszy szampon jaki kiedykolwiek miałam "przyjemnosc" używać. Kupiłam go zachęcona promocja razem z odżywka.
Na początku byłam zachwycona, uwielbiam wszystko co bananowe w kosmetykach wiec myślałam ze ta seria to strzał w dziesiątkę. Ale się pomyliłam. Po za zapachem i kosystencją nie zauważyłam żadnych plusów.
Szampon się nie pieni-co w sumie nie jest takie straszne, zważywszy ze ma w miarę naturalny skład,
Włosy są po nim tak spłatane ze polowe sobie wyrwałam zanim je rozczesalam ( swoją droga odżywka tez nic nie pomogła)
Włosy po wyschnięciu były wręcz na końcówkach jakby sfilcowane i piszące. Wyglądało to okropnie.
Na początku myślałam ze to po lecie takie są słabe, mimo ze krótko przed tym jak zaczęłam używać tę serię- sporo scielam.
Niestety dopiero po wykorzystaniu 2/3 butelki szamponu i odżywki wpadłam na to ze za stan moich włosów może być odpowidzialny szampon i ta "nic nierobiąca" odzywka.
I nie pomyliłam się, po wyrzuceniu ich do kosza i kupieniu nowych produktów, moje włosy wyglądały o niebo lepiej.

Idealny do codziennej pielegnacji

Jeden z moich ulubionych kosmetykow The Body Shop. Wlosy sa po nim miekkie, puszyste, ladnie pachna. Nie przesusza, ani nie przetluszcza nawet przy codziennym stosowaniu. Idealny do wlosow cienkich i delikatnych. Mimo butelki z twardego plastiku, nie mialam problemu ze zuzyciem szamponu do samego konca.
+ dobrze myje
+ dobrze sie pieni
+ wydajny
+ wygodne (przezroczyste) opakowanie
+ wlosy sa miekkie i puszyste
+ nie placze wlosow
+ rozsadna cena (czesto dostepny w promocji 2 w cenie 1)
+ ladny zapach dlugo utrzymujacy sie na wlosach
+ nie podraznia, nie przesusza, nie przetluszcza

Katarzyna Gudan fryzura karnawałowa 02

Bardzo dobry

Na moich zdrowych włosach szampon sprawdził się świetnie. Nie plącze, nie wysusza, nawet jakbym nie nałożyła odżywki to włosy są miękkie i dociążone. Moja wrażliwa skóra głowy też nie zaprotestowała.
Wydajność standardowa, a zapach - cudowny!

Przeciętny

Szampon spełnia swoją role i myje włosy tak jak trzeba. Dobrze domywa oleje ale też plącze włosy i zawsze po jego użyciu muszę użyć odzywki bądź maski. Cena też nie jest przyjazna więc nie polubiłam się z tym produktem.
_____
Moje włosy:
-średnio porowate z tendencją do puszenia
-szybko schną
-przeciętnej grubośći i gęstości
-nigdy nie farbowane ani nie rozjaśnianie
-nie są na nic wrażliwe
-przeciętnie wypadają

Super do długich włosów

Szampon świetny do długich, prostych włosów. Sprawia, że są dociążone, błyszczące i pięknie pachną :)

-0,5 pkt za to, że moje włosy dość szybko się po nim przetłuszczają.

Używam tego produktu od: 2-3 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

lepszy niż odżywka

Używałam w duecie z odżywką. I jak odzywka okazała się totalną klapą tak szamponu nie mogę już tak surowo ocenić. Szampon był ok,. tj mył, delikatnie mył, nie plątał, nie przesuszał. Był jak najbardziej poprawny jednak porównując stosunek ceny do jakości to faktycznie cena wydaje się być mocno przesadzona. Mogę zapłacić sporo za kosmetyk do włosów ale chcę EFEKTU! Tutaj za wysoka cena jak na przeciętny szampon.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Fajny

Szampon kupiłam razem z odżywką i stosowałam głównie razem. Szampon jest na prawd bardzo dobry. Wydajny, dobrze się pieni, zmywa oleje. Jednocześnie jednak nie wysusza ani nie podrażnia skóry głowy. Pięknie pachnie. Włosy są po nim puszyste i odbite u nasady.

Jedną gwiazdkę odejmuję za cenę i fakt, że trochę plącze moje włosy.

Uwielbiam!

