Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Cena już od 11,82 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

W kremie zastosowano naturalne składniki o działaniu nawilżającym. Cząsteczki soli wapnia, magnezu, sodu (mleczan, PCA, hialuronian) pokonują barierę naskórkową i kumulują wokół siebie wodę pochodzącą z głębszych warstw skóry. Naskórek robi się bardziej nawilżony i napięty. Dodatek olejku rokitnikowego lekko natłuszcza i działa łagodząco. Woda z kwiatu pomarańczy od wieków stosowana jest w nawilżaniu cery tłustej i mieszanej.
Zalety kremu:
- bez parabenów,
- tradycyjna receptura,
- delikatny pomarańczowy zapach,
- 20% tłuszczy,
- zapewnia długotrwałe nawilżanie,
- wygładza naskórek,
- posiada właściwości matujące.

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

Doskonałe nawilżenie

Jestem mile zaskoczona tym produktem ,zużyłam już dwa opakowania i muszę przyznać ,że jest naprawdę wspaniały.Produkt ma bardzo naturalny skład przez co jest ważny tylko 3 miesiące po otwarciu więc tym bardziej używam go systematycznie gdy go otworzę aby się nie zmarnował. Konsystencja bardzo przyjemna lekka pomarańczowa. Krem pachnie przyjemnie orzeźwiająco pomarańczo bardzo naturalnie . Działanie jest wspaniałe krem bardzo dobrze nawilża , skóra jest miękka napięta wszelkie suche skórki zredukowane. Cera po jego użyciu z każdym dniem wygląda coraz lepiej , nie wyskakują po nim żadne niespodzianki . Mimo swojej mocno nawilżającej konsystencji idealnie nadaje się do cery tłustej i mieszanej gdyż skóra po jego użyciu nie świeci się a wręcz jest zmatowiona. Wydajność jak najbardziej na plus. Myślę ,że opakowanie mogłoby być w tubce gdyż słoiczek jest mało higieniczny . Uważam ,że krem jest naprawdę dobry i spełnia swoją rolę doskonale, gdy nie wiem jaki krem mam wybrać sięgam właśnie po niego . Nie jest drogi ,można go kupić w sklepie zielarskim. Uważam, że kosmetyki z firmy Fitomed są genialne i jak na razie żaden mnie nie zawiódł;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1287671].usefull || 0 }}% pomocna.

Jedyny, który nigdy nie zawodzi

Ten krem nie daje efektu WOW. Nie daje natychmiastowej poprawy, jednak naprawdę działa. Mam skórę mieszaną. Zimą zawsze miałam problem z tłustą świecącą strefą T i mega suchymi policzkami (aż skóra mi schodziła). Od kiedy stosuję ten krem, wszystkie problemy skończyły się. Używam go przez cały rok. Na noc i na dzień. Nie zapycha, nie natłuszcza nadmiernie, nie przesusza. Jest idealny. Zawsze daje taki sam, dobry efekt.
Czasami nachodzi mnie ochota na zmianę, kupuję inny krem, ale koniec końców i tak wracam do tego. Doskonale pracuje z kosmetykami kolorowymi, których używam. Dzięki niemu wyleczyłam suche policzki i mam mniej świecącą strefę T.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1240163].usefull || 0 }}% pomocna.

MÓJ KOCHANY KREMIK... do czasu

Używam go na zmianę z Moim Kremem nr 7. Są to moje KWC... Mam cerę mieszaną, z rozszerzonymi porami w strefie T i na policzkach blisko nosa. Z wiekiem stała się wrażliwa i skłonna do przesuszeń, pojawiły się zmarszczki mimiczne. Poza tym mam trochę popękanych naczynek i plamy po trądziku na policzkach....

+ krem jest wydajny
+ ładnie pachnie
+ stosuję go na dzień, na noc i pod oczy
+ świetny pod makijaż
+ wspaniale nawilża
+ nie zapycha
+ odżywia
+ nie pozostawia po sobie tłustej powłoczki
+ zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych
- podkreśla absolutnie każdą, nawet najmniejszą plamkę potrądzikową i pęknięte naczynko sprawiając przy tym, że są gigantyczne i widoczne z kilometra!!! jest to minus który dyskwalifikuje ten krem

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1179053].usefull || 0 }}% pomocna.

