Rzepa, Szampon wzmacniający z odżywką do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do wypadania

Szampon wzmacniający z odżywką do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do wypadania delikatnie myje i pielęgnuje włosy, jest więc doskonałą propozycją dla osób ceniących wygodę i nowoczesność. Zawiera specjalnie dobrane składniki aktywne: tradycyjne wyciągi z czarnej rzepy i chmielu, które skutecznie zmniejszają łojotok i wzmacniają włosy oraz nowoczesny kompleks witaminowy, pantenol oraz kondycjonującą odżywkę, wzmagającą efekt pielęgnacyjny preparatu. Włosy odzyskują puszystość, lekkość oraz blask i łatwość rozczesywania, są odpowiednio odżywione, wzmocnione i pełne życia. Miły zapach szamponu zwiększa przyjemność stosowania.

Podbieram mężowi.

Kiedyś często używałam tego szamponu, dziś podbieram go od czasu do czasu mężowi.
Lubię jego zapach (czarna rzepa ale słodka i świeża, kosmetyczna), konsystencję ( nie za gęsta nie za rzadka) i działanie. Szampon dobrze oczyszcza włosy. Nie plącze ich. Stają się miękkie i błyszczące. Unosi od nasady. nie przesusza ich, ani nie powoduje łupieżu. Długotrwałe używanie wzmacnia włosy. To naprawdę dobry szampon za małe pieniądze. Warto spróbować.

Jak najbardziej w porządku

Kolejny szampon, który spełnia obietnice producenta. Mam włosy przetłuszczające się, więc bez większego zastanowienia zabrałam ten produkt z półki sklepowej i zaczęłam używać w domu. Producent obiecuje, że szampon delikatnie oczyści skórę głowy, zmniejsza przetłuszczanie się włosów oraz odzyskają puszystość, lekkość i będą przyjemnie podczas rozczesywania. Dodatkowym plusem jest walka z wypadaniem włosów.

Sam produkt zamknięty jest w wygodnym opakowaniu z którego bez problemu można wydobyć szampon do końca. Konsystencja jest nie za rzadka, ale też nie za gęsta - można uznać, że jest idealna. Zapach nie musi każdemu odpowiadać, bo jest ziołowy, ale bardziej liczy się skuteczność niż kilka minut niedogodności podczas mycia - nie pozostaje on na włosach po umyciu. Same włosy po naturalnym wysuszeniu były miękkie w dotyku, sypkie, bardzo ładnie rozczesywały się oraz bardzo elastyczne. Skóra głowy była idealnie wyczyszczona bez podrażnień. Nie zauważyłam, żeby ten produkt powodował łupież lub obciążał włosy. Moje włosy niestety mają taką naturę, że muszę je myć codziennie lub co dwa dni - przy tym szamponie mogę spokojnie myć co dwa dni, więc obietnica producenta dotycząca zmniejszenia przetłuszczania się została spełniona. Dodatkowym plusem tej sytuacji jest wydajność kiedy nie muszę codziennie myć tych włosów. Nie zwróciłam uwagę na zmniejszenie wypadania włosów - nie byłam wtedy w okresie kiedy nadmiernie zaczęłam tracić włosy i nie patrzyłam na ten produkt pod tym kątem.
Z dostępnością nie ma najmniejszego problemu, a cena na każdą kieszeń.

Myślę, że warto przetestować ten szampon, ponieważ obietnice producenta zostały spełnione i faktycznie ten produkt robi to co do niego należy.

Miłe zaskoczenie...

Jest to najlepszy szampon przeciw łupieżowy którego dotąd używałam pozbył się w delikatny sposób łupieżu .

+dobrze się pieni

+wydajny (myję głowę codziennie )

+jest dość delikatny i gdy delikatnie wmasuje go sobie w głowę działa bardzo dobrze

+tani

+dostępność

-plącze włosy

-nie zauważyłam tam żadnych efektów odżywki (za to odejmuję gwiazdkę )

Używam tego produktu od: 1rok

Studio fryzur włosy upięte jak Heidi Klum

Zaskakująco dobry!

Jako, że moje włosy są raczej dość wybredne, przywiązuję dużą wagę do stosowanych na nich produktów. Unikam SLSów w składzie aby dodatkowo nie przesuszać włosów, dlatego ten szampon, po raz pierwszy użyty z musu, był dla mnie sporym zaskoczeniem. Tak, posiada sulfaty wysoko w składzie, ale posiada też składniki nawilżające, które łagodzą ich działanie. Już od pierwszego użycia włosy są po nim czyste, pachnące, świeże, elastyczne i pięknie się układają. Po jakimś czasie stosowania zauważyłam także, że znacznie mniej wypadają, więc w tym punkcie produkt spełnia obietnicę producenta. Rzepa weszła na stałe do mojej pielęgnacji i chyba szybko się stąd nie ruszy.
Jeśli chodzi o minusy, choć nie jest to minusem dla mnie osobiście, może być konieczne użycie dodatkowej odżywki po umyciu włosów. Odżywka zawarta w składzie raczej ma za zadanie zabezpieczać włosy podczas mycia niż ułatwiać ich rozczesywanie po myciu.

