Sensique, Matt Finish Foundation (Podkład matujący)

Sensique, Matt Finish Foundation (Podkład matujący)

Delikatne podkłady matujące z proteinami jedwabiu, aloesem, alantoiną i witaminą E. Wzbogacone o składniki bioaktywne oraz filtry UVA i UVB. Proteiny jedwabiu wywołują efekt przyjemnego i długotrwałego uczucia świeżości, gładkości i nawilżenia. Doskonale stapiają się ze skórą maskując jej drobne niedoskonałości. Odżywiają ją i wygładzają. Nadają twarzy świeży, matowy wygląd.
Dostępne 4 odcienie.

Szału nie robi

Używałam tego produktu gdy uczęszczałam do liceum czyli kilka dłuuuugich lat temu. Wiadomo skusiłam się na niego z powodu niskiej ceny. Wtedy byłam z niego całkiem zadowolona, delikatnie zakrywał niektóre zaczerwienienia, miał fajną kremową konsystencję i łatwo się rozprowadzał. Jeśli ktoś nie ma większych problemów z cerą to ten podkład jak najbardziej się sprawdzi , daje nawet takie delikatne jakby jedwabne wykończenie ale niestety dosyć szybko się ścierał. Zapach też nie był zbyt kuszący, miałam wrażenie, że jest taki bardzo chemiczny.

Średniak

Na ten podkład skusiłam się na promocji w Naturze dawno temu nim jeszcze zmieniono opakowania tych podkładów. Po pierwsze na pewno podkład nie daje matowego wykończenia tylko satynowe. Co do aplikacji i rozprowadzania nie zauważyłam w tej materii najmniejszych problemów. Produkt jest gęsty i łatwo się aplikuje, jednak ma dość delikatne krycie i trochę siada na skórze. Z trwałością również nie ma rewelacji, ponieważ wyciera się mocno na brodzie i bruzdach nosowo -wargowych. Zbiera się również pod okularami na nosie, więc na to też warto zwrócić uwagę. Nie zapycha i nie powoduje niedoskonałości. Niestety potrafił też nieco za bardzo podkreślać pory na policzkach.

Sensique, Matt Finish Foundation

Podkład idealny dla początkujących. Doskonale wtapia się w skórę, jednak nie maskuje " mocniej" widocznych podraznien. Jest lekki. Zgodnie z opisem powoduje uczucie swiezosci, gładkości i nawilżenia. Skład chemiczny odżywia skórę oraz ja wygładza. Podkład nadaje skorze ładny matowy wyglad. Niska cena.

Średniak

Jeśli chodzi o ten podkład to pod każdym względnem jest średniaczkiem. Nie daje zbyt dużo koloru na twarz, ale nawet dobrze matuje. Kosztuje grosze na promocji w Naturze. Ja jednak bardziej używam go jako bazy pod podkład niż jako sam podkład. Może dlatego ze nie trafiłam z kolorem. Odcień 01 jest naprawdę bardzo jasny.

Pierwszy podkład

Jest to pierwszy podkład który zaczęłam używać w swoim życiu. Gdy było mi jeszcze szkoda pieniędzy na jakikolwiek kosmetyk podkład za 10 zł wydawał się idealny i nadal taki jest ( no prawie :) ) Gdy chce wyrównać sobie kolor skóry ale bez dużego krycia sprawdza się idealnie. Do tego kolor najjaśniejszy jest dla mnie odpowiedni co rzadko się zdarza w tak tanich produktach.

