Ava, Eco Linea, Rewitalizujący krem pod oczy

Ava, Eco Linea, Rewitalizujący krem pod oczy

Zapobiega tworzeniu się zmarszczek, spłyca już istniejące. Spowalnia proces starzenia się skóry. Obrzęki pod oczami ulegają zmniejszeniu, ustępują oznaki zmęczenia oczu. Skóra jest nawilżona, bardziej napięta, elastyczna, wygładzona, młodsza. Eco Linea to seria kosmetyków ekologicznych certyfikowana przez francuską firmę ECOCERT. W skład tej serii wchodzą zarówno produkty naturalne jak i organiczne.

Skład: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Phytosqualan , Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (and ) Olea Europaea (Olive ) Oil Unsaponifiables (and) Hydrogenated Vegetable Oil (and) Glyceryl Stearate (and) Glycine Soja (Soybean) Sterols (and) Beta-sitosterol (and) Tocopherol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Olive Oil Eco*, Zea Mays Starch* , Cetearyl Alcohol, Glycerin, Althea Officinalis Root Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Sodium Dehydroacetate, Xantan Gum, Zingiber Officinalis Root Extract*, Lavandula Officinalis, Cymbopogon Schoenanthus, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate.

/s/

Dobry na początek

Krem od razu urzekł mnie konsystencją, bo jest tłusty a ja uwielbiam tłuściochy. Pachnie niezbyt ładnie, imbirem jakby ale da się wytrzymać, plus za fajne opakowanie z pompką. Krem ma właściwości przeciwzmarszczkowe, mam coraz większe zmarszczki pod oczami i szukam ultra nawilżacza, który chroni mnie przed powstawaniem następnym lub pogłębiania obecnych, ten kremik nawilża dobrze ale wydaje mi się, że to jeszcze nie to . Nawilżenie jest zwyczajnie za słabe.Polecam taki krem na początek.

wreszcie coś odżywczego!

Przekroczyłam magiczną 30 już jakiś czas temu, w dodatku skórę pod oczami mam cienką i suchą. Wszystkie te leciutkie kremiki typu Sylveco, którymi zachwycają się o dekadę młodsze Wizażanki mi już nie wystarczają (chyba że nałożę trzy warstwy bardzo od serca...). Krem Ava to wreszcie coś bardziej odżywczego a nie jakiś żelik dla nastolatek :p
Po kremie pod oczy nie oczekuję cudów, wiem, że nie zlikwiduje cieni i nie wyprasuje zmarszczek, ale liczę na to, że przynajmniej zahamuje starzenie i odżywi skórę. Ava to robi.
Krem jest gęsty, odżywczy, dobrze nawilża i na długo zostawia miłą, ochronną warstewkę - nie jest to lepko-tłuste paskudztwo, a delikatna, cienka "osłona" skóry, zapobiegająca wysuszaniu. Gdy się nie maluję, nakładam go bardzo od serca, jak maseczkę - nie roluje się, stopniowo wchłania, nie zostawiając żadnych kłaczków itp. Skóra jest po nim dobrze odżywiona i nie jest to efekt, który mija po pierwszym myciu, jak w przypadku wielu kremów napakowanych silikonami, dających tylko wizualne wygładzenie. Po dłuższym stosowaniu widzę, że skóra jest w lepszej kondycji, bardziej napięta, jędrna, grubsza, jakby mniej wiotka. Nie zauważyłam, żeby zmniejszył zmarszczki tuż pod powieką, ale poradził sobie z "efektem pergaminu" - trudno mi to opisać, ale chodzi nie o trwałe zagniecenia, ale siateczkę drobnych płytkich zmarszczek, które "wyłaziły", gdy tylko zaniedbałam pielęgnację lub zarywałam noce i sprawiały, że skóra wyglądała właśnie jak cienki, zmarszczony pergamin.
Do tej pory najlepszym tego typu kremem jaki miałam był Fitomed, ale mam wrażenie, że Ava działa lepiej - Fitomed dawał efekt łał dopiero nałożony na nawilżające serum, Ava lepiej równoważy natłuszczanie z nawilżaniem.

Poza tym wielki plus za opakowanie - przezroczysty pojemnik pozwala kontrolować zużycie a pompka dozuje dokładnie tyle, ile trzeba. Miła odmiana po serum Be Organic, które pluło na wszystkie strony...
Cena niby nie jest niska - ale na promocji spada do ok. 35 zł. Biorąc pod uwagę to, że drugi krem, który jest dla mnie odpowiednio odżywczy to Clinique za 160 zł - nie narzekam ;) W dodatku jest obłędnie wydajny - boję sie, że nie zużyję go w terminie.
Pachnie delikatnie, ziołowo, jak wiele naturalnych kosmetyków - po prostu tym, z czego został zrobiony, bo nie zawiera sztucznych aromatów. Osobom przyzwyczajonym do perfumowanych kosmetyków może nie odpowiadać, ale ja go polubiłam.