Plusy:
+ bardzo dobra wydajność
+ przyjemny, świeży, ziołowy zapach
+ niewygórowana cena
+ świetna konsystencja, ładnie się pieni
+ bardzo dobrze oczyszcza włosy
+ włosy są w świetnej kondycji, elastyczne, ładnie się układają
+ przy regularnym stosowaniu zmniejsza się wypadanie włosów

Minusy
- odżywka w składzie może nie załatwić sprawy rozczesywania

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

o to chodziło

według producenta szampon ma zapobiegać: przetłuszczaniu się włosów-z czym poradził sobie świetnie,odkąd go używam prawie 2 RAZY dłużej cieszę się świeżymi włosami :),co do innych jego właściwości: łupieżu nie mam, więc raczej zapobiegam niż leczę ;) , a włosy jak wypadały tak wypadają-brak jakiejkolwiek poprawy- za to odjęłam jedną gwiazdkę. Poza tym-bez zarzutów :D

PLUSY
+dokładnie myje włosy
+włosy przetłuszczają się rzadziej
+dobra cena
+ładny zapach

MINUSY
-nie przeciwdziała wypadaniu włosów
-słabo się pieni
-włosy plączą się przy myciu

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

Nie polecam

Niestety szampon nie nadaje się do codziennego stosowania. Muszę myć włosy codziennie, gdyż dwudniowe wyglądają tragicznie.
Szampon sprawił, że moje włosy stały się suche, matowe, strasznie się plątały. Po prostu tragedia. Niby ma odżywkę w sobie, ale bez użycia 3 olejków od Garnier Fructis nie doszłabym z moim owłosieniem skóry głowy do ładu.
Niemniej jednak u mojej mamy się sprawdza, a raczej nie czyni krzywdy jej włosom.

Bardzo dobry

Kto by powiedział, że takie cuchnące coś za grosze potrafi zdziałać cuda? Włosy myte tym szamponem przetłuszczają się o wiele rzadziej. Wypadały mi włosy po lekach, a po tym szamponie problem o wiele się zmniejszył. Ten produkt jest rewelacyjny, spełnia wszystkie obietnice producenta. Jedyny minus to ten okropny zapach, no ale coś za coś. Niemniej odejmuję za to jedną gwiazdkę.

Ilość zużytych opakowań: dwa

nawet dobry

szampon jest dobry na wypadanie włosów i łupież lecz po nim włosy nie układają się ładnie i są suche.

minusy:
-suche włosy
-nie ładne ułożenie włosów

plusy:
-nawet ładnie pachnie
-włosy są grubsze i lśniące.

Używam tego produktu od: nie dawno zaczęłam go używać
Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam jeszcze całego opakowania

Nie dla mnie

Ocenę 1,5 daję tylko dlatego, że szampon dość dobrze myje włosy. Poza tym robi z mojej głowy siano. Skusiłam się na ten produkt po wielu nieudanych próbach z innymi szamponami. ( chciałam pozbyć się łupieżu) Przez łupież wypadają mi włosy. Owszem łupież nawet dość dobrze usunął, ale nie mogę zaakceptować tego w jakim stanie pozostawia on moje włosy.
Tuż po spłukaniu moje włosy stają się matowe, szorstkie, strąkowate. Niezbyt dobrze się też pieni. Odżywka w składzie jest chyba napisana na opakowaniu dla żartu. Po wysuszeniu ciężko mi rozczesać włosy.

Minusy:
- słabo się pieni
- po umyciu włosy są suche i szorstkie
- nie odżywia
- nie ogranicza wypadania
- plącze włosy
- niezbyt miły dla nosa zapach

Plusy:
- jest tani
- w miarę usuwa łupież
- eliminuje swędzenie głowy

Używam tego produktu od: 3 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Nie do końca to czego oczekiwałam..

