Dove, Supreme Silk, Silkening Body Lotion (Jedwabisty balsam do ciała -stara wersja)

Zawiera czysty jedwab połączony z bogatymi substancjami nawilżającymi Dove, które aktywnie wnikają w skórę. Utrzymuje naturalny poziom nawilżenia skóry przez 24 godziny. Poprawia koloryt skóry ukazując jej naturalnie piękny, jedwabisty blask. Daje uczucie zauważalnie gładszej i bardziej miękkiej skóry. Szybko się wchłania, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, testowany dermatologicznie. Zawiera delikatne złote drobinki rozświetlające ciało.

dla połysku jest ok

Niegdyś był to produkt często goszczący na mojej półce, zwłaszcza latem. Ostatnio przypomniał mi się przy okazji testowania migdałowego balsamu Le Petit Marseillais. Po wsmarowaniu w/w balsamu w skórę zaczęłam zastanawiać się "skąd ja znam ten zapach?" No i po długim namyśle dotarłam do zakamarków pamięci i wydobyłam z nich ten właśnie balsam Dove. Pachną praktycznie tak samo - Le Petit... początkowo ładnie, a potem już ta sama, wręcz identyczna chemia...

No ale do rzeczy. Dove przydawał mi się głównie latem, bo przyznaję, że skóra nabierała po nim fajnego, złotego połysku, a przy tym nie był bardzo tłusty. Nawilżać to on raczej nie nawilżał, ale wydaje mi się, że nie taka była jego rola, używałam go ze względu na połysk i na tym polu się spisywał. Fakt, że czasami jak zgęstniał można było nałożyć go bardzo nierówno, w wyniku czego jedne partie ciała świeciły się bardziej, inne mniej :) No ale z tego co pamiętam przyjemnie mi się go stosowało. Jedynie ten zapach...

Używam tego produktu od: oj, z 10 lat temu to było
Ilość zużytych opakowań: kilka, może 4?

Poniżej krytyki

Nie wiem dlaczego zakwalifikowany jest do zapomnianych kosmetyków, bo ja go w regularnej sprzedaży zakupiłam. Kilka tygodni temu.
Daję gwiazdkę za złociste drobinki, bo na lato bardzo mi się taki kicz podoba.
Poza tym bardzo mnie tak rozreklamowany Dove zawiódł i to na całej linii.
Nie nawilża, wręcz jeszcze wysuszył moją skórę, która po posmarowaniu tym mazidłem wydaje się być pokryta silikonową powłoczką.
Nie podoba mi się zapach.
Długo się wchłania, skóra jeszcze kilka minut po posmarowaniu klei się.
Oprócz drobinek, balsam zaliczam do kategorii \'PONIŻEJ KRYTYKI\'.
Na pewno już nigdy nie kupię.
I jeszcze na dodatek ta cena! Za produkt tej wątpliwej jakości..... cena jak za ekskluzywne masło do ciała.... I z wydajnościa też nie najlepiej, ale w tym przypadku to może i dobrze, szybko zużyję i zapomnę, że popełniłam taki błąd i kupiłam kosmetyk DOVE....
Zawiodłam się na tej marce już po raz trzeci. Więcej nigdy nie zaryzykuję.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: Jedno

na lato w sam raz

vanillaemila-on nie ma w składzie samoopalacza, ani nie ma takiego zadania jak J&J, więc i zapachu takiego nie ma

Wracając do recenzji:
-idealny na lato, lekki i podkreślający-przez maluśkie drobinki-opaleniznę
-spektakularnym nawilżaczem nie jest, więc na newralgiczne miejsca trzeba stosować cos lepszego
-zapach ok
-traktuje go bardziej jak ozdabiacz ciała niż balsam
-dość rzadki, więc i wydajny, a także lekki jak już wspomniałam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Poprawny.

Produkt taki poprawny, szału nie ma, spektakularnie nie nawilża, myślę że jego plusem jest zapach, bo nie cuchnie samoopalaczem tak jak np. Johnsonn, dlatego uważam że jak ktoś wybiera między tymi dwoma, to wolałabym kupić Dove.

Używam tego produktu od: 2 miesiące jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: dwa

zwykły balsam- bez szału ;)

Balsam średnio nawilża, ma gęsta konstystencje co jest dla mnie plusem. Posiada złote refleksy które ślicznie wygladaja na skórze a w szczególności na opalonej jest to jedyny plus tego produktu. Zapach da sie zniesc ale przyjemny nie jest. Opakowanie jest bardzo ładne i cena niska (okolo 12zl) . Podsumowujac za taka cene jest calkiem dobry.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Nie polecam!

