Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Chanel, Poudre Universelle Compacte (Puder w kamieniu)

Chanel, Poudre Universelle Compacte (Puder w kamieniu)

Puder Universelle Compacte matuje skórę i koryguje jej drobne niedoskonałości. Lekka, satynowa tekstura gwarantuje poczucie komfortu. Puder łączy zalety pudru sypkiego i łatwość użycia pudru w kamieniu.

To jakiś żart

Puder jest bardzo przeciętny, niskiej jakości, dość toporny, jakość załączonego puszka to jakaś kpina - jak w najtańszym pudrze z kiosku a nawet i gorzej. Wydałam na puder 160zł (oryginał, kupiony w sephorze) i mam dokupować i szukać do niego dodatkowego puszku? Opakowanie otwiera się tylko do 90 stopni przez co nie używa się go wygodnie, a przecież nawet tu na zdjęciu otwarty jest szerzej. Płaci się za markę, za nic więcej, jeden z gorszych pudrów w kamieniu na rynku.

doskonały kosmetyk dla cery mieszanej

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do odwodnienia i kłopotliwymi wyskokami oraz rozszerzone pory. Dla mnie ten puder jest całkowicie ok, matuje pięknie, wtapia się w skórę, nie odróżnia i nie wyróżnia, nie zmienia koloru ani cery ani swojego. Myślę, że negatywne opinie biorą się z użytych kosmetyków pod ten puder.

Używam tego produktu od: tygodnia, codzienne
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

Przeciętny

Cena nieadekwatna do jakości. Bardzo nie podoba mi się wykończenie tego pudru, to nie jest satyna! jak na taki przeciętny efekt cena jest zbyt wygórowana. Puder z Bourjois dawał lepszy efekt a jest o niebo tańszy. Z plusów mogę wymienić tylko to, że całkiem dobrze się utrzymuje i lekko matuje.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Wyjątkowy pokaz Chanel na jesień-zimę 2015/16 w luksusowym kasynie!

DOBRY

PLUSY:
- lekko błyszczące drobinki
- bardzo wydajny
- łatwo dostępny
- ładne i solidne opakowanie
- mały, kompaktowy rozmiar, łatwo wrzucić do kopertówki
- dobry aplikator

MINUSY:
- cena, można znaleźć coś innego dużo taniej
- nie nadaje koloru, tylko utrwala makijaż

generalnie nic ciekawego, przyznaję, że chciałam wypróbować coś od chanel, no i jednak to malutkie, ładne opakowanie z dużym lusterkiem jest super

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

nie dla cery mieszanej

mam cerę w dobrym stanie, nie wymaga ona kamuflażu, czy krycia, więc kupiłam puder transparentny. zależało mi na macie, ponieważ mam cerę mieszaną. z początku byłam zachwycona tym pudrem. nie widać, że w ogóle coś zostało na twarz nałożone, a przez pierwszą godzinę miałam śliczny, wymarzony, idealny mat. ale tak było przez godzinę. to, co się stało później, było tragedią kosmetyczną. w okolicach czoła, nosa i brody puder zmienił kolor, zaś sfery te zaczęły się świecić. nałożenie 2 i 3 warstwy nic nie dało. puder po prostu wszedł w pory , a świecenie jak było, tak zostało. i z tego powodu puder ten został zdyskwalifikowany. zapach dla mnie drażniący. puszek - czy jak kto woli - gąbeczkę, wołającą o pomstę do nieba, pominę milczeniem. rozwaliła się po 1 praniu. generalnie, produkt nie dla mnie.

Zawsze w torebce

Uzywam takze pudru sypkiego \'libre\' ktory to wole od prasowanego, glownie przez puszek/gabeczke ktora moim zdaniem ladniej wklepuje produkt.

+Nie bieli
+Nie podkresla suchych skorek
+Ladnie wykancza makijaz
+Eliminuje \'swiecacy nosek\' w srodku dnia ale nie jest pudrem typowo mocno matujacym
+Eleganckie opakowanie
+Wydajny

-Nie lubie tej gabeczki tak bardzo jak ta z wersji sypanej

Używam tego produktu od: prawie roku

Puder nr.1

Kupiłam go na "szybko", gdyż skończył mi się mój standardowy puder od Givenchy(a raczej przeterminował) i postanowiłam sięgnąć po coś jasnego i jednokolorowego, wybór padł na Chanel.Pomijając fatalny aplikator, który po delikatnym wypraniu szlag trafił, to kosmetyk ten jest idealny.

