Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (nowa wersja)

Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych (nowa wersja)

Cena już od 9,77 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Składniki ziołowe: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia pokrzywy, liścia szałwii, ziela skrzypu polnego, szyszek chmielu, liścia rozmarynu.
Działanie:
- zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry,
- zmniejsza lub likwiduje swędzenie skóry,
- zmniejsza łojotok,
- zwalcza lekki łupież i zapobiega jego nawrotom.
Polecany przez dermatologów:
- w profilaktyce i zapobieganiu nawrotom łupieżu,
- przy alergicznym świądzie skóry,
- przy świądzie skóry wywołanym niewłaściwym doborem szamponów,
- przy nadmiernym łojotoku,
- w przypadku nadmiernego wypadania włosów na skutek stosowania diet odchudzających, długotrwałego przyjmowania leków, braku witamin.

mieszane odczucia...

Z jednej strony szampon rzeczywiście dobrze oczyszcza włosy (chociaż tak samo jak do tej pory muszę myć głowę co 2 dni). Konsystencja jest przyjemna, dobrze się pieni. Zapach jest łagodny i ziołowy. Produkt jest bardzo wydajny.

Z drugiej strony skład pozostawia wiele do życzenia. Znajdziemy tam SLS, Cocamide dea, Dmdm Hydantoin...Producent sugeruje, że jest to delikatny, ziołowy, naturalny produkt, natomiast nie jest to do końca prawda i za to odejmuję jedną gwiazdkę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1487141].usefull || 0 }}% pomocna.

nie jest tak źle! :)

Na długości moje włosy są zdrowe, ale szybko przetłuszczają się w okolicach skalpu. Lubię naturalne kosmetyki, ten też rzekomo taki jest, ale patrząc na skład jest trochę 'dziadostwa'

+ cena
+ wydajny
+ oczyszcza skalp

- plącze włosy
- wysusza
- po dłuższym stosowaniu podrażnia skórę głowy, więc ja sięgam po niego raz na jakiś czas

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1376191].usefull || 0 }}% pomocna.

Działa!!!

Nie wierzyłam, że można ograniczyć przetłuszczanie się włosów, a tu proszę!!!
Plusy :
- piękny ziołowy zapach,
- dobrze się pieni,
- jest całkiem wydajny,
- włosy są dłużej świeże,
Minusy :
- opakowanie może średnie, ale jaka zawartość :)
Jak najbardziej polecam ten szampon. Dobra jakość w nie wielkiej cenie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1375981].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak dobrać pielęgnację do rodzaju włosów?

Skutecznie zmniejsza przetłuszczanie się włosów

Szampon sprawdził się na moich szybko przetłuszczających się włosach. Dobrze je oczyszcza, jest łagodny dla skóry głowy. Niweluje swędzenie. Dzięki niemu nie muszę myć codziennie włosów. Kosmetyk dobrze się pieni, przez co jest wydajny, bez problemu się spłukuje. Włosy po umyciu są lśniące i zdrowe. Na skórze nic złego się nie dzieje. Pomógł mi w pozbyciu się łupieżu, z którym walczyłam kilka miesięcy. Spełnia obietnice producenta. Ma przyjemny ziołowy zapach, wygodne opakowanie i niską cenę. Jestem z niego zadowolona i chętnie sięgnę po kolejne opakowanie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1338916].usefull || 0 }}% pomocna.

Miły szampon :)

Szampon Fitomed do włosów tłustych sprawdził się u mnie bardzo dobrze. Oczyszcza włosy, nie plącze ich, odświeża, domywa oleje. Ma poręczne opakowanie, które nie utrudnia używania, dodatkowo widać przez niego poziom zużycia. Podczas mycia wypada o wiele mniej włosów! Cena produktu nie jest wygórowana, a to sprawi, że na pewno wrócę do niego ponownie :).
Jedynie szkoda, że szampon nie wpływa faktycznie na łupież czy wypadanie.

Podsumowując:

PLUSY:
+ opakowanie,
+ szampon dobrze się pieni,
+ nie jest drogi,
+ domywa oleje,
+ dobrze oczyszcza,
+ nie plącze włosów,
+ podczas mycia wypada mniej włosów.

MINUSY:
- szampon nie zmniejsza wypadania na dłuższą metę,
- nie likwiduje łupieżu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1298256].usefull || 0 }}% pomocna.

