So Matte Perfect Stay Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

So Matte Perfect Stay Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Przeznaczony dla cery tłustej i normalnej.
Pomaga kontrolować błyszczenie się skóry i zapewnia naturalne, delikatne wykończenie makijażu przez cały dzień.

Skład: Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Ether, Talc, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Isostearic Acid,Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Aluminum Silicate, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Kaolin, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Caprylyl Glycol, Galactoarabinan, Disodium Edta, Pentylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Saccharomyces/ Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/ Magnesium Ferment, Saccharomyces/Manganese Ferment, Saccharomyces/Potassium Ferment, Propylene Glycol, Chlorphenesin, [May Contain/Peut Contenir/+/-:Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]. (08.01.2012)

Cena: ok. 12zł / 30ml

Napisanych recenzji: 9

MASAKRA

Minusy:
- zostawia smugi
- strasznie ciężko się rozprowadza
- efekt maski
- podkreśla suche skórki
- utrzymuje się max 1-2h
- ciemnieje na twarzy

Plusy:
+ dostępność
+ faktycznie mocno matuje, nie potrzeba pudru
+ cena

Podsumowując, najgorszy podkład jaki miałam.. Nie mogę się doczekać aż go skończę!

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1108621].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 12

MASKA!

Tak jak wyżej:
- maska na twarzy
- cieżko sie rozprowadza
- podkreśla suche skórki
-matowi skóre tłustą na poł godziny...

+ cena
+kryje dosyć dobrze

Ogólnie nie polecam.

Używam tego produktu od: mam go od dawna ale nie używam go za dużo. Ewentualnie miejscowo jako korektor.
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1029019].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 14

Średniak.

Z jednej strony najchętniej nie rozstawałabym się z tym podkładem, z drugiej - najchętniej go wyrzuciła do śmietnika. A mimo to po ponad roku do niego wróciłam. Właściwie to ze względu na promocję -49% na podkłady w Rossmannie i na jego kolor. Podkładem, który używam na co dzień, jest Pierre Rene Skin Balance, no 20, Champagne, jest on niestety ciut za ciemny dla mnie - zbyt beżowy. Moja cera jest bardzo jasna, ale żółtawa, dlatego przypomniałam sobie o tym podkładzie od Miss Sporty, którego tony zdecydowanie wpadają w żółć. Mam odcień 01 Ivory (nowszą wersję z minerałami, witaminą E i gwarancją matu przez 12h) i mimo wszystko okazał się dla mnie o ton za ciemny, chyba zbledłam przez ostatnie 1,5 roku. :) Ale do rzeczy.

+ Cena
+ Dostępność
+ Mat!!! - Płaski mat, jedyny podkład, który nie wymaga pudrowania. (Ja go jednak pudruję białym pudrem od Essence, bo staram się go rozjaśnić)
+ Wyrównuje koloryt i pokrywa zaczerwienienia
+ Nie robi krzywdy cerze
+ Wydajność (przy umiejętnym wyciskaniu podkładu z tubki)

+/- Opakowanie - poręczne, niewielkie, lekkie, ale wylatuje zbyt dużo podkładu i nie widać, ile jeszcze zostało
+/- Trwałość - Mat jest cudowny, ale na pewno nie wytrzymuje 12h, do tego sam podkład dość dziwnie się ściera
+/- Kolor 01 mógłby być trochę jaśniejszy

- Podkreśla suche skórki
- Słabo kryje
- Dziwna, wodnista konsystencja, która momentalnie zastyga i naprawdę potrzeba wprawy lub sposobu na to, by dokładnie go rozprowadzić, nie zostawić smug i nie zrobić efektu maski
- Zapach

Podsumowując, podkład ma pół na pół wad i zalet. Warto go przetestować, tym bardziej że cena jest niska. Jeszcze nie wiem, jak go spożytkuję - być może dodawać będę odrobinkę kremu i stosować bardziej jako krem BB.

Używam tego produktu od: 2 lat.
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam drugie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1001769].usefull || 0 }}% pomocna.

Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 02

Napisanych recenzji: 7

Dla kogoś kto nie używa podkładu często jak ja, bardzo dobry

Jak dla mnie naprawdę dobry.
mimo wad:
-rzadki
-zostawia smugi
-nie matuje za cały dzień

jestem zadowolona, bo:
-CENA
-nie niszczy cery
-kolory są jasne, nie miałam problemu ze znalezieniem swojego
-dostępność

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[972624].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 20

beznadziejny

miałam goze względu na kolor który pasował do mojej twarzy ale jeśli chodzi o jego właściwości jestem zawiedziona

+jasne kolory
+cena

-rozmazuje się
-nie kryje za dobrze
-nie jest trwały
-bardzo rzadka konsystencja

Używam tego produktu od: 3 iesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[932538].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 12

