Bios Line, BioKap Nutricolor

Bios Line, BioKap Nutricolor

Cena już od 44,90 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Linia naturalnych farb do włosów BIOKAP, opracowana we włoskich laboratoriach firmy BIOS LINE. Z synergii pomiędzy fito-kosmetyczną tradycją i awangardową technologią, powstały skuteczne oraz bezpieczne kolory nawet dla najwrażliwszej skóry.
BioKap Nutricolor to prawdziwa rewolucja wśród roślinnych farb do włosów: pogłębia urodę każdej kobiety dodając włosom blasku i sprężystości. To unikalna paleta intensywnych i świeżych kolorów, które ukazują naturalne zróżnicowanie odcienia przy każdym ruchu.
Włosy blond, rude, brązowe lub czarne, nigdy nie były tak lśniące i naturalne.
BioKap Nutricolor pokrywa 100% siwych włosów już od pierwszej aplikacji i gwarantuje długo utrzymujący się kolor.
BioKap Nutricolor to naturalne formuły o wysokiej zawartości składników pochodzenia roślinnego, delikatne dla skóry głowy oraz łatwe w użyciu. Nutricolor to produkt o najwyższej jakości kosmetycznej, bardzo dobrze tolerowany nawet przez delikatne włosy i wrażliwszą skórę. Każdy kolor, każdą formułę, przebadano z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, z wykorzystaniem wiedzy na temat morfologicznych, biochemicznych oraz funkcyjnych właściwościach włosów. Każdy produkt poddawany jest rygorystycznym testom mikrobiologicznym, by zagwarantować ciągłą, wysoką jakość produktu końcowego.
Dostępne jedynie w aptekach

Cena: 30zł
/s/

farby
w saszetce
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Znasz skład tego produktu?

dobra

ponad rok temu moje wlosy po rocznym farbowaniu farbą garniera obcielam maszynką na 2 mm.
wypadaly garsciami.
obcinalam przez pół roku. od pażdziernika do kwietnia.
ale jestes brzydka.
ale ci brzydko.
ludzie mysleli, ze ja to zrobilam zeby sobie urode zepsuc.
nie dochodzily tlumaczenia-ze wlosy wypadaly, szkoda gadac. garnier, ten rossmanowski shit za 9 zl w promocji prawie mnie oszpecil!nigdy wiecej nie kupie farby z półki rosmana.tylko z apteki:)
od kwietnia farbuje biokapem- nie musze wlosow obcinac. nie wypadaja, a mija juz rok jak pierwszy raz je pomalowalam. farbe kupuje co 2 miesiace. moje siwe odrosty sa niewidoczne. mimo ceny 40zl nie jest to jednak az tak przerazajaca kwota jak na polską kieszen-na dwa farbowania starczy z palcem w nosie. tymbardziej ze ja mam krotkie.
polecam!

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 6 calych

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1087326].usefull || 0 }}% pomocna.

Zdecydowanie moja farba!

Pierwszy raz kupiłam farbę Bios Line, BioKap Nutricolor rok temu. Lubię naturalne odcienie brązu i farby z dobrym składem, dlatego postanowiłam spróbować. Wszystko jest ok, ale to co dla mnie najważniejsze - nie miałam żadnych podrażeń (przy innych farbach mi się zdarzały). No i ta farba jako jedyna nie wysusa mi włosów. Mogłam śmiało zapuszczać. Polecam!

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 4 całe opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1059821].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepsza farba, którą kiedy kol wiek stosowałam

Zaczęłam stosować farbę Biokap chyba od 2010 roku. Po drodze kusiłam się na rożne promocję farb drogeryjnych salonowych. Tak już jestem, łasa na reklamę, ale zawsze żałuje i wracam do biokap.
Na moich włosach farba się trzyma ok 3 tygodnia.
Nakładanie bardzo łatwe, konsystencja - farba gęsta dzięki czemu nie spływa. Ciężko co prawda ją zmyć ze skóry ale producent dokłada krem ochronny jak się go użyje to wszystko dobrze się zmywa. Kolor utrzymuje się do 3 tygodni co mnie bardzo odpowiada. Lubię brązy i już chyba próbowałam wszystkie. Czasem przy nakładaniu czuje się delikatne pieczenie, a czasem nie, ale skóra głowy nie jest podrażniona. Włosy miękkie i błyszczące. Dla mnie najważniejsze że nie mam łupieżu po farbowaniu bo przy drogeryjnych niestety mam. Czy kupię farbę Biokap tak. Jak dla mnie jest najlepsza.

Używam tego produktu od: 2010

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1052971].usefull || 0 }}% pomocna.

Salon fryzjerski

Wszystko ok

Oceniam produkt Biokap Złoty bardzo jasny blond 10.0

W opakowaniu dostajemy krem koloryzujący, butelkę z rozjaśniaczem, balsam ( krem ) do nałożenia na okolice czoła/uszu oraz szampono-balsam po koloryzacji, rękawiczki i instrukcje. Zapach farby jest przyjemny, farbę aplikuje się łatwo, wszystko ok.

Farbowanie obyło się bez problemów. Próba uczuleniowa wyszła ok, podczas farbowania też nie było większych problemów. Po farbowaniu natomiast włosy nie były suche tak jak w przypadku zwykłych farb (przynajmniej z mojego doświadczenia). Kolor wyszedł ładny, taki jaki chciałam, utrzymał się kilka tygodni. Zdecydowanie polecam farbę Biokap.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1009370].usefull || 0 }}% pomocna.

Najgorsza farba.

Miałam brązowe włosy,troszkę rudawe. Poszłam do apteki i kupiłam tą\'świetną\' farbę. Nałożyłam ją na głowę-używałam wielu farb,ale przy żadnej nie piekła mnie tak skóra głowy jak przy niej! Odczekałam wyznaczony czas,zmyłam...I na mojej głowie wyjawił się....
krwistoczerwony kolor. Nie mam pojęcia jak,ale byłam czerwono-czarna,a użyłam koloru jasny brąz. W skrócie-nie polecam!

Używam tego produktu od: Użyto rok temu
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1006258].usefull || 0 }}% pomocna.

Zaskoczenie debiutanta

Na samym początku zaznaczę, że farbowałam włosy po raz pierwszy w życiu. Oceniam Biokap jasny brąz nr 5.0

O farbie Biokap słyszałam już długi czas temu, do farbowania zbierałam się już, UWAGA, mówię poważnie, dobrych kilka lat, od kiedy to zaczęłam siwieć, ale ponieważ kocham swój naturalny kolor (ciemny brąz i taki trochę sam z siebie pocieniowany) to potwornie bałam się chwili, aż będę zmuszona zgwałcić swoje włosy jakimś wulgarnym pigmentem (tak sobie myślałam w duchu ;) ) . Do tego obserwując różne głowy mijające mnie na ulicy oceniałam, że ciemne farby mają jak dla mnie zbyt agresywną głębię (nie wiem jak to inaczej wyrazić) i po prostu nie ma, no nie ma dla mnie takiej farby, żebym po prostu miała na powrót swoje kochane, dokładnie moje naturalne brązowe włosy.

No i nadszedł dzień, w którym stwierdziłam, że się odważę, bo moje siwki, choć srebrne i nadają ciekawą chłodną poswiatę (o tak, nawet się do nich przyzwyczaiłam :) ) moim włosom, to jednak znudziły mi się i mam ochotę znów mieć swoje całkowicie brązowe włosy :)

Zakupiłam Biokap, za radą pani w aptece, jasny brąz (choć chciałam ciemny, ale pani ostrzegła, że kolory wychodzą ciemniejsze, niż wskazuje na to nazwa i biorąc ciemny brąz, uzyskam właściwie czarny). I trafiłam na recencje Biokapu na Wizażu.

Przewaga złych recenzji znów mnie odwiodła na miesiąc od zamiaru pokolorowania mojej czupryny.

Ale Biokap w szufladzie i pokusa odświeżenia wizerunku w końcu przeważyły.

Zacznę od końca: efekt mnie zamurował. Niesamowitym zrządzeniem losu wyszedł mi MÓJ kolor! No jakby ktoś cofnął czas o te 10 lat! Kolor jest bardzo naturalny, aż nie wierzę własnym oczom, bo jakoś nastawiałam się, że przeżyję szok, bo to w końcu sztuczne pigmenty. Na upartego oceniając, może jest minimalnie jaśniejszy od mojego oryginalnego koloru, ale to są naprawdę minimalne różnice. (Swoją drogą zamierzam się pewnego dnia skusić na ciemny brąż). Włosy są lśniące i miękkie.

