Flower by Kenzo EDP

Flower by Kenzo EDP

Cena już od 96,80 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Flower by Kenzo marki Kenzo to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Flower by Kenzo został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są czarna porzeczka, głóg, róża bułgarska i mandarynka; nutami serca są opoponaks, jaśmin, fiołek parmeński i róża; nutami bazy są wanilia, białe piżmo i kadzidło.

Nuta głowy: głóg, czarna porzeczka.
Nuta serca: róża, jaśmin, fiołek.
Nuta bazowa: opoponax, wanilia, białe piżmo.

Cena: 160-220 zł / 30 ml EDP, 180-300 zł / 50 EDP, ok. 150 zł / 30 ml EDT

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

Cudownie kremowe.

Zapach jest śliczny, uniwersalny i ponadczasowy. Dla mnie pachnie kremowo ( troche jak mieszanka Noe i kremu Nivea). Zapach bardzo przypadł mi do gustu. Nadaje się na każdą okazję i na każda pore roku.... Moim zdaniem spodoba sie praktycznie każdemu. Buteleczka jest przepiękna, smukła, eteryczna, subtelna, kobieca i delikatna.... Po prostu ósmy cud świata.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1356526].usefull || 0 }}% pomocna.

Mydło- powidło.

Zapach z kategorii kwiatowo- mydlanej.
Nie jest czysty i rześki. Jest zamglony.
Czuję w nim przede wszystkim delikatną różę, fiołki i jaśmin, wszystko to na bazie mleczno- mydlanej, lekko bawełnianej. Jest miękki. Puszysty, ale nie lekki.
Jest dosyć oryginalny, ale przytłaczający.

Flakon przepiękny. Smukły. oryginalny.
Szkoda tylko, że nadrukowane maczki mają tendencję do odprysków.

Trwałość wysoka, całodzienna.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1356371].usefull || 0 }}% pomocna.

Używa produktu od: próbka

Koszmar

Kocham perfumy Kenzo - ale ten zapach jest chyba bratem przyrodnim
płaski duszący zapach wywołał migrenę
nigdy więcej i w dodatku taka koszmarna trwałość

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1340111].usefull || 0 }}% pomocna.

Mexx Look up now

Irytujące

Najbardziej drażniący zapach świata jaki znam.
Mnie osobiście się podoba, ale nie mogłabym używać go codziennie, jest tak monotonny, specyficzny i infantylny, że doprowadzałoby mnie to szału. Wiem, bo czasem po całym dniu noszenia go efekt jest podobny.
Przede wszystkim, to jest zapach mocno różany, ale nie jest to taka róża jak u Caroliny Herrery czy Dolce&Gabbana, nie, to róża jak z herbatki czy pączka - dzika róża. Do tego dużo fiołka, trochę jaśminu, tyle czuję i tylko tyle. Zabawne, bo po jakimś czasie faktycznie dochodzi do mnie delikatna wanilia i ostre piżmo, tak na sam koniec i pięknie się równoważą.
Flakon piękny, długi, z kwiatem narysowanym na całej długości przezroczystego szkła, charakterystyczny dla Kenzo.
Tę woń rozpoznam zawsze, czasami zdarza mi się minąć kobietę, która na sto procent pachnie Kenzo, wtedy mi się te perfumy podobają chyba bardziej niż na sobie samej. Myślę, że bardziej drażnią one (irytują!) nosiciela niż otoczenie.
Kojarzą mi się z makiem, radością, dziecinnością, zabawą, broń Boże do pracy, raczej na imprezę czy luźne wyjście ze znajomymi.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1124336].usefull || 0 }}% pomocna.

Ponadczasowe

Zapach jedyny w swoim rodzaju. Towarzyszy mi od dzieciństwa, kiedy używała go moja mama, teraz sama sięgam po niego co jakiś czas.

Jedna z bardziej charakterystycznych woni, jakie znam. Zapach jest ciepły, intensywny, kwiatowy, ale nie przesłodzony.

Trwałość bardzo dobra. I ten cudowny flakon...

Ilość zużytych opakowań: 1 flakon

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1119006].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój pierwszy

Tak, moja miłość do perfum zaczęła się właśnie od niego. Nie trawię powtarzalnych zapachów, które nie wnoszą ekstrawagancji, tajemniczości a tylko ciężką duszącą woń.

Flower jest inny, piękny i wyrazisty. Trochę niezrozumiały - nie wszystkim przypada do gustu. Ja go uwielbiam. Za charakter, za ciepło, za słodycz i za tę inność - którą nazywałam zapachem maków :)

Zapach bardzo długo się utrzymuje na skórze. Nie znika czuje się go cały czas.

Ma ładne opakowanie, chociaż zdarza mu się przewrócić.

Używam go głównie zimą i jesienią... no chyba, że mam akurat na niego ochotę.

Kocham go. Mimo, że używam go coraz rzadziej... to właśnie on był moim pierwszym.

Używam tego produktu od: paru dobrych lat
Ilość zużytych opakowań: 4 czy 5 po 100 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1093411].usefull || 0 }}% pomocna.

Charakterny, ciekawy, zbyt ciężki.

Zacznę od plusów: flakon, trwałość i "charakterność".

Flakon - piękny, smukły, delikatny. Na toaletce prezentuje się pięknie, cieszy oko.
Trwałość - zapach utrzymuje się naprawdę dłuuugie godziny.
Pisząc "charakterność" miałam na myśli, że jest to zapach bardzo zapadający w pamięć. Raz powąchany jesteśmy w stanie rozpoznać wszędzie.

No i wady. Niestety, zapach jest ciężki. Ja określiłabym go mianem "pikantny". Drażni moją śluzówkę nosa bezlitośnie (doznania jak przy wąchaniu imbiru w proszku) . Dla mnie nie jest to zapach czysto kwiatowy, jest zbyt mocny, korzenny.

Używam tego produktu od: lipiec 2015
Ilość zużytych opakowań: 1, 50ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1057291].usefull || 0 }}% pomocna.

Narkotyczne...przerażające

Ten zapach o dziwo wcale nie jest ladny, on jest po prostu uzależniający...

Oj kto nie zna tej wody? Znajdę kogoś takiego?
Zapach znany od pokoleń, przewijajacy się przez nasze cale życie.
Nie mam jednej opinii, mam ich tysiące. Zapach nie kwalifikuje się do jednej szuflady, ten zapach żyje swoim życiem...

Zapach jest ciężki, mocny, trwały i z konkretnym ogoniskiem. To zapach zdecydowany, to nie zapach dla młodej panienki... Ten zapach uderza do głowy, staje się twoim ubraniem...twoja drugą skóra. Nie mylić z koronkowym staniczkiem, raczej sztywnym gorsetem. Czy to zapach dla odważnych, raczej tak... Czy dla starszych? Nie, dla odważnych

Kocham ten zapach tak mocno, jak nienawidzę. Buteleczka z makiem...bohze jak opakowanie dobrze oddaje smak, zapach i te charakterystyczne nuty...narkotyczne

Opowieści no narkotycznym działaniu maku są idealnym tłem dlsa tych perfum... Na mnie tak właśnie wpływają, tak działają...

Mój rozum szalej. Otulam się tym zapachem, zzaciagam się nim mocniej niż papierosem...
Nie wiem czy czytając Greya doznałam tak silnych wibracji, jakie daje mi ten zapach.
Nie wiem czy jest ceniony przez otoczenie, szczerze mam to w du##. Tak jest właśnie z tym zapachem, jest seksowny i niebezpieczny. Należy go trzymac ode mnie z daleka..

Chyba mi odbija, ten zapach mnie jednak przeraża

Używam tego produktu od: Od wielu lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: Kilka pojemności, kilka miniaturek i mniejszych butelek

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1038887].usefull || 0 }}% pomocna.

kwiat paproci

Nie lubię facetów z wąsami i ciężkich zapachów. Wyjątkami jest Mike Patton i Flower by Kenzo:)

Zapach jest zdecydowanie ciężki i charakterny.
W odróżnieniu od innych mocnych wód perfumowanych, nie posiada on jednak tych wściekle piżmowych nut. Nie ma w nim też radioaktywnej wanilii - znamiennej dla wielu popularnych śmierdziuchów.

Flower by Kenzo to po prostu zapach odurzających kwiatów. Trochę mrocznych, dziko rosnących na sekretnej leśnej polanie, nocnych kwiatów. Myślę, że właśnie tak może pachnieć kwiat paproci.

Rozpoznaję w tej kompozycji aromat fiołków (takich gorzkawych), odymionego jaśminu i czegoś ziołowo-aptecznego (obstawiam głóg). W tle unosi się lekka, szlachetna słodycz - takie piżmo ze szczyptą brązowego cukru.

Elegancka makowa czerwień to kolor doskonale dopasowany do tego aromatycznego bukietu. Zapach ma moc, ale nie męczy, nie dusi, nie powoduje bólu głowy.

Trwałość na wysokim poziomie

flakonik pomysłowy, prawdziwa ozdoba łazienkowej półki

Cena ekskluzywna ;) Trochę boli.

Minus: grafika (makowy pączek) nadrukowana na nakrętce ściera się w trakcie użytkowania.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 30 ml EDP

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1028288].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo przyjemny zapach

Nie rozumiem czemu ten zapach odbierany jest jako ciężki, dla mnie jest bardzo delikatny i dyskretny. Może dlatego, że lubię naprawdę ciężkie zapachy? Ten do takich nie należy, jest bardzo nienachalny, chyba czuję go tylko ja, ale odpowiada mi to. Chętnie używam go zwłaszcza w domu, miło mnie otula, co jakiś czas do mnie dolatuje, nie męczy, i sprawia mi wielką przyjemność. Dla mnie pachnie mlekiem, makiem, kremem Nivea i tyle. Jest nieskomplikowany i na pewno nie jest porywający, ale czy wszystkie zapachy muszą takie być? Zgadzam się z Wizażanką, która napisała, że czuć, że są to perfumy z górnej półki. Kupiłam w ciemno, całkiem przypadkowo i jestem bardzo zadowolona. Do tej pory w ogóle nie znałam zapachów Kenzo, a od tych odpychał mnie nieco flakon i dalej nie jestem nim zachwycona, kojarzy mi się z tandetnymi ozdobami w postaci róż czy innych sztucznych kwiatów w szklanych opakowaniach z wodą.
Maksymalnej ilości gwiazdek oczywiście nie dam, bo jest to zapach zapobiegawczy i bezpieczny, a ja szukam w perfumach "tego czegoś", niemniej na co dzień, do domu, idealny i bardzo kobiecy.

Używam tego produktu od: kilka użyć
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1018450].usefull || 0 }}% pomocna.