[C-6] Peeling Gommage z glinką leczniczą, olejem sezamowym i kolagenem.

[C-6] Peeling Gommage z glinką leczniczą, olejem sezamowym i kolagenem.

Podstawowym składnikiem kremu jest glinka lecznicza zawierająca związki aluminium, krzemu, żelaza, niewielkie ilości sodu, magnezu, wapnia i potasu. Glinka lecznicza jest świetnie działającym preparatem złuszczającym naskórek i źródłem cennych mikroelementów. Olej sezamowy zawiera kwasy oleinowy i linolenowy oraz kwasy palmitynowy i stearynowy. Doskonale chroni skórę, odżywia ją, zmiękcza i nawilża, normalizuje przemianę lipidową. Zawarty w kremie kolagen jest białkiem tkanki łącznej, która zapewnia skórze jedrność i elastyczność. Stosowany zewnętrznie zmiękcza i nawilża cerę.

Gommage???

Stosuję go razem z mamą:) Zmiękcza i nawilża cerę - to fakt. Ale problem polega na opisie producenta. Bo ja nie wiem czy to maseczka czy gommage?!?!?
Chyba jednak łagodna maseczka - tak go przynajmniej stosujemy. Świetna dla suchej cery, bo oczyszcza bardzo delikatnie, a po zabiegu skóra dosłownie "pożera" krem.

Używam tego produktu od:

uspokaja cerę

Ja stosuję wg wskazówek producenta i jestem bardzo zadowolona z efektów - fajnie ściera "skórki", buzia jest aksamitna, pory zamknięte. Przynajmniej zaraz po użyciu:) Zapach delikatny, produkt wydajny. Nie mam zastrzeżeń

delikatny ale skuteczny

Na mnie dziala i to swietnie! Peeling oczyszcza skore delikatnie ale bardzo skutecznie. Efekt utrzymuje sie okolo czterech dni. Cera jest swieza, rozjasniona i bardzo gladka. Nie podraznia, nie szczypie, nie uczula. Troche zle sie go sciaga rolujac, jak zaleca producent. Wiec ostatnio zmylam, jak zaleca Smoczyca. Jest prawie tak skuteczny jak moja kosmetyczka, a wiele tanszy ;) wiec polecam !!!

Katarzyna Gudan fryzura karnawałowa 02

Bez większych efektów

Nie będę aż tak radykalna jak Otakou w swej recenzji (ta glinka jednak tam jest - kaolin, czyli biała z natury, jest tu czymś podbarwiona co robi również wielu producentów), niemniej jednak w swej recenzji zawarła w zasadzie prawdę :) Ten kosmetyk to raczej bardzo delikatna maseczka glinkowa niż peeling i błędem byłoby oczekiwać po niej jakiś spektakularnych efektów (a już porównanie z zabiegiem u kosmetyczki wydaje mi się sporym nadużyciem). I ja kupiłam ten "peeling" pod wpływem recenzji (wtedy było ich sporo mniej) już dość dawno temu, pół roku co najmniej - tak opieszale zużywam po prostu :D Ogólnie zasługuje na jakieś dwie gwiazdki gdyby kierować się tym co obiecuje, ale ze względu na przyjemność stosowania i względne efekty na mojej skórze dają aż trzy. Ale od początku - peeling enzymatyczny to to nie jest, bo żadnych enzymów nie ma, ma glinkę (kaolin). Jest to po prostu bardzo łagodna maseczka - polecam suchym skórom, bo oczyszcza bardzo delikatnie, zupełnie nie ściaga skóry, lekko rozjaśnia. Już dla skóry przetłuszczającej się, skłonnej do zanieczyszczeń - będzie to z pewnością za mało. Efekt oczyszczający jest bardzo delikatny. Moja cera nie zanieczyszcza się szybko i ma skłonności do przesuszania i ten produkt mi się podoba. Ma uroczą konsystencję, forma faktycznie lekkiej pianki, puszytej; łatwo nałożyć, łatwo zmyć. Od razu się przyznam, że nie uznaję gommage w wersji tradycyjnej - znaczy nie ścieram żadnego takiego peelingu na "sucho". Zostawiam na skórze przez parę chwil, następnie delikatnie zwilżam i robię krótki masaż (nie znoszę naciągania skóry przy ścieraniu na sucho). Ten peeling jest tak łagodnym produktem, że można go zostawić na skórze na dłużej i nie stanie się nic złego, zmywa się bez problemu. Dzięki wazelinie i woskom nie ściąga skóry, daje bardzo przyjemny efekt lekkiego nawilżenia twarzy.
Biorąc wszystko pod uwagę - suchoskóre mogą wypróbować, cery tłuste - nie warto, bo oczyszcza za słabo. Naciągnięte trzy gwiazdki, bo obietnice producenta nie są zupełnie spełnione (wystarczy choćby na skład zerknąć).
Można spróbować (nie jest b. drogi), ale ja specjalnie zachęcać nie będę.

żadnego działania

Zaskoczył mnie ten kosmetyk, ponieważ nastawiona byłam bardzo entuzjastycznie do niego, po przeczytaniu wszystkich poprzednich recenzji. Zużyłam już prawie całą tubkę i nie zauważyłam żadnego działania tego kosmetyku - ani natychmiastowego tuż po zastosowaniu, ani długofalowego. Skóra po zastosowaniu, a wcześniejszym umyciu, nie jest po prostu tak napięta, bo preparat ma jakieś właściwości natłuszczające i nawilżające - i to wszystko. Ten sam efekt można osiągnąć używając jakiegokolwiek kremu nawilżającego. Trudno mi aż uwierzyć, że ten sam kosmetyk może wzbudzać tak skrajne reakcje. Rzeczywiście, peeling jest właściwie maseczką. Stosowałam go na różne sposoby, ale najlepszy wydał mi się taki, by po nałożeniu i odczekaniu kilkunastu minut, kiedy częściowo się wchłonął i zasechł, zmyć go z twarzy peelingiem drobnoziarnistym.

Trudno mi się zgodzić z tym, że ten peeling jest na bazie jakiejś glinki, która w dodatku miałaby stanowić główny jego składnik. To ani nie wynika ze składu kosmetyku, w którym nie widzę pozycji z glinką, ani z konsystencji kosmetyku. Miałam juz kilka kosmetyków z glinką i każdy był inny od tego. Ten preparat ma jasną, kremową i puszystą konsystencję, taką trochę piankową. Glinki ani nie mają takiej barwy, ani konsystencji, ani tak się nie rozprowadzają i wchłaniają.

Podsumowując, uważam, że ten kosmetyk to jakaś ściema. Być może efekt rozjaśnienia wynikał z tego, że jasny biało-cielisty kosmetyk wnikał w pory skóry i dawał wyłącznie optyczny efekt wyrówniania kolorytu twarzy, rozjaśniał ją, dzięki czemu wydawała się promienna. Ponieważ ja swój peeling zmywałam innym peelingiem i w ogóle używam ich bardzo często, efektu rozjaśnienia nie było widać, bo dokładnie ścierałam peeling i naskórek, w który mógłby się wchłonąć.

REWELACJA!

jak obiecuje producent piling czysci bardzo dokladnie, a przy okazji nie podraznia skory. po 3 uzyciu buzka jest pieknie wyczyszczona, cera ma wyrownany koloryt i taki stan utrzymuje sie dosc dlugo, tak ze nie jest koniecznie uzywanie jej co tydzien. Troche meczace jest scieranie pilingu ale czego sie nie robi dla urody :)

genialny

To mój pierwszy peeling gommage. I jestem z niego zachwycona. Nie byłam nigdy u kosmetyczki, ale sądzę, że właśnie tak skóra wygląda po oczyszczaniu w gabinecie. Gorąco polecam.

jako maseczka - tak!

Używałam tego kremu na zmianę z białą maseczką Argiletz i ta z Faberlica jest lepsza!
Błąd jest w opisie; to nie jest żaden krem gommage/ czyli ścierający/ lecz normalna maseczka. Nie zasycha i nie można jej zetrzeć palcami, jak zaleca producent.
Dlatego odejmuję 1 gwiazdkę. Ale jako maseczka z glinką - świetny!
Nawilża, rozjaśnia, oczyszcza, a przy tym pięknie pachnie, chyba jakimiś ziołami, sezamem....
Jako maseczka z glinką - najlepsza z tych, które miałam!
Cena też bardzo przystępna, zwłaszcza w promocji.