Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon do włosów z chlorofilem

Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon do włosów z chlorofilem

Hipoalergiczny szampon Biały Jeleń z naturalnym chlorofilem dla osób z różnego rodzaju alergiami i problemami skórnymi, o skórze wrażliwej, mieszanej i do włosów tłustych:
- naturalne, bezpieczne i delikatne składniki,
- nie zawiera alergenów i sztucznych barwników,
- włosy łatwo się rozczesują, są miękkie, lśniące i puszyste.
Przebadany klinicznie wśród osób z alergiami skórnymi!
Zawiera:
- proteiny pszeniczne ułatwiające rozczesywanie,
- bawełnę wygładzającą powierzchnię włosa,
- biotynę zwaną witaminą pięknych włosów,
- naturalny chlorofil regenerujący podrażnioną skórę.

Całkiem przyzwoity z niego Jeleń

Szampon zakupiłam kiedyś przypadkiem w drogerii Jawa. Co prawda kojarzyłam te kosmetyki raczej z taniością i niespecjalną renomą na rynku. Jednak cena nie okazała się wcale taka niska bo zapłaciłam około 7-8 zł. Byłam mile zaskoczona, że jednak szampon jest całkiem przyzwoity. Szampon dobrze oczyszcza włosy, są bardzo ładne po umyciu, miękkie i błyszczące. Dodatkowo trochę przedłużył świeżość włosów. Nie jest to mój ulubieniec ale czasami lubię po niego sięgać :)

Gdyby nie ty, nie wiem jak, teraz bym żył...

Poczciwego jelenia poznałam kiedyś w Hebe, kiedy to stał sobie samotnie na ladzie kasowej w zawrotnej cenie 3,99. Za taką cenę szkoda by było go nie zabrać ze sobą do domu. I dziękuję mojej wewnętrznej potrzebie zbieractwa i kosmetykoholizmu, bo inaczej nie odnalazłabym tego cuda w płynie.

Moje włosy ostatnimi czasy są ekstremalnie przetłuszczające u nasady i pieruńsko suche na końcach. Jelonka używam aktualnie co drugi dzień i jest to jedyny szampon, który jest w stanie zapanować nad nadmiernym przetłuszczaniem się moich włosów. Wcześniej, kiedy moje hormony żyły w zgodzie i harmonii - używałam go jako mocno oczyszczającego szamponu raz w tygodniu i również w tym wydaniu sprawdzał się rewelacyjnie.

Szampon ma delikatny zapach i dość rzadką konsystencję, która niewprawionym może sprawiać początkowo problemy. Nie pieni się też tak obficie jak standardowe szampony, jednakże jego działanie jest absolutnie warte nauczenia się jego aplikacji.

Szampon bardzo silnie oczyszcza skalp i włosy, które po umyciu "aż trzeszczą", a na ich powierzchni nie utrzymuje się ani gram łoju. Niemniej, mimo silnego działania w żaden sposób nie wpływa agresywnie na skalp, nie powoduje podrażnień czy przesuszenia skóry głowy i alergii skórnych. Utrzymuje moje włosy w zadowalającym stanie przez 2 dni, czego nie udało mi się uzyskać ostatnimi czasy przy żadnym innym specyfiku.

Design jest prosty, a opakowanie bardzo przeciętne - nie zdobi łazienki, jak niektóre szampony z półki premium. Jednakże, jego działanie dla przetłuszczających się włosów jest na tyle genialne, że mogą go nawet produkować w woreczkach foliowych, a ja nie zaprzestanę jego używania.

Polecam spróbować, wielu moich znajomych oczarowałam jego zbawiennym działaniem. Jego regularna cena waha się w granicach 7-8zł za 300 ml, ale wielokrotnie upolowałam go za 5zł w promocji. I kieszeń szczęśliwa, i włosy szczęśliwe.

Nie

Kupiłam ten szampon z polecenia drugiej osoby ponieważ moja skóra głowy miałam poważne problemy takie jak: swędzenie, pieczenie, nadmierne wypadanie włosów, pierwsze objawy łupieżu. Po użyciu tego szamponu nic się nie zmieniło, nie pomógł mi w żadnym stopniu a po jego użyciu skóra głowy swędziała jeszcze bardziej. Moje włosy wyglądały jakby były źle umyte. Nie polecam.

