Prosensiv, Łagodny krem ochronny nawilżający

Prosensiv, Łagodny krem ochronny nawilżający

Krem chroni skórę szczególnie wrażliwą przed niekorzystnymi czynnikami klimatycznymi i zanieczyszczeniami środowiska. Składniki aktywne tworzą barierę ochronną, wzmacniając naturalny płaszcz lipidowy. Preparat doskonale rozprowadza się na skórze, pozostawia uczucie jedwabistości.

Polecany dla skóry szczególnie wrażliwej, alergicznej, atopowej, podrażnionej czynnikami zewnętrznymi, suchej i bardzo suchej. Uzupełnienie leczenia stanów zapalnych o lekkim i umiarkowanym stopniu nasilenia.

Skład: aqua, isocetyl stearate, PEG 100 stearate, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alcohol, butyrospermium parkii, penthylene glycol, squalane, aluminium starch octenylsuccinate, ethylhexyloxyglycerin, cyclopentasiloxane (and) dimethicone, triethanolamine, acrylates/ C10- C30 alkyl acrylate crosspolymer, EDTA

Cena : 36 zł

Recenzuję wersję tłustą

Oczywiście już dawno go nie produkują, a naprawdę szkoda. Piszę bardziej z nadzieją na to, że ktoś z Dermedica zobaczy moją recenzję i jeszcze raz przemyśli decyzję o wycofaniu go. :(

Jak w tytule, używałam wersji tłustej, a nie nawilżającej. Mam bardzo suchą skórę, na dodatek wrażliwą, uczuloną na glicerynę, naczynkową itp. Generalnie nieciekawa sytuacja, żadne "nawilżające" kremy nie pomagają, zwykle wywołują tylko wysypkę, ew. łuszczenie się skóry. Znacznie lepiej działają kremy tłuste, a konkretnie świetnie działał ten jeden. Pamiętam, że jak zaczynałam go używać, to pewnego razu spojrzałam w lustro i zaczęłam się zastanawiać, czy to na pewno ja? Tak bardzo zmienił moją cerę.

Po pierwsze - jest faktycznie nawilżona. Skóra oczywiście po aplikacji się świeci, ale dla kogoś, kto przez pół życia walczy z suchą cerą, jest to zaleta, a nie wada. Skóra jest gładka, bardzo miła w dotyku.

Po drugie - jeśli tylko stosuje się go regularnie, zero wyprysków i innych niespodzianek.

Po trzecie - wyrównuje koloryt skór, mam wrażenie, że odrobinę rozjaśnia. Być może dla kogoś, kto chodzi na solarium, będzie to wada, ale moim zdaniem cera dzięki temu wygląda promiennie i młodziej.

Po czwarte - można go używać naprawdę długo, a działa tak samo dobrze. Wszelkie skoki w bok sprawiały, że tylko bardziej go kochałam. Teraz używam zwykle kombinacji dwóch kremów i muszę je zmieniać dosyć często, żeby uzyskać choć zbliżony rezultat. No niestety.

Po piąte - bardzo, bardzo wydajny, mimo że kosztował sporo, to nigdy nie było mi żal pieniędzy.

To chyba tyle, do przemyślenia dla producenta.

Używam tego produktu od: Używałam dobrych kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 5 albo więcej.

Co to ma być ? okropność

Najgorszy produkt firmy Dermedic ,lubię firmę ale ten krem mnie zniechęcił.

Nie przeszkadza mi słoiczek ale konsystencja jest okropna, ni to jogurt ni to galaretka.

Działanie ?ja nie widzę ani trochę mi ten krem nie pomógł w nawilżeniu naskórka ,miałam wręcz wrażenie ,że przeszkadza w regeneracji naskórka.

Ode mnie mega minus .

Ilość zużytych opakowań: 1 niedokończone

wart wypróbowania

krem bardzo treściwy, ale przyjemny w stosowaniu, wygładza naskórek;
pomógł mi zwalczyć przesuszenie skóry;
obecnie używam rano pod makijaż, gdy moja skóra jest wyraźnie odwodniona bądź podrażniona;
myślę, że nie zakupiłabym go gdyby nie był w promocji, warto na nią czyhać :)
polecam dla cer suchych, normalnych, względnie mieszanych w kierunku suchej

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 op.

Well 01

idealny na zimę

Używam tego kremu w wersji tłustej (wersji nawilżającej nie próbowałam) i jestem bardzo zadowolona. Idealny dla suchej, nadwrażliwej, atopowej skóry. Bardzo dobrze natłuszcza, ale szybko się wchłania, nie zostawia śladów, jednocześnie doskonale chroniąc przed zimnem. Wydajny (1 opakowanie na 2 miesiące). Drobnym minusem jest dziwny zapach (kojarzy mi się z maścią lekarską), ale ze względu na efektywność kremu nie stanowi to zbyt dużego problemu.

