Naturia, Odżywka z pokrzywą i zieloną herbatą do włosów przetłuszczających się i normalnych

Cena już od 3,81 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Nowa odżywka Naturia powstała w oparciu o starannie dobrane składniki naturalne, które pielęgnują włosy przetłuszczające się i normalne.
Dzięki zawartości pokrzywy, która działa antyłojotokowo i tonizująco oraz zielonej herbaty, wykazującej silne właściwości przeciwzapalne i wzmacniające, włosy są lekkie i pełne energii, stają się puszyste, sprężyste i miłe w dotyku.

Dodanych produktów: 421

Napisanych recenzji: 456

Lekka i sympatyczna odżywka

Lubię lekkie odżywki z Joanny - wcześniej używałam tej z makiem a także tej z lnem i ta z pokrzywą jest b. podobna.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Opakowanie / konsystencja / zapach:
Ta Asia jest podobna jak cała rodzina. Wymienione są ekstrakty na pokrzywę i zieloną herbatę. Opakowanie i konsystencja – takie same jak siostry – leista konsystencja i twarde opakowanie. Ładny delikatny pokrzywowy zapach.

Działanie:
Z powodu braku protein ta wersja Asi jest znacznie lżejsza. Nie obciąż a zatem nadaje się jako odżywka bez spłukiwania. Po niej włosy są odżywione, nawilżone. Puch zlikwidowany. Bez problemu się rozczesują, są miękkie, gładkie, przyjemne w dotyku. Czuć nawilżenie, odżywienie. Są sypkie. Nie obciąża, nie są smętne, ani przyklapnięte. Ma ładny delikatny kreowy zapach i delikatny perłowy kolor. Ta Asia faktycznie nadaje się do używania jako b/s.

Cena / wydajność / dostępność:
Cena sympatyczna, dostępność niezła. Produkt wart zakupu. Jedynie martwi jej słaba wydajność - opakowanie poszło w miesiąc na krótkich włosach - przy dłuższych włosach odżywka starczy na 3 tygodnie. Szkoda, że nie jest ona w większej pojemności.

Czy polecam tą odżywkę?:
Poza tym polecam tą odżywkę jako lekką b/s lub lekką odżywkę do włosów cienkich.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1069791].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 80

Napisanych recenzji: 411

No nie

plusy:
+ fajny zapach
+ delikatnie się pieni ułatwiając aplikację

minusy:
- zbyt rzadka
- elektryzuje
- nie ogranicza przetłuszczania
- wysusza

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- niewydajna
- słaba dostępność
+ niska cena

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1004924].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 11

Napisanych recenzji: 89

mieszane uczucia

Plusy:

*Cena- baardzo przystępna
*Zapach- pachnie jak moje ulubione perfumy o zapachu zielonej herbaty
*Wydajność
*Włosy są miękkie
*Dobra do odświeżenia włosów następnego dnia po myciu
*Nie skleja włosów (jeśli się jej nie nałoży za dużo)

Minusy:

*Jeżeli nałoży się jej dosłownie o kroplę za dużo na włosy to mamy gwarantowany efekt przetłuszczonych włosów (choć moje włosy są suche i naprawdę ciężko je przetłuścić czymkolwiek)
*Dostępność- nie spotkałam jej w żadnej większej drogerii, dostępna jedynie na allegro bądź w małych osiedlowych sklepikach
*Konsystencja- dla mnie zdecydowanie zbyt rzadka i wodnista, wolę bardziej kremowe odżywki

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[996998].usefull || 0 }}% pomocna.

Fryzury na wesele

Dodanych produktów: 1

Napisanych recenzji: 70

ma wady i zalety

Odżywka ma wady i zalety, jak to każdy kosmetyk. Muszę przyznać, że moje włosy są w dobrej kondycji po kilku miesiącach jej stosowania, więc tragedii żadnej nie ma. Moje zastrzeżania to przede wszystkim zbyt rzadka konsystencja, która sprawia, że trudno utrzymać ją na włosach (sama zaczyna spływać, zanim jeszcze wniknie w strukturę włosa). Wydajność również jest niższa niż w odżywkach o gęstej konsystencji. Co do działania to oceniam dobrze: nawilża, redukuje sztywność, nadaje gładkości włosom i sprawia, że włosy nie przetłuszczają się tak szybko, wyglądają na świeże przez cały dzień. Cena jest bardzo korzystna, właściwie nie odczuwalna dla portfela ;-)

Ilość zużytych opakowań: całe 1

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[995972].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 13

Cudowna do rozczesywania!

