Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem na dzień / na noc

Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem na dzień / na noc

Hypoalergiczna emulsja nawilżająca dla skóry alergicznej, atopowej i odwodnionej na bazie fosfolipidów (m.in. NNKT z oleju oliwkowego, makadamia i bawełnianego, skwalan, cholesterol, trójglicerydy kwasów tłuszczowych, kwas hialuronowy, witamina E, glicerydy kokosowe).
Formuła o wysokiej tolerancji - bez parabenów, olejów mineralnych, silikonów, barwników i kompozycji zapachowych.
Krem nawilża, redukuje szorstkość skóry oraz podrażnienia.

jak kołderka

Lubię ten krem (tak jak krem pod oczy z tej serii). Nie podrażnia, nie uczula (może jest trochę za ciężki dla mojego tłustego czoła, ale można przeżyć. Nie zastąpi mi serii zero Iwostinu, ale jest bardzo fajny. Koi, dobrze odżywia, uspokaja i otula skórę taką mięciutką kołderką, która pod makijaż (przy skórze mieszanej) byłaby chyba jednak za ciężka.
Ogromnym atutem jest cena. Na pewno kupię go jeszcze nie raz, już nawet nie tyle, żeby łagodzić podrażenienia (tak mi go polecono), tu niestety nie spisał się tak jak sensitia zero (czyli następnego dnia skóra bez skazy), ale pod to, żeby zadbać o odżywienie skóry. Na jesień i zimę jest w sam raz.

Przyjemny krem za niewielką cenę

W ostatnim czasie moja cera potrzebowała zwiększonego nawilżenia. W ręce wpadł mi ten krem. Kiedy zobaczyłam cenę, nie mogłam uwierzyć w zapewnienia producenta. Mimo wszystko postanowiłam wypróbować i nie żałuję. Krem ma odpowiednią konsystencję. Jest bezzapachowy. Łatwo się go rozsmarowuje. Kosmetyk szybko się wchłania. Przynosi wieczorem ogromną ulgę. Co najważniejsze nie uczula, nie podrażnia, nie powoduje niedoskonałości. Krem mieści się w tubce i ma zamknięcie "na klik". Dodam, że jest wydajny. Wychodzi na to, że firma Ziaja kolejny raz już mnie zaskakuje.

Nawilża !!!

Szukałam kremu, który będzie delikatny dla mojej wrażliwej cery, a jednocześnie intensywnie ją nawilży nie zapychając jej przy okazji.
Jestem bardzo zadowolona z efektu:
+ odczuwalnie nawilża
+nie podrażnia mojej mega wrażliwej cery
+nie ma zapachu
+cera jest wygładzona
+uspokaja podrażnienia
+nie zapycha
+(zauważyłam mniej wyprysków na twarzy)
+suche skórki zniknęły "hurra!!!"
+niska cena

Minusów nie widzę :P Dla mnie to odkrycie tego roku :D

Coś niesamowitego

Używam tego kremu 2 razy dziennie od mniej więcej miesiąca. Zdecydowałam się na niego, bo w okresie tych mrozów moja skóra totalnie oszalała, zrobiła się sucha jak wiór, szara, miałam pełno widocznych nawet pod bardzo, bardzo delikatnym makijażem. Zaczęłam używać i po kilku dniach diametralna zmiana. Skóra jest delikatna, miękka, nawilżona no i nie wiem czy to jego zasługa, ale moje zmiany trądzikowe bardzo się uspokoiły. Czego chcieć więcej? Jestem naprawdę bardzo zadowolona.

dość dobry, ale u cery niewymagającej

Dla skóry wymagającej przeciętnego nawilżenia się sprawdzi przy czym jest bardzo tani, duża pojemność dobra dostępność. Niestety w trudniejszych warunkach (mrozy) nie sprawdza się, a skóry nie mam suchej. Nie zapchał.

Podsumowanie: Dla skóry nieprzesuszonej sprawdzi się, lecz zimą trzeba uzbroić się w coś lepszego.

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Dla mnie ok

Potrzebowałam kremu, który nawilżyłby moją cerę, przesuszoną po kuracji kwasami. Na ten krem trafiłam dzięki próbce dołączonej do jednej z gazet. Po wypróbowaniu jej postanowiłam go kupić.
Początkowo stosowałam go rano i wieczorem, później ograniczyłam go tylko do stosowania na noc. gdyż na dzień nie nadawał się pod podkład, skóra się szybciej przetłuszczała

Plusy:
+ konsystencja - dla mnie dobra, fajnie się wchłania, dobrze rozsmarowuje
+ dobre nawilżenie
+ nie podrażnia
+składniki kremu nie powodujące zapychania
+ cena

Minusy:
- opakowanie, gdy krem się kończy, trudno go wycisnąć, a po przecięciu opakowania okazuje się, że jest go tam jeszcze dosyć trochę

Podsumowując: jestem z niego zadowolona i będę go nadal stosować na noc

Używam tego produktu od: ok. pół roku
Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Zdecydowanie na tak!

Od zawsze miałam skórę mieszaną, trądzikową. Tej zimy jej stan diametralnie się zmienił - niemal z dnia na dzień stała się sucha, ściągnięta, nieprzyjemnie napięta i zaczerwieniona. Postanowiłam, że muszę zaopatrzyć się w dobry krem silnie nawilżający i na pierwszy ogień poszła Ziaja :)
Krem ma ładne, minimalistycznie zaprojektowane opakowanie. Posiada normalną konsystencję (ani za rzadki, ani za gęsty) i jest bezzapachowy. Gdy nakładam go po umyciu twarzy, czuję przyjemne ukojenie. Natychmiast redukuje pieczenie i ściągnięcie skóry. Wchłania się błyskawicznie, dlatego używam go tylko na dzień, a na noc postawiłam na coś bardziej treściwego. W duecie z nocnym kremem spisuje się znakomicie, rankiem skóra jest już odżywiona i wystarczy jej tylko lekki kremik. Czasem nakładałam na niego dodatkowo podkład i nie sprawiało to żadnego problemu, nawet lepiej - podkład nie podkreślał mi już skórek tak uporczywie jak wcześniej.
Podsumowując - dobry krem za dobrą cenę. Spełnia swoje zadania. Choć na noc jest zbyt lekki, na dzień spisuje się świetnie. Myślę, że nie raz go jeszcze kupię.

Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

Coś jest nie tak

Zaopatruję się zwykle w kremy lipidowe, ponieważ mam b. suchą cerę. Tym razem postawiłam na Ziaję i nie mam z tym kremem zbyt dobrych przygód...

- Konsystencja... maści? Zapach tak samo. Zbyt \'tępy\' w rozprowadzaniu.
- Wyraźnie zostawia świecący film na twarzy. Ok - to bym jeszcze wybaczyła, bo to już mają do siebie kremy z lipidami. Ale gdy to pierwsze świecenie znika, skóra wcale nie wygląda na odżywioną/nawilżoną/ etc.
Stosuję go już ponad 2 tygodnie i mam ciągle wrażenie suchości, czego nie miewam przy innych kremach.
- Zapychacz. Myślałam że już dawno poradziłam sobie z tym problemem, a Ziaja skutecznie mi o tym przypomniała. Czoło i broda wysypały się w dość pokaźne ilości krostek tworząc \'tarkę\' ;c

Dlaczego zatem daję 2,5 gwiazdki?
To jest moja druga tubka tego kremu i muszę przyznać, że przy pierwszym stosowaniu nie miałam tych problemów. Zwykle byłam zadowolona ze wszyskich kremów tej firmy.
Pewnie kiedyś jeszcze zrobię do niego decydujące podejście.

Używam tego produktu od: nie wiem
Ilość zużytych opakowań: kiedyś jedno pełne, obecne w trakcie

jest świetny, ale wolę Cetaphil MD

Wypróbowałam ponieważ dostałam 3 opakowania w prezencie. Sama raczej nie kupiłabym go sobie, ponieważ wolę Cetaphil MD, jest w większej pojemności, ekonomicznej cenie i bardziej wydajny. Fizjoderm daje nam 50ml za 15 zł co sie w ogóle nie opłaca

Fizjederm krem jest nieperfumowanym, białym kremem o dobrze wchłanialnej konsystencji. Krem spełnia sowje zadanie, na noc jednak jest jakby za mało treściwy. Skóra czerpie z kremu, jest zmiękczona, ochroniona, ale dla mnie to za mało by go kupować.

Ziaja nie testuje na zwierzętach, to dobra polska firma, tania i ogólniedostępna.

Używam tego produktu od: maja 2014
Ilość zużytych opakowań: 2 szt

Bardzo fajny krem , ale na dzień

Tani, dobry krem na dzień. Świetnie nadaje się pod makijaż. Bardzo dobrze nawilża skórę i to na cały dzień. Ma lekką konsystencję, ale jest treściwy. "Wiąże" się z podkładami.
Uważam, że nie nadaje się do używania na noc, gdyż może okazać się za słaby. Zostawia mini powłokę na twarzy, któa sprawia u mnie, że skóra jest bardziej elastyczna. Nie zapchał, nie uczulił. warto wypróbować. Do tego niska cena - zapłaciłam w skleie firmowym 12,50zł.Wydajny
Był moim SOS po wysuszeniu buzi przez słońce nad morzem. Dogłębnie nawilżył i złagodził podrażnienia.

Bardzo dobry krem

Mam cerę mieszkaną skłonną do przesuszania się na policzkach i czole i szukałam kremu dobrze nawilżającego na dzień na gorszą pogodę i na zimę. Mimo że ten krem jest przeznaczony do zupełnie innej cery to jego działanie bardzo mi odpowiadało i zdecydowanie spełnił moje oczekiwania :)
Ten krem stosowałam zarówno na dzień jak i na noc w zależności od potrzeb mojej skóry. Na dzień stosowałam niewielką ilość kremu skupiając go na policzkach i w drugiej kolejności na czole, gdyż tam moja skóra jest najbardziej przesuszona, a "resztkami" kremu z palców traktowałam nos i brodę :P

PLUSY:
+ dość dobry skład - zawiera zarówno olejki roślinne, jak i "chemiczne" emolienty oraz składniki cementu międzykomórkowego, takie jak ceramidy, cholesterol, więc ma duże powinowactwo do skóry
+ nie zawiera parafiny, mimo przeznaczenia do cery atopowej, co jest dla mnie bardzo dużym plusem, bo niestety ten składnik działa na mnie komedogennie
+ ma idealną konsystencję, dobrze rozprowadza się na skórze, daje lekki poślizg, nie jest tępy podczas rozsmarowywania
+ przy zastosowaniu rozsądnej czyli niewielkiej (!) ilości bardzo szybko się wchłania i jest bardzo dobrą bazą pod podkład
+ skóra jest po nim miękka, nawilżona i gotowa na makijaż lub spanko ;)
+ cena - około 15 zł, jak na takiej jakości krem to odpowiednia kwota
+ wydajność - wystarczy niewielka ilość, żeby pokryć całą twarz, a tym samym 50 ml kremu starcza na minimum 2 miesiące w moim przypadku
+zapach, a właściwie jego brak :D lepiej, że nie pachnie, bo niektóre substancje zapachowe mogą powodować podrażnienia lub alergie, no i zdarza się, że zapach nam po prostu nie odpowiada

MINUSY:
- niestety łatwo przesadzić z jego ilością. Jeśli nałożymy go za dużo to (przynajmniej przy mojej cerze mieszanej) skóra jest przytłoczona tą ilością emolientów i zaczyna się pocić. Na szczęście łatwo jest przyzwyczaić się do wydobywania odpowiedniej ilości z opakowania :)
- opakowanie - niby higieniczna tubka, jednak ja wolę słoiczki, z których mogę wydobyć ostatnie "krople". Dodatkowo tubka ma odkręcany korek, a mogłaby mieć go na zatrzask, używanie byłoby łatwiejsze (jeśli już mam coś odkręcać, to wolę, żeby był to słoiczek). No i ciężko wydobyć resztki z tej tubki, trzeba się nieźle naściskać lub przeciąć tubkę, co dla mnie już w ogóle jest udręką... :P

Podsumowując, Ziaja naprawdę postarała się wymyślając ten krem. Mogę powiedzieć, że jest prawie ideałem. Prawie, bo nadal mam ochotę wypróbować inne kremy do twarzy, choć do tego z pewnością jeszcze nie raz wrócę, jest zdecydowanie takim bezpiecznym wyjściem dla skóry :)

Moj ideał

Uratował moją skórę kiedy była sucha i pojawiły się pierwsze mimiczne zmarszczki. Skóra jest nawilżona, nie wrócę już na pewno do drogeryjnych kremów, zostaję z Zają :)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania