La Roche Posay, Anthelios S SPF 40

La Roche Posay, Anthelios S SPF 40

Opis kosmetyku: Ochronny krem przeciwsłoneczny dla dzieci od 6 miesiąca życia. Zawiera fototrwały, opatentowany system filtrujący będący połączeniem Mexorylu XL z Mexorylem SX, który zabezpiecza przed:
- oparzeniem słonecznym: współczynnik ochrony 40 (SPF 40)
- promieniowaniem UVA: współczynnik ochrony UVA IPD=40, PPD=14
Krem jest wodoodporny.

idealny (był)

Kupowałam go co roku swojemu dziecku. Krem był znakomity i nie szukałam innego. Nie uczula mimo atopowej skóry. Miał średniogęstą konsystencję dzięki czemu nie wylewał się z tubki, ale też nie stawił oporu przy smarowaniu - nie wiedzieć czemu wersja tegoroczna jest po prostu w płynie i cieknie po rękach. Zmienił się także zapach kremu, co ma pewnie związek z podejrzewana przez mnie zmianą składu, bo krem jak nigdy dotąd pachnie alkoholem, więc na atopową skórę nakładałam go z obawą, jak się okazało, słuszną, ponieważ po kilku latach używanie krem po prostu uczulił. Na szczęscie wciąż bardzo dobrze chroni - jedno smarowanie wystarcza na jedno posiedzenie na plaży. Można go stosować zarówno na buzię, jak i resztę ciała. Jest dość drogi i trudno go kupić w miejscowościach nad polskim morzem, więc dla większego dziecka lub dwojga trzeba się zaopatrzyć w dwie tubki, a to już spory wydatek (ponad 100zł). Żal mi tego kremu, bo budził zaufanie apteczną marką i wysokim filtrem, a przy tym był naprawdę skuteczny i bardzo miły w stosowaniu. Po raz kolejny okazało się, że lepsze jest wrogiem dobrego.

prawie ideał

Produkt ten zyskał moje uznanie za:1. wysoką ochronę (aczkolwiek po tekstach na wizażu zorientowałam się, że PPD 14 to wcale, nie taka wysoka ochrona jak sądziłam)2. dużą pojemność 100 ml, dla mnie to ważny aspekt, kremy ochronne dużo kosztują, a trzeba je nakładać obficie3. nie obciążanie skóry twarzy, krem jest dla dzieci, więc można mniemać, że pozatyka pory skórze mieszanej, tak się jednak nie stało, żadnych wyprysków ani zaskórników4. niezastąpiony przy nakładaniu trudnych podkładów (So Ingenious), robię tak: nakładam krem na skórę, po jakimś czasie kiedy nakładam podkład, sporządzam miksturę w zagłębieniu dłoni podkład i kropla Antheliosa, mieszam i wreszcie nie mam zastrzeżeń do podkładu EL, idealnie się rozprowadza.Jak widać Anthelios S jest wielofunkcyjnym kosmetykiem.Mam jedno zastrzeżenie, uczula oczy, nie mogę go nakładać w te okolice a szkoda bo byłby to ideał.