Biochemia Urody, Olej arganowy 100% ekologiczny

Biochemia Urody, Olej arganowy 100% ekologiczny

Zgłaszająca osoba: ecofriendly

Olej arganowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie kwasy omega - 6 i omega - 9. Poza tym zawiera dużą dawkę witaminy E, w postaci kompleksu tokoferoli. Ilość witaminy E w oleju arganowym jest wyższa aniżeli w oliwie z oliwek. Jest to olej o intensywnych własnościach antyoksydacyjnych, wynikających z wysokiej zawartości witaminy E oraz dodatkowo związków fenolowych w tym kwasu ferulowego i karotenoidów - w postaci żółtych ksantofili. Dzięki antyoksydantom, olej chroni strukturę skóry przed zniszczeniami powodowanymi czynnikami zewnętrznymi. Olej wykazuje również działanie przeciwzapalne, łagodzące i sprzyja gojeniu, dzięki obecności fitosteroli, w tym głównie spinasterolu. Skwalan i nienasycone kwasy tłuszczowe wspomagają regenerację bariery hydrolipidowej naskórka oraz uzupełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze, w tym cennych ceramidów stanowiących cement komórkowy. Dzięki temu olej wykazuje skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, wpływając na odpowiednie nawodnienie, elastyczność, odżywienie i odnowę komórkową oraz złagodzenie procesów zapalnych.

Zgodnie z badaniem z 2007r., olej arganowy wspomaga również regulację pracy gruczołów łojowych.

Jest to olej polecany głównie w pielęgnacji cery dojrzałej, z oznakami starzenia, przede wszystkim cery suchej i odwodnionej wymagającej regeneracji, regulacji pracy gruczołów łojowych i wzmocnienia bariery lipidowej oraz skóry podrażnionej i zniszczonej np. działaniem słońca.

Olej arganowy polecany jest również w pielęgnacji włosów, zarówno do wcierania w skórę głowy, jak i do nacierania końcówek włosów w celu ochrony przed działaniem słońca oraz do pielęgnacji zniszczonej skóry rąk i paznokci.

Jest to olej szybko wchłaniający się w skórę. Obecność kwasu oleinowego sprzyja penetracji w głąb skóry składników aktywnych naturalnie obecnych w oleju, jak i tych dodanych w formulacjach z użyciem oleju arganowego.

Produkt posiada certyfikat organizacji Ecocert potwierdzający jego czystość ekologiczną.

Zastosowanie produktu:

- olej arganowy można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała oraz włosy,

- jako pielęgnacyjny olejek do twarzy stosowany samodzielnie (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem, odrobinę olejku rozgrzej między palcami i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując),

- jako dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym żelem hialuronowym (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku),

- jako natłuszczająco - nawilżający olejek do ciała stosowany bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną po kąpieli skórę,

- porcję oleju można dodać do tradycyjnego balsamu do ciała tuż przed użyciem (mieszać małe porcje balsamu i olejku na dłoni i od razu aplikować na ciało),

- odrobinę oleju można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości pielęgnujące preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę),

- jako olejek pielęgnujący końcówki włosów, odpowiedni do stosowania zarówno na suche i mokre włosy, bez spłukiwania (nabrać odrobinę oleju, rozgrzać i rozetrzeć między palcami, następnie wmasować w końce włosów, nie spłukiwać). Używaj olejku oszczędnie, aby nie przetłuścić i zbytnio nie obciążyć włosów,

- jako maska do włosów, stosowana przed umyciem (w suche, nieumyte jeszcze włosy i skórę głowy wmasować olej, zawinąć włosy w foliowy czepek i/lub ręcznik, trzymać na włosach przez ok. półgodziny do godziny i następnie umyć włosy szamponem),

- jako dodatek do wzbogacenia porcji maseczek w proszku,

- jako olejek pielęgnujący, wcierany w zniszczoną skórę rąk i paznokcie.

