Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Lily Lolo, Mineral Foundation (Podkład mineralny)

Lily Lolo, Mineral Foundation (Podkład mineralny)

Podkład mineralny odpowiedni dla wszystkich rodzajów cer, szczególnie dla tłustych i trądzikowych. Tlenek cynku przyspiesza gojenie cery, a dwutlenek tytanu spełnia role naturalnego filtra przeciwsłonecznego. Podkład występuje w odcieniach, neutralnych, ciepłych, zimnych i oliwkowych. Produkt nie testowany na zwierzętach.

Mój ulubiony podkład na co dzień

Używam tego podkładu, ponieważ mam bardzo problematyczną cerę (mieszana z trądzikiem). Pod niego zawsze nakładam krem bb żeby uzyskać trochę większe krycie. Na skórze wygląda naturalnie i ładnie, nie robi efektu maski. Świetny skład sprawia, że nie boję się go używać na co dzień. Sprawdza się u mnie zarówno latem jak i zimą. Nakładam go pędzelkiem Hakuro H50 i moim zdaniem przy takiej aplikacji trudno zrobić sobie nim krzywdę. Nie polecam nakładać go gąbkami do makijażu, ponieważ można porobić sobie mało estetyczne plamy.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1606191].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem dobry

Podkład jest zamknięty plastikowym słoiczku. Bardzo prosty design opakowania jest jak najbardziej na plus. Po odkręceniu wieczka widzimy proszek w kolorze skóry. Jak możecie zobaczyć na jednym z zdjęć mój odcień był dobrze dobrany do odcienia mojej skóry. Nakładałam go pędzlem Super Kabuki.
Podkład łatwo się rozprowadza i dobrze przyczepia do skóry. Nie jest on za bardzo kryjący. Niestety nie zakryjemy nim za bardzo jakichś większych zaczerwienień, albo wyprysków. Do tego musimy najpierw użyć korektora. Tutaj jest kolejny minus, ponieważ podkład strasznie się przyczepia do korektora i widać w którym miejscu został on użyty. Jeśli używamy do twarzy tylko produktów sypkich to nie będzie problemu.
Podkład dobrze matowi skórę. Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, że nie zapycha porów. Nie wysusza, ani nie podrażnia skóry. Znika stopniowo z twarzy, bardzo równomiernie. Chwile po nałożeniu można nawet przejechać palcami po policzku i nic na nich nie zostaje, mimo że możemy dostrzec, że na twarzy jednak jest. Używając go wyglądamy 100% naturalnie. Nie ma efektu maski, nie wyglądamy jakbyśmy używały szpachelki do nakładania makijażu. Koloryt skóry jest trochę wyrównany, ale akurat w moim przypadku to wystarczy, bo nie mam nie wiadomo jakich problemów z cerą.
Podkład wytrzymuje dobre kilka godzin na twarzy, potem już jest brak lekkich kryjących właściwości, jedynie zostaje zmatowanie skóry. Ogromnym plusem jest to, że posiada naturalny filtr przeciwsłoneczny co w moim przypadku jest bardzo ważne.
Przy zmywaniu makijażu wieczorem możemy zobaczyć, że na waciku jednak jest sporo pudru czyli jednak cały dzień znajduje się na naszej twarzy, a nie ściera się jak nie które podkłady.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1575791].usefull || 0 }}% pomocna.

Wykorzystała: kilka próbek

Nie lubimy się

Będąc w trakcie przestawiania się na kosmetyki naturalny próbowałam naprawdę wielu podkładów mineralnych. Lily Lolo ma super gamę kolorystyczną, piękne i użyteczne opakowania (nawet z próbkami), ale niestety podkład się nie sprawdził. Bardzo lubię od nich szminki, jestem w trakcie testowania ich tuszu, jednak z podkładem się nie polubiliśmy. Kolor dopasowała mi Pani z Lily Lolo (warm peach), ale podkład wygląda po prostu brzydko. Cera się robi jakaś taka szara, zmęczona, nie wygląda korzystnie. Do tego od razu na nosie robi mi się ciastko (bez względu na to co pod podkład nałożę - z kremem nawilżającym, kreme BB, z samym tonikiem). Mam wrażenie że z nakładaniem na mokro było lepiej, ale musiałabym to jeszcze raz powtórzyć z tym kolorem (testowałam wcześniej jaśninutkie Porcelain i China doll). Na razie wybrałam dużo tańszy podkład, a jakoś lepiej współpracujący z Annabelle Minerals.
EDIT: podkład dobrze współpracuje z kremami BB tej samej firmy, nie miałam już takich przygód. Jednak oznacza to tylko tyle że jego koszt wzrasta kilkukrotnie (zależnie od wydajności kremu), więc dla mnie nie jest wart zachodu.

+ gama kolorystyczna
+ naturalny skład
+ próbki w słoiczkach z sitkiem (jako jedyna firmą której próbowałam)

- ciastkuje się w okolicach nosa
- nos się świeci jak latarnia (ale to ma każdy podkład którego próbowałam)
- cera wygląda na zmęczoną
- jeden z droższych

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1551991].usefull || 0 }}% pomocna.
Bobbi Brown - Jak dobrać puder

To nie to

Mam cerę mieszaną (w kierunku tłustej) z pojawiającymi się wypryskami i rozszerzonymi porami.

