Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Babydream, Shampoo

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

• Aqua,
  • Chamomilla Recutita Flower Extract,
  • Parfum (12.02.2014.)

Napisanych recenzji: 47

Wykorzystała: kilka próbek

Zrobił z moich włosów masakrę

W moim przypadku ten produkt nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Mam cienkie, suche, kręcone włosy i byłam przekonana, że skoro większość włosomaniaczek tak się nim zachwyca, to u mnie będzie tak samo. Mimo, że używałam zaufanego szamponu z SLS co jakiś czas, zauważyłam że wypada mi coraz więcej włosów, skóra głowy coraz bardziej mnie swędzi a włosy w momencie się przetłuszczają. Naiwna zrzuciłam winę na drugi kosmetyk i pozostałam tylko z Babydreamem, przekonana że po prostu mam podrażnioną skórę głowy a on na pewno złagodzi on wszystkie objawy. W końcu przerażona wylądowałam u trychologa i okazało się, że czeka mnie zabieg oczyszczania, bo skóra głowy wręcz nie "oddycha", jest zanieczyszczona i podrażniona, a ja w chwili obecnej ratuję się szamponem Pharmacerisa i już widzę, że jest trochę lepiej. Szkoda tylko, że jeszcze poczekam aż odzyskam wszystkie włosy, które straciłam, a było ich całkiem sporo.

Pomijam fakt, że ten specyfik potwornie plącze włosy i bez odżywki użyć się tego po prostu nie da ale widzę, że praktycznie każdy o tym pisze. Zapach też nie przypadł mi do gustu, wydajność również na minus.

Jedyna zaleta tego "szamponu" to cena, ja jednak nigdy więcej na niego się nie zdecyduję i będę uciekać od półki z nim jak najdalej. Zdecydowanie nie polecam!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1154596].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 6

Nie zacwycil mnie

Skuszona pozytywnymi opiiami na internecie postanowilam go zakupic

Plusy:
-delikatny zapach
-konsystencja
-wydajnosc
-cena

Minusy:
-kszmarnie placze wlosy trudno sie je rozczesuje
-wlosy sa jakby tepe
-mialam wrazenie jakbym miala dziwna substncje na wlosach po umyciu
-swedzaca skora glowy po jego zastosowaniu
-lupiez

Generalnie nie zakupie go wiecej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1153481].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 12

Napisanych recenzji: 123

Oj, jak plącze...

Kupuję go czasami, żeby myć nim włosy po farbowaniu.
Plusy:
- słaby, w miarę przyjemny zapach
- delikatnie myje

Minusy:
- przeokropnie plącze włosy, użycie odżywki jest konieczne (a to szampon dla dzieci, więc nie wyobrażam sobie, jak maluchy muszą cierpieć przy rozczesywaniu włosów)
- jest ciut za rzadki i leje się między palcami
- słaba wydajność
- włosy szybko się po nim przetłuszczają

Nie jest to produkt, który mogłabym używać przy każdym myciu włosów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1147276].usefull || 0 }}% pomocna.

wrastające włoski

Dodanych produktów: 119

Napisanych recenzji: 979

dobry, chociaż nieprzyjemny w użyciu

Szampon ma delikatny zapach i gęstą konsystencję, Dobrze się pieni. Bez problemu zmywa z włosów rożne oleje. Włosy momentalnie po kontakcie z nim robią się tępe i mycie ich jest nieprzyjemne, bo czuć takie ciągnięcie. Najzwyklejsze oczyszczające szampony np. pokrzywowe też sprawiają, że włosy są tępe, bo są tak czyste, ale nie czuć takiego ciągnięcia jak przy tym. To jest jego jedynym i znaczącym minusem.
Poza tym jestem zadowolona, bo włosy są odbite od nasady. Wystarczy jednokrotne umycie i są czyściutkie, nawet po oleju. Nie powoduje łupieżu czy wypadania włosów. Nie przetłuszczają się po nim szybciej czy wolniej.
Ma rumianek w składzie, ale ciężko mi stwierdzić, czy rozjaśnia, bo z moich włosów i tak farba szybko się wypłukuje i jaśnieją.
Do codziennego mycia byłby idealny, gdyby nie to nieprzyjemne ciągnięcie przy myciu. Wystarczył mi na 3 tyg.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1147171].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 47

Zwyklak

Nie bardzo wiem, co myśleć o tym produkcie.

