Kolastyna, Emulsja do opalania wodoodporna faktor UVA/UVB 5, 8, 12, 18 i 25 (stara wersja)

Propozycja dla całej rodziny, doskonała ochrona skóry począwszy już od pierwszych dni kąpieli słonecznych. Przyjazne dla skóry składniki nawilżające, gwarantują jednoczesną pielęgnację.
Emulsja do opalania skuteczną ochronę przeciwsłoneczną połączoną z pielęgnacją i nawilżaniem skóry. Filtry nowej generacji chronią, rozbijając szkodliwe promienie UVA i UVB, przez co zapobiegają poparzeniom.
Witamina E neutralizuje działanie wolnych rodników i opóźni proces starzenia się skóry. Dzięki zawartości alantoiny emulsja ma silne właściwości nawilżające i pielęgnacyjne, pozostawia skórę gładką i elastyczną. Masło Shea pomaga zaś uzyskać trwałą opaleniznę.
Formuła kosmetyku chroni przed poparzeniami także podczas kąpieli wodnych.
Jego delikatna, nietłusta konsystencja i przyjemny zapach zapewni pełen komfort używania.
Dostępne faktory: F5, F8, F12, F18 i F25.

15 zł / 200 ml

Nie zawiodłam się,

Uważam ze nie ma co narzekać. Kupiłam filtr spf20, że względu na długie wylegiwanie się na słońcu nie chciałam spalić się na czerwono. Dodatkowo skóra na słońcu szybko się starzeje wiec ochrona się przyda, a brązową opalenizną nikt nie pogardzi. Sprawdził się, podrażnień nie ma- chyba że w miejscach gdzie nie mogłam sama się posmarować (plecy). Zatem jest porównanie co by było gdybym nie posmarowala się wogole, zapach ok, zgadzam się ze spływa z wodą i potem, ale zawsze warto się powtórzyć aplikacje parę razy w ciągu dnia. To oczywiste przy filtrach, tak samo jak i smugi, które w niczym nie przeszkadzają. Czasem potrafi się zwarzyć- w zagieciach łokciowych itp. Myślę że że względów praktycznych, spróbuję czegoś w sprayu

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Chroni aż za bardzo

Kupiłam SPF 10 na nasze polskie słońce. Nieważna jak długo bym siedziała na słońcu jestem blada jak ściana, a mnie bardzo łatwo chwyta opalenizna, nawet przy tak jasnej karnacji robię się nie czerwona lecz brązowa. Nie o taką ochronę mi chodziło. Gdybym chciała zostać przy tej karnacji zastosowałabym filtr 3o albo wyższy.

Jeśli ktoś szuka ochrony jest ok, ale nie da się na tej emulsji opalić. Nie jest też wodoodporna, momentalnie spływa z wodą i potem.

+ za zapach i konsystencję, trzeba jednak długo wcierać by nie został biały film.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Nie chroni-nie pomaga.

Wzięłam go 2 razy nad morze. Opalałam się przy temp prawie 30 stopni od 10 do 14 i ... opaliłam się ledwo co.

Zawsze bierze mnie, mam tendencje do opalenizny. Ciemna karnacja, szybko sie opalam. A to coś sprawiło, że nie dość szybko się wchłania to po chwili tego nie ma na skórze, więc ochrony nie ma. Na dodatek nie przyśpiesza opalania. Polecam coś innego, tylko nie to.

Używam tego produktu od: Lipiec
Ilość zużytych opakowań: Jedno nie skończone

depilacja jak się przygotować

Świetny

Najlepsza!

Używałam najmocniejszego 25 SF - za granicą.

Generalnie nie przepadam za emulsjami do opalania (najchętniej nie używałabym ich wcale:)- te z kolastyny stanowią wyjątek. Uwielbiam je!

Poza nową edycją, która nadal jest super, nie znalazłam godnego zamiennika.

Zalety:

Zapach - klasyka
Gęsta konsystencja - wydajne
Pozwala się opalić
Nie lepi się

Wady:

Nie wystarczy raz nałożyć
(kiedyś nie były wodoodporne - poza tym to chroni przed "spaleniem się")

Nowa edycja, jest tak samo dobra:)
Używałam SPF 30 i opaliłam się nad jeziorem - więc za granicą pewnie lepiej częściej się smarować.
Wodoodporność raczej mało zauważalna - dla mnie to akurat plus, bo po wyjściu z wody nie lepi się jak inne wodoodporne.

Używam tego produktu od: kilkunastu lat
Ilość zużytych opakowań: nie zliczę

Szybko się wchłania ale skóra się nie opala

Szybko się wchłania, nie czuć tłustego filmiku, ale niestety skóra nie chce się opalić w miejscach gdzie emulsja została rozprowadzona :(
Po recenzjach widzę że nie tylko ja to zauważyłam.
Długo musiałam się opalać żeby w ogóle coś się opalić a skóra i tak schodziła, miałam wrażenie że lekko wysuszył mi ramiona.