Anna Małecka masaż twarzy drenaż

Idealny

Krem ma beżowy kolor, lekko wpadający w żółty odcień i pachnie jak typowy tradycyjny krem, który stał zawsze u babci na półce, kiedy byłam dzieckiem. Zapach jest przyjemny i długo odczuwalny na skórze. Oczywiście powinniście się już przyzwyczaić, że w przypadku marki Fitomed mamy do czynienia z kosmetykami naturalnymi - żadnych parabenów, barwników czy substancji zapachowych. Znajdziemy w nim m.in.: wyciąg z żeń-szenia, pomarańczy czy olej rokitnikowy. Jego działanie nawilżające mogę z czystym sumieniem ocenić na 5+. Po wchłonięciu kremu w skórę, czujemy komfortową, delikatnie tłustą powłoczkę na twarzy, ale nie towarzyszy temu uczucie lepkości. Dlatego nakładam go codziennie na noc + jeżeli mam wystarczająco dużo czasu na wchłonięcie się go w skórę, to również na dzień pod makijaż. Istotną zaletą jest dla mnie fakt, że nie zapycha porów. Naturalne składniki oprócz tego, że działają nawilżająco, mają właściwości kojące. Za 50ml zapłacimy tylko 12,50zł. Dawno nie spotkałam się z kremem, który za tak niską cenę potrafi sprawić tak wiele dobrego dla mojej twarzy.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1176148].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry krem za grosze

Słoiczek odkręcany, bez większych zdobień- prosty i estetyczny, co lubię. Każdą ważną informację mamy przejrzyście wypisaną z tyłu opakowania. Całość została dodatkowo zabezpieczona sreberkiem, dzięki czemu mamy pewność, że kosmetyk jest nowy i świeży. Krem ma delikatnie pomarańczowy odcień, ma bardzo odżywczą konsystencję, ale łatwo się rozprowadza na twarzy i jest lekki. Zapach jest delikatny i przyjemny. Co najważniejsze nie jest jakiś syntetyczny, tylko bardzo naturalny. Sprawia wielką przyjemność podczas aplikacji. Krem u mnie szybko się wchłania, mimo to często boję się stosować kremy bezpośrednio pod makijaż, bo moje czoło i nos lubią się świecić. Tak było i w tym przypadku, ale niepotrzebnie. Stosuję go pod podkład, bo świetnie z nim współgra i przedłuża jego trwałość. Przez cały dzień wymaga tylko nieznacznych poprawek. Co więcej krem ma działanie delikatnie matujące. Kosmetyk dobrze nawilża, utrzymuje suche partie twarzy bez suchych skórek. Zima to czas kiedy moja skóra jest skłonna do podrażnień, wystarczy po prostu zimny wiatr. Krem ma właściwości kojące. Uspokaja cerę, lekko rozjaśnia zaczerwienienia i przynosi ulgę. Rozprawia się z suchymi skórkami. Skórę aż chce się dotykać, bo krem pozostawia ją wygładzoną. Bardzo dobrze sprawdza się, kiedy mamy skłonność do powstawania zaskórników- mnie nie zapycha :) Smarując nim twarz na noc rano budzę się z żywą, świeżo i zdrowo wyglądającą cerą. Na plus przemawia również cena- w sklepie Fitoteka zakupimy go za... 12,50 zł! Cena warta grzechu ;) Produkt jest bardzo wydajny i wystarczy na długi czas.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1113621].usefull || 0 }}% pomocna.

niezbyt pod makijaż

krem jest lekki, ale niekoniecznie dobrze potem współgra z podkładem. Używałam całej 3 z tej serii i trochę się zawiodłam na tym kremie, ponieważ myślałam że będzie miał choć lekkie właściwości matujące. No bo dla cery tłustej taki efekt jest wskazany? Jako nawilżacz radził sobie średnio. Do nawilżania znalazłam lepsze kremy, jak i do matowienia rano przed makijażem i natłuszczenia/mocnego nawilżenia wieczorem. Po prostu trochę się zawiodłam, że w żadnej z tych ról nie sprawdził się do końca.

Używam tego produktu od: starczył na ok 3,5 miesiąca

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1047846].usefull || 0 }}% pomocna.

NAJLEPSZY KREM NA JESIEŃ

Krem znajduje się w odkręcanym, plastikowym słoiczku z etykietą. Już sam wygląd
mnie zachęca, ponieważ jest typowy jak dla naturalnych kosmetyków.
Opakowanie jest solidne i nic się z nim nie dzieje zarówno podczas upadku jak i bez
problemu można je zabrać w podróż.
Sam krem ma kolor żółto-pomarańczowy, który jednak w kontakcie ze skórą staje się
bezbarwny. Produkt ma delikatny, ziołowy, aczkolwiek mało wyczuwalny zapach,
który w opakowaniu pachnie nieco różano, jednak przy aplikacji bardziej ziołowo.
Konsystencja tego kremu jest bardzo ciekawa - niby ciężka, tłusta i wydawałoby się,
że będzie mogła zapychać, ale w kontakcie z skórą staje się lekka, jednak treściwa.
Krem doskonale nawilża nie zapychając - wydaje mi się, że sprawdzi się zarówno
dla cery normalnej, mieszanej, czy tłustej. Nadaje się również pod makijaż.
Sama mam cerę mieszaną i nie boję się go nałożyć pod makijaż, który mam przez
minimum osiem godzin w ciągu dnia w pracy, gdzie jestem w ciągłym ruchu.
Cera jest nawilżona, nie obciążona i przede wszystkim wygładzona.
Nie wiem, czy kolor tego kremu ma tutaj znaczenie, ale mam wrażenie, że krem
delikatnie ujednolica koloryt skóry.
Jak wspomina producent krem ma lekkie właściwości matujące i da się to zauważyć,
ponieważ krem wchłania się dość szybko nie pozostawiając tłustego filmu, a właśnie
taką delikatnie zmatowioną, jednak nadal nawilżoną i miękka skórę.

Używam tego produktu od: ponad dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: prawie jedno całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036971].usefull || 0 }}% pomocna.

3 x NIE

NIE dla cery trądzikowej!

NIE na lato!

NIE na noc(chyba, że ktoś ma zwyczaj sypiać, na wzór egipskich mumii, w całkowitym bezruchu)!

Produkt mocno zachwalała znajoma. Uznałam, że warto będzie spróbować czegoś, co różni się od kosmetyków drogeryjnych.
Być może POPRZEDNIA WERSJA i dawny skład kremu były pod tym względem wyjątkowe, ale krem zakupiony przeze mnie to porażka:(

ZALETY:
+ KOSMETYK NATURALNY:
jeśli wierzyć producentowi...

+ NAWILŻA:
posiadaczki cery suchej będą zadowolone,

+ WYDAJNY:
po 2 miesiącach byłam w połowie słoiczka,

+ NADAJE SIĘ POD MAKIJAŻ:
nałożony nań fluid pod koniec dnia wymaga jedynie nieznacznych poprawek.

WADY:
+ ZAPYCHA:
niezależnie od ilości, jaką nakładałam, krem powodował wysyp zaskórników i bolesnych, podskórnych gul; stosowałam go mimo to, oczyszczając skórę tonikiem i żelem przeznaczonym dla cery trądzikowej, ale pomagały jedynie w niewielkim stopniu,

- NIE MATUJE:
a przynajmniej ja niczego podobnego nie zauważyłam,

- NIE POPRAWIA STANU SKÓRY:
jakoś nie widzę różnicy między nim a kosmetykami drogeryjnymi,

- WIDOCZNY NA TWARZY:
niezależnie od czasu, jaki upłynie od aplikacji, produkt utrzymuje połyskliwą, nieestetyczną, tłustawą warstewkę,

- BRAK FILTRA:
a przynajmniej w opisie produktu niczego podobnego nie wyczytałam,

- PRZEZNACZENIE:
ciężko stwierdzić, dla osób w jakim wieku jest on dedykowany; można przeczytać, że zawiera hialuronian, zatem po 30 roku życia powinien być w sam raz, ale to gdybanie, nie pewność,

- NIE NA NOC:
patrz wyżej,

- NIETRWAŁY:
klasyczne "qui pro quo": z jednej strony mamy brak konserwantów, z drugiej trwałość kremu utrzymuje się zaledwie parę miesięcy; musiałam resztę wyrzucić, bo krem zaczął niepokojąco pachnieć,

- DOSTĘPNOŚĆ:
można go kupić jedynie w sklepach ze zdrową żywnością, a te zawsze windują ceny.

MOŻE lepiej sprawdziłby się zimą u posiadaczek cery suchej, ale osoby, borykające się z trądzikiem powinny go omijać szerokim łukiem!

MAM ZAMIAR wypróbować jeszcze Fitomed krem półtłusty tradycyjny, jednak wersja pomarańczowa mnie nie urzekła:(

Ilość zużytych opakowań: 1 - całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1030281].usefull || 0 }}% pomocna.

UWAGA ZMIENILI SKŁAD!!

Oto nowy skład kremu:
Aqua, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Panax Ginseng roqt Extract, Panthenol, Macadamia Ternifolia Seed Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyidimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Glucose, Sorbitol, Magnesium PCA, Pelargonium Roseum Leaf, Aniba Roseadora Wood Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Trilaureth-4 Pnosphate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil.
Jak widzicie nie jest juz taki super ten sklad. Wczesniej od poczatu skladu lecialy naturalne skladniki a teraz? Jakieś zapychacze

To już KOMPLETNIE INNY KREM. Jestem zawiedziona Fitomed.
Jak zwykle dobre kosmetyki muszą \'ulepszać\'.... Nie kupujcie, teraz to przecietny kremiak

Używam tego produktu od: x czasu
Ilość zużytych opakowań: x opakowan

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1029866].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój idealny krem nawilżający za grosze

Kupowanie przez mnie kremu do twarzy to istna katorga. Wiele kremów jest opartych na parafinie lub sylikonach i zapchanie moich porów to przy nich standard - zazwyczaj krem zapychający trafia potem na moje stopy. Fitomed nawilżający wraz z Sorayą z amarantusem (jako krem na zimę) należy do wyjątków nie zapychających.

Moja cera:
Łojotokowe zapalenie skóry w strefie T. Suche policzki z naczynkami. Wrażliwa, alergiczna. Wiek - 25 lat, pierwsze zmarszczki miminczne (czoło, okolice oczu). Duża tendencja do zapychania porów. Moja cera lubi kwasy, codzienne złuszczanie. Bywa wrażliwa, delikatna, alergiczna.

Elegancki plastikowy słoiczek. Da się wyjąć wszystko aż do cna.

Konsystencja:
Kremowa, ale nie za ciężka. Jest to lekki krem. Ładnie się rozprowadza na twarzy, a zapach jest mało nachalny.

Działanie:
Krem świetnie nawilża skórę. Nie podrażnia, nie uczula. Nie zapycha porów. Nadaje się na dni gdy mam podrażnioną skórę. Wygładza skórki, uspokaja wręcz cerę. Wystarczy odrobina by dobrze nawilżyć twarz. Nigdy nie miałam po nim wysypu gul podskórnych ani jakichkolwiek innych problemów. Nie zwiększa nadreaktywności naczynek. Dobrze się sprawdza pod makijażem, bo nie roluje się. Nawilża na długo.

Cena / dostępność:
Cena kremu jest niska. Dobrze, że te Ursynowskie kosmetyki są choć trochę lepiej dostępne w Warszawie bo paradoksem było to, że firma z Warszawy, a dostać ich w Warszawie było marnie (znam czas gdy jeździłam po nie do siedziby firmy w okolicach skrzyżowania ul. Poleczki i Puławskiej (sic!)).

Krem jest wydajny. Wystarcza odrobina by nałożyć go na twarz.

Czy kupię ponownie?
Tak. Krem ten spełnia moje wymagania w kwestii dobrze nawilżającego, lekkiego kremu do twarzy. Nie podrażnia, nie zapycha, kosztuje mało. Czego chcieć więcej? Chyba nic. Mimo, że obecnie czekają mnie testy kosmetyków eko (polskich i nie tylko) to krem z Fitomedu zawsze będzie ze mną. Polecam go dla cer z tendencją do zapychania.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1019263].usefull || 0 }}% pomocna.