Pomaga na przetłuszczanie

Kupiłam go bez przekonania, kiedy wszelkie reklamowane szeroko szampony do przetłuszczających się włosów zawodziły. Efekt przeszedł moje oczekiwania :)
+najważniejsze: jest skuteczny! Ograniczył przetłuszczanie włosów, już po pierwszym opakowaniu we włosach zaszła trwała różnica. Lubię jednak do niego wracać co jakiś czas dla utrwalenia efektu, obecnie myję włosy co 3 dni!
+mam włosy przetłuszczające się u nasady, a zniszczone i suche na długości, bałam się więc, że szampon będzie plątał końce i masakra murowana. Nic z tych rzeczy - nie było żadnego problemu z rozczesywaniem, szarpania kołtunów, lekka odżywka na długość i wszystko było okej
+piękny ziołowy zapach, jestem fanką takich zapachów
+szampon ma dobrą konsystencję, bardzo dobrze się pieni, mała ilość wystarczy na jedno mycie, dzięki czemu był bardzo wydajny
+skład bardzo przyjemny, bazujący na naturalnych środkach

O estetyce opakowania nie będę się wypowiadać, marka słynie z tego, że daje produktom ubogą szatę graficzną, ale wcale nie musi dawać neonowych napisów i esów floresów! Produkty i ich działanie przyciągają znacznie bardziej klienta niż kolorowe opakowanie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1268026].usefull || 0 }}% pomocna.

To jednak nie to

Od pewnego czasu borykam się z przetłuszczającą się, a raczej załojoną głową , swędzeniem i wypadaniem. Szampon ten tak jak napisane łagodzi te wszystkie objawy, ale niestety nie likwiduje. Włosy dalej wychodzą i skóra głowy swędzi, choć w mniejszym stopniu. A przetłuszczanie? Cóż, i tak muszę myć włosy codziennie, bo jak nie to skóra głowy mi się zaczyna świecić i okropnie swędzieć. Za to dużym plusem jest to, że nie trzeba go dużo nakładać i świetnie się pieni, wymywa się go równie dobrze (nie trzeba dużo wody tracić). Za to bez odżywki ani rusz, włosy, przy czesaniu na mokro jest ok, ale za to jak rozpuszczę z koka to robi się taki kołtun w który ciężko wbić grzebień i rozczesać włosy, więc czeszę moje pukle tylko na mokro po umyciu.
Wierzę w moc ziół, ale niestety ten szampon nie jest w stanie wyleczyć mojego podrażnienia, choć i tak działa lepiej niż te wszystkie, które używałam dotychczas. Wcześniej używałam jego brata do suchych włosów i mogę powiedzieć, że ten działa ociupinkę lepiej.

EDIT (18.08.16r.):
Wyrzuciłam ten szampon do kosza, bo zaczęła mnie strasznie szczypać głowa na czubku. Ogólnie im dalej w las tym gorzej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1244658].usefull || 0 }}% pomocna.

Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych Fitomed

Szampon bardzo wydajny wystarczy nie wielka ilość by umyć włosy, bardzo fajnie się pieni. Zapach bardzo przyjemny, ziołowy nie utrzymuje się długo na włosach po umyciu.

Szampon dobrze oczyszcza włosy i sprawia, że włosy są miękkie w dotyku.

Szampon ziołowy do włosów tłustych nie plącze włosów, nie przesusza skóry głowy i nie powoduje podrażnień.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1211633].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozczarowałam się nim

Dzięki mydlnicy lekarskiej szampon pieni się bardzo dobrze. Oprócz mydlnicy znajdziemy także wyciąg z pokrzywy, skrzypu, szałwii, szyszek chmielu i rozmarynu. Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy. Włosy są miękkie, odżywione. Łatwo je okiełznać. Nie puszą się, są zdrowe i mocne. Szampon nie plącze włosów. Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, ale wiadomo, że na każdego może inaczej działać. Nie wywołuje też łupieżu. Sprawia, że włosy mniej się przetłuszczają. I tutaj zachwyt nad tym szamponem się kończy... bo zawiera SLS i inne nieciekawe składniki.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1180053].usefull || 0 }}% pomocna.

Szampon do włosów tłustych

Szampon ziołowy super odświeża i myje. Pozostawia delikatny ziołowy zapach na włosach. Jednak nie utrzymuje się długo. Włosy po umyciu błyszczą się, są miękkie i przyjemne w dotyku.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1171453].usefull || 0 }}% pomocna.