Galderma, Cetaphil MD (Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała)

Galderma, Cetaphil MD (Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała)

Dermoprotektor został stworzony szczególnie dla tych, którzy zmagają się z różnymi problemami dermatologicznymi. Dzięki odżywczemu składowi, preparat głęboko nawilża, wygładza skórę i chroni jej naturalny płaszcz lipidowy. Stosowany systematycznie zapobiega powstawaniu nowych podrażnień. Dzięki gruntownemu przebadaniu dermatologicznemu mamy pewność, że jest bardzo dobrze tolerowany. Do tego jest najczęściej polecany przez lekarzy specjalistów. Dermoprotektor przyśpiesza leczenie dermatologiczne, dzięki swoim właściwościom nie tylko chroni skórę ale też ułatwia wchłanianie leków stosowanych w różnych chorobach, m.in: w łuszczycy, rogowaceniu przymieszkowym, AZS, wyprysku (alergicznym), suchej, wrażliwej skórze, skórach wymęczonych preparatami antytrądzikowymi (pomaga w czasie kuracji kwasami, antybiotykami, retinoidami). Jest niekomodogenny (nie zapycha porów). Bezzapachowy.

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.

/bw/

Super

Zaczęłam używać z polecenia mojej dermatolog w trakcie kuracji retinoidami. Przez całą kuracje nie miałam ŻADNYCH suchych skórek czy uczucia ściągnięcia. Bardzo wydajny, pierwsze opakowanie stosowałam tylko na twarz i zużycie jego zajęło mi 9 miesięcy (tyle ile trwała moja kuracja retinoidami), a nie żałowałam sobie go na twarz, zwłaszcza wieczorem.
Aktualnie kupiłam drugie opakowanie i jak na razie nie zamierzam zmieniać go na inny krem. Twarz jest gładka, nawilżona. Dodatkowo jest świetny pod minerały

Dobry dla skóry problemowej

Balsam wpadł w moje ręce jakiś rok temu i miałam wobec niego duże wymagania, gdyż opinie na jego temat były w większości pozytywne. Z początku myślałam balsam jak balsam, cenowo wychodzi drogo, więc jego zakup odwlekałam w czasie, aż dostałam go w prezencie, więc nie musiałam się martwić, że wywalę pieniądze na jakiś kolejny bubel.
Balsam zapakowany jest w kartonik, co częściej spotyka się w przypadku balsamów aptecznych niż drogeryjnych. W środku biała butelka z nakrętką która posiada "dziubek", co jest dobrym rozwiązaniem, bo balsam jest dosyć rzadki, ale nawet przez tą małą dziurkę potrafi wypłynąć zbyt dużo produktu, także trzeba się pilnować. Balsam konsystencją bardziej przypomina mleczko, ma delikatny zapach nic nieprzypominający, a na plus jest jego wydajność, bo potrzeba go niewiele by wysmarować dużą powierzchnię ciała.

Co jest również dużym plusem - balsam sprawdza się przy egzemie, ukoił świąd, podleczył zmiany, przy regularnym stosowaniu daje duże efekty.

Jest Ok

Używałam tego balsamu z polecenia pani dermatolog. Mam cerę mieszana. Dobrze nawilżał i nie zostawiał tłustego filmu na twarzy. Czy był wydajny? Jeśli chodzi o samą twarz to tak, na całe ciało niekoniecznie.

Trądzikowa pielęgnacja

Podczas terapii dermatologicznej, na ostrych antybiotykach, gdzie skóra schodziła mi płatami Cetaphil był naprawdę nieoceniony. Żadne Nivee i inne drogerniaki się przy nim nie umywają. Gdy zamknęłam temat trądziku wykończyłam pudełko i skończyła się moja z nim przygoda, bo cena trochę boli ;)

Ok

Bardzo dobry nawilżający balasam . Poleca go mój dermatolog . Po dłuższym stosowaniu mam wrażenie , że gorzej się wchłania . Idealnie sprawdza się przy kuracji antytradzikowej .

Niestety nie polubiliśmy się..

Mam cerę mieszaną, która jednak ma tendencję do przesuszania się. Skórki na nosie naprawdę zaczęły mnie irytować i wtedy właśnie zakupiłam cetaphil. Słyszałam o nim sporo dobrego i od znajomych i od dermatologów, więc stwierdziłam, że to będzie strzał w dziesiątkę. Niestety nie polubiliśmy się z tym kremem, co prawda to prawda.. na początku naprawdę fajnie nawilżył, nie jakoś spektakularnie ale jak zwykły krem nawilżający. Jednak to co potem zrobił z moją twarzą skreśliło go raz na zawsze z listy moich kosmetyków.
Zapchał mnie i to strasznie, gule, wypryski, leczyłam swoją twarz parę miesięcy i gdy tylko odstawiłam go - problem nigdy nie wrócił. Moją twarz ciężko zapchać, nie robi tego nawet zwykły krem z niveii a zrobił to specjalistyczny krem z apteki.

Dobry produkt

Krem razem z emulsją do mycia kupiłam z polecenia dermatologa. Mam cerę mieszaną, z tendencją do trądziku. Używam tego kremu rano do skóry twarzy. Jak dla mnie w połączeniu z emulsją do mycia dają fajny efekt nawilżenia. Najważniejsze dla mnie było, aby mnie nie zapychał. Nic takiego nie ma miejsca a używam go od lutego. Taka duża ilość produktu, stosowanego tylko na twarz raz dziennie będzie mi starczyła na strasznie długo. Po tym duecie stan mojej cery się poprawił w kwestii nawilżenia. Osobiście jestem zadowolona z efektu jaki uzyskuje.

Bardzo dobry

Będąc w Holandii, gdzie wyjechałam tam do pracy w ogrodnictwie (przy kwiatkach) z racji tego, ze uzywaja tam sporej ilosci chemii, bardzo czesto na rekach wyskakiwaly mi drobne czerwone krostki uczuleniowe. Mama dała mi wlasnie ten krem i po posmarowaniu na nastepny dzien nie mialam sladu po krostkach, jednak co drugi dzien sie pojawialy tak szybko jak i dzieki Cetaphilowi znikaly. Ogolnie mam cere tradzikowa i mieszana. Stosuje go zwykle przed miesiaczka, bo wtedy pojawia mi sie najwiecej wypryskow i krem bardzo dobrze sobie z nimi radzi. Stosuje go na noc. I rano niedoskonalosci sa znacznie mniej widoczne. Wedlug mnie jest on bardzo uniwersalny. Pewna osoba z mojego otoczenia uzywa go na luszczyce i rowniez pomaga. Ja mam uczulenie na nikiel i bardzo czesto wyskakuje mi uczulenie na brzuchu od klamry paska. Wtedy tez siegam po Cetaphil. Nie wyobrazam sobie, zeby mogło mi w domu zabraknąć tego kremu. Uzywam go ja i moj partner. Jest bardzo wydajny. Działa naprawde skutecznie! :)

rewelacja

Rewelacyjny balsam, który koi moją skórę i jest nawilżona na maksa, dodatkowo jeszcze, pomógł z moją przykra dolegliwością jaką jest łuszczyca, nie mam podrażnionej i czerwonej skóry i nic mnie nie swędzi. Uzywam tego balsamu cały czas i zawsze mi towarzyszy, czy to podróż, czy praca, zawsze mam go przy sobie.

Idealnie nawilża!

Dermoprotektor Cetaphil MD polecił mi dermatolog. Ze względu na problemy ze skórą musiałam stosować kremy i maści, które mocno podrażniły moją skórę na twarzy. Była ona bardzo wysuszona, podrażniona, zaczerwieniona i często swędziała. Cetaphil błyskawicznie mi pomógł - już po pierwszym zastosowaniu skóra była nawilżona i gładsza, a przy regularnym stosowaniu zaczerwienienia i podrażnienia zniknęły na dobre.

Kosmetyk jest bardzo wydajny - niewielka ilośc wystarczy, żeby rozporwadzić go na całej twarzy. Ma jednak jedną wadę - dość wolno się wchłania i przez jakiś czas pozostawia na skórzę tłustą powłokę. Na szczęście nie jest ona widoczna i bardzo mocno odczuwalna, ale można ją wyczuć przy dotyku. Mimo wszystko uważam jednak, że jest to bardzo mały problem, bo kosmetyk idealnie spełnia swoją główną rolę.

Wykorzystała: kilka próbek

dla mnie super

w końcu są na rynku kosmetyki które spełniają swoją funkcję. Miałam strasznie suchą skórę i długo szukałam odpowiedniego kremu i balsamu, ale w końcu się udało. Nie kosztuje on jakiegoś majątku a opakowanie starcza mi na bardzo długo

Bardzo przeciętny

Krem nie robi niczego z cerą ani złego, ani dobrego. Polecany jest po zabiegach z kwasami lub przy kreacjach trądzikowych, ponieważ jest neutralnym produktem. Jednak dla osób oczekujących widocznych efektów raczej się nie sprawdzi. Bardzo przeciętny produkt za dość wysoką cenę przy stosowaniu do ciała.

Om

Wracam regularnie do tego kremu nawilżającego. Jest niezastąpiony.
Cetaphil to podobno sekret młodości Pharella Williamsa ;)
Doskonale nawilża, nie zapycha. Stosuję od lat, od czasów kiedy byłem pryszczatym smarkaczem!
Mój ulubiony krem nawilżający. Kiedyś używałem go na dzień i na noc. Teraz kiedy nauczyłem się, że ochrona SPF w ciągu dnia jest bardzo ważna używam go na noc pod albo na serum z witaminą C lub retinolem!
Szybko się wchłania, można wielokrotnie nakładać.