Używam tego produktu od:1 roku

tłusty i apteczny

Jest tak jak w recenzji - bardzo tlusty krem, ktory u mnie zupelnie sie nie wchlania, o chemiczno - aptecznym zapachu. Zeby nie wyrzucac, stosuje go na noc. Ale i tak mam wrazenie, ze caly krem wycieram w poduszke.
Na szczescie jako tako nawilza i mam wrazenie, ze czyni skore bardziej odporna w okresie zimowym

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań:

fajny tłuścioch

Fajny na zimę. Kupiłam około 2,5-3 miesiące temu i nie stosowałam codziennie, a jednynie na jakieś przesuszenia, super zimową pogodę, czasem na noc etc. W tej roli sprawił się bardzo dobrze, jest zadziwiająco lekki jak na tłuściocha (już bardziej treściwy wydał mi się krem hydrain), dość dobrze się wchłania, ale oczywiście pozostawia tłustą, świecącą warstwę i nie można mu mieć tego za złe, bo to tłusty krem ochronny, jak sama nazwa wskazuje. Wrócę do niego zimą, bo fajnie koił moją skórę. I pachniał też znośnie, choć zbyt intensywnie jak na mój gust. Ach, i uwielbiam te szpatułki dodawane do kremów Dermedica :)

Używam tego produktu od: 2,5-3 mieś
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

świetnie nawilża

Krem fantastyczny!Używałam na bardzo wysuszoną skórę i jedna aplikacja przyniosła już ukojenie. Bardzo nawilża, a przy tym ma lekką , przyjemną konsystencję.Błyskawicznie się wchłania, łagodzi podrażnienia, napina skórę i ma bardzo delikatny,niedrażniący zapach. Świetny jako nawilżacz nawet dla cery mieszanej, takiej jak moja:)nie zapchał porów, nie zostawia na twarzy tłustego filmu.

Używam tego produktu od:używałam około 3 miesięcy temu

zdrowa cera :D

Ostatnimi czasy pokochałam kosmetyki dermedica, sa rewelacyjne, a co najwazniejsze słuzą mi jak mało które. Obawiałam sie ze kremik nie bedzie odpowiedni dla mojej tłustej cery, jednakze na tę pore roku jest super; na noc idealny, natomiast na dzień uzywam go, gdy siedzę akurat w domciu, gdyż na dzień pod makijaż do tłustej cery jest ciut za tłusty i powoduje błyszczenie. Poza tym rewelacyjnie nawilza, natłuszcza i odżywia moja paszczkę, mam wrazenie ze rzeczywiście chroni moją twarz przed czynnikami zawnętrzymi, cera jest o niebo ładniejsza odkąd używam tego kremu, przede wszystkim wygląda na baaaardzo zdrowa jak nigdy przedtem, koloryt mojej buźki wyrównał sie ślicznie, a cera nabrała, co zdarzyło mi sie po raz pierwszy, ładnego kolorytu, mam wrażenie ze 'tryska energią' Kremik nie zapycha porów i nie powoduje powstawania zaskórniaków. Używam go zimą, na tę porę roku jest świetny. Nie podrażnia i łagodzi podrażnienia. Naprawdę bardzo dobry :D

niezastąpiony na zimę

Używam go zimą na policzki (mam cerę mieszaną) i o każdej innej porze roku kiecy coś mi podrażni cerę. Znakomicie chroni, tworzy na skórze taką nieświecącą powłoczkę, nawilża odpowiednio, nie natłuszcza, nie zatyka porów (na to zwracam szczególną uwagę bo mam skłonności do trądziku). Nie pachnie, co dla mnie jest ogromną zaletą każdego kremu. Łagodzi podrażnienia. Dla mnie - cudo.

koszmar

Mogę tylko zjechać ten krem - bo pozytywów w nim żadnych nie widzę, a więc:

konsystencja bardzo rzadkiego jogurtu
(ani to żel, ani krem) przez to jest strasznie niewydajny.

słoiczek - niehigieniczny z zakamarkami i za ciężki dla mnie. Sam krem: bardzo słabo nawilża, faktycznie nie podrażnia i ładnie pachnie.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1/2
Recenzja: ...

nigdy więcej

Oj ten krem to istny koszmarek. Mimo, że nie uczula, nie podrażnia, nie szczypie etc. tzn. moja skóra jako tako go toleruje, to:
- ma niehigieniczne opakowanie, nie lubie wykrzebywać kremu paluchami
- po posmarowaniu się mam wrażenie "gumy" na twarzy, tworzy taką nieprzyjemną w odczuciu powłoke, bleee
- nawilża średnio, właściwie to chyba tylko tworzy tą osłonke na twarzy, jakby w ogóle sie nie wchłaniał

Kiepski

Po pierwsze krem zaskoczyl mnie na minus 3 rzeczami:
- jest bezzapachowy- niby to nie wada w kosmetyku aptecznym, ale spodziewalam sie aromatu rownie milego, co w pozostalych kosmetykach Dermedic (zwl. w moim ukochanym Hydrain2)
- nie wiem czy uzywac go na dzien czy na noc: na noc jest stanowczo zbyt malo tresciwy, na dzien za bardzo sie blyszczy.
- po aplikacji odczuwam lekkie pieczenia i szczypanie na policzkach. Szybko mija, ale jest troche niepokojace...

Poza tym: ma lekka konsystencje (jak dla mnie troche zbyt lekka), slabo nawilza (o niebo gorzej niz Hydrain2), nie natluszcza, wchlania sie lepiej niz Hydrain, ale tez nie blyskawicznie.
Ogolnie krem na 2+, nie szkodzi, ale zeby jakos rewelacyjnie pomagal? Hmm...