Naprawdę godny uwagi

Mam 27 lat i jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc kierując się tą zasadą, bardzo długo szukałam kremu, który i nawilży delikatne okolice oczu i wygładzi drobne zmarszczki mimiczne. Mimo, że jestem posiadaczką widocznych cieni pod oczami, nie liczyłam na cuda ze strony kremu, bo i nie oszukujmy się, ale żaden krem nie zniweluje nam ich w 100%.
Co istotne, na efekty trzeba poczekać. Ja zużyłam krem do końca i naprawdę widać rezultaty REGULARNEGO stosowania (dzień/noc).
Cena (42zł) może nie zachęcać, ale naprawdę warto go kupić.

azjatycka pielęgnacja

bardzo dobry

Zalety:
+ bardzo higieniczne opakowanie
+ bogata formuła, która nie obciąża skóry
+ zapach jest nienachlany
+ widocznie nawilża i napina skórę pod oczami
+ szybko się wchłania
+ nie pozostawia tłustej warstwy
+ jest bardzo wydajny

Wady:
- rurka z pompki jest zbyt krótka i pod koniec opakowania trudno wydobyć kosmetyk

Dobry

Bardzo się z produktami marki Ava ostatnio lubię-serum z retinolem i peeling zwężający pory z serii z 5% kwasem fitowym stały się już na dobre moimi ulubieńcami, coraz więcej kosmetyków firmy mi się podoba.

Rewitalizujący krem pod oczy okazał się kolejnym już strzałem w 10 :)
+wygodne i higieniczne opakowanie z pompką typu "air-less"
+tani i bardzo wydajny
+nie podrażnia okolic oczu, nie powoduje łzawienia i pieczenia skóry (ostatnio miałam pod tym względem masakrę i uczuliło mnie kilka kolejno kupowanych kremów pod oczy, które musiałam powyrzucać!)
+szybko się wchłania
+nie podkreśla zmarszczek, napina skórę, wygładza, sprawia że kondycja skory wokół oczu ulega poprawie
+nadaje się pod makijaż
+dobry dla młodej skóry jako profilaktyka w przyszłości przeciwzmarszczkowa i utrzymująca skórę długo w dobrej kondycji

Polecam!

calkiem ok

krem jest calkiem w porzadku, chociaz wg mnie na noc jest zbyt lekki, to raczej krem na dzien, pod makijaz, to co mi w nim najbardziej przeszkadza to intensywny, malo przyjemny zapach, dlatego tez wiecej nie kupie tego kremu

Fajny krem

Zakupilam na wiosennej promocji w Rossmanie i chetnie zakupie ponownie ... za polowe ceny :D
Krem nawilza i przyczynia sie do dobrego stanu mojej skory wokolo oczu.
W cuda nie wierze i wiem, ze zmarsczki i tak beda sie tworzyc :(
Ladny sklad kremu, szklane opakowanie i dozownik wszystko to sprawia, ze chetnie siegne po ten krem ponownie.
Kolejne plusy to niewyczuwalny dla mnie zapach i brak podraznienia.

Używam tego produktu od: 4 miesiace

no nie wiem

Skuszona dobrymi recenzjami i składem kupiłam ten kremik na promocji w Rossmanie. I cieszę się, że na promocji bo krem nie jest wart swojej ceny. Mam suchą skórę pod oczami i sporo zmarszczek mimicznym związanych równiez z przesuszeniem. Krem mimo składu kompletnie nie nawilża i ma specyficzny imbirowy zapach. Plus za przyjemne szklane opakowanie z pompką. Ja po nałożeniu kremu mam okropne uczucie ściągnięcia skóry. Jest wiele tańszych lepszych kremów.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pirewszego

stanowcze TAK

Kupiłam go w promocji w Rossmanie -49%
Chętnie kupiłabym go ponownie, jednak 40 zł na krem pod oczy to dla mnie za dużo. Zatem czekam na kolejną promocję. ;-)
Powoli zawartość buteleczki zaczyna dobiegać końca, zatem czas na recenzję.

+ świetny skład, certyfikat eco cert
+ zauważalnie i rewelacyjne nawilża, moja skóra go chłonie, a to przecież główne zadanie kremu pod oczy
+ higieniczna i praktyczna aplikacja
+ dzięki szklanej buteleczce widać ilość pozostałego w niej produktu
+ jest wydajny, niewiele potrzeba do jednokrotnej aplikacji
+ sprawdza się pod makijaż jak i solo

+/- nie zauważyłam żadnego działania na sińce pod oczami, jednak w moim przypadku "taka natura" nie wydaje mi się, żeby zmieniła się pod wpływem kremu ;-)

- pod koniec użytkowania pompka zawodzi, jedyne rozwiązanie to otworzyć opakowanie, jednak niestety - nie jest to już tak higieniczne. Plusem przy tym minusie jest to, że można wykorzystać produkt do końca.

SZCZERZE POLECAM, wart przetestowania. ;-)

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Przyjemny, ale pompka na minus......

Mam już 3 opakowanie kremu na noc z tej serii i baaardzo sobie chwalę. Kupiłam też w październiku zeszłego roku krem pod oczy. Nie jestem już pierwszej młodości, potrzebuję jakiegoś odżywienia! Po kremie na noc efekt jest spektakularny. W przypadku kremu pod oczy nie ma jakiejś rewelacji. Używam zamiennie z kremem Ziaji z serii kuracja lipidowa i szczerze mówiąc trudno mi powiedzieć który z nich jest lepszy. Ava jest lepsza jeśli chodzi o skład, ale Ziaja jest 4x tańsza. To co w przypadku Avy na początku było bardzo na plus, czyli higieniczna pompka, to pod koniec używania stało się utrapieniem. Dużo kosmetyku pozostało we flakonie i nie można było go wydobyć, pompka nie dawała rady! Musiałam odkręcać pompkę i patyczkiem kosmetycznym lub szpatułką wydłubywać krem... Mało komfortowe.. A dodam, że miałam tam kremu na ponad 2 tyg używania (rano i wieczorem) Jak na taką cenę to słabo.
Krem jest treściwy, o lekko żółtawym zabarwieniu, pachnie podobnie do całej serii lekko imbirowo, tylko delikatniej niż krem na noc z tej serii.
Nie wiem czy ponownie kupię. Efekt jest zadowalający, ale nie mogę swobodnie użyć tego dość cennego kosmetyku do konca,a mam do wyboru porównywalny w działaniu i tańszy....

Warto dać mu szansę...

Krem posiada niezbyt gęstą, półprzezroczystą konsystencję o białym zabarwieniu. Pachnie przyjemnie, delikatnie, zapachem przypomina mi trawę cytrynową. Dość szybko się wchłania, nie zostawiając po sobie tłustej ani lepkiej warstwy. Krem odczuwalnie nawilża skórę pod oczami, czyniąc ją gładszą i przyjemniejszą w dotyku, a także zauważalnie rozświetla, aczkolwiek zmarszczek (w moim przypadku na razie tylko mimicznych) nie spłyca i wątpię, że zapobiega ich powstawaniu. Przy regularnym stosowaniu znika zmęczenie oczu. Ponadto pomaga w walce z obrzękami i opuchnięciami, posiada działanie łagodzące. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 15 ml

solidny, ale nie porywający

Krem upolowałam na promocji. Kupiłam, zużyłam i raczej nie kupię ponownie. Ten krem jest solidny, przyjemny w stosowaniu, ale nie na tyle by znów go używać.

Na plus zdecydowanie można mu zaliczyc, że jest to polski krem z certyfikatem Ecocert [tak jak cała linia Eco Linea Avy]. Mamy zatem w składzie same dobrocie-o których pisały już dziewczyny w poniższych recenzjach.
Mamy też dużą pojemność jak na krem pod oczy-kremy zazwyczaj mają 15 ml a ten Avy ma aż 30 ml. W takim przypadku stosunek ceny do pojemności jest jak najbardziej na plus.
Mamy ładne szklane opakowanie z pompką - zatem nie grzebiemy palcami w słoiczku:) Niestety opakowanie to ma minus - pod koniec bardzo trudno jest wydobyć resztki kremu z opakowania.
Mamy całkiem solidne działanie - krem dobrze się wchłania, nawilża dostatecznie, nie podrażnia. Zapach delikatny, ledwo wyczuwalny, nie przeszkadzał mi.
Z obrzękami/cieniami pod oczami nie mam problemu-zatem w tej kwestii nie wypowiem się na temat dzaiałania kremu.
Co do obietnic spłycania istniejących zmarszczek-w takie obietnice po prostu nie wierzę w stosunku do żadnych kremów drogeryjnych. Zatem nie miałam takich oczekiwań odnośnie tego kremu.

Ogólnie jest to całkiem dobry i przyjemny krem-ale może jednak dla młodszych dziewczyn w wieku 20plus. Ja szukam już czegoś bardziej odżywczego, dającego tzw.kopa. Ten krem mi tego nie dał. Szukam dalej.

******

Ilość zużytych opakowań: skończone jedno