Używam tego produktu od: 1 raz użyte
Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

TRAGEDIA

Dzieki temu kosmetykowi nie moge sie opalić. Przykład? Dzis siedzialam na pelnym sloncu godzine, cale cialo zaczerwienione, a w miejscu gdzie posmarowalam skore tym kosmetykiem(dalam cieniutką warstwe) jest biale zupelnie nietknięte miejsce. Zdarzylo mi sie to juz pare razy. Emulsja z tego co widze chroni az za dobrze przed sloncem. Na opakowaniu pisze- Masło karite pozwala uzyskać piekna i trwałą opalenizne. Nic bardziej mylnego. Daje 2 gwiazdki za ochrone skory oraz za piekny zapach.

PS. Mam faktor 20(średnia ochrona)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1/4 zwyklego opakowania

nie polecam

Niestety mimo zapewnień na opakowaniu to nie są emulsje wodoodporne, kompletnie nie sprawdziły się (używalismy filtrów 18 i 12) w czasie upalnego 2 tygodniowego urlopu. Po każdym wejściu do wody kosmetyk ściekał, słabo się rozsmarowywał i miał zbyt rzadką konsystencję. Plus tylko za dostępność i zapach

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: trzy

Smierdzi!

Nie polecam. Jak dla mnie ta emulsja śmierdzi i jest zbyt tłusta. Słabo się wchłania i cały czas pozostaje tłusty film na ciele. W załamaniach tworzą się non stop białe ślady. Nigdy więcej go nie kupię.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Dobra przyjaciółka

ah te charakterystyczne palemki na opakowaniu :) Kolastyny używam od lat, sięgnęłam też po nią wyjeżdżając rok temu na wakacje do Portugalii. Filtr 25 - najwyższy jaki udało mi się znaleźć w Super Pharmie. Mój narzeczony smarując mnie tą emulsją trochę narzekał, że jestem blada, że SPF 25 to za mało. I tak mnie posmarował nierównomiernie, że miałam biały ślad jego ręki (od tej emulsji) a resztę czerwone :P tak więc filtr jednak działa, nawet na południu Europy. Plusik za właściwości pielęgnacyjne - myślałam, że po godzinie cały krem się ze mnie wypocił jednak nie! Jest trwalszy niż dotychczasowy krem do twarzy, wieczorem moja skóra jest miękka a nie wysuszona słońcem.

Używam tego produktu od:wielu lat

najlepszy! :)

Rewelacyjny balsam do opalania. Od jakiegoś czasu opalałam się używając balsamu z daxa, teraz mam porównanie i wiem, że KOLASTYNA jest hitem :love: .
+ ślicznie pachnie, zapach kojarzy mi się właśnie z latem i opalaniem, jest słodziutki ale nie mdły
+ super konsystencja: łatwo się rozprowadza, nie jest tępy
+ baaardzo szybko się wchałnia :)
+ pozostawia skórę gładką, jedwabistą ale nie tłustą. To ważne, bo używałam go też do opalania twarzy i nie chciałam się świecić jak latarnia ;)
+zapewnia piękną (w moim przypadku złocistą :love: - bo na taki kolor się zawsze opalam :)), długotrwałą opaleniznę! (ost. raz oplałam się w sierpniu a do października widać białe ślady po stroju na biuście czy pośladkach :D)
+ super cena ;)
+ dość łatwo dostępny w sezonie letnim
+ faktor 6 zapewnia dobrą ochronę dla osób, które nie mają skłonności do poparzeń, mają ciepłą karnację ;)

DOSKONAłOść! PRAWDZIWY KWC :jupi: Używam tego produktu od: wakacji 2009
Ilość zużytych opakowań: półtora ;)

Klasyk do opalania

Plusy emulsji:
- miły zapach
- dobra konsystencja,
- nie ściera się po kontakcie z wodą,
- duży wybór faktorów,
- efekt nawilżenia skóry,
- przystępna cena

Wady:
- trzeba dobrze rozsmarować bo bieli skórę

W tym roku używam faktora 6. Emulsji i olejków od Kolastyny używam od wielu lat. Cena jest bardzo przystępna, dlatego nie musimy sobie żałować ;) Podobno największy błąd podczas opalania to używanie za małych ilości kremu. :-)

Używam tego produktu od:kilka lat
Ilość zużytych opakowań:kilka

Zadowolona

Napewno jszcze kiedys ja kupie:)

+ chroni przed poparzeniem słonecznym
+ nawilża
+ bardzo dobrze sie rozprowadza i dobrze wchłania
+ nie jest tlusta, nie lepi się
+ wydajna
+ atrakcyjna cena