Balsam ma dość rzadką konsystencję i mimo to ciężko się wchłania (szczególnie na nogach). Stosowałam go głównie na nogi i ręce i co najśmieszniejsze po kilku stosowaniach zauważyłam, że po zastosowaniu go wychodzą mi swędzące krostki. Zalet tego produktu nie widzę...

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: 1/3

Przyjemny do skóry mieszanej a nie suchej

Jak dla mnie to dobry balsam od czasu do czasu, ale nie do codziennej nawilżającej pielęgnacji, nadaje się do pielęgnacji skóry przed imprezą, specjalnymi okazjami np. święta, sylwester

Plusy
+wygodne opakownie
+piękny zapach
+nie nachalne refleksy
+lekka konsystencja

Minusy
-slabo nawilża

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1/2 jednego opakowania

tlusty i brudny glow

Balsam ma dwie podstawowe wady: pozostawia tlusty film, co powoduje, ze jego glowna zaleta czyli rozswietlajacy glow wyglada tandetnie. Poza tym brudzi ubrania, moj podkoszulek jest od niego zolty, a dobrze wklepalam balsam i odczekalm ile trzeba.
Na upartego mozna sie nim dobrze obsluzyc, ale trwa to dosc dlugo. Jak dla mnie nadaje sie on do stosowania tylko w malych ilosciach, latem, okreslone miejsca, na pewno nie na cale cialo. Troche to wszystko dziwne, bo jest dosc rzadki, tak jak wszystkie balsamy z dove, wiec powienien wchlaniac sie szybko. Zapach typowy dla dove, nie powoduje zadnych uczulen. Na szczescie jest niewydajny, choc i tak ciezko go zuzyc. Nowa wersja jest zdecydowanie lepsza.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 opakownie

Godny kupienia

Balsam jest rewelacyjny w dotyku. Tak miękkiego i delikatnego balsamu jeszcze nie miałam. Świetnie się wchłania, nie pozostawiając skóry tłustej, a jednocześnie wspaniale nawilża. Poza tym ma delikatne, malutkie drobinki brokatu, które błyszczą się w słońcu. No i zapach bardzo przyjemny, subtelny i kobiecy. Szkoda tylko, że dłużej się nie utrzymuje na skórze. Wydajny, cena nie jest zbyt wygórowana. Daje świetny efekt przy regularnym stosowaniu 2 razy dziennie. Polecam.

POLECAM:)

B. ładny zapach. PO nałożeniu skóra jest dobrze nawilżona,ale po którymś z kolei zastosowaniu sprawia wrażenie trochę przesuszonej - wtedy peeling i jest ok:)Ze wszystkich balsamów jakie miałam (Garnier, Dax Cosmetics, Sopot) moim zdaniem najintensywniej brązuje i mocno rozświetla.

Świetny

Jest to najlepszy balsam do ciała jaki kiedykolwiek miałam i pewnie bede mieć bo nie zamierzam go zmienić. Zapach jest świetny, skóra jest po nim niesamowicie gładka i te drobinki w słońcu fajnie się mienią. NIgdy po żadnym balsamie nie miałam takiej gładkiej skóry jak po dove więc mogę go polecić każdemu z czystym sercem, jest naprawdę dobry.

Używam tego produktu od:2 lat
Ilość zużytych opakowań:duuuzo

super ;]

Świetny balsam do ciała. Ma super konsystencje, śliczny zapach, szybko się wchłania i nie zostawia plam. A przede wszystkim działa!!
Jak byłam młodsza i solaria nie były jeszcze tak rozpowszechnione, wybierałyśmy się z kumpelą na imprezę. Chciałyśmy wyglądać olśniewająco i wysmarowałyśmy się samopalaczem. Po jakiś 4 godzinach wyglądałyśmy jak spalone na oleju frytki. Imprezka skończyła się dla nas o wiele wcześniej niż sądziłyśmy. Wprawdzie byłyśmy młode i nie potrafiłyśmy równomiernie rozsmarować tego specyfiku, jednak przez tą przygodę (choć mineło kupę lat) byłam steptycznie nastawiona do wszelkich samopalaczy i balsamów brązujących, rozjaśniających.
Dobrze ż świat poszedł do przodu!!!
Po tak dobrych ocenach wizażystek, postanowiłam zaryzykować i kupić Dove Supreme Silk.
Nie żałuję.....