To zdecydowanie mój ulubiony szampon. Mam cienkie przetłuszczające się włosy z suchymi falowanymi końcówkami. Myję je raz na dwa dni. Przy innych szamponach pod koniec drugiego dnia włosy są oklapnięte i suche. Kiedy stosuję ten wyglądają rewelacyjnie przez całe dwie doby, są puszyste i lśniące. Używałam go ostatnio w zeszłym roku a jakieś 2 miesiące temu, korzystając z promocji, postanowiłam do niego wrócić i zrobiłam zapas z racji tego, że cena regularna jest spora, nawet jak na taki dobry produkt.

Plusy:
+ dobrze myje
+ jest wydajny
+ zapach!
+ nawilża
+ nie plącze włosów (chociaż zawsze stosuję odżywkę)
+ włosy wyglądają zdrowo, są puszyste i błyszczą się

Minusy:
- butelka ciężko się otwiera
- cena, 250ml za 25zł to wg mnie przesada, warto zaopatrzyć się podczas promocji

Używam tego produktu od: paru lat, z przerwami
Ilość zużytych opakowań: ponad 10

Bardzo odżywił mi włosy

Pamiętam, że kupiłam go jakieś 10 lat temu, kiedy jeszcze farbowałam włosy na blond i mnie nie zachwycił.
Teraz jednak już od paru dobrych lat farbuję na brązowo farbą bez amoniaku i chyba ten szampon się do niej bardzo dopasował. Chyba że zmienili skład, bo etykietka na opakowaniu jest inna. Tak mi pięknie nabłyszcza o odżywia włosy, że nie potrzebuję w ogóle odżywki. Końcówki się nie rozdwajają, włosy są miękkie i mam efekt takiej "błyszczącej tafli". Poza tym ładnie pachnie - jak ktoś oczywiście lubi zapach bananów :) Jedynym minusem byłaby cena, ale z racji tego że jest wydajny, można zainwestować. Mam włosy długie, do połowy pleców a opakowanie starczyło mi na aż 4 miesiące. Została mi już tylko resztka, więc lecę po następne :)

Tylko zapach

Kupiony z ciekawości w promocji. Ogólnie rozczarowuje. Za taką cenę jedyne co mamy to śliczny, dość długo utrzymujący się zapach. Reszta przeciętna, jak w szamponie za 5 zł.

Plusy:
-zapach, świeży, bananowy, długo utrzymujący się na włosach
-dobrze się pieni
-dość dobrze myje

Minusy:
-podrażnił mi skórę głowy
-włosy po nim były okropnie splatane
-wysusza włosy
-cena

Jak na szampon za ok. 25 zł to tylko myje i pachnie. Moje włosy po nim przypominały splątane siano. O wydajności się będę się wypowiadać, gdyż nie zużyłam całego kosmetyku, więc nie wiem na ile starcza.

Używam tego produktu od: używałam parę miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Bardzo pozytywne wrażenia

Kupiłam dla fantazji w promocji 2 za 1 i bardzo miło mnie zaskoczył. Pierwsze wrażenie to oczywiście zapach - bardzo rzyjemny i naturalny. No ale zapach to nie wszystko. Później - po kilku dniach używania - nadeszła kolejna refleksja - szampon jest bardzo, bardzo delikatny. Mam wrażenie, że delikatniejszy niż wiele szamponów aptecznych. Po innych szamponach wyskakują mi ropne krostki na skórze głowy (kilka, ale zawsze), a po użyciu tego szamponu nic takiego się nie działo. I było to zauważalne! I tu szacun dla szamponu niby drogeryjnego, że jest tak delikatny.
Dodatkowo na plus, że nie obciąża moich cienkich włosów, nie przetłuszczają sie jakoś szybciej. Cudów nie czyni, ale ja od niego tego nie oczekuję - ma delikatnie myć i nie niszczyć włosów. Do stylizacji i nadawania objętości włosom stosuję inne produkty.

Zapach super - ładniejszy i bardziej naturalny niż odżywki. Wydajność - średnia, ale przy zestawieniu ceny w ofercie 2 za 1 nie jest źle - kilka złotych wiecej w porównaniu z drogeryjnym szamponem aż takiej różnicy nie czyni. A na pewno jest tańszy od większości szamponó aptecznych.

Podsumowując - zakup przypadkowy, a taki udany :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego

Edit: doczytałam, ze nie jest testowany na zwierzętach - to dla mnie dodatkowy plus :)