Podczas całego procesu aplikacji (trzymałam się ściśle instrukcji) nic mnie nie szyczpało (a po recenzjach byłam pewna, że będzie, bo moja skóra głowy jest z tych alergicznych i po większości szamponów drogeryjnych mam swędzenie i podrażnienie, zostają tylko delikatne apteczne), no może naprawdę na upartego się doszukując, miałam uczucie lekko rozgrzanej skóry. Jeśli chodzi o zapach, to jest specyficzny, ale na tyle delikatny, że nie przeszkadza.

Całość operacji farbowania jest banalna, no może powinnam doczepić się rękawiczek, które są tak doczepione do instrukcji, że ja nie umiałam ich odkleić, ale i tak używałam swoich, takich lateksowych chyba (co się sprzedaje w 100paku do różnych działań kuchennych).

Co do trwałości farby, to się wypowiem za jakiś czas, kiedy doedytuję ewentualne późniejsze rozczarowania (albo peany :) ).

Wrażenia po miesiącu:

Kondycja włosów: super
Trwałość koloru: kolor sprał się na moich włosach po mniej więcej trzech tygodniach.

Teraz natomiast, przy drugim farbowaniu, użyłam odcienia 3.0 ciemny brąz. Kolor bardzo mi odpowiada i jednak do niego będę powracać. Na moich włosach nie wyszedł "prawie czarny", jak to u niektórych wizażanek, ale naprawdę ładny, głęboki, ciemny brąz.

Używam tego produktu od: 2 opakowania
Ilość zużytych opakowań: 2 duże (normalne)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[994799].usefull || 0 }}% pomocna.

Zadowolona

Oceniam kolor 8.0 Jasny Blond

Już dawno chciałam dodać recenzję tej farby ale jakoś tak zawsze wychodziło, że zapominałam :)

Mnie bardzo przypasowała . Jako jedyna lekko rozjaśniła moje włosy, które naturalnie mają kolor ciemnego mysiego brązu.

Moja krótka historia z farbowaniem:

Zawsze farbowałam włosy na kolory ciemniejsze farbami drogeryjnymi. Byłam wściekła bo domniemany "jasny brąz" na moich włosach wychodził wręcz czarny. Potem przerzuciłam się na farbowanie henną khadi ale niestety efekt był taki, że aktywowała ona rudawy pigment moich włosów co kończyło się ciemnym kolorem z rudą poświatą a do tego odrost w ogóle się nie zafarbował.
Chciałam odmiany i postanowiłam wypróbować właśnie farby biokap. Początkowo trochę się obawiałam bo wiele recenzji jakie przeczytałam było negatywnych.
Zakupiłam właśnie kolor nr 8.0

Ku mojemu zdziwieniu wyszedł dosyć podobnie jak na próbniku (załączyłam zdjęcie - kolor 3 miesiące po ostatnim farbowaniu)

Najważniejsze dla mnie, że w środku opakowania znajduje się instrukcja jak użyć farby. Niestety na opakowaniu nie ma polskich opisów. To firma włoska z tego co się domyślam także nie jestem pewna ale opis angielski też nie jest chyba umieszczony. Trzy miesiące temu wyrzuciłam pudełko także nie mam jak tego sprawdzić.

W środku znajdziemy barwnik z aktywatorem plus krem ochronny do skóry na linii włosów oraz odżywkę po zmyciu farby, która ma pielęgnować włosy i ukoić skórę głowy. Swoją drogą odżywka jest rewelacyjna i przymierzam się aby zakupić ją w pełnowymiarowym opakowaniu.

Zastosowanie:

Wszystko znajdziemy w instrukcji. Ja zawsze postępowałam zgodnie z wytyczonym czasem trzymania farby na odrostach i na całości włosów. Nigdy nie wydłużałam tego czasu ani nie skracałam.

Farba pachnie dziwnie jak dla mnie, zapach mi się trochę nie podoba ale podczas całego zabiegu nie jest on na tyle męczący aby nie można było wytrzymać z farbą na głowie.

Moje odczucia.

Podczas trzymania farby nie piekła mnie skóra głowy ani nie swędziała. Już jestem po dwóch farbowaniach tą farbą (farbuje co dwa / co trzy miesiące) i po zmyciu nie miałam podrażnionej skóry głowy, a mój skalp należy do tych wrażliwych.

Tak jak powiedziałam wyżej, zapach jest mi obojętny, nie należy do najpiękniejszych ale da się znieść.

Farba dość łatwo się spłukuje nie stoję pół godziny pod prysznicem aby domyć skórę głowy po niej. Kiedy widzę, że woda już jest czysta podczas spłukiwania nakładam dołączoną odżywkę. Nakładam przede wszystkim na skórę głowy a to co zostanie na resztę włosów, jeśli jest taka potrzeba to na długość nakładam jeszcze jakąś z masek jaką mam u siebie. I staram się aby odżywka została na mojej skórze głowy przede wszystkim przez co najmniej 5 min. Dzięki temu jakieś niewielkie pozostałości barwnika spłukują się ze skóry idealnie.

Przeważnie pozwalam moim włosom wyschnąć naturalnie. Po wysuszeniu są lśniące i gładkie, a kolor jest pełnowymiarowy. Po 8.0 na moich włosach wyszło coś pod kolor orzecha laskowego. Nie widzę przesuszenia na włosach ale zawsze po farbowaniu dwa razy w tygodniu nakładam na noc olej kokosowy.

Po farbowaniu staram się nie myć włosów przez min 48h aby kolor się "zadomowił" na włosach.

Nie zauważyłam aby wypadały mi włosy po tej farbie. Nawet po miesiącu czy dwóch od farbowania, nie podrażnia mojej skóry głowy ani nie powoduje jakichś innych przykrości.

Jak dla mnie kolor nie wypłukuje się dość szybko ale to może też dlatego, że staram się też dbać o skórę głowy aby się tak nie przetłuszczała i dzięki temu włosy myję dwa razy w tygodniu przez co kolor nie traci tak bardzo na intensywności.

Jak dla mnie bardzo przyjemna farba. Z minusów mogę zaliczyć dostępność i cenę. Chociaż zauważyłam, że w wielu miejscach te ceny wahają się od 30-40 zł. Ze swojej strony polecam :)

Używam tego produktu od: od pół roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[982955].usefull || 0 }}% pomocna.

Nigdy Więcej!!!!

Zrobiłam sobie krzywdę z własnej głupoty! Naczytałam się o pozytywnych działaniach tej farby i dałam się skusić ;( Błąd
Zamiast zrobić test na alergie z przekonaniem ,że akurat ta farba mnie nie uczuli nałożyłam ją na włosy ;(. Po 10 minutach zaczęło się pieczenie, swędzenie. Na następny dzień obrzęki. Minął już 2 tydzień od koloryzacji a na całej szyi mam okropną wysypkę która ciągle się rozrasta. Nie polecam. Farba napakowana chemią! Naturalne składniki to mit!! OSTRZEGAM!

minusy:
-piecze przy koloryzacji
-występuje reakcja alergiczna
-napakowana chemią
-bardzo droga (za moją zapłaciłam 45zł w aptece)
- ciężko domyć skórę głowy po koloryzacji
-włosy po niej kruszą się i wypadają

plusy:
-brak brak brak

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[973482].usefull || 0 }}% pomocna.

masakra...

Oceniam odcień 7.0
Wybrałam ten odcień, gdyż był najbardziej popielaty z całej palety. Na wzorniku nie było żadnych ciepłych odcieni, więc od razu go kupiłam.

PLUSY:
+ farba nie ma aż tak intensywnego zapachu jak farby drogeryjne, czuć "chemię", ale nie jest to duszący zapach
+ włosy są wygładzone po farbowaniu
+ włosy nie wypadają

MINUSY:
- farba baaardzo piekła mnie w skórę głowy, co nie zdarzało mi się przy farbach drogeryjnych! pod koniec ciężko było wytrzymać, jakby ktoś wylał mi wrzątek na głowę
- cena
- dostępna tylko w niektórych aptekach

NAJWIĘKSZY MINUS:
- KOLOR WYSZEDŁ MARCHEWKOWY. Nie jest to ani ciemny blond, ani brąz (spodziewałam się, że kolor wyjdzie ciemniej niż na opakowaniu) tylko bardzo ciepły, pełen pomarańczowo-żółtych refleksów rudo-brązowy, w pełnym oświetleniu idealnie marchewkowy.

Nie polecam!

Używam tego produktu od: raz

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[928288].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo słaba..

Kupiłam brąz, a wyzedł czerwony.. Zupełnie inny kolor, niz przedstawiała paleta.. Szczerze odradzam!!

Dodam ze to bardzo mocna farba trzymałam ja 40 min, a wyszło poprostu bordo. A moja naturalne to ciemny brąz.

Musiałam szybko przykryc kolor inna farba.

Zupełnie rozczarowanie.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[905704].usefull || 0 }}% pomocna.