Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Biochemia Urody, Puder bambusowy 100%

Zgłaszająca osoba: Lungo

Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki. Ma on postać białego, lekkiego i puszystego pyłku, który aplikowany na skórę daje transparentne wykończenie, bez efektu bielenia skóry. Puder posiada intensywne właściwości matujące. Ze względu na porowatą strukturę cząsteczek wykazuje wysokie zdolności do absorbowania nadmiaru sebum, nadając cerze matowy wygląd i odczuwalną gładkość.

Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, oprócz działania wygładzająco-matującego, puder bambusowy wykazuje dodatkowo właściwości pielęgnujące skórę. Działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Puder może z powodzeniem zastąpić talk, mikę, skrobie lub glinki stanowiące bazę pudrów sypkich lub prasowanych. Jest to składnik neutralny, który może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.

Nie powoduje zatykania porów (niekomedogenny).

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Bambusa Arundinacea Stem Extract (100%)

Cena: 14,80zł / 50ml (10g)

/s/

Klasyk zawsze w kosmetyczce

Kupuję wersje zwykle z dodatkami, ale zaczęłam od pudru bambusowego 100%. Biochemia ma najlepszy stosunek ceny do jakości i objętości ze znanych mi marek. Nietrwałe, niebieskie opakowania zostały już zmienione na takie z dużo bardziej porządnego plastiku, przejechało ze mną już sporo to pudełeczko i wygląda bez zarzutu.

Uwielbiam!

Bardzo wydajny, pomimo tego, że używam go codziennie starcza mi na parę miesięcy Świetnie matuje - ja wprawdzie nie mam z tym większego problemu, ale moja mama ze skłonnością do przetłuszczania została jego fanką ;) Długo się utrzymuje, właściwie nie poprawiam go w ciągu dnia Ogromnym plusem dla mnie jest to, że jest podręcznikowo transparentny (nie bieli ani nie nadaje żadnego odcienia) Zawsze kupuję wersję anty-UV Stosunek jakości do ceny niesamowicie korzystny
Jedynym minusem jest niepraktyczne opakowanie, warto przesypać do opakowania po innym, już zużytym pudrze, albo do niewielkich opakowań podróżnych

Najlepszy puder matujący jaki stosowałam

Jak dla mnie nie ma lepszego, przynajmniej ja na taki nie trafiłam. Jest naturalny, matuje na długo, utrwala makijaż, nie bieli, jest bardzo wydajny, dobrze się go nakłada, jest niewidoczny na skórze. Spełnia swoje funkcje.

Ujarzmij kreski Eyelinerem!

Najlepszy puder matujący!

Zaraziłam nim połowę moich koleżanek.

Bardzo ładnie matowi, nadaje też ładne wykończenie, przedłuża trwałość makijażu, nawet poprawia wygląd skóry. Jest wydajny, trwały i przede wszystkim naturalny.

Do tej pory zużyłam dwa opakowania w ciągu roku, obecnie męcze się aby skończyć zachwalany przez blogerki puder Nanda zamówiony na Wish (Nanda nawet matowi, ale tylko na kilka godzin i ma chemiczny/plastikowy zapach, plus ma za opakowanie).

Puder zazwyczaj wybieram transparentny, ciężko mi ocenić jego krycie, ale z opinii koleżanek, które wybrały wersje z kolorem wynikało, że jest dość dobre.

Nie bieli twarzy, ale czasem denerwuje jego nakładanie, mocno rozsiewa się na pędzlu, taka jego natura, także na wyjście do poprawek najlepiej mieć mniejsze opakowanie z dziurkami.

Opakowanie jest takie sobie, ale podobno je zmienili, nie zdążyłam jeszcze przetestować.

skuteczny puder

dobry puder matujacy. utrzymuje twarz w nienagannym stanie kilka godzin. nie bieli twarzy, nie przyciemnia makijazu. ma wygodne opakowanie. co bardzo wazne - ma naturalny sklad.

Jeżeli zależy Ci na zmatowieniu skóry, to najlepszy będzie transparentny sypki puder ryżowy/bambusowy, sama chwalę sobie ten z Biochemii Urody (bo jest to czysty ekstrakt z bambusa, bez zbędnych dodatków które znajdziemy w popularnych pudrach Ecocera i Paese). Bardzo zmielony, przyjemna aplikacja.

