Giorgio Armani, Acqua di Gioia EDP

Giorgio Armani, Acqua di Gioia EDP

Acqua di Gioia to inspirowane wakacjami na tropikalnych wyspach perfumy przeznaczone dla silnych kobiet o nieposkromionej naturze. Kwiatowa kompozycja uosabia ucieczkę na łono natury. Zapach rozpoczyna się lekkimi, bardzo świeżymi nutami cytryny i mięty, które po chwili ustępują miejsca nutom jaśminu, różowego pieprzu i peonii - połączeniu stanowiącemu linię serca. Podstawę zapachu natomiast wypełniają nuty francuskiego labdanum, drzewa cedrowego i... cukru.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, mięta
nuta serca: jaśmin, różowy pieprz, peonia
nuta bazy: labdanum, drzewo cedrowe, cukier.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Wiosenny zapach

Delikatnie cytrusowe nuty do wyczucia , bardzo elegancki zapach , pięknie się rozkłada. Należą do moich ulubionych perfum. Trwałość do 6 godzin , ale mimo to warto je kupić i się w nich zakochać :-)

Piękny, świeży, długotrwały zapach

Zużyłam cały flakon. Polecam te perfumy z czystym sumieniem. Bardzo trwałe, piękne, delikatne,świeże, na lato w sam raz!
ładny flakon. Same +, polecam szukać w perfumeriach internetowych, są wiele tańsze.

Nie

Gdy produkt wychodził na rynek bardzo chciałam go mieć. Poczuć się jak Emily Didonato w dżungli ;) I tak się czułam. Świeżość, mech, woda..Swoją buteleczkę szybko wręcz wylałam na siebie tak byłam uzależniona od tego zapachu. Po jakimś czasie stał się bardzo popularny i sam też jakby zmienił swoją woń. Nie wiem, czy rzeczywiście skład został zmieniony, czy na tylu osobach już go czułam. Zapach stał się nijaki, podobny do każdego. Delikatnie tylko wyczuwam w nim mech, jak za dawnych czasów. No szkoda i szkoda mi już na niego pieniędzy.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Rozczarowanie...

Jestem zwolenniczką świeżych, lekkich zapachów-szczególnie latem, bo zimą zdarza mi się sięgnąć po te bardziej wyraziste.Zresztą zauważyłam,że z wiekiem mój gust odnośnie perfum nieco się zmienił. Nieco-ponieważ nigdy nie sięgnę po bardzo słodkie, ciężkie zapachy,od zawsze niezmiennie powodują u mnie migrenę...Szukając dla siebie jakiegoś nowego,świeżego zapachu natrafiłam na recenzje właśnie Acqua di gioia edp i postanowiłam je zakupić, ale najpierw też spróbować czy będą mi odpowiadały. Będąc w Sephorze użyłam testera i...no, co prawda zapach bardzo mi się spodobał, jednak po godzinie, może dwóch zanikł prawie zupełnie... Mimo wszystko chcąc dać im szansę zakupiłam najmniejszą pojemność, tzn. 30ml(239zł)No i niestety, po kilku dniach mogę stwierdzić, że o ile zapach jest przepiękny, idealnie trafia w mój gust, o tyle jego trwałość jest rozczarowująca...Naprawdę za tą cenę trwałość powinna być znacznie lepsza.Niejednokrotnie perfumy z niższej półki, dużo tańsze, potrafią pozostawiać zapach na długie godziny, a na drugi dzień są wyczuwalne na ubraniach.Tak więc niestety muszę stwierdzić, że nie był to zbyt udany zakup... Nie zmienia to jednak faktu, że zamierzam je zużyć do ostatniej kropelki;)

Nietrwałe i niewarte swojej ceny

Nie jestem zbyt dobra w opisywaniu zapachów. Postaram się w kilku spostrzeżeniach. Zdecydowanie zapach należy do tych z kategorii świeżych, wiosenno/letnich. Na pewno nie jest to zapach ciężki, duszący, przeznaczony na jesień/zimę. Nie znajdziemy w tym zapachu masy słodyczy, otulającego ciepła, ciężkości, itp. Dla mnie to właśnie lekki, świeży zapach, poszczególnych nut nie umiem sprecyzować.
Perfumy dostałam w prezencie:
- są drogie
- zapach przeciętny, nie przypadł mi do gustu, nie ma w nim nic interesującego, ciekawego, tajemniczości, kobiecości, seksowności - nic, czego szukam w perfumach
- są bardzo nietrwałe
I ostatni aspekt sprawia, że te perfumy są niewarte swojej ceny. Bo o ile zapach to rzecz gustu, to jednak płacąc takie pieniądze każda z nas chce mieć perfumy, które czujemy cały dzień.
Nie polecam. Oceniłabym je dobrze, gdyby kosztowały 50 zł, także...

Nic interesującego

Bez szału, zapach przyjemny lecz niczym się nie wyróżnia.. Drugi raz napewno go nie kupię. Jego trwałość także mnie nie powalila, 3h max. Od perfum wymagam tego czegoś dzięki czemu zostanę przy nich na dłużej. Te męcze juz któryś miesiąc i tylko czekam kiedy juz się skończą i będe mogła wkońcu wyrzucic flakon,.

Milość od pierwszego westchnienia

Na szczęście nie czytałam nic o Acqua di Gioia przed zakupem (najprawdopodobniej zniechęciłaby mnie obecność mięty), rzadko zdarza mi się też dokonywać spontanicznych zakupów w takiej cenie, ale... gdy tylko raz je powąchałam na lotnisku, od razu się zakochałam. A mnie naprawdę ciężko kupić i utrzymać w tym uczuciu. Mam wiele rozpoczętych flakonów perfum, które przestały mi odpowiadać już po kilku dniach, żeby nie powiedzieć godzinach. Tym razem jest inaczej. Lubię czuć je na sobie, są takie "wiosenne", czuję się dziewczęco-intrygująca.

Lubię

Lubię ten zapach. Jest to jeden z niewielu zapachów typowo damskich, który jestem w stanie nosić na sobie. Jest lekko gorzkawy, lekko słodki, po kilku godzinach staje się delikatny - trochę za bardzo, ale cóż. Nie znam się na perfumach, ale jest mi zawsze ciężko wybrać coś nowego. Acquy mam już drugi flakon, więc jak na mnie, to sukces.

Kiedyś...

Kiedyś mi się wydawało, że pragnę je mieć. Kiedyś, sądziłam, że są uzupełnieniem mnie. Zakochałam się od pierwszego westchnienia. Świeże, morskie nuty, cytryna i mięta w fazie zauroczenia. Serce zabiło różą, piwonią i pieprzem. W głębi poczułam cukier.
Kupiłam, w amoku.
Zabłądziłam.
Po miesiącu, nic z tej miłości nie zostało. Tylko kawałek mydła.

Flakon urzekający. Szaro niebiesko- zielony, jak woda okalająca greckie wyspy.
Zapach interesujący. Nie dziwię się sobie. Można się zakochać. Jednak gdy mija faza zauroczenia, lekka i świeża, pozostaje bliskoskórne mydło.
Świetnie spisze się na poranki, nie tylko letnie.

Używa produktu od: próbka

Hmm

Urzekły mnie swoją świeżością , nowatorskim połączeniem nut zapachowych, byłyby hitem lata... gdyby się nie ulatniały na mojej skórze po niecałej godzinie
Jedno z większych rozczarowań perfumeryjnych

Na lato ideał

Zapach świeży cytrusowy bardzo orzezwiający idealny na upalne dni kiedy cięzkie i mocne perfumy stają się przytłaczające.Bardzo trwały gdy wracam wieczorem do domu nadal wyczuwam go na sobie . Buteleczka prosta nic szczególnego ale wygodnie trzyma się w dłoni.Cena duża ale myślę że warto zainwestować w ten klasyk . Polecam osobą które lubią świeże zapachy.

Bardzo Lubię

Kocham perfumy Giorgio Armani Acqua di Gio jednak te również zakupiłam bo po przetestownaniu próbki od razu mi się spodobały. Zapach jest bardzo trwały i intenswny. Piękne nuty wyczuwalne są cały dzień. Warto przetestować. Polecam