Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów suchych i normalnych (wersja z SLS)

Środkiem myjącym w szamponach są saponiny uzyskane z korzenia mydlnicy lekarskiej. Szampon wytwarza lekką, swoistą dla mydlnicy pianę, zmiękcza wodę i nadaje włosom połysk. Poza mydlnicą w skład szamponu wchodzą wyciągi z: skrzypu, szyszek chmielu, lipy, pokrzywy. Naturalne substancje łagodzące zmniejszają łamliwość włosów, przywracają im witalność i zdrowy wygląd. Poprzez właściwy dobór ziół ustępuje łuszczenie skóry oraz świąd, wzmacniają się cebulki włosowe. Do skóry wrażliwej na mydła i detergenty.
Stara wersja szamponu.

Skóra głowy
normalna, problemowa
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów normalnych
oczyszczające

Polubiliśmy się

Szampon wpadł w moje ręce przez przypadek, a dokładniej przez błąd drogerii internetowej, która wysłała mi go zamiast wersji bez SLS (okrągła butelka z fioletową etykietą), którą zamówiłam. Wersję bez SLS uwielbiam do codziennego stosowania i zużyłam już dobrych kilka butelek, jednak ku mojemu zaskoczeniu również wersja z SLS po przetestowaniu skradła moje serce.

Mocny szampon stosuję średnio raz w tygodniu i tak było też w tym przypadku. Oczekuję od niego przede wszystkim porządnego oczyszczenia skóry głowy, które będzie wyraźnie odczuwalne. I ten produkt radził sobie z tym świetnie. Szampon fajnie się pienił i komfortowo rozprowadzał na skórze. Delikatny ziołowy zapach dawał dodatkowe poczucie świeżości i czystości. Co ważne, mimo zawartości mocnego detergentu, nie podrażniał skóry głowy. Włosy po umyciu były sypkie, odbite od nasady, ale również miękkie i przyjemne w dotyku. Myślę, że fajną rolę odgrywają w nim ekstrakty roślinne (skrzyp, chmiel, lipa, pokrzywa) znajdujące się wysoko w składzie.

Czuję, że ten szampon stanie się jednym z moich ulubieńców w kategorii mocnych szamponów i na pewno będę do niego wracać. Szczególnie, że jego cena jest bardzo przystępna.

Uwielbiam!

Tę właśnie wersję (bo jest też ponoć nowa w okrągłej butelce) zakupiłam wraz z szamponem do włosów suchych i łamliwych, w ilościach niemal hurtowych, bo "się opłacało" :D
I chociaż w składzie wysoko ma SLS, nie podrażnia mojej wrażliwej skóry głowy, nie powoduje świądu. Pieni się bardzo delikatną pianką, pachnie lekko ziołowo (lubię). Włosy domywa cudownie. Potem są lekkie, gładkie, nawilżone. Bardzo przyjemne w dotyku, takie mięciutkie. Czuję, jakbym ich miała więcej, może przez to, że są puszyste, odbite lekko od nasady, nieobciążone. Po myciu rozczesują się bez targania, tym niemniej od czasu do czasu lubię nałożyc na nie odżywkę z tej samej serii, żeby zachować spójność lubianego przeze mnie zapachu. Szampon nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów ani skóry głowy, z mojej perspektywy i czasu używania mogę stwiedzić, że włosy zachowują swoją świeżość znacznie dłużej niż przy drogeryjnych, pełnych chemii szamponach.

mógłby być świetny!

To szampon, który generalnie polubiłam, ale przyzna szczerze: spodziewałam się lepszego składu. A mamy tu DMDM Hydantoin i Cocamide Dea. Szkoda, bo kiedyś Fitomed miał najlepsze składy.

Szampon przeznaczony do włosów suchych i zniszczonych, czyli takich jak moje. Mimo, że zawiera SLES jest stosunkowo delikatny, szczególnie dla skóry głowy, z która ostatnio mam wiele problemów.

Dobrze się pieni, pozwala na zadowalające oczyszczenie włosów bez podrażnienia skóry głowy.

Raczej do niego nie wrócę póki co, lepiej sprawdzają się inne, na przykład Fitokosmetik.

Ekstra szampon

Uwielbiam szampony o naturalnym składnie. Dlatego tez sięgnęłam po ten ze sklepowej półki.
Nie pamietam gdzie dokładnie kupiłam ale wiem ze za nie duże pieniążki.
Moje włosy nie sa mocno zniszczone, ale sa suche i potrzebowały nawilżenia. Dzięki temu szamponowi tak sie stało. Używałam miesiąc czasu i włosy zyskały na kondycji bardzo dużo. Sa wygładzone, sypkie ale nawilżone i wyglądają na zdrowe.

Bardzo dobry szampon

Szampon jest słabo dostępny i dość długo się naszukałam zanim go znalazłam ale było warto. Mam normalne, grube włosy i delikatną skłonną do łupieżu skórę głowy. Długi czas stosowałam szampony bezzapachowe ale z braku dostępu do nich musiałam zakupić coś innego co by mnie nie uczuliło...
Jest wydajny, bardzo dobrze się pienił, dobrze myje włosy i skórę głowy. Po umyciu włosy są sypkie i ładnie wyglądają. Nie uczula, nie podrażnia, nie powoduje łupieżu. Tworzy fajną gęstą pianę.
Bardzoooo dobry szampon, na pewno do niego wrócę.
Lubię jego specyficzny ziołowy zapach

bardzo dobry

bardzo dobry produkt, naprawdę działa! Bardzo dobrze myje włosy. Po zastosowaniu są miękkie, gładkie i lekkie. Jest wydajny i jak na swój naturalny skład to i dobrze się pieni i nie najgorzej pachnie. Ułatwia rozczesywanie włosów, nie uczula, nie podrażnia skóry głowy, idealny do stosowania na co dzień. Nie obciąża włosów.

Delikatne mycie

Włosy są ładne, błyszczące i miękkie. Szampon nie podrażnia skóry, ma dobry skład, a jednocześnie wystarczająco się pieni. Uważam, że to naprawdę fajny, naturalny, zdrowy dla skóry i włosów kosmetyk. I w dobrej cenie.

Dobry ale to juz nie ten sam skład

Z tym szamponem spotkałam się wiele lat temu, remedium na mój skalp wiecznie podrazniony szamponem drogeryjnym. I tak od tego czasu chętnie do niego wracam. I tak o to miesiąc temu kupiłam go ponownie, bo szczerze powiem , że w dalszym ciągu nie używam zwykłego szamponu z drogerii ze względu na podrażnienia i chemiczny zapach, a szampony dermo kosmetyczne , z apteki, są drogie więc pomyślałam właśnie o tym cudeńku. A tu nie spodzianka, za raz po wodzie w składzie widzę sls, zawsze był obecny ale dopiero gdzieś w połowie bo był to szampon naturalny , na bazie ziół i kluczowym składnikiem spieniajacym była mydlica lekarska, która de facto powinna się znajdować na początku listy, i tak było ale kiedyś, bo w tej chwili jest odwrotnie. Szok, jak firma która szczyci się naturalności pozwoliła na to aby silny i drazniący detergent umieścić na początku składu. Ale szampon pomimo tego zasługuje na cztery gwiazdki.

Bardzo wydajny

Kupiłam ten szampon już jakiś czas temu, objętość 500ml za 19 zł. Szampon bardzo ładnie pachnie, nie pieni się za bardzo ale dobrze myje włosy i skórę głowy.

Całkiem dobry

Jestem zadowolona z tego szamponu, gdyż dobrze myje włosy i oczyszcza skórę głowy. Nie pieni się jakoś bardzo mocno a także nie podrażnia skóry głowy. Do tego ma przyjemny, nie drażniący zapach. Nie ma również problemów z rozczesywaniem. Polecam

całkiem, całkiem

Zalety:
+ doskonale się pieni
+ zwiększa objętość
+ odświeża włosy
+ konsystencja żelu
+ zapach okej
+ często dostępny w promocji

Minusów nie zauważyłam

Polecam osobom , które tak jak ja uwielbiają mieć włosy puszyste , bez żadnego obciążenia ;)

Bardzo dobry szampon.

Kupiłam 500 ml w butli z pompką za 20 zł. Jestem z niego bardzo zadowolona. Pięnie pachnie, delikatnie, ale skutecznie myje, ma bardzo przyjazny skład (sulfaty są daleko w składzie). Jest gęsty, wydajny, bardzo dobrze się pieni. Włosy są czyściutkie, gładkie, nawilżone.
Fajnie, że za cenę szamponu z supermarketu mam bardzo dobry, naturalny w składzie produkt polskiej firmy.
Minusem jest słaba dostępność, właściwie mogę go kupić tylko przez stronę internetową producenta z wysoką ceną przesyłki (właściwie za to odejmuję gwiazdkę).