świetny do przetłuszczających się włosów

Polubiła ten szampon. Mocne działanie oczyszczające. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów i skóry głowy, włosy są puszyste i uniesione. Lekko wysusza, koniecznie trzeba nałożyć odżywkę od połowy włosów. Ładnie pachnie.

yyy...niezbyt się zgadza z tym hipoalergicznym

jestem alergikiem i mam sklonnosci do Łojotokowego zapalenia skory, albo poprostu przesuszenia skory... kiedy po lzs udalo mi sie mniej wiecej zregenrowac to od tego szamponu mialam przesuszoną skórę i znowu trudno mi bylo ją doprowadzic do ladu...więc nie kupie na pewno drugi raz... :/

Bardzo dobry szampon oczyszczający

Zakupiłam go podczas szybkich zakupów w hipermarkecie. Markę Biały Jeleń znam i lubię, ale szamponów jeszcze nie miałam, więc tym bardziej byłam ciekawa tego jak się u mnie sprawdzi. Produkt jak dla mnie jest bardzo dobry i z pewnością wypróbuję inne szampony tej marki.

Opakowanie.

Jest dosyć proste i nie rzuca się zbytnio w oczy na półce. Kolorystyka jest prosta - całość utrzymana jest w biało-zielonych barwach, grafika również jest prosta, ale całkiem ładna. Opakowanie zawiera zamknięcie na klik - proste, wygodne i praktyczne. Butelka jest profilowana dzięki czemu dobrze leży w dłoni, nawet kiedy mamy mokre ręce.

Szampon

Ma gęsta, żelową konsystencję, kolor jest jasnozielony, przezroczysty. Podejrzewam, że zielona barwa może być częściowo zasługą obecnego w szamponie chlorofilu - zielonego barwnika występującego u roślin. Szampon ma delikatny, bardzo przyjemny zapach, który nie jest zbyt intensywny i nie będzie uciążliwy podczas stosowania. Świetnie się pieni i bardzo dobrze oczyszcza zarówno włosy jak i skórę głowy, fanki mocno pieniących się szamponów będą z pewnością zadowolone. Nadaje się do zmywania olei, choć wtedy używam go dwukrotnie. Nie podrażnia skóry głowy, nie powoduje również łupieżu i wysuszenia. Za to przedłuża świeżość moich włosów aż o 1 dzień, co jest ogromnym wyczynem i tylko nieliczne szampony dają u mnie taki efekt. Szampon jest wydajny, można kupić go w korzystnej cenie. Skład nie jest idealny, ale w miarę przyjazny. Plus za formulę hypoalergiczną.

PLUSY
+ dobrze oczyszcza
+ świetnie się pieni
+ ma przyjemny zapach
+ nie podrażnia
+ nadaje się do zmywania olei
+ jest wydajny
+ tani
+ profilowana butelka z zamknięciem na klik

ten szampon

dokładnie myje włosy, nie obciąża ich, ale na mojej wrażliwej głowie bardzo wysusza po kilku zastosowaniach aż mi się skóra zaczęła łuszczyć i szczypać a włosy zrobiły się suche jak kołki. dla wrażliwcownie polecam.

Nie

Myje jak mydło. Czekam aż się skończy. Nie zasługuje na więcej niż 1 gwiazdkę.

Ostatnio, zachęcona opinią o marce Biały Jeleń, zakupiłam całą kolekcję kosmetyków, które testuję. Bardzo chciałam polubić tę markę. Póki co zamiast wielkiej miłości jest wielkie zniechęcenie.

Nie polecam!

Zalety:
-delikatny zapach
-tani
-wydajny

Wady:
-OKROPNIE wysusza włosy, a rozczesanie ich po użyciu tego szamponu jest niesamowicie trudne, tak używam odżywek
-bardzo plącze włosy

Porażka

Kupując produkt z serii Biały Jeleń, nie ukrywam, że miałam co do jego działania pewne oczekiwania. Na żadnym innym produkcie tej serii tak się zawiodłam.