Nasycone kwasy tłuszczowe:

C16:0 Palmitynowy 12,6%

C18:0 Stearynowy 5.5%

Nienasycone kwasy tłuszczowe:

C18:1 Oleinowy - Omega-9 46.1%

C18:2 Linolowy - Omega-6 34.6%

C18:3 Alfa-linolenowy - Omega-3 0.1%

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Skład: Organic Argania Spinosa (Argan) Nut Oil, Mixed Tocopherols

Cena: 27,30zł / 50ml

Płynne złoto

Oleju arganowego używam sumiennie od kilku miesięcy, nie tylko do twarzy, ale również na ramiona, dekolt, biust, dłonie i paznokcie. Do włosów nie muszę, nie wymagają dodatkowego nawilżenia (oprócz maski), nie są ani suche ani przetłuszczające się, głowę myję średnio raz w tygodniu. Do twarzy używam go na zmianę z olejkiem Clarinsa i przeważnie mieszam go z żelem hialuronowym. Oczywiście nie leję na siebie pół butelki ale rozcieram i rozgrzewam w dłoniach dosłownie kilka kropel i wtedy dodaję żelu. Moja normalna cera, teraz w zimie trochę przesuszona (zwłaszcza na czole), zazwyczaj szara, bez blasku, z przebarwieniami i pierwszymi kurzymi łapkami pokochała olej arganowy od pierwszego użycia.

Co zauważyłam:

- przede wszystkim niesamowicie nawilża (mniej natłuszcza). Moim sposobem aplikowania olejku (twarz spryskana wodą termalną, olejek i żel hialuronowy, na twarz, wcześniej potraktowaną korundem i tonikiem Clinique w wersji numer 2), mam wrażenie, że dociera do najgłębszych warstw skóry, dokładnie ją nawilżając i nawadniając
- rano nie mam żadnej tłustej warstwy na twarzy a jedynie satynowy film
- częściowo wklepany a częściowo wmasowany olejek wchłania się w kilka sekund, nie zostawia tłustych plam na poduszce, ubraniach ani pościeli
- coraz bardziej wyrównuje się koloryt cery, przebarwienia znikają, twarz jest dosłownie pełna blasku, wypielęgnowana, wypoczęta i wygląda zdrowo
- wygładza pierwsze drobne zmarszczki, linie i nierówności, nawet jak się uśmiecham (a śmieję się szeroko), zmarszczki mimiczne wokół oczu stają się coraz mniej widoczne
- odkąd go użyłam nie mam już tak potwornie suchej i naciągniętej skóry na czole
- uspokaja cerę, nie ma już zaczerwień, wyprysków (nawet podczas okresu), zaskórników, bruzd i grudek, twarz jest absolutnie gładka
- ujędrnia i podnosi biust (co ostatnio było moją zmorą a żadne serum nie chciało zadziałać)
- efekt nawilżenia nie jest chwilowy, nawet jak wracam na 2 tygodnie tylko do kremu, czuję różnicę w nawilżeniu
- wygładza skórki wokół paznokci (nie muszę już ich wycinać) a same paznokcie stają się mocniejsze, twardsze i błyszczące

Póki co, stosuję go 2-3 razy w tygodniu i naprawdę widzę różnicę, między olejkiem i kremem stosowanym jednocześnie a samym kremem. Aplikacja jest bardzo przyjemna i wbrew pozorom, wcale nie trzeba wcierać go godzinami.

Efekty są spektakularne. Mąż stwierdził, że jakoś tak nagle wypiękniałam i wypogodniałam, ciągle mi się przypatruje i i zastanawia się, jak to zrobiłam. Dla mnie olejek jest wielkim odkryciem, używam już trzecią buteleczkę i myślę, gdzie kupić większą. Cena jest bardzo przystępna a olejek naprawdę wydajny.

Będę go stosować prawdopodobnie do końca życia. Po mojej mamie widzę, że dobre nawilżenie, jest kluczem do chociaż częściowego zatrzymania czasu.

Kocham, kocham i jeszcze raz kocham oraz polecam wszystkim!

18.12.2015

Dzisiaj, podczas tuszowania rzęs, zauważyłam, że zrobiło się ich więcej, dużo więcej. I o wiele mniej ich wypada. Są mocniejsze i daję Wam słowo, są autentycznie czarne. Potem przyjrzałam się brwiom. I zauważyłam, że ubytki we włoskach są dużo mniejsze a same włoski znacznie ciemniejsze i znacznie lepiej się układają. Olejek arganowy to naprawdę antidotum na wszystko.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki po 50 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1060076].usefull || 0 }}% pomocna.

Byłby ideałem, ale...

Kupiłam go zachęcona pozytywnymi opiniami na wielu blogach. Używałam codziennie przed snem zamiast kremu. Masowałam twarz niewielką ilością olejku. Rano na twarzy miałam tłustą warstwę, więc słabo się wchłaniał, ale po umyciu buzi wszystko było ok. Twarz stała się bardziej napięta, gładka. Olejek uspokoił wszelkie stany zapalne, poprawił się także koloryt skóry. Niestety ale po pewnym czasie mnie zapchał. W okolicy brody miałam istną masakrę. Być może powinnam stosować go z większym umiarem, np co dwa trzy dni, lub dodawać go do maseczek, kremów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[989162].usefull || 0 }}% pomocna.

trudno się wchłania

Przy pierwszych aplikacjach olejek wchłaniał się bardzo dobrze. Niestety moja cera szybko się do niego przyzwyczaiła i zaczął tworzyć na mojej buzi tłusty film. Teraz używam go głównie jako składnika maseczek. Fajnie sprawdza się jako rozcięczacz peelingu z masy perłowej (również z BU).

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[964871].usefull || 0 }}% pomocna.

Anna Małecka masaż twarzy

Bardzo fajny

Olejek nakładany na noc razem z żelem hialuronowym poprawił stan mojej mieszanej cery, wypryski się szybciej goiły i było ich mniej a skóra rano była nawilżona i wypoczęta.Bałam się czy mnie nie zapcha, ale nie zapchał.Bardzo wydajny.Jak skończy mi się serum Lemon to muszę do niego wrócić;)

Używam tego produktu od: Używałam pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: jedno 50 ml i 15 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[916565].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo fajny olejek

No to plusy:
+w połączeniu z żelem hialuronowym nadaje się idealnie jako baza pod makijaż i muszę przyznać że jest super, moja twarz nie przetłuszcza się tak szybko jak bez jego zastosowania
+poprawia kondycje skóry: zmniejsza widoczność porów a także delikatnie spłyca zmarszczki
+ bardzo wydajny stosuje go codziennie do twarzy, sporadycznie na włosy i nawet odlałam koleżance trochę - leci mi 3 miesiąc i mam jeszcze pół buteleczki
+włosy bardzo lubią ten olejek, końcówki się nie przesuszają
A teraz czas na minusy:
- łatwo przesadzić z nim co do aplikacji na włosy, pół kropli za dużo i nasze włosy/końcówki wyglądają jak nie myte przez tydzień :/
-nie szaleje za tym zapachem, ale to już kwestia indywidualna

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[893615].usefull || 0 }}% pomocna.

Niestety mi przesusza skórę

Niestety nie mogę stosować żadnego oleju na twarz, albo przesuszają skórę albo powodują pryszcze. Nie wiem na czym to polega, może moja skóra jest jakiejś specjalnej troski. Olej ma za to wiele zalet jeśli chodzi o włosy, moje włosy go pokochały! Zapach ma dość neutralny, nie przeszkadzał mi. No i jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[892572].usefull || 0 }}% pomocna.

HIT wszechczasów

Kocham oleje, ale ten po prostu zwala z nóg (przynajmniej mnie). Nałożony na twarz cienką warstwą sprawia, że skóra jest gładka i lśniąca, ale nie błyszczy się. Używam codziennie na końcówki włosów jako ochrona i jako nawilżacz, ponieważ moje końcówki są bardzo suche. Sprawdza się w 100%.

