Emolium, Emulsja na suchą skórę głowy

Emolium, Emulsja na suchą skórę głowy

Emulsja na suchą skórę głowy Emolium dostarcza substancji zgodnych z fizjologią skóry, które utrzymują prawidłowe nawilżenie. Dzięki starannie dobranej formule, bogatej w substancje naturalnie występujące w skórze oraz przywracające fizjologiczną równowagę, preparat działa: Intensywnie nawilżająco NMF (2%), hialuronian sodu (1%) oraz kompleks aminokwasów (0,5%) zapewniają prawidłowe nawilżenie skóry, działając na dwa sposoby: wiążą wodę w skórze oraz zapobiegają jej przeznaskórkowej utracie. Ich działanie wzmacnia phytantriol (0,2%). Łagodząco Dekspantenol (2%) łagodzi podrażnienia i stymuluje regenerację komórek skóry. Phytantriol (0,2%) zwiększa skuteczność wnikania dekspantenolu i aminokwasów oraz poprawia ich efektywność. Przeciwświądowo Trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%) działają przeciwświądowo. Zmniejszają podatność skóry na odczyny zapalne i podrażnienia. Nie powoduje przetłuszczania się włosów.
Zastosowanie: Nawilżanie i pielęgnacja skóry głowy: suchej i bardzo suchej;
w chorobach przebiegających z suchością skóry (m.in. atopia, łuszczyca, łupież suchy); wspomagająco przy intensywnych kuracjach, w których skutkiem ubocznym jest suchość skóry (m.in. zapobiegających trądzikowi i łysieniu).

Skład: Aqua, Cetearyl alcohol, Dicaprylyl carbonate, Panthenol, Ceteareth-25, Zea mays oil, Sodium Hyaluronate, Wheat amino acids, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium PCA, Glucose, Urea, Glutamic acid, Lysine, Allantoin, Lactic acid, Propylene glycol, Polyquaternium-37, Propylene glycol dicaprylate/dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Phytantriol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic acid, Ascorbyl palmitate, Citric acid, Disodium EDTA, Sodium hydroxide, Parfum.

/S/

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 286

nawet nawet

Produkt ma małą pojemność, która niestety dosyć szybko się zużywa. Nie ma mowy o zastosowaniu preparatu przed wyjściem, ponieważ włosy robią się posklejane, tłuste i nieestetyczne.
Lekko łagodzi swędzenie skalpu, ale w moim przypadku go nie eliminuje. Niestety także nie pomagał w pozbyciu się łuski przy AZS, można powiedzieć że chwilowo koił podrażenienia.
Cena w promocji jest do przełknięcia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1253026].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 130

Ok

Plusy:
- nawilża
- poprawia stan skóry
- łagodzi
- duża ulga dla skóry, uczucie jakby była ciągle pod prysznicem
- nie podrażnia
- wygodny w użyciu

Minusy:
- jednak trochę zlepia włosy, chyba że nałoży się go na mokre
- szybko się kończy
- cena

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1243973].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 14

Działa!

Moja siostra miała problem ze swędzeniem skóry głowy i łuszczeniem się skóry z powodu gęstych włosów i nie suszenia przed spaniem. Pomógł po zaledwie dwóch myciach przestała swędzieć ją skóra a po około 2 tygodniach problem zniknął na dobre :). Używa go sporadycznie, by problem po odstawieniu nie powrócił. Polecam każdemu. :)

Ilość zużytych opakowań: niecałe 2

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1022811].usefull || 0 }}% pomocna.

Anna Małecka masaż twarzy drenaż

Dodanych produktów: 27

Napisanych recenzji: 330

spełnia oczekiwania

Ta emulsja naprawdę pomaga. Miałam problem z suchą skórą głowy, w szczególności na lini włosów. Juz po pierwszym użyciu miałam mniej suchych skórek a swędzenie praktycznie przeszło. Już po 3 czy 4 użyciu problem zniknął. Później używałam go tylko profilaktycznie. Jak na obecną chwilę problem nie powrócił.

Odjęłam produktowi pół gwiazdki, gdyż produkt jednak obciąża włosy, więc wtarcie go jak się ma suche włosy i wyjście gdziekolwiek nie wchodzi w grę By uniknąć obciążenie włosów (EMULSJI NIE UŻYWA SIĘ ZARAZ PRZED MYCIEM GŁOWY) używałam go od razu po uymyciu głowy, jak miałam mokre włosy, lub wcierałam na noc, a rano myłam głowę (i to jest chyba optymalny sposób). Jednak dla efektów da się to wszystko przeżyć, jednak to produkt leczniczny a nie kosmetyczny...

