Lait Démaquillant Velours Gentiane [Cleansing Milk with Gentian] (Mleczko do cery mieszanej i tłustej)

Mleczko delikatnie oczyszcza skórę, usuwa makijaż i zanieczyszczenia oraz pomaga zachować równowagę filmu hydrolipidowego.
Skóra jest świeża i pełna blasku. Tworzone na bazie najczystszych ekstraktów roślinnych, produkty do demakijażu Clarins to pielęgnacja, która przywraca równowagę filmowi hydrolipidowemu skóry, podstawy pieknej i zdrowej skóry.

co kto lubi...

Generalnie nie lubie mleczek ale bylo w promocji z tonikiem wiec wzielam oba produkty.
Zaczne od tego ze mam nieziemsko tlusta skore. Nigdy w zyciu nie oparlabym demakijazu z mycia twarzy na mleczku ze wzgledu na konsystencje. Uzywam go do zmywanie makijazu po pracy przed nalozeneim filtra. Po powrocie z pracy zmywam wszystko i jest ok.
Plusy:
- jak na mleczko swietne do skory tlustej
- swietnie zmywa makijaz
- nieziemsko pachnie!
- nie zapycha

Minusy:
- Cena
- nie jest wydajne, musze zuzyc do 3 wacikow zeby usunac makijaz

Używam tego produktu od: 5 miesiecy

Pokochałam

Ten zapach mmmm....
A teraz konkrety
-makijaż zmywa idealnie
- nie podrażnia
- twarz jest nawliżona
- tak jak opisuje producent skóra jest świeża i miękka a przy tym pachnie bosko!!!
-wydajne
Wad nie zauważyłam
A co do opisu koleżanek fakt zostawia na buzi lekki tłustawy film ale przecież od tego jest tonik którego powinno się używać po mleczku;)

Używam tego produktu od: 2 mcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

nic ciekawego

Mlaczko może i dobrze zmywa makijaż jednak zalecany wg. producenta sposób jego używania budzi we mnie małe obawy. Bo jak mleckzo może zasysać pozostałości makijażu. Mleczko radzi sobie z tuszem do rzęs, ale zmycie jego nadmiaru z rzęs jest niemożliwe bez użycia żelu do mycia twarzy + toniku. Nie polecam, sa produkty znacznie lepszej jakości i prostsze w użyciu.

Zrób sama kosmetyk - serum z witaminą C

lubię

Miły produkt do demakijażu. ja nim zmywam całą twarz łącznie z oczami ale domywam jeszcze wodą z żelem dla głębszego oczyszczenia porów. Przyjemny zapach, gęsta konsystencja, nie wiem jak sprawdzi się w przypadku wrażliwej skóry, u mnie czasami wywołuje naprawdę minimalne, może 2-sekudowe pieczenie na policzkach, tak minimalne, ze mi to nie przeszkadza. Ogólnie polecam choć oczywiście w średniej półce cenowej można osiągnąć podobne rezultaty. wydajneUżywam tego produktu od: 2 tygodni
Edytuje bo zaczęłam używam w sposób jaki poleca producent i efekt jeszcze lepszy. Nie nakładam mleczka na wacik tylko na dłoń a potem rozmasowuję na twarzy nie naciągając jej. Makijaż rozpuszcza się lepiej i zdejmuje mleczko wacikiem bez pocierania twarzy jedynie wykonując takie pacnięcia lub zmywam woda od razu. Czyni to je tez bardziej wydajnym. Żadnego pieczenia skóry juz też nie odczuwam - nawet minimalnego.Cena też jest do przełknięcia zwłaszcza, że są promocje typu 400 ml w cenie 200 co czyni to mleczko tańsze niż Vichy :) Na pewno wypróbuję też wersję do suchej skóry.

jedna gwiazdka, no :(

Nigdy wiecej nie kupie tego mleczka, jak Clarinsa kocham.

To najgorszy produkt do demakijażu, jakiego kiedykolwiek uzywalam. Pachnie ok, naklada sie ok... i wtedy zaczyna sie dramat. Nie oczyszcza to to, tylko udaje, ze to robi. Xle sie usuwa pozostalosci mleczka, a po ich usunieciu i tak geba brudna. No tragedia.

Poza zapachem i konsystencja nie ma w sobie nic. Zakleja i zapycha. Nie pomaga mu nawet tonik z tej serii.

Wydajnosc... jaka wydajnosc?