Mam cerę mieszaną w kierunku suchej, wiecznie walczę z drobnymi niedoskonałościami i rozszerzonymi porami.Nie potrzebuje mocnego matu, a delikatnego wykończenia z odrobiną małego, dodatkowego krycia, czy raczej wyrównania skóry i to w stu procentach daje mi ten puder.Kosmetyk ma bardzo satynowe, naturale wykończenie, miękkie i delikatne, nie podkreśla suchych skórek, nie wchodzi w załamania.Utrzymuje się na twarzy do 7 godzin, można go aplikować kilkukrotnie w ciągu dnia, nie tworzy on maski.
Mamy 18 miesięcy na jego zużycie po otwarciu, co nastroiło mnie optymistycznie!Może wreszcie uda mi się zużyć puder do końca.:)
Najdziwniejsze jest to, że dopiero teraz zauważyłam, iż produkt ten zawiera składnik działający drażniąco na moją skórę, ale nic takiego nie zaobserwowałam, może wcześniej nałożony podkład działa jak bariera?Nie wiem, w każdym razie duży plus za brak negatywnych efektów i jeszcze większe zaskoczenie.Tyle mogę powiedzieć jeśli chodzi o sam produkt.

Opakowanie w stylu Chanel, ładne, proste i praktyczne, w sam raz do torebki by w międzyczasie przypudrować nosek.Bardzo wygodne. :)

Cena adekwatna do jakości, bardzo gorąco polecam ten produkt.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Nie tego sie spodziewałam

Niestety zakup uważam, za wyrzucenie pieniędzy w "błoto", ponieważ puder:
- nie wykańcza makijażu
- twarz szybko sie świeci
- tandetna puszko-gąbeczka, co więcej ze względu na małe opakowanie ciężko dopasować zamiennik
-mało wydajny

Plusy:
+delikatny, subtelny kompakt
+nie podkreśla wysuszonych skórek
+kolory dopasowuje sie do odcienia twarzy
+nie podrażnia

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie użytkowania

3 razy nie

W skrócie - zawód na całej linii. Nie umywa się do swojego sypanego brata. Nie nadaje się do wykończenia makijażu, ani - tym bardziej - do poprawek w ciągu dnia.
Mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej. Latem używam mocniejszego podkładu nakładanego zwilżonym beauty blenderm lub pędzlem albo kompaktu. Nie utrwalam makijażu pudrem sypkim, bo przy mojej cerze po godzinie wszystko spłynęłoby mi z twarzy. Less is more - to moja maksyma na lato:-)
Ten puder kupiłam po to, by w okolicach godziny 12.00, czyli cztery godziny od rozpoczęcia pracy poprawić, ewentualnie zmatowić to co trzeba. Z tym zadaniem ten puder wcale sobie nie radzi. Nic a nic. Nie widać go na twarzy, ale dla skóry też nic nie robi. Możemy dodać kolejną warstwę i kolejną... jak twarz się świeciła tak się świeci.
Zwykły i tańszy o jakieś 10 x Maybelline radzi sobie lepiej. Szkoda pieniędzy.
Jeśli jesteście zadowolone z wersji sypanej i myślicie, że prasowaniec to jego brat bliźniak, to jesteście w dużym błędzie. Jedna gwiazdka za kompaktowe opakowanie (małe i zgrabne), druga za zapach. Gąbeczka do nakładania - porażka. Ni to puszek, ni gąbeczka. Rozpada się po pierwszym czyszczeniu.

Pieniądze wyrzucone w błoto

Dla mnie puder musi spełniać tylko 2 cechy - być niewidoczny na twarzy i matowić. Niewidoczny jest jak najbardziej, za co dostaje 1 gwiazdkę, ale kompletnie nie matuje. Mam wersję Universelle Libre (sypki) i jest o niebo lepszy. Sypki kupię na pewno ponownie, tego na pewno nie!
drugą gwiazdkę otrzymuje za opakowanie.
Nie polecam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

awwwwwww

bardzo fajny puder :) mam limitowany odcien 150 jasmin ze zlotymi drobinkami i jest cudowny :) pieknie polyskuje w sloncu i daje buzi taki promienny wyglad :) matowi ale po paru godzinach potrzebna jest bibulka, kolor bardzo naturalny a sam w sobie kosmetyk wydajny i calkiem powoli znika z pudeleczka :) zdecydowanie polecam :)

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

bardzo lubię

miałam 2 kolory 20- typowo dla bladziochów matujący i chyba to był numer 110 albo 150 z serii limitowanej z drobinkami delikatnie rozświetlający- używałam głównie latem ale zima też

plusy:
wygodne opakowanie
nie kruszy się
nie osypuje
utrwala makijaż
nie wazy się i nie podkresla suchych skórek
matuje na długo
wygładza skórę i ujednolica
nie zmieniał kolorów podkładu
wydajny
elegancki
cena do przyjęcia jak na produkt luksusowy
nie bryłił się w opakowaniu- ale nakłądałam tylko pędzlem

zuzyłam od a do z 2 opakowania i byłam bardzo zadowolona, dla mnie taki podstawowy puder który powinien znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce :)

aktualnie przezuciałam się na pudry sypkie ale do podrózy to one sa beznadziejne więc zastanawiam się czy nie powrócić do prasowanej formy pudrów

osobiście polecam, byłam z niego bardzo zadowolona zarówno z wersji matującej jak i tej delikatnie rozświetlającej

Używam tego produktu od: kilku lat/ na przemian z innymi pudrami