Z jednej strony super skład, niska cena, naprawdę dobra wydajność i dostępność produktu. Nie zaszkodził moim włosom (ale też nie wiem czy w jakikolwiek sposób im pomógł). Żadnych problemów z domyciem - radził sobie nawet z olejkiem. Zapach też całkiem przyjemny, chociaż dość zwykły.

Z drugiej strony bardzo ciężko myło się nim głowę. Plątał włosy, które bardzo szybko stawały się szorstkie w dotyku (ale po nałożeniu odżywki/maski były już w naprawdę świetnym stanie).

Daję 2,5 gwiazdki, bo plusy i minusy rozkładają się dość równomiernie. Pewnie raczej do niego nie wrócę, chociaż będę o nim pamiętać "w razie czego".

Używam tego produktu od: trzech/czterech miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1139206].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Tragedia

Kupiłam go dzięki pozytywnym recenzjom, jednak u mnie kompletnie się nie sprawdził.
- plącze włosy
- nie myje włosów, nie mówiąc już o oleju
- słabo wydajny
- nieporęczny
- włosy po umyciu są matowe, szorstkie, bez życia, nie ratuje ich nawet maska
- zapach po kilku użyciach zaczyna drażnić

Plusów brak.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1138876].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 3

Łagodny szampon

O tym szamponie dowiedziałam się na początku mojej przygody z włosomaniactwem, z blogów dotyczących pielęgnacji włosów. Szukałam czegoś łagodnego na dobry początek i znalazłam ulubieńca ze wszystkich dotychczasowych szamponów :) moje włosy są po nim mięciutkie, choć trochę poplątane, ale można mu to wybaczyć ponieważ nie zawiera żadnych silikonów ani innych dodatkowych substancji. Niestety włosy odrobinę szybciej się po nim przetłuszczają, ale jestem w stanie mu to wybaczyć. Co jakiś czas zmieniam szampon, zazwyczaj na początku zmiana wydaje sie dobra, lecz po czasie i tak wracam do tego. Na dłuższą metę jest niezawodny.
Plusy:
+dobrze myje (domywa nawet oleje)
+jest delikatny
+niska cena
+ogólnodostepny
+wydajny
+poręczne opakowanie

Minusy:
-nie pieni się za bardzo, ale to tylko z powodu braku sls i sles w składzie
-włosy sie troche szybciej przetłuszczają
-lekko plącze (odżywa powinna załatwić sprawę)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: niezliczone

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1134141].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 4

Dobry, łagodny szampon

Szampon jest bardzo łagodny nie zawiera SLS, dlatego też znalazł się w moich rękach. Szukałam czegoś co łagodnie oczyści moje włosy i tu sprawdził się dość dobrze. Plusem jest także cena i dostępność produktu. Niestety szampon może plątać włosy i czasem mam problem z rozczesaniem. Odejmuję także gwiazdkę za to, że dość ciężko się go rozprowadza i trzeba się trochę namęczyć, aby go spienić.

Ilość zużytych opakowań: 1 szt

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1130861].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 18

Splątane i szorstkie włosy

Zdecydowanie nie polecam. Jako początkująca włosomaniaczka kupiłam szampon polecany niemal na wszystkich blogach i forach ze względu na skład (bez SLS, SLES, silikonów itd.)
Włosy były szorstkie i koszmarnie splątane, bałam się ich dotknąć...
Na moich włosach się nie sprawdził.

Używam tego produktu od: Zakupiłam tylko raz
Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1130221].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 6

Plącze

Szampon kupiłam nie dla dziecka, ale dla siebie, poszukując czegoś bez detergentów anionowych, do częstego mycia włosów.

Plusy:
+ nie zawiera SLSów

I to tyle jeżeli chodzi o plusy.

- niemożliwie plącze włosy, nieważne, czy przed/po myciu nałoży się odżywkę. Próbowałam w sporych odstępach czasu i w różnych kombinacjach, efekt zawsze ten sam

- powoduje efekt "skrzypiących włosów"

- niewygodne opakowanie

Zapach i konsystencja szamponu są dla mnie neutralne, a cena adekwatna do pojemności.
Szampon nie jest tragiczny, nie zniszczy nam włosów i faktycznie jest delikatny, wolę jednak używać Facelle, które przy równie łagodnym składzie nie plącze tak włosów.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1126501].usefull || 0 }}% pomocna.