Anti Spot, Serum punktowe rozjaśniające plamy i przebarwienia

Anti Spot, Serum punktowe rozjaśniające plamy i przebarwienia

Cena już od 16,50 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Specjalistyczny preparat o silnym i skutecznym działaniu przeznaczony jest do punktowego stosowania bezpośrednio na miejsca zwidocznymi przebarwieniami spowodowanymi wiekiem, zaburzeniami hormonalnymi, działaniem promieni słonecznych lub innymi czynnikami. Dzięki skoncentrowanej formule i specjalnie dobranym składnikom aktywnym serum działa bezpośrednio na miejsca dotknięte zmianami redukuje wielkość i zmniejsza intensywność zabarwienia piegów i plam wyrównuje koloryt, a także usuwa przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych sprawia, że skóra odzyskuje równowagę i piękny, zdrowy wygląd.

Znasz skład tego produktu?

Spowodował przebarwienia

Serum naniesione dwukrotnie punktowo dwa tygodnie temu na miejsca przebarwione spowodował warzenie się kremu z filtrem 50+ (Bioderma) w tych miejscach, nie można było ich zasmarować, nie mówiąc o przypudrowaniu (krem z pudrem zbijał się odsłaniając skórę).

Mimo, że zastosowałam serum tylko dwa razy, potem przez prawie tydzień miałam problem z zakryciem tych miejsc kremem na noc i przede wszystkim z ochroną przeciwsłoneczną (stosuję krem SPF 50+ przez cały rok).
Stosowałam kiedyś parę razy kwasy, nie doświadczyłam do tej pory warzenia się kremów.

Rezultat: większe i ciemniejsze plamy! Zamiast rozjaśnienia paru punktów, dorobiłam się naprawdę poważnego problemu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[838207].usefull || 0 }}% pomocna.

CZARÓW NIE OCZEKUJMY, ALE DLA TRĄDZIKOWCÓW SUPER

Zmagam się z cerą tłustą, skłonną do stanów zapalnych oraz przebarwień. Po powrocie ze śródziemnomorskich wakacji zastałam w Polsce zimną deszczową pogodę więc spokojnie rozpoczęłam coroczną jesienną akcję wybielania i złuszczania. Chciałam początkowo kupić Triacneal Avene, ale tak się akurat złożyło że weszłam do Rossmanna. Wypatrzyłam tam serię Dermacos Anti-Spot firmy Farmona. Firmy nie znam, ale skład serum robi przyzwoite wrażenie (w przeciwieństwie do kremu na dzień z tej samej serii).

INCI: Aqua, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbitate-20, Lactid Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Triethanolamine, Gluconoalctone, Undecylenoyl Phenylalanine, Sodium Benzoate, Parfum, Disodium EDTA.

Jasne, nie jest to żadne eko prosto z krzaka, ale nie poszłam do sklepu w celu kupowania darów natury. Moim celem był kosmetyk z konkretnymi aktywnymi składnikami, które nie będą ginęły w tłumie wypełniaczy, zaduszone parafiną przy okazji. Tutaj, jak widać, skład jest krótki i zawiera aż pięć rodzajów kwasów. Wydało mi się to idealnym rozwiązaniem zarówno na przebarwienia, jak i na wszelkie problemy z tłustością skóry i z krostami. Rozpoczęłam więc używanie, wyłącznie na noc (rzecz jasna). Na dzień bloker z wybielającej serii SVR. Serum jest kremo-żelem koloru białego, o wygodnej, zwartej, jednolitej konsystencji (taka plastikowa jakby) i prześlicznym, delikatnym zapachu. Doskonale się rozprowadza i nie piecze, nawet gdy jest aplikowane na rozwalone krosty. Zaznaczam, że używam na całą twarz i zdecydowanie obficie (dwie warstwy). Co kilka dni robię jednodniową przerwę.

Pytanie zasadnicze: CZY DZIAŁA? :confused:
Producent zaleca systematyczne używanie przez 8 tygodni, ja używam dopiero 6 tygodni. Taki okres używania daje już podstawę do wyrobienia sobie zdania na temat każdego kosmetyku. Najbardziej zaskoczył mnie jego dobroczynny wpływ na wszystkie bolączki cery tłustej: przetłuszczenie, zapchanie, krosty, nierówności. Kondycja skóry odczuwalnie poprawiła się. Cera zrobiła się wyraźnie gładsza, bardziej jednolita i jakaś taka lżejsza, bez ciągłego uczucia wsmarowanej w twarz kostki masła.
Serum nie rozwiązało moich głównych problemów z cerą ponieważ wynikają one z zawirowań hormonalnych oraz z alergii pokarmowej na zboża. Jest więc oczywiste że żaden kosmetyk działający zewnętrznie nie uporządkuje czynników wewnętrznych. ALE: zawartość tej niepozornej tubeczki naprawdę ma potencjał do robienia porządku na twarzy.

Jeśli chodzi o same przebarwienia :what:
Mam wrażenie że jest MOŻE nieco lepiej, ale cudu nie ma i nie będzie :nie:
Przebarwienia są jednym z najtrudniejszych problemów w dermatologii i nadal nie ma skutecznych rozwiązań, czyli takich których efekty faktycznie utrzymałyby się na stałe. Czytałam ostatnio podsumowanie jakiejś konferencji dermatologów na ten właśnie temat i niestety nie ma dobrych wieści. Mało tego, stosowane dotychczas niektóre metody okazały się bardziej szkodzące niż pomagające, w dłuższej perspektywie czasu. Nie wymagajmy więc od Farmony że będzie czarodziejską różdżką mądrzejszą od najmądrzejszych tego świata.
Dla mnie Farmona spełnia złożone obietnice w tym sensie, że serum po prostu złuszcza i wygładza skórę, więc siłą rzeczy przebarwienia świeże lub bardzo płytko umiejscowione, faktycznie tracą na sile. Wielkim atutem tego serum jest wszechstronne działanie czyli ogólna poprawa kondycji i kolorytu skóry, w przypadku skóry tłustej i zanieczyszczonej, a przy okazji z przebarwieniami.

Serum kosztuje 21 PLN i mimo małej pojemności (15 ml) jest atrakcyjnym kosmetykiem, wartym zakupu. Choćby dlatego, że za małą kwotę możemy wypróbować naprawdę ciekawy kosmetyk i zobaczyć czy w ogóle pasuje nam taki rodzaj pielęgnacji.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc, ok. 6 tygodni
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze i kupiłam już drugie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[696596].usefull || 0 }}% pomocna.