Jest OK

Jest okej. Kremowa konsystencja, którą można zbudować krycie. Lekko smuguje ale jest to do opanowania. Nie zauważyłam niestety matowego wykończenia :(

Taki sobie, nie dla każdego

Fluid jak na swoją cenę nie jest bardzo zły, używałam już droższych a gorszych. Jednak nie sprawdzi się dla każdego. Przez obecność parafiny zapycha ( mnie pojawiły sie krostki), niby naturalny ale ja czułam go na twarzy, w dodatku kolory są za ciemne. W sumie całkiem nieźle nawilżał gdy go parę lat temu używałam, ale nie matował. Wyrównywał kolory ale krył lekko, więc dla osób które lubią dobre krycie, to nie to, bo ten fluid to bardziej krem BB i to średniej jakości. Nie ma w sumie co narzekać bo cena jest bardzo niska, ale ten fluid to tylko dla osób z ładną cerą, ale nie bladą, młodych bez skłonności do podrażniań czy zapychania cery i raczej z cerą normalną ( przy suchej fluid ten podkreśla suche skórki, przy tłustej roluje się i błyszczy) i przede wszystkim nie na upały bo rozpłynie się.

Kilka lat temu był moim ulubionym podkładem.

Kilka lat temu ten produkt był moim ulubionym podkładem. Ceniłam go za niską cenę, kolor, dostępność. Używałam go jakieś 2 lata.

Minusy:
Niestety, w pewnym czasie ten podkład znacząco podupadł jakościowo.
Krycie było strasznie słabe, efektu matu brak. Po zmyciu podkładu skóra była zaczerwieniona ,pojawiły się wypryski. Największy minus to szkodliwy skład.

raczej jako krem BB

Podkład ma lekką konsystencję, jest delikatny i nie zapycha, dobrze sprawdza się w lecie, kiedy jest gorąco, jednak raczej dla osób o gładkiej twarzy, ponieważ nie zakrywa niedoskonałości, a jedynie lekko wyrównuje koloryt. Efekt matujący przeciętny, jak dla mnie podkład raczej daje efekt kremu BB na twarzy

Jeden z ulubionych.

Naprawdę jestem ogromnie zaskoczona, jak ten "taniak" świetnie sobie radzi.

+ cena - jakieś 6 zł na przecenie w Naturze;
+ świetnie kryje wszelkie niedoskonałości - zaczerwienienia, plamy, krostki;
+ stapia się ze skórą;
+ nie roluje się;
+ wytrzymuje jakieś 5h - przy mojej cerze to naprawdę wyczyn;
+ piękny zapach;
+ nie jest zbyt wodnisty, aplikacja jest wygodna;
+ ładne, estetyczne opakowanie;
+ nie zapycha, nie tworzy krost.

Zdecydowanie odpowiednik droższych podkładów. Polecam.

Ukochany polski podkład

To był mój ulubiony podkład, kiedy mieszkałam w Polsce i gdyby nie przeprowadzka to pewnie dalej używałabym go.

Największym plusem jest to, że bardzo nawilża i cera po nim jest taka ożywiona. Cena też jest ogromnym plusem, taki tani podkład a taki dobry! Nie zapycha i nie uczula, ładnie się stapia ze skórą. No i zapach bardzo ładny!

Minusem jest dostępność, bo można kupić go tylko w drogerii naturze :P

jak krem bb :)

Dla mnie ten podkład jest zupełnie jak krem bb, no może trochę bardziej kryjący drobne niedoskonałości.
Daje bardzo naturalny efekt, także osoby które nie lubią ciężkich podkładów będą z niego zadowolone.

+cena
+ jasny odcień fajnie stapia się ze skórą
+ wygładza

- nie jest ekonomiczny, szybko się go zużywa
- średnio trwały

Zauważyłam jeszcze dziwną przypadłość tego produktu, albowiem zupełnie nie da się go nałożyć na krem, bo strasznie się roluje. Tak samo jest gdy nałoży się go za dużo, robi nam placki na twarzy.

U mnie się niestety nie sprawdził, zdecydowanie lubię bardziej cięższe podkłady, ale polecam go fankom naturalnego makijażu. Nie ma sensu wstawiać mu negatywnej oceny z tego względu, że nie kryje, bo nie jest to podkład tego typu.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe