Sesderma, Retises, Eye Contour (Krem pod oczy)

Sesderma, Retises, Eye Contour (Krem pod oczy)

Lekki, łatwo wchłaniający się aktywny krem na noc regenerujący okolice oczu. Kombinacja czystego retinolu, glukozydu askorbylu oraz kompleksu redukującego cienie i worki pod oczami.
Retinol jest substancją walczącą ze zmarszczkami, stymuluje produkcję kolagenu. Działanie przeciwwolnorodnikowe witaminy C gwarantuje rozjaśnienie skóry i przyczynia się do walki z wolnymi rodnikami oraz fotostarzeniem skóry.

regenerujące, przeciwzmarszczkowe, przeciw cieniom / opuchnięciom, wygładzające
kremy pod oczy
w tubce

Zapobiega, nie sądzę by naprawiał

Krem ten zakupiłam wraz z kremem 0,5% do twarzy. Jako powiedzmy uzupełnienie, dopełnienie pielęgnacji.
No i tak- moja skóra nie reaguje na niego żadnym podrażnieniem, swędzeniem, wysuszeniem. Jest ładnie nawilżona i rozświetlona po miesiącu stosowania. Sam krem jest leciutki, świetnie się wchłania. Ale też muszę zaznaczyć, że ja większych problemów z okolicą oka nie mam. Czas mnie oszczędza jeśli chodzi o zmarszczki przy oczach, cienie mam lekkie i tu nie zauważyłam żadnej poprawy- korektor i tak idzie w użytek. Myślę, że ze względu na niskie stężenie retinolu ten kosmetyk nie będzie działał niwelująco, a jedynie prewencyjnie, czyli w myśl zasady- lepiej zapobiegać niż leczyć ;)

Nie jest niezbędny

Kupiłam krem pod oczy, bo byłam bardzo zadowolona z trzech innych preparatów z tej serii. W sumie od razu pomyślałam, że cudów nie będzie ze względu na niską zawartość retinolu, ale zdecydowałam się spróbować. Rzeczywiście- krem nie ma tak zdecydowanego i widocznego działania, jak wersje do całej twarzy, nie zauważyłam ani dodatnich, ani ujemnych skutków jego stosowania. Na pewno nie szczypie w oczy ani nie powoduje łuszczenia skóry. Jak dla mnie nie stanowi niezbędnego uzupełnienia serii, na co liczyłam. Nie zauważyłam też żadnej poprawy w kwestii worków i cieni pod oczami, a na to również miałam wielkie nadzieje. Nie jest to zły krem, swobodnie może służyć jako nocny preparat na okolice oczu, ale moim hitem nie został.

świetnie napina, nie wysusza pomimo retinolu

Niesamowite działanie retises 0,50 i 0, 25 sprawiło, że postanowiłam spróbować, tym bardziej, że krem był w pakiecie z fajnym nawilżaczem retises ct, więc cena przyjemna. Skórę pod oczami "zmarszczkowo" mam naprawdę w stanie świetnym (jak na czterdzieści:)), raczej dokuczają mi sińce, a w ogóle rodzinno-genetycznie raczej należę do flaczejących bardziej niż marszczących się. Kremy tzw. ujędrniające czy przeciwzmarszczkowe pod oczy powodują u mnie podsuszenie, podsuszenie równa się zmarszczki, więc osławione shiseido czy skin ceuticals odpada- pod korektorem musi być "mokro"-wolę mokro i świecąco niż sucho i zmarszczkowo:). Na dzień więc maestro- tłusty nawilżacz bobbi, a na noc retises, który fajnie wygładza i napina, a ponadto rozjaśnia cienie- oczywiście moje oczekiwania w tym zakresie są rozsądne- podkówki mam od dziecka i żaden krem ich całkowicie nie zlikwiduje czyli na bezludną wyspę- z korektorem:).Ma gęstą konsystencję, podobną do konsystencji retises 0,25 czyli stosunkowo zwarty, Ważne- to krem na noc!nie stosowałam go na dzień, pod korektor i tak dalej. Nie uczula, nie podrażnia. Nakładam go grubą warstwą pod oczy, cienką na powieki, aż po rzęsy- nie jest to przepisowe raczej, ale do kosmetyków podchodzę intuicyjnie. Za to w dzień nawilżam skórę jak tylko mogę. Jest bardzo wydajny, ma idealne opakowanie, bo tubeczkę- minusem mojego ukochanego dziennego bobbi brown jest cholerny słoiczek, tym bardziej doceniam tubki-grzebanie paluchem w kremie odpada, więc przy słoiczkach opcja patyczkowacik, potem palec, potem oko. Retinolu jest tu tyci tyci, ale każdy reaguje inaczej- ja nie mam problemu. Polecam- działa- nie tak spektakularnie, jak wersje retises do twarzy, ale jest ok.