Clarins, Teint Haute Tenue [Everlasting Foundation] SPF 15 (Podkład do twarzy o przedłużonej trwałości)

Cena już od 127,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Kremowa, wygodna formuła podkładu dla każdego rodzaju cery o przedłużonej trwałości SPF 15. Utrzymuje się przez 15h.
Zawiera "High Fidelity System", który sprawia, że już po krótkim okresie czasu podkład tak doskonale przywiera do skóry, że jest odporny na otarcia (mówi się o nim nawet, że można później otrzeć policzek białym kołnierzykiem, który pozostanie bez śladu). Bezkonkurencyjny blask zapewnia Clarins "Light-Optimizing Complex", który niweluje niedoskonałości. Na optymalne i trwałe nawilżenie wpływają składniki roślinne (m.in. pochodzenia akacjowego), które naśladują działanie mikro-patch, działają jak zapora, by pomóc skórze zatrzymać jędrność i głębokie nawilżenie. Przed wolnymi rodnikami, zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV chroni kompleks "Triple Protection". Testowany dermatologicznie (Non-comedogenic, Non-oily).
Pozostawia matowe wykończenie. Można nim uzyskać krycie od średniego do mocnego w zależności od aplikacji. Dostępnych 10 odcieni, głównie jasnych.

/bw/

Nie.

Niestety, bardzo zawiodłam się na tym podkładzie i od ponad roku trzymam go w kosmetyczce na awaryjne przypadki.
Żałuję, że nie było mi dane kupić "starej formuły", ale muszę przyznać, że wyrzuciłam pieniądze w błoto.
Podkład dobrze wygląda przez 2-3 godziny po nałożeniu, później jest dramat, który chcesz zetrzeć, a nie wiesz czym. Waży się, wchodzi w pory i zmarszczki (pierwszy raz mnie to spotkało). Przez rok dawałam szansę temu podkładowi, myślałam, że może cera przesuszona, więc regenerowałam skórę, myślałam, że może trzeba zmienić krem, to zmieniłam, że może lepsza będzie inna technika nakładania, to próbowałam inaczej...niestety, ciągle to samo. Podkład nie jest warty swojej ceny. Myślę, że również powierzchniowo wysusza skórę.
Udało mi się dopasować kolor, co jest trudne - mam beżową cerę, ale jasną. Chociaż muszę przyznać, że po dłuższym namyśle uważam odcień Clarinsa za nieco ziemisty.
Zapach, opakowanie, pompka, wydajność - na plus.
Trwałość - również na plus, bo podkład zastyga, ale nieładnie schodzi w ciągu dnia (pomijając temat wchodzenia w pory itd.).

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1450792].usefull || 0 }}% pomocna.

przyzwoity

Plusy:
-łatwo się rozprowadza,
-dobrze kryje,
-daje ładne, matowe wykończenie,
-idealnie stapia się z kolorytem cery, nie daje efektu maski,

Minusy:
-brudzi (kołnierz kurtki do wyprania),
-skóra po 5-6 godzinach zaczyna się świecić (mam mieszaną),
-nie daje rady powyżej 8h,

miałam kolor: 109 Wheat

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1392101].usefull || 0 }}% pomocna.

tęsknię za nim

brakuje mi tego podkładu w kosmetyczce choć ideałem nie był,a pomimo to żałuję że zmienili skład w nowym i już go nie kupię
na plus:
kolorki
zapach
opakowanie
pielęgnacja cery
ty był podkład który nie niszczył cery
matowił
mega krycie

minusy:
w lato wchodził w pory
bardzo brudził wszystko
łatwo odbijał się na rece, telefonie itd

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1385756].usefull || 0 }}% pomocna.

Polki.pl- Szulim

Tragedia

Najgorszy podkład Clarinsa jaki miałam, a mianowicie :
-wysusza
-zapycha
-ściera się zaraz po nałożeniu!!
-pozostawia smugi i ciężko się nakłada
-dla cery suchej będzie za ciężki
-drooogi , nie jest wart tej ceny
-może tworzyć maskę na twarzy
Jedynym plus jaki zauważyłam to jedynie zapach i to by było tyle. Ogólnie nie polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1305421].usefull || 0 }}% pomocna.

Średniak

Skuszona pozytywnymi opiniami - stwierdziłam, że wyprobuje. Mam skore tłusta, ze skłonnosciami do przesuszen - sklonila mnie do niego zapewniana dluga trwalosc. W praktyce niestety podklad po nalozeniu wyglada super, swietnie dobrany kolor, jednak po ok 1 - 2 h czlowiek swieci sie jak po przebiegnieciu maratonu.

Podklad ma jednak niesamowity plus - moje problemy z wyskakujacymi pryszczami sie skonczył. Odkad go uzywam ( 6 msc) pojawily mi sie dwa lub trzy problemy , kiedy wczesniej nie bylo momentu zebym nie miala czegos na twarzy.

Dosc wydajny ale jak na ta cene ( w douglasie zaplacilam 160 zl) nie ma rewelki.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1297446].usefull || 0 }}% pomocna.

Prawie idealny

Używam tego podkładu już od dobrych kilku lat i zawsze do niego wracam. Podkład jest bardzo dobrze kryjący, zakrywa wszystkie niedoskonałości i ten efekt na mojej- normalnej cerze utrzymuje się jak zapewnia producent przez wiele godzin, dziwią mnie opinie, że skóra po nim świeci jak dla mnie jest to niemożliwe ale widocznie zależy to od rodzaju cery.
Już od pierwszej aplikacji polubiłam bardzo zapach tego podkładu, podkład jest mocno kryjący wiec już niewielka ilość podkładu w zupełności wystarcza przez co produkt jest wydajny, buteleczka wystarcza mi na około pół roku.
Mam jasną cerę więc gama kolorystyczna jest dla mnie bardzo ważna mam wrażenie że ta tonacja jest jaśniejsza niż inne.
Podkład niestety jest ciężki więc przesusza cerę należy robić więc przerwy i zmieniać go co jakiś czas. Zupełnie nie nadaje się na lato jest zdecydowanie za ciężki. Idealnego podkładu jeszcze nie znalazłam te temu daję dobą 4.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1258213].usefull || 0 }}% pomocna.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

ładny efekt tylko przez 4h

Clarins ma bardzo fajne krycie ( lepsze od EL DW). Nie zastyga na twarzy, nie wygląda tępo. Ma super konsystencję, przez co jest bardzo wydajny i nie jest ciężki. Pięknie pachnie. Gdy nałożyłam go na twarz rano , pomyślałam że to mój ideal i zaraz pobiegnę kupić pełnowymiarowe opakowanie. To co stało się w połowie dnia strasznie mnie zaskoczyło. Twarz zaczęła się bardzo świecić, a podkład zaczął spływać. Odcisnęłam go w chusteczkę( nie miałam pudru ponieważ nigdy nie miałam aż takiego problemu pomimo mieszanej cery)a po powrocie do domu twarz świeciła się bardzo mocno. Na drugi dzień użyłam innego kremu i bazę matującą. Postanowiłam ,że nie będę go ruszać do końca dnia. Po powrocie zobaczyłam twarz która świeciła się jak choinka. Nie był to blask tylko efekt smalcu. Coś przeokropnego. Musiałam szybko zmyć makijaż, bo uczucie było fatalne.Nadaje się tylko do cer suchych, mieszane i tłuste powinny go omijać szerokim lukiem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1234696].usefull || 0 }}% pomocna.

Najdziwniejszy odkład jaki miałam

Naprawdę, najdziwniejszy produkt, jaki miałam. Szukam od dłuższego czasu podkładu na wieczorne wyjścia latem i ten sprawiał wrażenie idealnego. Kryje, ale nie jest turbo ciężki jak double wear; dziwnie pachnie, ale jest to ciekawy zapach; aplikuje się go w sumie bez problemu (ja beauty blenderem).
I teraz tak: tuż po nałożeniu go na twarz - WOOOOW, efekt jest niesamowity. Inna skóra. Wygląda na mega wypoczętą, zdrową, promienną - cudo! Zakochałam się w nim i szybko pobiegłam do pracy. Dostałam nawet kilka komplementów, że ładnie dziś wyglądam. I tak z zachwytów przechodzę do... jednej wielkiej klapy. Po 2h zaczęłam się świecić. (w pracy klima, więc nie siedzę w ukropie) Okej, przypudrowałam się - olaboga, wyglądało to strasznie. Ciężko opisać co się z tym produktem tak naprawdę stało. Moja cała twarz świeciła po ok 3-4h. Tragedia. Jak tylko wróciłam do domu to od razu go zmyłam z twarzy. Zrobiłam podejście numer dwa, później trzy - i za każdym razem ten podkład zachowywał się identycznie. Najpierw ochy achy, zachwyty, a po dwóch godzinach masakra.
Ciężko mi ogólnie go ocenić. Bo jeszcze nigdy do tej pory sam podkład nie zmieniał mi twarzy, w żadnym po wyjściu z domu tak dobrze się nie czułam, ale z drugiej strony to masakryczne świecenie. Cóż, zostawię go na jesień, może coś do tego czasu się zmieni. Póki co go odstawiam, ale nie wyrzucam.
A! Dodam jeszcze - że ma przepiękną gamę kolorów. 105 jest idealnym odcieniem dla mnie - wpada w żółte tony. Idealnie się stapia ze skórą i jeszcze nigdy do tej pory nie miałam tak dobrze dobranego odcienia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1221543].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozczarowanie

Marzyłam o tym podkładzie do czasu kiedy po raz pierwszy nałożyłam go na twarz.
- bardzo wysusza twarz,
- ciastkuje się,
- szybko przetłuszcza się w strefie T,
Ale plusik jest taki, że tuż po nałożeniu wygląda przepięknie, wszystko zakrywa, nie tworzy maski, twarz wygląda jak wyfotoszopowana, dopóki nie zacznie się świecić jak disco kula.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1210598].usefull || 0 }}% pomocna.

Mam dylemat- bdb i dost

Mam straszny dylemat jaką ocenę wystawić temu podkładowi, ale zacznę od początku.

Mój pierwszy podkład kupiłam dokładnie w grudniu 2014 r. Naczytałam się tylu pochlebnych recenzji, więc ja naiwna wymalowałam się nim bez wcześniejszych testów na całodniową podróż. Początkowy efekt mnie zachwycił. Twarz satynowa, krycie wspaniałe, nie było tępego matu, buzia po prostu jak z obrazka. Zadowolona wsiadłam w auto i w drogę. Kiedy przejrzałam się w lustrze po ok. 4 godzinach nie mogłam się poznać. Na twarzy placki w różnych kolorach, wszystkie pory widoczne, świecący nos, na czole ciasto. Tragedia. Byłam załamana. Później jeszcze próbowałam stosować ten podkład z innymi kremami, pudrami i efekt zawsze był ten sam. Masakra. I tak podkład stał sobie na półeczce w łazience, bo ładnie wyglądał i szkoda było mi go wyrzucić. Kolejną szansę dałam mu dokładnie rok później. Umalowałam się i w sumie nie myślałam specjalnie o tym przez cały dzień. Wieczorem przeglądam się w lustrze i widzę idealną buzię i dopiero po chwili dotarło do mnie, że to właśnie ten podkład dał taki piękny efekt. Od tego momentu stał się moim ulubieńcem. Nie wiem co się z nim stało, ale teraz mój makijaż utrzymuje się w stanie prawie idealnym przez calutki dzień.
I teraz druga sprawa. Jako, że podkład zaczęłam stosować regularnie, zaczęło go szybko ubywać, pobiegłam więc do prefumerii po zapas. I tu znów rozczarowanie. Kupiony nowy produkt zachowuje się dokładnie tak samo jak mój pierwszy, czyli jest nietrwały, warzy się, wchodzi w pory, robi plamy. I nie wiem czy znów muszę rok odczekać, by zmieniły się jego właściwości, czy kupiona wersja jest "udoskonaloną" (nazwa nowej zmieniła się na Everlasting Fundation +), co nie znaczy, że lepszą.

I jak go ocenić?

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1199648].usefull || 0 }}% pomocna.