Kolekcjonuję opakowania po nim

Używam go od dobrych kilku lat z przerwami, BU od tego czasu kilka razy zmieniało szatę opakowania. Ale sam produkt pozostaje dobry bez zmian.
Moje cera ma skłonności do lekkiego błyszczenia, a ja słabość do kremów z filtrem, albo BB, a więc wszystkiego co to potęguje.
Nie oczekuję od pudru cudów. Jak dla mnie ma nie szkodzić cerze, a przy tym niwelować efekt błyszczenia oraz trzymać w ryzach moje bronzery, czy rozświetlacze. U mnie sprawdza się super :

Jakie są wrażenia :

Pozytywne :
+Bardzo , bardzo wydajny !
+Matowi
+Transparentny
+Naturalny skład
+Niska cena
+Przedłuża trwałość kosmetyków kolorowych

Negatywne:
- nie mam sie do czego przyczepić, producent nie oczekuje efektu photoshopa, czy nieskazitelnego makijażu przez 24 h, ja tego również nie wymagam.

Podsumowując dla mnie to nr 1 tego typu kosmetyk, który robi dobrze to co powinien. Aplikacja może nie należy do przyjemnych ale to jest puder sypki. Nie jest to moje pierwsze ani ostatnie opakowanie ( mam nadzieję, że będzie nadal w ofercie BU)

Świetny do matowienia skóry

Świetny puder matujący! Nie mogę używać go samodzielnie ze względu na zbyt białe wykończenie. Dlatego na ten puder nakładam jeszcze drugi, "kolorowy". Efekt jest świetny, bo skóra jest dobrze zmatowiona na dłuższy czas niż wtedy, gdy używam tylko pudru "kolorowego". Śmiało mogę nakładać obie warstwy, nie czuję, aby skóra była obciążona. To dlatego, że puder bambusowy nie zapycha skóry, jest lekki. Ma konsystencję talku. U mnie pełni funkcję dodatku , który przedłuża trwałość drugiego pudru. Tylko opakowanie jest dla mnie nie do przyjęcia, bardzo niewygodne, w dodatku duża ilość pudru się wysypuje poza pojemnik. Ale od niedawna można kupić puder w nowym opakowaniu! Teraz nie ma on dla mnie wad.

Puder na 100%

+ Nie zapycha
+ Nie wysusza skóry
+ Matuje (mocno i na długo)
+ Transparentny
+Puder obardzo wydajny (starczył na 2 lata :) ! )

Puder godny polecenia !

MATUJE NA DŁUGO

Fajny, tani puder o dużej pojemności. Nie zawiera niepotrzebnych zapychaczy i innych paskudztw. Nie podrażnia wrażliwej cery. Nałożony puszkiem matuje mocno, pędzlem - matuje średnio i utrwala. To naprawdę wartościowy produkt godny polecenia.

Dobrze matuje

Puder mieszam z innymi sypkimi, aby zwiększyć ich matujące możliwości. Dzięki transparentności można go używać niezależnie od pory roku, czy koloru twarzy. Nie ma tendencji do zapychania. Bardzo wydajny, tani. Polecam spróbować go użyć jako suchego szamponu, też daje radę.

Godny polecenia

Puder o prostym składzie.
Nie ma co oczekiwać jakiś efektów hd czy innych efektów specjalnych ale robi to co ma robić: matuje, utrwala makijaż, przedłuża jego trwałość. Efekt matu jest długotrwały i dość mocny (wrażliwców chyba może wysuszać, mojej grubej skóry mało co ruszy :)
Dobrze wygląda na skórze, nie bieli, stapia się z kolorem skóry. Dobrze współpracuje z większością mi znanych podkładów. Jest wydajny a aplikacja bezproblemowa. Wygodne opakowanie, standardowe dla produktów tego typu nie odbiega niczym od innych reprezentantów swojej kategorii.

Największym jego plusem jest to, że jest naturalny, nie uczula, nie podrażnia, nie zapycha.