Jedynie cena może odstraszyć :/

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[879250].usefull || 0 }}% pomocna.

produkt na prawdę jest godny uwagi

raz na jakiś czas stosuję olejek w celu nawilżenia i poprawienia swojej skóry i w tym celu świetnie się spisuje, najlepiej stosować go na noc bądź w trakcie dnia wolnego ponieważ nie wchłania się od razu

plusy:
wydajność
cena
doskonałe nawilżenie
poprawienie kolorytu cery
skóra jest po nim jak pupka niemowlaka :D
można stosować na całe ciało (ja używam tylko do twarzy)

minusy:
brak

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[874510].usefull || 0 }}% pomocna.

Chyba nie dla mnie

Z żalem muszę stwierdzić, że mojej cerze ten olej nie do końca służy.
Najpierw plusy. Wyleczył moje paznokcie, które były lekko pofalowane, a wcale ich nie smarowałam celowo - skorzystały przy okazji smarowania palcami buzi. Twarz jest w lepszym stanie. Jest rozświetlona, pierwsze zmarszczki jakby płytsze, pory zmniejszone, struktura cery jakby bardziej "zwarta". Buzia wygląda na zdecydowanie bardziej wypoczętą niż przed stosowaniem. Biorąc pod uwagę wszystkie te plusy, jest mi tym bardziej ciężko przyznać, że jednak ten olej nie jest dla mnie. Otóż od początku stosowania powodował na mojej buzi powstawanie czerwonych guli, mniejszych lub większych, czasem ropnych. Krostki są zwykle pojedyncze, no, czasem pojawią się dwie - trzy, ale wtedy niewielkie. Na początku stosowania byłam twarda - wyczytałam że cera może tak na początku reagować na naturalną pielęgnację. Dzielnie postanowiłam, że przetrwam. Teraz jestem już po 3 tygodniach stosowania i gule nadal powstają. Szybko się leczą, znikają po 1- 2 dniach, ale zaraz powstają nowe w innych miejscach. I tak w kółko. Jestem ciekawa jednak dlaczego tak się dzieje. Nie jest to jakiś wielki wysyp - więc myślę że alergia odpada. Nie sądzę też że to wina "zapychania", bo krostki powstają w najbardziej suchych miejscach: na policzkach i pod oczami, na kościach jarzmowych. Wypróbuję więc inny, lżejszy olej: lniany lub jojoba.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1 buteleczka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[791127].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój ci on!!!

Muszę przyznać, że trochę się obawiałam pielęgnacji skóry olejkiem, myślałam, że taki tłuścioch od razu zapcha mi skórę i będę błyszczeć się po nim jak latarnia. Nie mogłam się bardziej mylić. Ten olejek jest najlepszym kosmetykiem na jaki trafiłam do tej pory. Nałożony w rozsądnej ilości szybko się wchłania pozostawiając bardzo delikatny film, ale nie błyszczący. Zaskórników nie powoduje, wręcz je redukuje. Moją mieszaną skórę z suchymi skórkami na policzkach i nosie już po kilku dniach zmienił w skórę normalną bez suchych skórek! Nie mogłam przestać dotykać swojej twarzy, chociaż wiem, że tak nie wolno ;).

Zastąpił mi również wszystkie silikonowe odżywki na końcówki, bo w tej roli też sprawdza się świetnie, nałożony z umiarem na mokre włosy. Aktualnie mam włosy długości za łopatki bez suchych końcówek.

Olejek sam w sobie pachnie mało zachęcająco, ale chyba przez pozytywne skojarzenia ten zapach w końcu zaczął mi się nawet podobać ;). Poręczne opakowanie plastikowe z zakraplaczem umożliwia pobranie bardzo małej ilości olejku, bo używa się go mało na twarz.

Używam go wielofunkcyjnie, jako olejek do masażu twarzy, do pielęgnacji skóry i włosów oraz jako dodatek do żelu hialuronowego 2% (sam żel ściąga mi skórę). Zazwyczaj na noc mieszam na dłoni małą kropelkę żelu i olejku i to nakładam na twarz, a potem jeszcze "poprawiam" olejkiem. Rano mam buzię jak pupcia niemowlaka.

Polecam wszystkim zainwestowanie w ten produkt, bo nie jest to duży koszt a efekty mogą przejść Wasze oczekiwania. Ja już jestem pewna że się z nim nie rozstanę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[784327].usefull || 0 }}% pomocna.