Tej odżywki używam wyłącznie jako pomocy przy rozczesywaniu, nie wyobrażam sobie szczotkowania wilgotnych włosów bez niej!
Nie obciąża, nie skleja, zapobiega puszeniu się, ma delikatny, przyjemny zapach i dosyć lejącą, wygodną w aplikacji konsystencję. Nakładam ją od połowy włosów w dół, tam gdzie najbardziej się plączą, ale raczej nie obciążyłaby ich przy skórze głowy.
Nie oczekuję od niej odżywiania, do tego używam innych produktów, za więcej niż 4 złote:)
Uwielbiam ją, stosuję po każdym myciu!

Ilość zużytych opakowań: 2 i pół

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[992099].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 113

to jest to!

ta odżywka b/s jest po prostu fantastyczna! Tania i bardzo dobra.
+ idealnie dociąża kosmyki
+ ujarzmia niesforne włosy
+ pięknie pachnie
+ nie przetłuszcza, nie powoduje szybszego przetłuszczania
+ bardzo tania
+ wygodne opakowanie, idealne na wyjazd

ja jestem jak najbardziej za!

Używam tego produktu od: kilku tyg
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[990813].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 18

Napisanych recenzji: 489

Przypadła mi do gustu

[Rety, jak dawno nie oceniałam żadnej odżywki! :D]

Skusiłam się na wersję pokrzywa+zielona herbata z pwoodu niedostępności w sklepie miodowej siostry tej odżywki, ale nie żałuję wyboru. Bardzo odpowiada mi lekka, lejąca się konsystencja - używam jej główne do mycia włosów, co jest dla mnie sporą zaletą. Po splukaniu znakomicie dyscypninuje, wygładza, więc pomimo nieciekawej aktualnie fryzury przejściowej, kosmyki są dociążone, zdyscyplinowane i dzięki temu nie mam na głowie fryzury a\'la \'wkurzony Chopin\'. Używam jej również w niewielkiej ilości (dosłownie kropelka) na końcówki, podczas suszenia. Nie powoduje przetłuszczenia! Nie wiem, jak sprawdziłaby się na dłuższych włosach (mam aktualnie za ucho), ale używałam namiętnie i hurtowo wersji miód i cytryna, zatem sądzę, że ta niewiele jej ustępuje.
Zapach bardzo ładny, opakowanie - niezmiennie poręczne, z wygodną klapką.
Nie oceniam wydajności - jako odżywka do mycia znika bowiem w tempie błyskawicznym.
Polecam innym do wypróbowania, bo jest naprawdę tania i dobra :))

Używam tego produktu od: dwóch tygodni. Uwaga: używam przede wszystkim w zastępstwie dla szamponu.
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[990712].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 5

Na razie najlepsza!

Ulubiona odżywka bez spłukiwania!

PLUSY
+ujarzmia nieco mój puch
+nie obciąża
+ułatwia rozczesywanie
+cena, tanioszka
+wygodne opakowanie
+wydajna
Od odżywki b/s nie oczekuję cudów, chociaż mam nadzieję, że kiedyś mnie taki spotka i będę mogła zmienić zdanie, ale na chwilę obecną ta mi wystarcza.
Znalazłam też wersję mini, która świetnie sprawdza się na wyjazdach.
Polecam!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[983940].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 20

Napisanych recenzji: 304

Dobrze wydane 3 złote

Odżywka ułatwia rozczesywanie włosów, a przy tym jeśli nie przesadzimy z jej ilością to ich nie skleja i nie obciąża. Nie trzeba jej spłukiwać, więc pomaga zaoszczędzić cenne minuty. Jest bardzo łatwo dostępna, widziałam ją nawet w kioskach. Jeśli kogoś na nią nie stać, to znak, że ma naprawdę poważny problem z finansami. Mój główny zarzut jest taki, że nie nazwałabym tego produktu odżywką, jak już to preparatem do rozczesywania włosów bo nie ma żadnego wpływu na stan i wygląd naszej fryzury. Ma bardzo ładny zapach, ale nie pozostaje na włosach. Wcześniej miałam odżywkę miód i cytryna, również z Joanny i bez spłukiwania i bardziej przypadła mi do gustu, bo miała jakieś tam delikatne właściwości pielęgnujące.
Jeśli masz mało wymagań, chcesz rozczesać włosy i tyle, to jak najbardziej polecam. Jeśli oczekujesz dodatkowo pielęgnacji, to radziłabym spróbować czegoś innego.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[969100].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 198

straszny gniot

Odżwyka jest strasznie żadka, powiedziałabym ze żadsza niż szampon. Dosłownie spływa z włosów.
Żadnego odżywczego działania nie zauważyłam. Nie ułatwia rozczesywania. Właściwie to nic nie robi.
Jakoś ją wymęczyłam. Nie nadaje się nawet to golenia nóg :)

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[956098].usefull || 0 }}% pomocna.