Faberlic, [B-5] Peeling do głębokiego oczyszczania

Faberlic, [B-5] Peeling do głębokiego oczyszczania

Preparat pozwala na bardzo głębokie oczyszczanie skóry niezbędne przy leczeniu problemów trądzikowych. Dokładnie oczyszcza pory, zmiękcza zaskórniki, ogranicza aktywność gruczołów łojowych.

Dużo zalet i jedna wada

Pierwszy peeling enzymatyczny jaki mam, właściwie trafił mi się przez przypadek. Zaakceptowałam go jednak ochoczo, gdyż zdałam sobie sprawę z faktu, iż taki peeling znacznie lepiej podziała na cerę naczynkową (którą posiadam) niż tradycyjny, z granulkami. Peeling faktycznie bardzo dobrze złuszcza martwy naskórek, wygładza. Wystarczy chwilę masować nim skórę, by można było zmyć go z twarzy i zobaczyć efekty. Lekko rozgrzewa skórę, dlatego nie wolno trzymać go na twarzy zbyt długo.

Wadą jest to, że peeling ma bardzo intensywne działanie i może podrażniać oczy, lepiej więc uważać ze stosowaniem, by nie dostał się on do oczu. Zapach może nie najlepszy, ale nie jest jakiś bardzo irytujący.

Używam tego produktu od:2 miesiące
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

mój KWC

To najlepszy peeling enzymatyczny jaki miałam, świetnie ozyszcza i przy okazji leczy wypryski. Ma dużo składników naturalnych, za co go bardzo cenię. Zapach mi się podoba, choć jest dosyć mocny i może podrażniać oczy. Niestety chyba go już wycofali :(

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

działanie ok, ale..

Do działania tego peelingu nie mam żdnych zastrzeżeń - bardzo dobrze wygładza i oczyszcza twarz, zmniejsza pory, matuje i to w krótkim czasie. nie trzeba go trzymać długo na twarzy -wystarczy trochę pomasować i gotowe. Niemniej jednak taki idealny to on nie jest: nie pachnie zbyt zachęcająco (aczkolwiek delikatnie, więc da się znieść), kiepsko się pieni (choć akurat mi to nie przeszkadza), a do tego strasznie szczypie w oczy, jeśli choćby ociupinka się tam dostanie (a mam bardzo wrażliwe ślepka). Pewnie gdyby nie ten ostatni fakt to skusiałabym się na niego, a tak wypróbowałam go tylko da razy i podzękowałam.

Konturowanie Smashbox

nie wygodny

nie wygodny, dlatego że przy użyciu go trzeba bardzo uważać aby nie dostał się w okoliece oczu, jeżeli sie dostanie pieczenie jest niemiłosierne, jeżeli ktoś ma wrażliwe oczy. Myślę że oznacza to iż jest bardzo silny w swym działaniu, ale niestety jak dla mnie jest to nazbyt nieprzyjemne działanie, kiedyś podobnie działał żel do mycia twarzy Loreala z serii do cery przetłuszczającej się, z tym że jak to loreal - ładnie pachniał. Tu zapachu jakby w ogóle nie było.Na opakowaniu jest napisane że preparat powinien się pienić - wydaje mi się że ktoś źle coś przetłumaczył.... coś jest w tych kosmetykach firmy faberlic - że nie zaskakują niczym nowym, dla mnie to duże rozczarowanie, no ale cóź wsyzstkiego trzeba spróbować