Flower by Kenzo EDP

Flower by Kenzo EDP

Flower by Kenzo marki Kenzo to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Flower by Kenzo został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są czarna porzeczka, głóg, róża bułgarska i mandarynka; nutami serca są opoponaks, jaśmin, fiołek parmeński i róża; nutami bazy są wanilia, białe piżmo i kadzidło.

Nuta głowy: głóg, czarna porzeczka.
Nuta serca: róża, jaśmin, fiołek.
Nuta bazowa: opoponax, wanilia, białe piżmo.

Cena: 160-220 zł / 30 ml EDP, 180-300 zł / 50 EDP, ok. 150 zł / 30 ml EDT

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Uwielbiam

Pierwszy raz dostałam te perfumy od szwagierki, jako nietrafiony dla niej prezent.
Nie znosiła tego zapachu a ja go pokochałam od pierwszego psiknięcia.
To co najbardziej mnie w nim urzekło to piękna mydlana nuta , która gdzieś tam z tyłu głowy przypomina mi dzieciństwo.
Jak mam na ten zapach fazę, to przez miesiąc nie używam niczego innego. Mam też takie dni , kiedy mnie męczy. Potrzebuję go wtedy zastąpić czymś rześkim-cytrusowym, kwiatowym.
Używam raczej w okresie jesienno-zimowym.

Kremowo pudrowe cudo

Cudowne kremowo-pudrowe perfumy. Fakt, że są dosyć drogie, jednak warto tyle wydać. Są bardzo trwałe - czuć je przez cały dzień. Na ubraniach trzymają się aż do wyprania. Flakon piękny, smukły. Sam zapach kojarzy mi się z z zimą i ciepłymi grubymi swetrami :)

To już prawdziwy klasyk, ale wciąż zachwyca!

Ten zapach jest u mnie od lat i wciąż mi się nie znudził. Jak dla pokolenia mojej mamy Chanel 5, tak dla mnie - 'maczkowa' buteleczka to prawdziwa perfumeryjna klasyka! Kolejne jej wersje do mnie nie 'przemówiły', bo nie ma co zmieniać tego, co jest znakomite :) Jedynie opcja Kenzo Flower in The Air okazała się w miarę zadowalająca, ale to i tak nic w porównaniu do klasycznej, pierwszej buteleczki!
I to co najważniejsze i najbardziej magiczne w tej linii zapachu - na każdej skórze pachnie nieco inaczej, niepowtarzalnie, indywidualnie! To pewnie też powód, że nie każdy doceni ten zapach. My oboje bardzo się polubiliśmy i ja tej sympatii pozostanę lojalna chyba na zawsze :) Mój KWC!

TOP 10 damskich perfum

Pudrowo-kwiatowe

Pudrowo-kwiatowy zapach. Bardzo go lubię. Niestety nie utrzymuje się na mojej skórze zbyt długo. Mimo wszystko myślę, że będę do niego wracała, jeżeli znajdę go w promocji :)

Piękne

Ten zapach pierwszy raz poczułam na mojej koleżance, kiedy przywiozła z Niemiec, tam kupiła go na przecenie, to perfum, który od razu przypadł mi do gustu i musiałam też go mieć

Zalety
+piękny flakonik
+długotrwałe
+wydajne
+piękny zapach, choć niektórych może przytłaczać
+z każdą godziną inaczej pracuje na skórze
+polecałabym go raczej na dzień
Wady

-cena

Mój faworyt!

Przepiękny zapach, w którym jestem zakochana już od kilku lat i naprawdę tylko chwilowo zastępuje go czymś innym. Kilkukrotnie zdarzyło się, że ktoś zapytał jakiego zapachu używam :) Jest bardzo trwały, dobry zarówno do pracy, jak i na randkę. Czasem cena zwala z nóg, ale można znaleźć ciekawe promocje. Jedyny minus za niezbyt poręczny flakon.

Używa produktu od: próbka

Cudownie kremowe.

Zapach jest śliczny, uniwersalny i ponadczasowy. Dla mnie pachnie kremowo ( troche jak mieszanka Noe i kremu Nivea). Zapach bardzo przypadł mi do gustu. Nadaje się na każdą okazję i na każda pore roku.... Moim zdaniem spodoba sie praktycznie każdemu. Buteleczka jest przepiękna, smukła, eteryczna, subtelna, kobieca i delikatna.... Po prostu ósmy cud świata.

Mydło- powidło.

Zapach z kategorii kwiatowo- mydlanej.
Nie jest czysty i rześki. Jest zamglony.
Czuję w nim przede wszystkim delikatną różę, fiołki i jaśmin, wszystko to na bazie mleczno- mydlanej, lekko bawełnianej. Jest miękki. Puszysty, ale nie lekki.
Jest dosyć oryginalny, ale przytłaczający.

Flakon przepiękny. Smukły. oryginalny.
Szkoda tylko, że nadrukowane maczki mają tendencję do odprysków.

Trwałość wysoka, całodzienna.

Używa produktu od: próbka

Koszmar

Kocham perfumy Kenzo - ale ten zapach jest chyba bratem przyrodnim
płaski duszący zapach wywołał migrenę
nigdy więcej i w dodatku taka koszmarna trwałość

Irytujące

Najbardziej drażniący zapach świata jaki znam.
Mnie osobiście się podoba, ale nie mogłabym używać go codziennie, jest tak monotonny, specyficzny i infantylny, że doprowadzałoby mnie to szału. Wiem, bo czasem po całym dniu noszenia go efekt jest podobny.
Przede wszystkim, to jest zapach mocno różany, ale nie jest to taka róża jak u Caroliny Herrery czy Dolce&Gabbana, nie, to róża jak z herbatki czy pączka - dzika róża. Do tego dużo fiołka, trochę jaśminu, tyle czuję i tylko tyle. Zabawne, bo po jakimś czasie faktycznie dochodzi do mnie delikatna wanilia i ostre piżmo, tak na sam koniec i pięknie się równoważą.
Flakon piękny, długi, z kwiatem narysowanym na całej długości przezroczystego szkła, charakterystyczny dla Kenzo.
Tę woń rozpoznam zawsze, czasami zdarza mi się minąć kobietę, która na sto procent pachnie Kenzo, wtedy mi się te perfumy podobają chyba bardziej niż na sobie samej. Myślę, że bardziej drażnią one (irytują!) nosiciela niż otoczenie.
Kojarzą mi się z makiem, radością, dziecinnością, zabawą, broń Boże do pracy, raczej na imprezę czy luźne wyjście ze znajomymi.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Ponadczasowe

Zapach jedyny w swoim rodzaju. Towarzyszy mi od dzieciństwa, kiedy używała go moja mama, teraz sama sięgam po niego co jakiś czas.

Jedna z bardziej charakterystycznych woni, jakie znam. Zapach jest ciepły, intensywny, kwiatowy, ale nie przesłodzony.

Trwałość bardzo dobra. I ten cudowny flakon...

Ilość zużytych opakowań: 1 flakon

Mój pierwszy

Tak, moja miłość do perfum zaczęła się właśnie od niego. Nie trawię powtarzalnych zapachów, które nie wnoszą ekstrawagancji, tajemniczości a tylko ciężką duszącą woń.

Flower jest inny, piękny i wyrazisty. Trochę niezrozumiały - nie wszystkim przypada do gustu. Ja go uwielbiam. Za charakter, za ciepło, za słodycz i za tę inność - którą nazywałam zapachem maków :)

Zapach bardzo długo się utrzymuje na skórze. Nie znika czuje się go cały czas.

Ma ładne opakowanie, chociaż zdarza mu się przewrócić.

Używam go głównie zimą i jesienią... no chyba, że mam akurat na niego ochotę.

Kocham go. Mimo, że używam go coraz rzadziej... to właśnie on był moim pierwszym.

Używam tego produktu od: paru dobrych lat
Ilość zużytych opakowań: 4 czy 5 po 100 ml