Wydajność: wystarczy mała kapka roztarta na dłoni, mała buteleczka produktu starcza naprawdę na długo

Zapach: delikatny, mnie przypomina zapach kremu nivea

Produkt nie podrażnił mnie, ani nie uczulił

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[990313].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 43

O dupę potłuc

Koi i nawilża, ale tylko zaraz po nałożeniu na skalp. Po zmyciu po nawilżeniu nie ma śladu. A nakładać można tylko na noc, bo tworzy z włosów klucha.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[986651].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 9

Napisanych recenzji: 183

Działa od pierwszej chwili!

Borykałam się z problemem suchej i swędzącej skóry głowy. Wcześniej używałam przez długi czas oleju kokosoewego do olejowania włosów i nawet nie zdawałam sobie sprawy jak dba o moją skórę głowy, dopóki nie przestałam ...
Na szczęście emolium przyniosło ulgę od pierwszego użycia :)

+ działa od pierwszej chwili (przy pierwszym użyciu przez pierwsze kilkanaście minut okropnie swędziała mnie głowa, ale potem przestało i od tego momentu nic nie swędzi ) )

- zdecydowanie nie do stosowania po umyciu włosow - moje po nalożeniu może nie są tłuste, ale takie brudne, nieświeże - stosuję więc na noc i rano myję głowę :)
- cena dość wysoka, a obawiam się jaki będzie stosunek cena/wydajność bo zużywam dość dużo

Używam tego produktu od: dwoch tygodni

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[863226].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 28

Napisanych recenzji: 269

dziala ale ma skutki uboczne

Emulsja ma konsystencje leciutkiego mleczka i producent zaleca stosowac ja po umyciu glowy. Ja niestety nie moge sobie tego wyobrazic bo przetluszcza wlosy w miejscu gdzie ja nalozylam. Wtarlam ja w skore, ale niestety nic to nie dalo. Jesli chodzi o dzialanie samego produktu to jest bardzo w porzadku, nawilza skore glowy i eliminuje lupiez i swedzenie. Ja stosuje preparat na noc, po czym rano go zmywam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[824703].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 4

Napisanych recenzji: 108

Nawilża i koi

Emulsję kupiłam z polecenia lekarza, gdy po kuracji lekami bardzo zaczęła łuszczyć mi się skóra głowy. Natychmiast po zastosowaniu przynosiła ukojenie i ulgę, jednak problem z łuszczącą się skórą nie chciał zniknąć. Idealnie wyleczył skórę dopiero duet - sól z Morza Martwego stosowana na głowę jako peeling i emulsja jako nawilżacz. Taka kuracja pomogła w tempie niemal ekspresowym. Gdy problem zniknął przestałam też stosować tę emulsję.
Preparat nie powoduje przetłuszczania włosów.
Generalnie dobry nawilżacz, któy warto wypróbować przy problemach z przesuszoną i podrażnioną skórą głowy.

Używam tego produktu od: ok. dwa miesiące

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[742735].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 118

Zapłaciłam, kupiłam, użyłam i NIC

U mnie Emolium zupełnie się nie sprawdziło.
Łuszczyła mi się nieładnie skóra głowy (przy skroniach).
Preparat ładnie pachnie, szybko się wchłania i dobrze "układa mu się" z włosami (nie obciąża ich, włosy nie lepią się). Ale też nic nie pomógł. Jak niedoszłe placebo które miało pecha. A na moje problemy pomogła domowa maseczka.

Używam tego produktu od: 1 opakowanie (ok. pół roku temu)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[614143].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 12

fajny produkt

Bardzo dobra emulsja do nawilżania skóry głowy. Sprawdza sie w duecie z szamponem nawilżającym z serii emolium idealnie :) Stosuję ją na noc, po każdym myciu głowy. Nie wiem czy nie przetłuszcza włosów u nasady, ponieważ mam mega króciutkie włosy ;) ale na skóre głowy działa nawilżająco, kojąco, wchłania sie do "matu", nie lepi sie absolutnie i pomaga :)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[561381].usefull || 0 }}% pomocna.