Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki

Zgłaszająca osoba: zzabkaa

Hydrolat z kocanki jest najbardziej ceniony za dwa unikalne kierunki działania:

1. Posiada korzystny wpływ na naczynka, działa obkurczająco oraz zmniejsza opuchnięcia, sprzyja szybkiemu zanikowi siniaków, obtłuczeń i zaczerwienień skóry, przyśpiesza wchłanianie i niwelowanie wybroczyn oraz krwiaków powstałych po urazach, zabiegach medycznych i kosmetycznych. W przypadku drobnych zranień, hamuje krwawienie i uśmierza ból. Jednocześnie wykazuje intensywne działanie przeciwzapalne i łagodzące. Przypomina działaniem witaminę K, od której w zastosowaniu zewnętrznym jest skuteczniejszy oraz pozbawiony skutków ubocznych istniejących w przypadku witaminy K stosowanej na skórę. Jest polecany w przypadku cery z poszerzonymi naczynkami, z trądzikiem różowatym, skóry podrażnionej, na okolice oczu w przypadku cieni, obwódek i opuchnięć.

2. Posiada intensywne właściwości regeneracyjne, sprzyja gojeniu i zabliźnianiu ran pourazowych, minimalizuje tworzenie blizn, sprzyja również redukcji już istniejących blizn, rozstępów i śladów potrądzikowych. Stosowany zewnętrznie stymuluje odbudowę naskórka i tworzenie nowych, zdrowych komórek skóry, jest polecany w sytuacjach wymagających regeneracji skóry, np. po zabiegach złuszczających.

Dodatkowo hydrolat z kwiatu kocanki:

- Wykazuje własności antyoksydacyjne, zwalcza wolne rodniki, przyczyniające się do przedwczesnego niszczenia skóry.

- Działa antybakteryjnie, antyseptycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. W badaniach wykazuje aktywność przeciwko bakteriom i drożdżakom z rodzaju Staphyllococcus aureus, Candida albicans i Mycobacterium phlei.

- Redukuje zapalenia i stany alergiczne skóry.

Właściwości kwiatów kocanki wynikają z zawartości licznych, specyficznych związków chemicznych, zwłaszcza diketonów, charakterystycznych tylko dla Kocanki (Helichrysum italicum).

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Organic Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Water, konserwant: Dehydroacetic Acid (0.06%), Benzyl Alcohol (0.54%)

/bw/

Mieszane uczucia

Używam go od jakiegoś miesiąca. Nie zrobił na mnie większego wrażenia, w porównaniu do tych które miałam okazję już przetestować. Mam trądzik. Niestety kocanka nie podołała...

PLUSY:
+ wspomaga gojenie się ran
+ delikatnie rozjaśnia blizny potrądzikowe
+ zmniejsza zaczerwienienia
+ łagodzi opuchnięcia i sińce pod oczami
+ działa antybakteryjnie

MINUSY:
- nie złagodził mojego trądziku
- delikatnie wysusza

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1276411].usefull || 0 }}% pomocna.

Godne polecenia

Kocanka ratuje moją cerę. Może cudów nie ma, ale pozbyłam się podskórnych grudek, dużych zaczerwienień.
Zalety:
- łagodzi zaczerwienienia
- nie ma odwiecznych krost zwłaszcza przed miesiączką
- nie wysusza
- delikatnie nawilża
Wady:
- niemiły zapach
- długotrwałe oczekiwania na efekty

Używam tego produktu od: od 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania , 4 w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1020384].usefull || 0 }}% pomocna.

niezastąpiony w pielęgnacji

Hydrolat z kocanki wybrałam ze względu na pojawiające się u mnie rumienie. Zaczęłam go stosowac 2 x dziennie i nie wiem kiedy problem przestał się pojawiać. Do tej pory od wielu lat (od kuracji Izotekiem) prawie codziennie narzekałam na rumień. Teraz skóra twarzy jest uspokojona. W końcu dobrałam do moich potrzeb całą pielęgnację, a hydrolat z kocanki stał się wisienką na torcie.

Zawsze po depilacji brwi pęsetą kładę waciki z kocanką na oczy i wszelkie zapuchnięcia i zaczerwienienia szybko mijają. Do tej pory chodziłam z czerwonymi plamami wokół brwi przez parę godzin.

BU oferuje sporą pojemność za niską cenę, kupujemy hydrolat w ciemnej butli z zamykaną zakrętką i otworkiem z dziurką - poręcznie, bezpiecznie dla produktu i wygodnie. Hydrolat nie zostawia lepkiej powłoki, nadaje się pod kremy, podkłady, także solo na noc gdy daję skórze odpocząć. Jest wydajny, ładnie ziołowo pachnie (jak dla mnie, ale ja tez lubię zapach oleju Khadi).

Jest naprawdę niezbędny w mojej pielęgnacji i zbawienny dla mojej skóry. Posiada szereg właściwości który odpowiada moim potrzebom i oczekiwaniom np: działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Szczególnie te 3 ostatnie są niezwykle przydatne w mojej pracy.

Hydrolat z kocanki i tonik z kwasem PHA 6% z BU to najlepsze co przytrafiło się mojej cerze!

Ilość zużytych opakowań: niecała połowa 200ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[986199].usefull || 0 }}% pomocna.

Dieta na trądzik

bardzo dobry produkt

+ naprawdę zmniejsza zaczerwienienia, rumień na twarzy
+ jest bardzo delikatny
+ nie uczula
+ nie powoduje wyprysków

- zapach jak kostka rosołowa :D
- cena mogłaby byc troszkę niższa :D

hydrolat bardzo fajny, pół punkta jednak odjęłam za ten niezbyt ładny zapach. myślę że nie powinien nikogo uczulić i polecam do cery naczynkowej! w ogóle to polecam sklep Biochemia Urody! dobre i polskie :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[953444].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie taki delikatny

Mnie niestety uczulił i wcale nie pomógł na naczynka. Mam cerę wrażliwą i myślałam, że ten hydrolat będzie dobrym wyborem. Niestety nie.

Być może to moja osobnicza reakcja, jednak produkt zdecydowanie nie dla mojej cery.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[939195].usefull || 0 }}% pomocna.

Śmierdzi, mocno

Przyznam szczerze, że wiele sobie obiecywałam po tym hydrolacie i byłam porządnie napalona na zakup.
Moim odwiecznym problemem jest cera naczyniowa, która ma dni zarówno lepsze jak i gorsze.
Naczytałam się o cudownych właściwościach wyciszających rumień (choć ja utrwalonego nie posiadam), zmniejszających reaktywność naczynek... itd.
Niestety nie ma co spodziewać się po hydrolacie z kocanki aż takich właściwości.
Jednakże naprawdę pozytywnie działa w przypadku cery podrażnionej - łagodzi uczucie pieczenia.
Dobrze sprawuje sie także w przypadku opuchniętej okolicy oczu oraz w przypadku trudności z ich obudzeniem. ;)
Tylko... czy to na pewno działanie kocanki czy po prostu efekt natychmiastowego ochłodzenia skóry?
Hydrolat należy przechowywać w lodówce, toteż jego temperatura, sama w sobie, może przecież wpływać na załagodzenie rozognionej skóry....
Dlatego też mam mieszane uczucia co do tego produktu. Niewiele różnił się bowiem od hydrolatu różanego, jaki też miałam okazję stosować. No, może z wyjątkiem zapachu.
Aromat, jaki towarzyszy nakładaniu preparatu, można chyba z powodzeniem przyrównać do kostki bulionowej. Nie jest to jednak zapach pysznego, maminego rosołku. Pierwsza aplikacja wywołuje największe emocje, przede wszystkim chyba zdziwienia. Jak się później okazuje - smród nie doskwiera już tak strasznie, jest do zniesienia. Pytanie tylko czy jest sens męczyć się wdychaniem tego nieprzyjemnego zapaszku. Czy nie lepiej zainwestować w hydrolat, który niewiele różnić się będzie działaniem, ale za to napawać się dodatkowo śliczną wonią?
Ja myślę, że lepiej, a takich mamy sporo do wyboru, m. in. wcześniej wymieniony hydrolat różany.
Który zresztą jest tańszy! :)

Używam tego produktu od: używałam ok. 3 mscy
Ilość zużytych opakowań: 150 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[911927].usefull || 0 }}% pomocna.

Kojący

Nigdy nie odczuwałam potrzeby stosowania toników, ale w końcu postanowiłam spróbować i bardzo mi się spodobało.

+ naturalny skład bez alkoholu
+ genialnie odświeża skórę i budzi zaspaną twarz
+ koi podrażnioną skórę, zawsze ratuje mi skórę jeśli podrażni mnie jakiś kosmetyk, pod tym względem jest świetny
+ nie pozostawia tłustej warstwy
+ nie wysusza
+ wydajny

- zapach nie należy do najpiękniejszych, na początku strasznie mi przeszkadzał, ale po jakimś czasie mój nos się przyzwyczaił i zapach całkiem przestał mi przeszkadzać
- liczyłam, że pomoże na moje pojawiające się rumieńce i naczynka, ale niestety nie zauważyłam żadnej poprawy

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[910572].usefull || 0 }}% pomocna.

Maggi przy nim pachnie

Nie jestem szczególnie wrażliwa na zapachy, ale ten produkt jest ponad moje siły...Skrapianie się codziennie smrodkiem maggi/kostki rosołowej/intensywnych ziół? Jak na złość, "zapach" utrzymywał się ładnych parę godzin od nałożenia.

Gdyby jeszcze jakieś efekty były, to może zacisnęłabym zęby. Niestety, po regularnym (porannym i wieczornym) zużyciu całej buteleczki nie zauważyłam kompletnie żadnych efektów (oprócz ulgi mojego mężczyzny, że wreszcie przestanę śmierdzieć w łóżku ;) ).

Cena niezbyt niska, zero efektów, smrodek potworny - po co się męczyć?

Używam tego produktu od: rok temu?

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[903157].usefull || 0 }}% pomocna.

Polecam!

to jest mój pierwszy hydrolat i jestem z niego bardzo zadowolona. uspokaja moją cerą, jest taka odświeżona, miła w dotyku. używam zawsze rano i wieczorem. cieżko mi powiedzieć czy sam wpłynął jakoś konkretnie na moją cerę, ale sprawdza się ze wszystkimi produktami które używam. nie przeszkadza mi zapach na który widzę że sporo osób narzeka. na pewno kupię ponowie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[900024].usefull || 0 }}% pomocna.

Lubię ale ten zapach...

doprowadza mnie do szału. TŻ uważa ze jest to zapach rosołu ale mi go nie przypomina :( Zastanawiałam się długo czy go wrzucić do koszyka, ale zdecydowałam się i nie żałuję :)

+ łagodzi podrażnienia, stany zapalne, zaczerwienienia
+ nie podrażnia
+ nie powoduje wysypu
+ wydajny

+/- dostępność (brak sklepu stacjonarnego)

- okropny z niego śmierdzioch :(

Używam tego produktu od: pazdziernok 2013
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[850603].usefull || 0 }}% pomocna.