Galderma, Cetaphil MD (Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała)

Galderma, Cetaphil MD (Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała)

Dermoprotektor został stworzony szczególnie dla tych, którzy zmagają się z różnymi problemami dermatologicznymi. Dzięki odżywczemu składowi, preparat głęboko nawilża, wygładza skórę i chroni jej naturalny płaszcz lipidowy. Stosowany systematycznie zapobiega powstawaniu nowych podrażnień. Dzięki gruntownemu przebadaniu dermatologicznemu mamy pewność, że jest bardzo dobrze tolerowany. Do tego jest najczęściej polecany przez lekarzy specjalistów. Dermoprotektor przyśpiesza leczenie dermatologiczne, dzięki swoim właściwościom nie tylko chroni skórę ale też ułatwia wchłanianie leków stosowanych w różnych chorobach, m.in: w łuszczycy, rogowaceniu przymieszkowym, AZS, wyprysku (alergicznym), suchej, wrażliwej skórze, skórach wymęczonych preparatami antytrądzikowymi (pomaga w czasie kuracji kwasami, antybiotykami, retinoidami). Jest niekomodogenny (nie zapycha porów). Bezzapachowy.

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.

/bw/

Przyjemny

Kupiłam go w promocji w drogerii i do tego żel micelarny do twarzy jestem pozytywnie zaskoczona, już po pierwszym użyciu skóra jest nawilżona, miękka w dotyku, zbawienie dla mojej skóry, opakowanie ma estetyczne, można znaleźć ten produkt w promocyjnej cenie, zapach ma neutralny, nie za mocny, co lubię w takich kosmetykach. Wad nie zauważyłam. Polecam.

Nie

Zakupiony z polecenia dermatologa. Kompletnie nie zadziałał na mojej cerze a wręcz nastąpiło jej pogorszenie się. Niby zalecany po kwasach, jednak po konsultacji z Panią kosmetolog , która po obejrzeniu składu natychmiast kazała go odstawić. Jedynym plusem może być wydajność produktu oraz to że jest bezzapachowy.

KWC przy kuracji retinoidami

Mam skórę tłustą trądzikową, którą leczę naprzemiennie żelami z izotretinoiną, adaptalenem, a pomiędzy aplikacjami - antybiotykami, kwasem azelainowym i Efaclarem Duo, codziennie coś nakładam. Do tego jest dobrze nawodniona i potliwa, nie łuszczy sie po retinoidach, wysusza się tylko naskórek, robi się skorupka z czerwonymi plamami. Gdyby nie ta skorupka, która powoduje u mnie wysyp mnóstwa drobnych ropnych pęcherzyków, to bym się mogła izotretinoiną smarować 2x dziennie.

Ten krem poleciła mi moja dermatolog do kuracji. Dzięki niemu wszelkie podrażnienia, uczucie suchości, czerwone plamy i dyskomfort znikają. Nie jest tłusty, uczucie głębokiego nawilżenia pozostaje aż do kolejnej aplikacji. Dobrze współpracuje z podkładem mineralnym, z podkładami płynnymi nie próbowałam.

Oczywiście, krem nie jest idealny, wzmaga przetłuszczanie mojej bardzo tłustej skóry, jednak mocniejsze przetłuszczanie to żaden problem i głębokie nawilżenie skóry przy retinoidach jest warte wszystkiego.

Za 1,5 miesiąca przechodzę na tretinoinę - Atrederm i jeśli krem będzie się jakoś inaczej sprawdzał przy kuracji, to zedytuję tę opinię, by podzielić się wrażeniami.

2-3 pompki wystarczą na posmarowanie grubą warstwą mojej leczonej strefy - twarz, szyja, dekolt, całe plecy. Do ciała też się super sprawdza, ale szkoda mi go.

Kupiłam w Superpharmie butlę 500ml za 66zł, czyli bardzo tanio, bo standardowa tubka kremu ma 50ml, a Cetaphil w przeliczeniu kosztuje za 50ml 6,60zł, czyli jak krem z Ziaji.

Jeśli nie prowadzę kuracji przeciwtrądzikowej, która wysusza moją skórę, to nie używam tego kremu - jest dedykowany skórze suchej, a takiej jak moja - tłustej dobrze nawodnionej to zwyczajnie nie jest potrzebny i wzmaga potliwość i przetłuszczanie.

To moje 3 opakowanie w ciągu roku, na pewno jeszcze go kupię.

Ulubiony balsam do ciała

Kupiłam go podczas kuracji retinoidami. Jako jedyny przyniósł mi ulgę w walce z wysuszona i podrażnioną skórą. Stosowałam go na ciało jak i do twarzy. Na twarzy szybko się wchłaniał i ładnie ją nawilżał, ale nie sprawdził się pod makijaż- rolował się, nie wyglądało to dobrze. Co do balsamu do ciała to nie mam żadnych zastrzeżeń. Po zastosowaniu go na noc, wstając rano czułam go cały czas na skórze.

Do skóry suchej.

Na początku było dobrze. Dermatolog mi zalecił używanie go bo mam cerę trądzikową. Polecam go tylko do cery suchej, jak skóra wraca do dobrej kondycji to lepiej go odstwić, bo po aplikacji nie wchłania się. Jest bardzo wydajny. Mi się, aż przeterminował. Produkt jest dość drogi, ale jak ktoś ma bardzo suchą ściągniętą skórę to warto go stosować przy lekach przeciwtrądzikowych, które złuszczają naskórek.

Zadowolona

Od jakiegoś czasu używam go na zmianę z ultra facial cream od kielh’s i to połączenie jest idealne dla mojej skory. Mam raczej sucha skore i cetaphil bardoz dobrze ja nawilża i jest równocześnie delikatny dla skory. Używam go narazie dość krótko ale widze pozytywne efekty i zamierzam dalej go używać.

Dobry dla skóry problemowej

Balsam wpadł w moje ręce jakiś rok temu i miałam wobec niego duże wymagania, gdyż opinie na jego temat były w większości pozytywne. Z początku myślałam balsam jak balsam, cenowo wychodzi drogo, więc jego zakup odwlekałam w czasie, aż dostałam go w prezencie, więc nie musiałam się martwić, że wywalę pieniądze na jakiś kolejny bubel.
Balsam zapakowany jest w kartonik, co częściej spotyka się w przypadku balsamów aptecznych niż drogeryjnych. W środku biała butelka z nakrętką która posiada "dziubek", co jest dobrym rozwiązaniem, bo balsam jest dosyć rzadki, ale nawet przez tą małą dziurkę potrafi wypłynąć zbyt dużo produktu, także trzeba się pilnować. Balsam konsystencją bardziej przypomina mleczko, ma delikatny zapach nic nieprzypominający, a na plus jest jego wydajność, bo potrzeba go niewiele by wysmarować dużą powierzchnię ciała.

Co jest również dużym plusem - balsam sprawdza się przy egzemie, ukoił świąd, podleczył zmiany, przy regularnym stosowaniu daje duże efekty.

Super

Zaczęłam używać z polecenia mojej dermatolog w trakcie kuracji retinoidami. Przez całą kuracje nie miałam ŻADNYCH suchych skórek czy uczucia ściągnięcia. Bardzo wydajny, pierwsze opakowanie stosowałam tylko na twarz i zużycie jego zajęło mi 9 miesięcy (tyle ile trwała moja kuracja retinoidami), a nie żałowałam sobie go na twarz, zwłaszcza wieczorem.
Aktualnie kupiłam drugie opakowanie i jak na razie nie zamierzam zmieniać go na inny krem. Twarz jest gładka, nawilżona. Dodatkowo jest świetny pod minerały

Jest Ok

Używałam tego balsamu z polecenia pani dermatolog. Mam cerę mieszana. Dobrze nawilżał i nie zostawiał tłustego filmu na twarzy. Czy był wydajny? Jeśli chodzi o samą twarz to tak, na całe ciało niekoniecznie.

Trądzikowa pielęgnacja

Podczas terapii dermatologicznej, na ostrych antybiotykach, gdzie skóra schodziła mi płatami Cetaphil był naprawdę nieoceniony. Żadne Nivee i inne drogerniaki się przy nim nie umywają. Gdy zamknęłam temat trądziku wykończyłam pudełko i skończyła się moja z nim przygoda, bo cena trochę boli ;)

Ok

Bardzo dobry nawilżający balasam . Poleca go mój dermatolog . Po dłuższym stosowaniu mam wrażenie , że gorzej się wchłania . Idealnie sprawdza się przy kuracji antytradzikowej .

Niestety nie polubiliśmy się..

Mam cerę mieszaną, która jednak ma tendencję do przesuszania się. Skórki na nosie naprawdę zaczęły mnie irytować i wtedy właśnie zakupiłam cetaphil. Słyszałam o nim sporo dobrego i od znajomych i od dermatologów, więc stwierdziłam, że to będzie strzał w dziesiątkę. Niestety nie polubiliśmy się z tym kremem, co prawda to prawda.. na początku naprawdę fajnie nawilżył, nie jakoś spektakularnie ale jak zwykły krem nawilżający. Jednak to co potem zrobił z moją twarzą skreśliło go raz na zawsze z listy moich kosmetyków.
Zapchał mnie i to strasznie, gule, wypryski, leczyłam swoją twarz parę miesięcy i gdy tylko odstawiłam go - problem nigdy nie wrócił. Moją twarz ciężko zapchać, nie robi tego nawet zwykły krem z niveii a zrobił to specjalistyczny krem z apteki.

Dobry produkt

Krem razem z emulsją do mycia kupiłam z polecenia dermatologa. Mam cerę mieszaną, z tendencją do trądziku. Używam tego kremu rano do skóry twarzy. Jak dla mnie w połączeniu z emulsją do mycia dają fajny efekt nawilżenia. Najważniejsze dla mnie było, aby mnie nie zapychał. Nic takiego nie ma miejsca a używam go od lutego. Taka duża ilość produktu, stosowanego tylko na twarz raz dziennie będzie mi starczyła na strasznie długo. Po tym duecie stan mojej cery się poprawił w kwestii nawilżenia. Osobiście jestem zadowolona z efektu jaki uzyskuje.