Generalnie nie wydaje mi sie rozsadnym placic tyle kasy za zapach i konsystencje. Znam nieco tansze i tez ladnie pachnace mleczka.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, ostatniego

boski

przy pierwszym zakupie patrzyłam spode łba; cena, dziwne opakowanie, gencjana, która niby jest fioletowa ...
otworzyłam opakowanie i się zakochałam:) zapach jest tak urzekający, że potrafię kilkakrotnie w ciągu dnia używać mleczka, żeby się odprężyć:)
co do właściwości - mleczko genialnie oczyszcza - przy używaniu na sucho każde inne mleczko może się schować; jest wprawdzie trochę "tępe" bo gęste, ale ja i tak zawsze rozsmarowuję mleczko dłonią, a później ścieram:) po zmyciu wodą buzia jest mięciutka, nieściągnięta, pachnąca i czyściutka:)
jest bardzo wydajne, używam, używam, używam, a końca nie widać:)
cena trochę wysoka, ale można je kupić w fajnych zestawach - ja dostałam ostatnio za 125 zł mleczko i tonik z tej serii, więc wychodzi po 62,5 zł, czyli już da się przeżyć:)

Kolejne cudo z Clarins

Bardzo lubię mleczka zmywalne wodą.

Widzę same plusy i przymykam oczy na górnopółkową cenę:
+ładnie pachnie
+bardzo, bardzo wydajne
+skutecznie usuwa makijaż
+nie wysusza skóry

Nie da się niestety nim zmyć makijażu oczu.

Kompletny brak obiektywizmu, wiem. Kocham to mleczko i jego brata (siostrę) dla skóry suchej.

2009.11.17.: Małe zastrzeżenie. Produkt zawiera składnik zapychający(vide Caprylic/Capric Triglyceride)

Używam tego produktu od:12 miesięcy

bardzo dobry

Genialne mleczko do demakijażu! Jest delikatne, dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i resztki makijażu, a w połączeniu z tonikiem z tej samej serii daje rewelacyjne efekty. Nie pozostawia tłustego filtru na twarzy, jest wydajny, przyjemnie pachnie. Po prostu same plusy :)

KWC

Dotychczas używałam żelów róznego rodzaju. Lecz, zauważyłam, że woda w miejscu w którym mieszkam powoduje zmiany skórne. Po przeczytaniu wielu recenzji, na temat owego mleczka, zakupiłam:) nie żałuję. Jest wydajne, nie powoduje zmian, łagodzi stany zapalne. Zmywam nim także oczy i jest ok. Cena przyzwoita, jak za taką jakość.
PozdrawiamUżywam tego produktu od:2 tyg
Ilość zużytych opakowań: 20ml

Dobry, ale....edit: dodaje **

Podobnie jak tonik Clarinsa do cery tlustej/mieszanej, tak i to mleczko jest produktem dobrym, ale nie doskonalym.Ot, przecietnie dobry kosmetyk do demakijazu.....
Jest delikatne i nie podraznia skory. Niestety, po kilku miesiacach stosowania, nie zauwazylam zeby dzialalo regulujaco na wydzielanie sebum.
Nie przypadl mi do gustu polecany przez producenta sposob uzycia- na zasadzie "zasysania" makijazu- sprawial,ze czulam jakby moja twarz byla zle oczyszczona.

Edit 2009.01.10

Odkad udalo mi sie opanowac klopoty z cera i zamiast przetluszczajacej "stala sie" mieszana, to mleczko jest moim ulubionym kosmetykiem oczyszczajacym, bez uzycia wody. Jest skuteczne, ale delikatne. Usuwa zarowno makijaz (puder sypki i roz, bo ich uzywam na twarz), jak i wszystkie zanieczyszczenia oraz sebum. Lagodzi zaczerwienienia i nie przyczynia sie do powstawania zaskornikow ani nie irytuje istniejacych wypryskow.
Polecam osobom posiadajacym cere mieszana, z tendencja do przetluszczania sie.

Używam tego produktu od:kilkanascie miesiecy

dobry

Mleczko ma dość gęstą, jak na mleczko, konsystencję, co powoduje, iż dla komfortu używam go dośc dużo i w sumie nie jest specjalnie wydajny. Zapachem się nie wyróżna wśród innych tego typu specyfików. Po aplikacji pozostawia na twarzy film, co powoduje, iż mam potrzebe potem pozbycia się tego uczucia za pomocą toniku clarinsa. Nie zauważyłam też żadnych wspaniałych właściwości oczyszczających. Jest poprawny, ale myślę, że za tę cenę można kupić coś lepszego lub za mniejszą coś zbliżonego.

Świetny produkt