-całkiem wydajny-niestety

Jeżeli chodzi o konsystencję:
-lejąca się

Jeżeli chodzi o nakładanie:
-bardzo się rozmazuje, zostawia smugi

Jeżeli chodzi o twarz po użyciu:
-nos wygląda okropnie, efekt matowej twarzy jest przez pierwszą godzinę? potem się zmywa, rozmywa, "zlepia" w żółte plamy

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[909169].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 38

koszmar

zgadzam się z tą z was,któa napisała,że ten produkt daje efekt starej pudernicy. u mnie było tak samo. masakrycznie sie rozprowadzał, zostawiał smugi, szybko zastygał, wysuszał cere, dawał płaski mat ale na krótko i okropnie sie ważył. jedyny plus to cena. nie polecam i nigdy więcej sie nie skusze.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[900825].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 45

Efekt starej pudernicy

Capnęłam go na szybko w sklepie, bo szukałam czegoś, co by miało kolor zbliżony do bourjois healthy mix (light vanilla) i ten był jasno żółty, a nie świńsko różowy jak inne.
Ale to tyle dobrego...

Nie ważne, jak go nałożę, to wygladam, jakbym nałożyła tonę pudru, pojawiają się jakieś suche miejsca; podkład brzydko się osadza w porach (mimo, że moje pory w cale rozszerzone nie są...). Ciężko go rozporowadzić, robi smugi; doklepywanie kolejnych warstw tylko pogarsza sytuację. Próbowałam rękoma i pędzlami. Mieszałam z kremem (mazał się i nie krył), z żelem hialuronowym (wiórkował się na twarzy, ale to wina żelu). Dziś miałam kolejne podejście - na mokrą twarz (zwilzona hydrolatem). Jest odrobię lepiej, ale nadal wyglądam fatalnie.

Krycie ma dosyć słabe. Próbowałam go doklepywać warstwa po warstwie pod oczy i nie zrobił za wiele.

Nigdy nie używałam tak złego podkładu. Mam cerę mieszaną i myślałam, że taki matujący się sprawdzi, a używając go wyglądam jak posiadaczka cery suchej i odwodnionej.

Będę jeszcze próbowała go mieszać z olejkiem; może też nabędę jakąś gąbeczkę i nią spróbuję go nakładać.
Nie lubię wyrzucać niezużytych kosmetyków, więc będę jeszcze kombinować. Ewentualnie może się sprawdzi do mieszania z innymi podkładami... No ale nie o to tu przecież chodzi.

Na razie bardzo serdecznie nie polecam.

Używam tego produktu od: tydzień i tydzieć za dużo
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[898845].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 1

fajny ale ma jedną wadę ;)

Padklad fajny kryje średnio ale mi to wystarcza w razie czego korektor w pogotowiu ;) matuje nawet cały dzień w ogóle nie muszę uloprawiac tego pudrem Pięknie wyrównuje koloryt skóry Na mojej cerze utrzymuje się dość długo czasem poprawiam ale tylko nos:/ na skórze wygląda bardzo naturalnie i nie widać go na skórze jeżeli nałożył się odpowiednią ilość i odpowiednio rozprowadzi nie pozostawia efektu maski ma jedną wadę szybko schnie przez co pozostawia smugi jak się szybko rozprowadzi to jest wszystko pięknie i najbardziej lepiej się do nakłada palcami :) nie zauważyłam by podkreślał suchych skórek ogólnie jestem pozytywnie nastawiona do tego produktu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[896441].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 4

Napisanych recenzji: 58

Dawno dawno temu... :)

Pamiętam szkolne czasy, kiedy stać mnie było tylko na Miss Sporty i wydawało mi się, że nie ma nic lepszego na świecie niż ten podkład :)
Mam do niego duży sentyment, bo używałam go wiele lat, był naprawdę kiepski, ale to nie zmienia faktu, że dla młodych dziewczyn, bawiących się dopiero w makijaż jest w sam raz.

Plusy:
Po nałożeniu wyrównuje koloryt cery i poprawia jej wygląd.
Jest zaskakująco tani. Parę lat temu był jeszcze tańszy, co jest idealnym rozwiązaniem dla młodych dziewczyn z marnym kieszonkowym :)
Wygodne opakowanie, z plastiku, które można przeciąć i uzyskać ostatnią kropelkę.

Minusy:
Jest bardzo nietrwały.
Szybko się ściera i znika z twarzy.
Nie matuje,a na pewno nie matuje młodej, problemowej cery.
Tworzy efekt maski.
Nie zwęża porów, a wręcz je uwidacznia.

Ogólnie rzecz biorąc bardzo kiepski kosmetyk, ale czego oczekiwać w takiej cenie?

Używam tego produktu od: Nie używam, ale używałam wiele lat temu
Ilość zużytych opakowań: Oj, na pewno dużo :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[892360].usefull || 0 }}% pomocna.