Szampon ogolnie mnie rozczarowal.. Liczylam na to, ze chociaz troche wzmocni moje wlosy, ale o tym mozna tylko pomarzyc.. Wlosy jak wypadaly tak wypadaja, a mam wrazenie, ze szampon tylko pogarsza ten stan, wiec po kilku tygodniach regularengo stosowania go po porstu odstawilam. Zapach typowy dla produktow z tej serii (uzywalam wszystkich szamponow, odzywki tez). Wlosy po tym szamponie sa szorstkie w dotyku, na prawde trzeba sie niezle nameczyc zeby je rozczesac, abez odzywki to nie ma mowy. Wiecej wlosow wyrwalam chyba przy czesaniu niz zwykle mi wypada.. Niestety zero efektow. Plus za cene i dostepnosc.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 dużego (400 ml)

Bardzo dobry

Szampon co jakiś czas wraca na półkę w łazience:)
Plusy:
-bardzo wydajny,
-odżywia skórę głowy,
-bardzo dobrze oczyszcza,
-przyjemny w użyciu,
-estetyczne opakowanie,
-fajna aplikacja.
-niska cena jak na taką jakość.

Minusy;
-plącze włosy.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Rzepa już nie ta sama.

Kupiłam szampon Joanny, kiedy pojawił się u mnie problem z wypadaniem włosów. Mam raczej dobre wspomnienia z nim związane, bo od lat rzepa, choć śmierdząca była skuteczna w kuracji wzmacniającej. Dawno temu to było, kiedy ostatni raz gościła u mnie na półce, teraz powróciła.

* Szampon ma biało-perłowy kolor i jest gęsty, w związku z czym nie potrzeba go lać na głowę strumieniami. Pieni się naprawdę dobrze. Nie ma też problemów z wymywaniem go, co więcej włosy nie robią się sztywne, ani twarde po spłukaniu - dla mnie to dobry znak. Jeśli chodzi o zapach no to nie da się o nim powiedzieć, że jest przyjemny. Ostry, charakterystyczny, śmierdzi bulwami, a jednak... na swój sposób go lubię i dobrze mi się kojarzy.
* Czytam w recenzjach o tym, że szampon plącze włosy. Tym bardziej jestem zdziwiona, że na moich tego nie robi! Muszę się wyłamać i powiedzieć dla odmiany, że Rzepa nie zrobiła mi strąków i kołtunów na głowie, a o to jest naprawdę nietrudno. Moje długie, falowane włosy bardzo często się plączą, chociaż używam po każdym myciu odżywki. Oczywiście nie jest tak, że rozczesanie jest zupełnie bezproblemowe, ale na pewno jest łatwiejsze.
* Włosy po umyciu szamponem są sypkie, dobrze oczyszczone i świeże. Nie zauważyłam przetłuszczenia, ani większego siana przy końcach włosów, niż zwykle. Generalnie mam dość suche włosy, ale po Rzepie nie są aż tak posiepane. Chociaż to akurat może być zasługa odżywki, która zawsze jednak jest tą wartością dodaną w stosunku do samego szamponu. A teraz to, co było głównym zadaniem Rzepy, czyli wzmocnienie. Wypadanie nie całkiem ustało, ale nie mają już miejsca sytuacje, gdzie podczas samego mycia włosy leciały mi do wanny. Tego nie ma. Włosy wychodzą mi jeszcze trochę przy czesaniu, ale jakaś różnica jest. Nie mogę się jednak pozbyć wrażenia, że w przeszłości te szampony były inne - bardziej smrodliwe, skuteczne i naturalne, mniej drogeryjne.
* Odniosę się jeszcze do odżywki, którą rzekomo również zawarto w produkcie. Dla mnie to odżywka widmo, odżywka, której nie ma. Nie zrezygnowałam z nakładania odżywki osobno, więc ta fuzja tutaj to dla mnie żadne polepszenie. Zresztą szampon to ma być szampon. Odżywka to inna bajka.
* Opakowanie jest bardzo porządne i praktyczne. Klapka nie urywa rąk i dobrze się dozuje. Nie było też problemu z wydobyciem resztek z butli.
* Szampon wypadł też dosyć wydajnie, przynajmniej jak na takie okoliczności, że mył włosy za połowę pleców, bardzo gęste i zawsze dwa razy. Jak wspominałam wcześniej nie potrzeba go na jedno mycie w zatrważających ilościach ze względu na jego treściwą konsystencję.
* Zapłaciłam za butelkę 400ml w Rossmannie jakieś 8-9 złotych, czyli standard, jak na szampony z tej półki. Rzepki pojawiają się nie tylko w sieciowych drogeriach, ale i w supermarketach i osiedlowych sklepikach.

Czy kupię ponownie? Być może zdecyduje się na wersję bez odżywki, która tak naprawdę niczego dodatkowego nie wnosi, a może zabiera jakąś inną, cenną właściwość? Ogólnie jestem dosyć zadowolona, mogę powiedzieć, że zadanie, jakie postawiłam Rzepie zostało wykonane.

Używam tego produktu od: Miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: Jedno 400ml.