W związku z tym, że chciałam przestawić się na naturalną kolorówkę pomyślałam, że zacznę od podkładu - a co, w końcu tak o nich głośno, bo takie zdrowe, takie fajne, same ochy i achy. Stwierdziłam, że na wiosnę i lato podkład mineralny będzie dobrym rozwiązaniem.
Po nieudanym romansie z kryjącym podkładem Annabelle Minerals nie zraziłam się. Stwierdziłam, że nie ten to inny. Chciałam spróbować podkładu innej firmy. Sugerując się opiniami innych wizażanek wybrałam Lily Lolo.
Podkład zakupiłam na stronie internetowej, kolor który wybrałam to Blondie.

Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, za co ogromny plus, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Wydajność też całkiem dobra.
Opakowanie minimalistyczne, jak dla mnie urocze.

Niestety, na mojej buzi ten podkład się nie sprawdził. Początkowo wyglądał dobrze, jednak po około 4 godzinach nie wyglądał już estetycznie. Moja buzia mocno się świeciła. Okazał się też nietrwały - przy dotknięciu buzi pozostawiał ślady na palcach i ubraniach. Wchodził w zmarszczki mimiczne. Krycie, jak dla mnie, zbyt słabe, myślałam, że będzie lepsze.

Cena wysoka jak na tej jakości produkt. Myślę, że przy cerze normalnej lub suchej (bez większych problemów skórnych) spisze się dużo lepiej.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1535081].usefull || 0 }}% pomocna.

DRUUGIE PODEJŚCIE

Kocham kosmetyki mineralne. Od dłuższego czasu poszukuję mojego idealnego podkładu, raz nawet wydawało mi się, że taki znalazłam, ale po czasie okazało się, że to nie to. Do lily lolo miałam dwa podejścia. Pierwsze się nie sprawdziło - aplikacja flat topem okrężnymi ruchami. Teraz posługuję się pedzlem firmy lily lolo wstemplowując podkład w twarz i muszę przyznać, że ta metoda najbardziej mi odpowiada. Ważne jest też to, co nakładamy na twarz pod podkład.... nie każdy krem się do tego nadaje.
+ wydajność
+ duży wybór odcieni
+ bezproblemowa aplikacja
+ dobre krycie przy nałożeniu dwóch CIENKICH warstw (dziwne są opowieści kobiet o tym, że podkład mineralny starcza im na miesiąc lub dwa - świadczy to o nieumiejętnym używaniu!)
+ nie tworzy efektu ciasta
+ nie czuć go na twarzy
+ nie podkreśla porów ani zmarszczek
+ trzyma się cały dzień, latem wymaga jedynie użycia bibułki matującej po ok. 5-6 godzinach
+ nie zmienia koloru
+ nie ściera się (chyba że ktoś ciągle maca się po twarzy, drapie, podpiera dłonią itp, wtedy żaden podkład nie wytrzyma!)
+ wygląda naturalnie (do korygowania plam, zmian skórnych, czerwonych plam itp służy KOREKTOR i pretensje do podkładu o to, że ich nie zakrawa są bezsensowne)
+ filtr SPF 15
+ cudowny skład
Nakładania minerałów musiałam się nauczyć, a że robiłam to metodą prób i błędów, zajęło mi to trochę czasu, jednak było warto, gdyż teraz podkład lily lolo jest moim ulubieńcem.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1300021].usefull || 0 }}% pomocna.

Mineralne dobrodziejstwo

Zacznijmy od początku. Podkład, a dokładniej kolor Blondie, zakupiłam na stronie Costasy. Po otworzeniu paczuszki ujrzałam bardzo ładne, eleganckie opakowanie z solidnego plastiku. Obecność sitka sprawia, że możemy dozować minerałki. Produkt dzięki temu jest bardzo wydajny, bo naprawdę niewielka ilość pozwala na pomalowanie buzi. Ładnie zakrywa pory, wydają się być mniej widoczne. Krycie średnie, choć, co dziwne, udało mi się zakryć wyprysk, z którym inny podkład nie dawał sobie rady. Należy uważać z nakładaniem - zbyt duża ilość warstw zrobi na twarzy ciasto. Efekt pudrowy. Największą zaletą jest krótki i dobry skład - nie ma tu żadnych zbędnych dodatków, które mogłyby podrażnić i zapchać skórę. Ponadto jest to produkt wegański i nietestowany na zwierzętach. Cena jak na taki produkt jest całkiem przyzwoita, choć nie jest to też mały wydatek. Polecam ten produkt z całego serca fankom naturalnego i delikatnego makijażu.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1267566].usefull || 0 }}% pomocna.

wydajny

Lily Lolo jest kolejnym podkładem mineralnym w mojej kolekcji kosmetyków. Wielki plus za duży wybór kolorów, szczególnie jest duża różnorodność wśród jasnych odcieni. Podoba mi się pomysł, że można kupić wersję mini żeby przetestować dany odcień. Duże opakowanie, wydajny produkt. Dobrze aplikuje się na twarzy. Jestem zadowolona z trwałości. Jedyny minus opakowanie. Szkoda, że nie ma przesuwanej pokrywki w środku opakowania żeby nie rozsypywał się podkład jak obróci się opakowanie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1243761].usefull || 0 }}% pomocna.

Miałam wyższe oczekiwania

Cena bardzo wysoka jak za tak mała ilość produktu w opakowaniu. Kupiłam zachęcona samymi pozytywnymi opiniami i sama zużyłam 2 opakowania. Posiadam tłustą cerę ale testowałam go również w okresie brania izoteku który strasznie zasuszył moją skórę więc posiadam doświadczenie z obydwu stron medalu. Kosmetyk jednak mnie nieźle zawiódł przez ten czas.
zalety:
-niesamowicie naturalny skład jak na podkład co przyczynia się do niepogarszania stanu skóry, nie zapycha ani nie podrażnia i jest to duży plus
-duża paleta odcieni do wyboru
wady:
-przede wszystkim nietrwałość. Testowałam go z różnymi kremami pod spód jednak żaden nie pomógł. Ledwie deszcz, mżawka, kropla wody i od razu robi się plama, podkład gdzieś znika. Bardzo łatwo go zetrzeć z twarzy chociażby wycierając delikatnie nos.
-po kilku godzinach noszenia wchodzi w wszelkie linie, pory, zmarszczki, zmywa się i nie wygląda to za ładnie
-w okresie suchej skóry pomimo stosowania dużej ilości kremu pod spód podkład bardzo wszystko dosuszał i uwydatniał suchy naskórek
-krycie raczej średnie, żeby je pogłębić nałożyć trzeba sporo warstw( cienkich rzecz jasna) co prowadzi do tworzenia pudrowego ciasta

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1242743].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry kosmetyk

Przerzuciłam się na Lilly Lolo z podkładu Meow. Tak naprawdę skusiły mnie opinie jednej ze znanych w Polsce wizażystek. Tak sie złożyło, ze akurat była na niego promocja w sklepie internetowym - kosztował chyba jakies 69zl (normalna cena 89). Zużyłam juz 2/3 opakowania i musze przyznać, ze jestem zadowolona. Co prawda krycie jest moze mniejsze niż przy Meow, ale dla mnie wystarczające. Mam cerę naczynkowa i borykam sie z delikatnym trądzikiem różowatym. Podkład wygląda naturalnie i nie robi efektu jednolitej maski. W przeciwieństwie do Meow, ma świetne opakowanie - oczka, przez ktore wysypujemy podkład, mozna zamknąć, dzieki czemu nie mam takiego problemu z ubywaniem kosmetyku. Podkładu jest tez więcej i ma on niższa cenę.

Jest łatwiej dostępny i dzieki dokładnym opisom na stronie możliwe jest dobranie odpowiedniego odcienia.

Cera nie zapycha sie, nie powstają niedoskonałości. Jestem zadowolona z tego produktu. Niestety jesli chodzi o te kosmetyki, mam duży problem z ich wydajnością, wiec kiedy czasami czytam Wasze opinie o tym, ze jedno opakowanie wystarcza Wam ma pol roku... Nie wiem jak to możliwe. ;) Przy codziennym użytkowaniu wystarcza mi on na miesiąc, max. półtora. Oczywiście buzia po kilku godzinach sie świeci, ale wystarczy użyć delikatnego pędzla z odrobina pudru. Nie jest to dla mnie akurat duży minus.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1239783].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój ci on!

Moje cera: dojrzała, tłusta, ze skłonnością do zapychania i odwodnienia, naczynkowa i wrażliwa. Przy kilku problemach występujących jednocześnie nie jest łatwo dopasować podkład. Przyznam, że do podkładów mineralnych podchodziłam z niechęcią. Nie wierzyłam, że kolorowy proszek może kryć, być trwały i wyglądać dobrze. Kupując pomadkę dołożyłam do zamówienia miniaturę podkładu w jednym z dwóch wybranych przeze mnie odcieni oraz mogłam skorzystać z darmowej próbki w drugim kolorze. Zakochałam się od pierwszego użycia! Jeszcze żaden podkład nie wyglądał na mojej skórze tak naturalnie. Podkład zostawia matowe wykończenie, jest dosyć trwały- wymaga jednorazowego odciśnięcia sebum w ciągu dnia. Nie znika w ciągu dnia, nie waży się i nie oksyduje. Jest całkowicie neutralny dla skóry, nie zapycha i w żaden sposób nie szkodzi. Krycie lekkie do średniego. Producent oferuje szeroka gamę odcieni z podziałem na typy karnacji. Każda kobietka znajdzie swój odcień. Cena jest wysoka jednak podkład jest jej wart. To mój ulubieniec na co dzień. Polecam!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1221718].usefull || 0 }}% pomocna.