Alfaparf, Evolution of the Color (Permanentny krem koloryzujący)

Alfaparf, Evolution of the Color (Permanentny krem koloryzujący)

Cena już od 19,99 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Farba w kremie Alfaparf Evolution of the Color do trwałego farbowania z systemem HCI (Hyper Intense Color System). Skrystalizowane mikropigmenty ewolują: mniejsze, czystsze skrystalizowane mikropigmenty z HCI - zapewniają lepszą penetrację koloru w strukturę włosa, a wewnątrz włosa tworzą one większe cząsteczki koloru o intensywniejszej koncentracji i blokują je w środku. Wynikiem jest równomierna i długotrwała koloryzacja.

farby
odświeżenie koloru
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Farbuję włosy na jasny blond. Te farby są super trwałe, kolor się nie spłukuje, próbki są zgodne z uzyskanym efektem finalnym.
Niestety nie jest dostępny w popularnych drogeriach, natomiast można go czasem dostać w promocyjnych cenach.
Ogólnie nie mam większych zastrzeżeń. U mnie nie powoduje łupieżu czy alergii na skórze.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1409306].usefull || 0 }}% pomocna.

Nigdy nie miałam mocniejszej farby

Ostrzegam przed tą farbą dziewczyny z włosami rozjasnianymi lub po dekoloryzacji, nigdy przedtem nie zdażyło mi się spalenie włosów farbą i to przy oksydancie 6 % , niestety skuszona dobrymi opiniami postanowiłam ja wypróbować (kolor 7.1) , jakież było moje zdziwienie gdy włosy zaczęły podczas farbowania mi puchnąć tak jak po rozjasniaczu , no i efekt również był jak po rozjaśniaczu . Jedynym plusem był na szczęście brak podrażnienia skóry głowy .Uważajcie na nią, nadaje się tylko dla zdrowych włosów .

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1403976].usefull || 0 }}% pomocna.

Dla mnie Super!

Oceniam kolor 11.11 + 12% teraz 9 %

Dzięki niej mam w końcu blond na głowie! Przeczytałam bloga, kupiłam i jestem bardzo zadowolona. Miałam cienkie włosy, naturalne z pozostałościami balejażu, których żaden fryzjer nie chciał na blond zrobić - cienkie i rozjaśniacz beee. Pierwsze farbowanie trochę wyszły żółte (trochę!) Na zdjęciach widać je przed 5 kolejnym farbowaniem odrostu. (chciałam pokazać z jakiego koloru naturalnie wychodziłam) . Teraz farbuję już po raz 5, zeszłam na wodę 9% bo farba + 12% mnie szczypie niestety. Teraz mój kolor to piękny słoneczny słomkowy blond, farbuję tylko odrosty cały czas 11.11 + 9% - leciusko się odznacza. Efektem jestem zachwycona. Włosy są w bardzo dobrej kondycji, ale też uważam jak poprzedniczka- dobra pielęgnacja jest niezbędna, no przy naturalnych tyle się nie męczyłam, no i po jakimś czasie kolor się u mnie ociepla.
Zagadka: Widziałam tutaj wzmiankę o oksydantach do tej farby i też tego trochę nie rozumiem, bowiem firmowy Alfaparfu 9%, który teraz mam chwyta inaczej, nie wiem czy gorzej czy lepiej. Wcześniej miałam chyba Stapiza tylko 12% i nie robił mi zielonkawych refleksów (później się wymywają). Niestety kupiłam 1 l i muszę zużyć.

Farba bardzo wydajna, na mój odrost wystarcza 1/3 tubki! Za pierwszym razem farby sporo zostało.

Ja nie oczekiwałam od razu efektu WOW, wiedziałam że przy moim poziomie wyjdą na początku lekkie zółcie, że w farbie jest odrobna rozjaśniacza. Robiłam też testowe pasemko bo nie wierzyłam że coś wyjdzie. Wyszło! Polecam też trzymać się ulotki. Przy superblondach ma być proporcja 1 porcja farby na 2 oksydantu.

Na zdjęciach widać ze blond się ocieplił zezłocił, są tuż przed kolejnym farbowaniem odrostu i kolor komórka trochę przekłamała w stronę rudości, której w rzeczywistości nie ma .

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1403726].usefull || 0 }}% pomocna.

Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

fajna

Używam koloru 11.11 z wodą 6%. Jestem średnią blondynką. Kolor po farbie wychodzi szaro-niebieski, ale po kilku umyciach głowy mam jasny, popielaty blond. Farba nigdy nie zrobiła mi kurczakowej żółci ani rudości na odroście. Jeśli robi wam bardzo żółto odrost, proponuję zmniejszyć % wody i dłużej potrzymać farbę. Pomaga, Sprawdzone. Jak każdy blond, po czasie żółknie, ale to każda farbowana blondynka wie, że bez niebieskiego szamponu/płukanek się nie obejdzie. Farba nie zniszczyła mi włosów, mam je w całkiem niezłej kondycji. O wiele lepszej niż po farbowaniu u fryzjerów. Cenowo wychodzi korzystnie. Używam pół opakowania na odrost, więc jedną tubkę mam na dwa farbowania, co nawet po doliczeniu ceny oksydantu wychodzi taniej niż np. drogeryjna farba L'Oreal a jak dla mnie efekt lepszy - mniej zniszczone włosy niż po farbie drogeryjnej i lepszy, trwalszy kolor. Teraz w palecie Alfaparf są nowe kolory, może kolejnym razem wypróbuję szary.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1397616].usefull || 0 }}% pomocna.

Absolutnie nie..

Podobnie jak poprzednia recenzentka mam przykre doświadczenia odnośnie uzyskanego koloru.

Wybrałam odcień 11.11 z nadzieją na uzyskanie chłodnego blondu. Dążyłam do szarości i choc wiedziałam, że farba takowych odcieni nie zagwarantuje to miałam nadzieję, że odcień będzie na tyle chłodny, że położę na niego srebrny toner i będzie ok.

Efekt- strasznie żółte włosy. Owszem, rozjaśnione nieco, ale nie widzę sensu trzymania farby z zawartością rozjaśniacza i mocnym oksydantem tyle czasu ile zaleca producent skoro rozjaśniacz wystarczy nałożyć na znacznie krótszy okres z podobnymi efektami.

Do tego straszne przesuszenie włosów i stan tragiczny. Długo zajęło mi doprowadzenie ich do normalnego stanu..

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1391426].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie, nie, nie!

Ile ja się naczytałam ochów i achów o tej farbie, że niby z ciemnych włosów na oxy 12% zrobi prawie biały, że nadaje się do gaszenia żółtka, że nie niszczy włosów...Przy pierwszym spotkaniu z nią próbowałam rozjaśnić odrost ciemny blond (poziom 7 lub 6), użyłam odcienia 11.20 na oxy 12% - wyszedł miedziany....Mogła to być częściowo wina złego odcienia, bo może moje włosy są dość ciemne by się rozjaśniać przez rudości, w związku z czym fiolet nie dał rady. Ale ewidentnie były za ciemne. Próbowałam poprawiać po jakimś czasie, ale miedź ani drgnęła. Przy drugim starciu z tą farbą położyłam ją na całe włosy (9%) - i niestety, nie dość, że kolor się w ogóle nie rozjaśnił, jedynie stonował, to wyskoczyło mi mnóstwo rozdwojonych końcówek. Aha, i ten niszczycielski toner udający farbę rozjaśniającą zmył się po tygodniu do zera. W skrócie - słaby efekt jak na takie zniszczenia. Nie polecam dziewczynom marzącym o platynie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1335956].usefull || 0 }}% pomocna.

Rozczarowanie!

Niestety. Naczytałam się tyle pozytywnych opinii o tej farbie :( Położyłam w niej naprawdę duże nadzieje ze nareszcie będę mogła farbować włosy na blond w domu...
A tu takie rozczarowanie i zniszczenie koloru moich włosów .
Na bardzo jasne włosy z odrostem (zdjęcie w załączeniu ) nałożyłam kolor 9.1 z oxy 9%. Trzymałam 55 min na odroście i 15 min na reszcie.
Włosy wyszły w kolorze burej szmaty a odrost mocno rudawy :(:(:( Wiec nie wiem jak ten kolor ma się do POPIELATEGO BARDZO JASNEGO BLONDU!!
Załączam tez zdjęcie po koloryzacji ku przestrodze :( (pierwsze 4 zdjęcia , ostatnie to moje włosy przed farbowaniem)
Jestem bardzo rozczarowana.
Nie kupię ponownie :(

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1334451].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobra farba! 7Nb odcień

Zależało mi na rownym pokryciu włosów po rozjaśnianiu ombre. Chciałam uzyskać jasny brąz dlatego wybrałam ciemny blond, gdyż jasne brązy wychodziły mi zawsze bardzo ciemno. Farba bardzo dobrze się sprawdziła i równo pokryła całe wlosy. Efekt jak dla mnie bardzo ładny i naturalny. Kolor jest ciemniejszy niż się można było spodziewać, ale za to bardzo nasycony i lśniący!!!

+ równie krycie
+ piękny kolor
+ nie niszczy włosów
+ pokrywa pierwsze siwe wlosy!!!!
+ super konsystencja i nakładanie
+ wlosy miękkie już podczas spłukiwania jak po użyciu odżywki.

Używam tego produktu od: 1 raz
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1132966].usefull || 0 }}% pomocna.

Pozytywne pierwsze wrażenie

Farbę kupiłam w ciemno, szukałam czegoś, co dobrze kryje siwe włosy, ma ładne odcienie naturalne a do tego coś do stworzenia mieszanki ochładzającej ciepłe refleksy.
I tak trafiłam na Alfaparf numer 6 i grafit 410

Marzył mi się jasny zimny brąz, bez ciepłych refleksów z poprzedniej farby. Z doświadczenia wiem, że odcienie popielate (np 6.1) nie kryją siwych włosów.

Do mieszania i nakładania farby używam starego aplikatora z jednej z farb drogeryjnych.
Alfaparf ma gęstą, kremową konsystencję, nie spływa z włosów, podczas nakładania czuć, że włos staje się miękki i gładki, niestety przekłada się to na nieco mniejszą wydajność. na średniej gęstości włosy do ramion schodzi cała tubka. Zapach - czuć amoniak ale nie jest on przeszkadzający, czuć też jakąś kwiatową nutę.

Nie wiem jak trwałość, używałam ją pierwszy raz.
Mieszałam 55 gramów 6 + 5 gramów 410 (około) na oksydancie 6%
Siwe włosy pokryte w 95% więc wynik bardzo dobry.

Ocena ogólna
+ przyjemna aplikacja
+ zapach
+ wybór kolorów

- wydajność
- cena

Czas pokaże czy to będzie HIT czy nie, zobaczymy za kilka myć.

Używam tego produktu od: dwóch dni

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1101986].usefull || 0 }}% pomocna.

Idealna dla brunetek, które chcą być blond

Zachęcona opiniami w internecie, dotyczącymi koloru 11.11 postanowiłam jeszcze raz spróbować swoich sił w blondzie. Na moich włosach miałam już wszystkie możliwe kolory (oprócz rudego). Przed farbowaniem, na długości miałam wypraną farbę w kolorze kasztanowego brązu, która wypłukała się w kolor bliżej nieokreślony, bowiem pod tą farbą miałam jasny, wydobyty rozjaśniaczem blond. Do tego sześciotygodniowy, około 3cm odrost na poziomie 4-5.

Bycie rudo-blondo-brunetką za bardzo mi nie odpowiadało. I choć walkę z blondem wspominałam bardzo źle, to postanowiłam spróbować jeszcze raz. Ostatni.

Obawiałam się, że farba nie chwyci zbyt mocno, skoro pod spodem miałam inną (mimo że wypłukaną), mniej więcej na poziomie 7. W celu uzyskania jak najbardziej pożądanego efektu, użyłam wodę z Welli o stężeniu 12%.

Przekonana, że skoro włosy są farbowane na ciemniejszy odcień, to lepiej jest położyć ją na całą długość aby wyrównać odcień, tak też zrobiłam. Rozczarował mnie nieco fakt, już przy farbowaniu zauważyłam, że wypadło mi sporo włosów. Jednakże efekt farbowania przerósł moje oczekiwania, a wypadanie na drugi dzień ustało. Efekt naturalnego blondu chciałam uzyskać od zawsze i już prawie myślałam, że jest to niemożliwe. Po tygodniu mogę stwierdzić, że kolor trochę żółknie, ale jest to do skorygowania płukanką. Wydajność również jest ogromnym plusem - wykorzystałam zaledwie półtora tubki na długie, gęste włosy. Choć ta wydajność może być wynikiem tego, iż serię platinum, której użyłam, rozcieńcza się w proporcji 1:2. Odrost wyszedł nieco ciemniejszy (o dziwo), ale metodą prób i błędów naprawię to przy następnych farbowaniach.

Zdecydowanie polecam dla brunetek i szatynek, które chcą być blondynkami bez żółci, pomarańczy i nienaturalnych odcieni. Farba ma w sobie sporo fioletowego barwnika, dlatego świetnie ochładza naturalną ciepłą barwę włosów.

Dla oceny załączam zdjęcie.

Używam tego produktu od: farbowane tydzień temu
Ilość zużytych opakowań: 1,5

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1052751].usefull || 0 }}% pomocna.