Galderma, Cetaphil MD (Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała)

Galderma, Cetaphil MD (Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała)

Sprawdź ceny produktu

Dermoprotektor został stworzony szczególnie dla tych, którzy zmagają się z różnymi problemami dermatologicznymi. Dzięki odżywczemu składowi, preparat głęboko nawilża, wygładza skórę i chroni jej naturalny płaszcz lipidowy. Stosowany systematycznie zapobiega powstawaniu nowych podrażnień. Dzięki gruntownemu przebadaniu dermatologicznemu mamy pewność, że jest bardzo dobrze tolerowany. Do tego jest najczęściej polecany przez lekarzy specjalistów. Dermoprotektor przyśpiesza leczenie dermatologiczne, dzięki swoim właściwościom nie tylko chroni skórę ale też ułatwia wchłanianie leków stosowanych w różnych chorobach, m.in: w łuszczycy, rogowaceniu przymieszkowym, AZS, wyprysku (alergicznym), suchej, wrażliwej skórze, skórach wymęczonych preparatami antytrądzikowymi (pomaga w czasie kuracji kwasami, antybiotykami, retinoidami). Jest niekomodogenny (nie zapycha porów). Bezzapachowy.

Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.

/bw/

Super.

Bardzo fajny, nawilżający produkt do ciała. Przede wszystkim został mi on polecony przez dermatologa. Jest bezzapachowy. Nie powoduje podrażnień. Bardzo dobrze nawilża skórę. Dobrze się wchłania nie pozostawiając tłustych plam. Przyjemne, wygodne opakowanie.

Śmiało polecam

Podczas leczenia trądziku niektóre maści czy leki powodują podrażnienie i wysuszenie skóry. U mnie skóra schodziła płatami, i wręcz sypała mi się z buzi, miałam dużo suchych skórek. Posmarowałam na noc nieco większą ilością balsamu i rano po suchych skórkach i podrażnieniu niemal nie było śladu. Skóra się bardzo szybko zregenerowała. Zauważyłam też, że ilość balsamu nałożona wtedy była zdecydowanie zbyt duża. Na pokrycie całej twarzy wystarcza niewielka ilość i ta ilość jest w stanie odpowiednio nawilżyć buzię, a opakowanie myślę, ze wystarczy na bardzo długo. Po 2 miesiącach zużycia niemal nie widać - nie stosuję jej jednak codziennie. Właściwości balsamu pozwalają nałożyć go raz na jakiś czas i pozbyć się suchych miejsc. Można stosować do całego ciała - produkt jest więc multifunkcyjny.

Najlepszy balsam, na jaki trafiłam

Balsam poznałam dzięki mojemu dermatologowi, kiedy parę lat temu miałam problemy z trądzikiem. Sprawdził się idealnie podczas kuracji Izotekiem, który strasznie wysuszał moją skórę. Produkt doskonale ją nawilżał. Nie ma w sobie żadnych środków zapachowych, więc nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Starcza na długo - w moim przypadku było to około pół roku przy codziennym stosowaniu tylko na twarz. Myślę, że 50 złotych to niedrogo, jak na taki świetny balsam. Polecam.

Zapychający dla cery, bardziej sprawdza się na reszcie ciała

Cetaphil poleciła i moja dermatolog (choć z perspektywy czasu mam wrażanie, że ktoś jej za to zapłacił). Produkt ten jest drogi i wcale nie tak skuteczny, jak go zachwalają. Długo się wchłania, pozostawia cerę lepką i zapycha pory. Być może lepiej sprawdza się na skórze bardzo suchej, która potrzebuje tak silnego natłuszczania, jednak osobom borykającym się z trądzikiem zdecydowanie nie polecam. Jednak nie ma tego złego - w tym momencie używam go jako balsamu do ciała i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze np. nie podrażnia nóg po goleniu.

Rewelacyjnie nawliża

Używam juz kilka lat, codziennie rano pod makijaż, czasami tez zdarza sie na noc. Świetne nawliza, nie podrażnia, szybko sie wchlania co jest dla mnie duzym plusem. Delikatny, lekki, świetnie współgra z makijażem. Kupuje w super pharmie 500ml lub przez internet. Dosyć wydajny choć ja używam tylko na twarz, rano.
uwielbiam go <3

Kocham go

Już od dawna miałam go na oku, ale cena niestety nie zachęcała. Postanowiłam mimo wszystko, ze spróbuje, bo moja skóra była tak sucha, ze aż odchodziły skórki. Mam skłonność do zapychania i łojotokowe zapalenie skory. Jestem zadowolona, świetnie nawilża, lubię to ze nie jest całkiem lekki, wole coś odrobine cięższego na noc. Nie zapycha i nie podrażnia moich miejsc z nasilonym łzs. Ulubieniec.

Cudowny balsam

Krem poleciła mi pani dermatolog przy leczeniu antytrądzikowym. Moja skóra była sucha, łuszcząca, pękająca i cała czerwona od podrażnienia. Nawet ten balsam czasem nałożony na nią potrafi mnie piec, jednak zaraz następuje błogie uczucie ulgi. Świetnie nawilża, nie drażni w żaden sposób. Co istotne, ładnie gra z makijażem. Zużywam już trzecią butlę, bardzo polecam!

Nie

Zakupiony z polecenia dermatologa. Kompletnie nie zadziałał na mojej cerze a wręcz nastąpiło jej pogorszenie się. Niby zalecany po kwasach, jednak po konsultacji z Panią kosmetolog , która po obejrzeniu składu natychmiast kazała go odstawić. Jedynym plusem może być wydajność produktu oraz to że jest bezzapachowy.

KWC przy kuracji retinoidami

Mam skórę tłustą trądzikową, którą leczę naprzemiennie żelami z izotretinoiną, adaptalenem, a pomiędzy aplikacjami - antybiotykami, kwasem azelainowym i Efaclarem Duo, codziennie coś nakładam. Do tego jest dobrze nawodniona i potliwa, nie łuszczy sie po retinoidach, wysusza się tylko naskórek, robi się skorupka z czerwonymi plamami. Gdyby nie ta skorupka, która powoduje u mnie wysyp mnóstwa drobnych ropnych pęcherzyków, to bym się mogła izotretinoiną smarować 2x dziennie.

Ten krem poleciła mi moja dermatolog do kuracji. Dzięki niemu wszelkie podrażnienia, uczucie suchości, czerwone plamy i dyskomfort znikają. Nie jest tłusty, uczucie głębokiego nawilżenia pozostaje aż do kolejnej aplikacji. Dobrze współpracuje z podkładem mineralnym, z podkładami płynnymi nie próbowałam.

Oczywiście, krem nie jest idealny, wzmaga przetłuszczanie mojej bardzo tłustej skóry, jednak mocniejsze przetłuszczanie to żaden problem i głębokie nawilżenie skóry przy retinoidach jest warte wszystkiego.

Za 1,5 miesiąca przechodzę na tretinoinę - Atrederm i jeśli krem będzie się jakoś inaczej sprawdzał przy kuracji, to zedytuję tę opinię, by podzielić się wrażeniami.

2-3 pompki wystarczą na posmarowanie grubą warstwą mojej leczonej strefy - twarz, szyja, dekolt, całe plecy. Do ciała też się super sprawdza, ale szkoda mi go.

Kupiłam w Superpharmie butlę 500ml za 66zł, czyli bardzo tanio, bo standardowa tubka kremu ma 50ml, a Cetaphil w przeliczeniu kosztuje za 50ml 6,60zł, czyli jak krem z Ziaji.

Jeśli nie prowadzę kuracji przeciwtrądzikowej, która wysusza moją skórę, to nie używam tego kremu - jest dedykowany skórze suchej, a takiej jak moja - tłustej dobrze nawodnionej to zwyczajnie nie jest potrzebny i wzmaga potliwość i przetłuszczanie.

To moje 3 opakowanie w ciągu roku, na pewno jeszcze go kupię.

Ulubiony balsam do ciała

Kupiłam go podczas kuracji retinoidami. Jako jedyny przyniósł mi ulgę w walce z wysuszona i podrażnioną skórą. Stosowałam go na ciało jak i do twarzy. Na twarzy szybko się wchłaniał i ładnie ją nawilżał, ale nie sprawdził się pod makijaż- rolował się, nie wyglądało to dobrze. Co do balsamu do ciała to nie mam żadnych zastrzeżeń. Po zastosowaniu go na noc, wstając rano czułam go cały czas na skórze.

Do skóry suchej.

Na początku było dobrze. Dermatolog mi zalecił używanie go bo mam cerę trądzikową. Polecam go tylko do cery suchej, jak skóra wraca do dobrej kondycji to lepiej go odstwić, bo po aplikacji nie wchłania się. Jest bardzo wydajny. Mi się, aż przeterminował. Produkt jest dość drogi, ale jak ktoś ma bardzo suchą ściągniętą skórę to warto go stosować przy lekach przeciwtrądzikowych, które złuszczają naskórek.

Przyjemny

Kupiłam go w promocji w drogerii i do tego żel micelarny do twarzy jestem pozytywnie zaskoczona, już po pierwszym użyciu skóra jest nawilżona, miękka w dotyku, zbawienie dla mojej skóry, opakowanie ma estetyczne, można znaleźć ten produkt w promocyjnej cenie, zapach ma neutralny, nie za mocny, co lubię w takich kosmetykach. Wad nie zauważyłam. Polecam.

Zadowolona

Od jakiegoś czasu używam go na zmianę z ultra facial cream od kielh’s i to połączenie jest idealne dla mojej skory. Mam raczej sucha skore i cetaphil bardoz dobrze ja nawilża i jest równocześnie delikatny dla skory. Używam go narazie dość krótko ale widze pozytywne efekty i zamierzam dalej go używać.