Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Woda Termalna z Vichy koi skórę wrażliwą. Woda Termalna z Vichy jest znana w medycynie ze swych właściwości ułatwiających wymianę komórkową oraz stymulujących mechanizmy obronne organizmu.
W dermatologii Woda Termalna z Vichy jest również wykorzystywana, aby zwiększyć odporność skóry, a także łagodzić podrażnienia.
Naturalnie bogata w sole mineralne i oligoelementy, Woda Termalna z Vichy:
- zmniejsza zaczerwienienia.
- koi skórę wrażliwą.
- wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

łagodzące, odświeżające

• 0; Calcium 150,
  • 6; Magnesium 12,
  • 3; Fer/iron 1

Przereklamowana

Nie bardzo wiem dlaczego Vichy stało się hegemonem wśród tych wód termalnych, skoro są o wiele lepsze, tańsze produkty i nie trzeba ich daleko szukać...

Wodę z Vichy kupiłam właśnie ze względu na siłę nazwy samej marki i ogólnie dobry marketing. Nie zmienia to jednak faktu, że z trzech które miałam okazję używać (Uriage, La Roche Posay) ta jest najsłabsza, bo szczerze mówiąc poza dawaniem poczucia odświeżenia nie odczuwam żadnego innego działania.

Woda jak woda. Nie porwała mnie, nie dała odczuć żadnego działania. O ile tamte dwie marki potrafią złagodzić podrażnienia i ukoić skórę, tak tu nie ma żadnego dobroczynnego wpływu.

Ogromny plus jednak za mini objętości, które można ze sobą zabrać do torebki.

Idealna na lato.

Posiadam małe wersje wody z uwagi na to, że małe opakowanie mieszcze w torebce. Odkąd zrobiło się ciepło zabieram ja ze sobą. Idealnie chlodzi w ciepłe dni, a wieczorem pomaga przy końcówce demakijazu. Używając po żelu oczyszczającym śmiało moze zastąpić płyn micelarny czy tonik. Niestety czuje się ściągnięcie skóry dlatego zalecane jest delikatne zebranie z twarzy rozpylonej wody. Później można śmiało użyć kremu nawilzajacego.
Opakowanie jest fajne, proste. Atomizer dobrze dziala i jeszcze mi się nigdy nie zaciął ani nie zepsuł. Rozpyla dobrze, tworząc mgiełkę.

Niezastąpiona w podróży

Uwielbiam tą wodę - stosuję ją zamiast toniku po oczyszczeniu twarzy, świetnie łagodzi podrażnienia i uczucie ściągnięcia, koi i nawilża. Niezastąpiona w podróży i latem celem odświeżenia twarzy i zmniejszenia zaczerwienia - na podróż wybieram wersję mini 50 ml. Cena również ok.

nie wyobrazam sobie bez niej dnia

Kupilam chyba z 2 sztuk wody termalnej o pojemnosci 50ml, bo potrzebowalam wersji mini do torebek, kosmetyczek, na wyjazd, na plaze, a w lazience tylmol wersja 300ml ktora jest malo praktyczna.

Doskonale sprawdzila mi sie latem, zabieralam doslownie wszedzie, uzywalam w celu odswiezenia makijazu, schlodzenia sie, nawilzenia twarzy.
Woda jest w wygodnej butelecz e a atomizerem, ktory uwalnia delikatna mgielke, i tak jest do samego konca, nie psuje sie nie zaczyns uwalniac wiekszych kropel w polowie korzystania.
Jest bezzapachowa i wydajna.
Malych wersji uzywalam cala wiosne i lato i zostala mi 1 sztuka, ktora nosze w torebce, ale juz musze sie zaopatrzyc w kolejne mini buteleczki na cieplejszy sezon, bo bardzo sie od nich uzaleznilam.
Moja cera im dziekuje, bo byla idealnie wypielegnowana i ukojona przy duzych upalach.
Swietnie mi sie sprawdzila.

Nie zauważyłam działania nawilżającego

Woda ta mnie rozczarowała - nie nawilża i nie usuwa uczucia ściągnięcia skóry. Była to moja pierwsza woda, więc przez całe lata potem nie kupiłam żadnego kosmetyku w sprayu do twarzy. Ostatnio jednak skusiłam się na Serozinc, z którego jestem bardzo zadowolona.

uwielbiam

swietna na silownie i wieczorem po oczyszczeniu twarzy, skora jest taka promienna od kiedy to zaczelam stosowac. Bardzo mi pasuje jako uzupelnienie pielegnacji po oczyszczeniu twarzy, czy przed nalozeniem maski, jakos mam wrazenie ze z ta woda wszystkie inne kosmetyki lepiej dzialaja !

Jest dla mnie niezbędna

Jest niezbędna szczególnie latem gdy muszę odświeżyć twarz i pozbyć się potu z czoła . Idealnie nawilża i oczyszcza twarz, plusem jest to że jest to eodavtermslna z aktywnymi składnikami a nie kranówa która wysusza twarz.
Idealnie nadaje się tez do lekkiego oczyszczania makijażu , orzeźwienia i schłodzenia skóry .
Zima używam jej bardziej na podrażnienia w okolicach intymnych aby przemyć woda termalna bo wole ją od mokrych chusteczek.
Jedby minus to cena ale zawsze można spróbować się w nią zaopatrzyć gdy są dni Suoer Pharm. Ja zdecydowanie polecam bo dobrze dzuak@ na skórę , nie czuje po niej efektu przesuszenia mimo że mam bardzo ducha skórę dla mnie jest idealna .

Idealna na Lato

Baaardzo lubię, i z myślą o niej wraca zawsze wspomnienie lata, aż się nie mogę doczekać. ... Idealna na upały,po opalaniu. Nigdy sie nie rozstajemy, świetnie łagodzi opaleniznę. Cóż można dodac6 świetny produkt, wydajny, choć jak dla mnie cena mogłaby być niższa.

znakomita na lato

Ja traktuję wodę termalną vichy jako bryzę / zraszacz na lato podczas upałów, ożywia i odświeża cerę, jak i resztę ciała . Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom łagodzi zaczerwienienia twarzy i polecana jest do cer wrażliwych ;-)

Moja ulubiona woada termalna!

Lubię markę Vichy. Jednym z jej plusów są dermokosmetyki oparte właśnie na wodzie termalnej. Sama woda termalna jest niezastąpiona, szczególnie latem. Woda odświeża, dopełnia proces oczyszczania twarzy, koi, łagodzi, nawilża. Sprawia, że ja i moja skóra dobrze się czujemy! Uwielbiam czuć ją na sobie! Polecam zakup wersji 150ml. Gdy używałam dużej butelki 300ml miałam wrażenie, że jakość wody troszkę się zmniejszała, ale to może moje subiektywne odczucie.

Średnia, są lepsze

Moim zdaniem woda termalna Avene jest lepsza, do tej Vichy juz nie wrócę. Na rynku jest jeszcze parę innych tego typu produktów, zdaje się Uriage, i chyba ją przetestuję nastepną. Plusem tej Vichy jest chyba tylko najniższa cena, przynajmniej u mnie.

Opisuję wersję z ciemnoniebieskim dołem ze słowem Mineralisante w nazwie, ale to chyba to samo, bo w zasadzie wszystkie wody termalne powinny charakteryzować sie tym, że mają jakieś tam minerały w składzie. W zasadzie. Inaczej jaki sens kupowania zwykłej wody w sprayu.

Moja 300ml butla ma wkurzający dozownik, który jakoś tak się zacina i trochę pluje. W przeciwieństwie do wody Avene, która nieraz ukoiła moją czy to poparzoną słońcem piekącą a później nieziemsko swędzącą skórę, czy to podrażnioną po goleniu itp., ta z Vichy wydaje się nie robić nic. Żadnym jej zastosowanie mi nic nie daje, poza tym, że skóra jest przez chwilę zwilżona (nie mylić z NAwilżona).

Niby to wszystko to samo, a jednak wolę Avene. Może te minerały albo te francuskie wulkany jakieś oszukane? :P (Vichy chwali się, że ich minerały wydobyte są głęboko z podłóż pradawnych wulkanów we Francji)

ulubieniec w podróży!

Woda, którą zabieram ze sobą w każdą podróż!
Świetnie odświeża, wspomaga nawilżenie.
Pomaga delikatnie oczyścić twarz i ciało, kiedy jest taka potrzeba.
Ma dużą, wygodną butlę, jest bardzo wydajna.
Bezzapachowa, nie podrażniła ani nie wysuszyła skóry.
Idealna przy upałach, do nawilżenia przed makijażem, odświeżania w ciągu dnia.