Plusy:
- opakowanie
- dostępność
- cena

+/- :
- zapach

Minusy:
- nie pieni się, przez co zużywam go naprawdę dużo, żeby był jakikolwiek efekt piany. Problem jest też przy spłukiwania. Nie wiedząc, ani nie czując piany nigdy nie wiem czy już cały produkt zmyłam z włosów
- plącze włosy. Przy rozczesywaniu wypada ich o wiele więcej niż przed jego stosowaniem
- strasznie wysusza włosy
- powoduje lekki łupież. Zawsze pojawia się u mnie na czubku głowy, ale przy tym szamponie jest on na przedziałku
- nie domywa włosów

!!! Nie polecam !!!

Opis zapowiadał go bardzo dobrze, ale niestety nie zdał egzaminu

Skusiłam się na ten szampon, gdyż wydawał się być wprost idealny dla mnie. Stworzony dla osób z problemami skórnymi, o skórze wrażliwej, do włosów tłustych, dodatkowo zawiera biotynę, która dobrze służy włosom osłabionym i wypadającym. Własnie takie problemy mam a więc moje włosy są osłabione, wypadają, przerzedziły się, skóra głowy jest bardzo wrażliwa, swędzi, i od jakiegoś czasu wydziela znacznie więcej sebum, włoski nie wytrzymują między myciami nawet 24h i zaraz są przetłuszczone.
Szampon był tani, zapłaciłam za niego ok. 6-7 zł w aptece, zapach ma neutralny, pojemność 300 ml. Jego konsystencja była bardzo lejąca, przez co musiałam nieco więcej nakładać na włosy, żeby je dobrze spienić i umyć, dlatego nie starczył mi na długo (wybaczyłam mu to ze względu na cenę). Jednak nie zauważyłam jakiegoś znaczącego działania na moje włosy. Nie podrażnił mi co prawda skóry głowy, ale jej też nie uspokoił, nie unormował wydzielania sebum na co po cichu liczyłam. Niestety również nie było mi dane zaznać dobroczynnego działania biotyny - wypadanie nie ustało, nie zaczęły rosnąc nowe włosy, itd. Po prostu oceniam go jako zwykły szampon o trochę denerwującej konsystencji. Nie wrócę do niego ponownie, będę szukała swojego ideału.

Jestem na tak.

Ulubiony szampon mojego chłopaka. Po przeprowadzce na Śląsk, na studia, twarda woda dała mi się we znaki i wszelkie delikatne, ulubione szampony już nie dawały rady. Zaczęłam więc podkradać chłopakowi Jelenia (jeju, jak to brzmi.. :D ) i używać.
Niezależnie czy stosowałam ten szampon samodzielnie czy mieszałam z tymi delikatniejszymi (w końcu i te trzeba było zużyć), to efekty były naprawdę bardzo dobre.

Włosy były domyte, odbite od nasady, lśniące. Nie wiem jak szampon działa na włosy na długości, bo każdemu myciu towarzyszy odżywka lub maska. Bardzo dobrze się pieni, nie przesusza. Jeżeli chodzi o przetłuszczanie, to nie zauważyłam jakiś odchyleń od normy, nie musiałabym myć włosów codziennie, ale to dobre odświeżenie fryzury. Łupieżu nie odnotowałam. Wszystko jest w jak najlepszym porządku ;)

Opakowanie też jest w porządku. Można je postawić "na głowie", wszystko bezproblemowo spływa do ostatniej kropli, nie trzeba się męczyć. Ubytek przeważnie badam na wyczucie, czasem spoglądam pod światło, bo butelka nie jest przezroczysta.

Biały Jeleń nie jest testowany na zwierzętach, są to polskie kosmetyki, w przystępnej cenie.
Jak na moje potrzeby jest wystarczający, ale gdyby nie twarda śląska woda, byłby dla mnie zbyt agresywny i używałabym go raz w tygodniu, w celu oczyszczenia skóry głowy ;)

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania