Z Apteczki Babuni, Odżywka jajeczna

Z Apteczki Babuni, Odżywka jajeczna

Odżywka pielęgnująco - odżywcza zapewnia optymalną pielęgnację włosów farbowanych i rozjaśnianych. Dzięki zawartości składników naturalnych i pielęgnujących poprawia wygląd oraz kondycję włosów. W rezultacie otrzymasz:
- włosy o zdrowym wyglądzie
- lśniące i elastyczne
- optymalnie wypielęgnowane.

Dobra, ale bez szału

Odżywkę kupiłam zachęcona dobrym składem i ceną - 5 zł. :). Ma rzadką konsystencję, co czyni ją mało wydajną. Na swoich wlosach stosowałam ja sporadycznie - raz w tygodniu maksymalnie, ze względu na zawartość protein, które w nadmiarze mogą powodować sianko. Odżywka troszeczkę słabo moje loczki dociąża, potrzebuję czegoś cięższego. Nawet z dodatkiem oleju, odżywka nie radzi sobie do końca z dyscyplinowaniem loków i w ciagu kilku godzin od mycia loczki zaczynają się puszyć i rozwalać. Nie lubię za bardzo tego efektu, ale za to nadaje ładny blask. Na moich włosach nie do końca się sprawdziła. Polecam raczej dla osób niemających problemu z puszącymi włosami :).

Bardzo ją lubię!

O produktach z "Apteczki Babuni", szczególnie serii jajecznej słyszałam wiele opinii, na ogół bardzo pochlebnych, dlatego sama chciałam się przekonać na własnych włosach, czy rzeczywiście dają opisywane efekty. Dokładnie 1,5 roku temu zakupiłam wszystkie trzy produkty oferowane przez producenta z tej serii, czyli szampon, maseczkę oraz odżywkę jajeczną - muszę napisać, że zachwyciłam się nimi od pierwszego użycia i stosuję je do dzisiejszego dnia. Naprawdę udane produkty.

Zazwyczaj kiedy kupuję nowy szampon to dobieram do niego odżywkę lub balsam z tej samej serii.
Recenzowana odżywka dostępna jest w opakowaniu o pojemności 200 ml. O ile szampon jest wydajny i starcza na długi okres czasu to odżywka zawsze szybko mi się kończy ze względu na rzadką konsystencję - jednak przymykam na to oko gdyż mimo, że ma malutkie wady to odwdzięcza mi się ona świetnym działaniem. Moim zdaniem produkt ten niewątpliwie ma pozytywne działanie na włosy. Jeżeli chodzi o mnie to sprawił, że zdecydowanie łatwiej się je rozczesuje, a następnie układa. Dodatkowo są one wyraźnie milsze w dotyku, gładsze i błyszczące. Nie przetłuszcza ich i nie obciąża. Na korzyść balsamu przemawia również cena, która nie jest wyższa niż 5,50 zł. Nawiązując do jego zapachu to jest taki sam jak w przypadku szamponu czy maseczki.
Podsumowując również i ten produkt polecam. Spisuje się naprawdę dobrze, jest tani, wydajny i pięknie pachnie.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: siedem

Delikatna odżywka, idealna na pierwszy etap mycia metodą OMO

Odżywkę tę kupiłam, ponieważ potrzebowałam czegoś mniej treściwego do pierwszego etapu mycia włosów metodą OMO. Ja najpierw nakładam taką właśnie delikatniejszą odżywkę, potem myję włosy szamponem i na koniec nakładam maskę lub jakąś bardziej odżywczą odżywkę na pół godziny. Tego produktu parę razy użyłam również solo, przy myciu metodą MO.
Markę Joanna znam, bardzo ją lubię, więc po przeczytaniu parunastu opinii na temat tej odżywki postanowiłam się na nią skusić.

Jej plusy:
+ wyraźnie wygładza włosy i nawet kiedy na samym początku mycia są splątane, to po jej nałożeniu i spłukaniu widać wyraźną różnicę;
+ ma przyjemny zapach, który pozostaje na włosach;
+ bardzo wygodne opakowanie; butelka nie jest zbyt twarda i łatwo zużyć całą odżywkę do końca;
+ nie obciąża włosów;
+ ułatwia rozczesywanie włosów;
+ cena; bardzo przyjazna dla portfel;
+ polska marka!

Jej minusy:
- baaardzo wodnista, lejąca się konsystencja, która ucieka z dłoni;
- jest to produkt raczej mało wydajny, w głównej mierze właśnie przez tę swoją konsystencję.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Manicure - gradientowe kropki

Dobra odżywka za dobrą cenę

Odżywka ta prawie dziesięć miesięcy czekała w szafce zanim zaczęłam ją stosować. Tak to jest jak ma się multum kosmetycznych zapasów i życia – swojego i kosmetyków – nie starcza, aby je wszystkie zużyć.

Kosmetyk ten posiadam w innej formie niż na jego wizażowym „zdjęciu profilowym”. Mam go w białej, plastykowej butelce z czerwonym zamknięciem na klik. Przyjemna dla oka szata graficzna. Pojemność wynosi 300 g.

Moje doświadczenia:
Bałam się trochę zapachu tej odżywki (w końcu jajeczna), ale – ku mojemu zaskoczeniu – zapach był właśnie tym, co urzekło mnie zaraz po otwarciu. Jest delikatny, nie przypomina mi żadnego innego, nie wyczuwam w nim jakiś specyficznych nut. Ale jest przyjemna dla nosa i długo utrzymuje się na moich włosach.
Do tej pory jakoś tak to u mnie wychodziło, że używane przeze mnie odżywki miały dość mocną, zbitą konsystencje. W przypadku tego kosmetyku jednak konsystencja jest mocno lejąca i trzeba uważać przy jej używaniu, bowiem duża część może przelać się przez palce. Czyni ją to trochę mniej przyjemną w stosowaniu oraz mniej wydajną, ponieważ żeby ładnie pokryła mi całe włosy (a mam je gęste i długie do pasa) muszę zużyć ją w dość dużej ilości.
Moim zdaniem odżywka spełnia obietnice producenta. Włosy po jej użyciu są sypkie i wygładzone. Łatwo jest je rozczesać, absolutnie nie plącze, ani nie kołtuni włosów. Zauważyłam zmianę kondycji moich włosów, wydają się zdecydowanie silniejsze i mocniejsze. Nie wiem, czy jest to stricte spowodowane zaczęciem używania tej odżywki, czy też wpływu zażywania Belissy; niemniej jednak mam wrażenie, że oba te czynniki miały tu swój udział.
Poza mocno lejącą konsystencją nie zauważyłam innych minusów. Odżywka na pewno jest warta wypróbowania, polecam!

Cena i dostępność:
Do kupienia za niecałe dziesięć złotych w większości drogerii. Ja swoje opakowanie kupiłam w drogerii Firlit na Długiej w Krakowie.

Podsumowanie:
Świetna odżywka za świetną cenę. Może nie powoduje ogromnych cudów, ale sprawdzi się do doraźnego odżywienia włosów. Poprawi ich kondycję, ułatwi rozczesywanie i sprawi, że będą sypkie i gładkie w dotyku.

Dla moich włosów idealna odżywka

Cała seria jajeczna z Apteczki Babuni od Joanny to już od paru miesięcy mój faworyt w pielęgnacji włosów. Używam na przemian wszystkich trzech produktów, czyli szamponu, maseczki i odżywki.

Recenzowana odżywka według mnie nie ma żadnych wad - świetnie nawilża i nabłyszcza moje włosy, nie obciąża ich ponieważ nie zawiera w składzie silikonów i oblepiaczy. Włosy są puszyste, uniesione od nasady i efekt ten utrzymuje się u mnie przez dwa, trzy dni.
Włosy nie są splątane ani nic z tych rzeczy. Nie mam żadnych problemów z ich rozczesaniem po zmyciu odżywki z włosów.
Zazwyczaj nakładam ją dwa razy w tygodniu na 5-10 minut, a czasami trzymam dłużej. Z powodzeniem można ją potraktować jako maskę, gdyż ma bogaty skład. Tak samo jak szampon czy maseczka z tej samej serii zawiera nie tylko ekstrakt z żółtka, pokrzywy czy żeń-szenia ale także olej rycynowy czy witaminę E.
Niebywałym plusem tego produktu jest cena oraz pojemność - 5-6 zł za 300 ml.
Konsystencja odżywki jest rzadka ale dla mnie to żaden minus - jest lekka, szybko się rozprowadza i dzięki temu mam pewność że nie obciąży moich włosów.

Z całą pewnością mogę ją polecić każdemu kto się zastanawia. To naprawdę udany produkt :)

Ilość zużytych opakowań: pięć

Tani, dobry, polski kosmetyk. Wszystkie obietnice producenta zostały spełnione.

Uwielbiam tę odżywkę tak samo jak szampon i maskę z tej serii. To już moje drugie opakowanie tej odżywki. Moj niezastąpiony produkt za 5 zł :)

Odżywka zamknięta jest w zwykłej białej nieprzeźroczystej butelce o pojemności 300 ml.
Wszystkie niezbędne informacje są zamieszczone na naklejce z tyłu opakowania, która jest czytelna.
Opakowanie jest poręczne, zamknięcie z klapką jest łatwe w obsłudze i nie trzeba się szarpać, aby ją otworzyć.

Skład odżywki jest bardzo bogaty - zawiera nie tylko ekstrakt z z żółtka jajka ale też wartościowy olej rycynowy a także: ekstrakt z kiełków pszenicy, z arniki górskiej, z żeń szenia, z kory chinowca, pyłek kwiatowy, ekstrakt z liści pokrzywy, z papryki cayenne. Jest też witamina E.

Sama odżywka ma dość wodnistą konsystencję, należy uważać przy nakładaniu na dłoń, bo może się przelewać przez palce.
Mnie to nie przeszkadza, oczywiście wolę bardziej treściwe kosmetyki, ale ta odżywka mimo konsystencji dobrze trzyma sie włosów i z nich nie spływa.
Łatwo ją wmasować we włosy.

Odżywka ma jasno-brzoskwiniowy kolor i przepiękny zapach, taki sam jak w maseczce czy szamponie z tej serii.

Odżywka dobrze sie spłukuje. Nie obciąża włosów (nie zawiera silikonów), nie przyśpiesza ich przetłuszczania ani też ich nie wysusza.
Nie podrażnia skóry głowy.

Po każdym użyciu widzę efekty - włosy po odżywce są miękkie i nawilżone.
Sprawia, że bardzo dobrze się układają, dużo lepiej rozczesują i pięknie lśnią. Stają się też gładkie i przyjemne w dotyku.
Czasem pozostawiam ją na dłużej na włosach i spłukuję a efekty są jeszcze lepsze.

Uważam że ta odżywka jest znacznie lepsza niż drogie odżywki znanych marek.
Polecam ją wszystkim osobom mającym włosy farbowane, rozjaśniane i zniszczone zabiegami fryzjerskimi i tym, którzy używają prostownicy/lokówki. Na pewno pomoże w regeneracji włosów :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe i połowa drugiego

Świetna

Uwielbiam tę odżywkę tak samo jak szampon i maskę z tej serii.

PLUSY:

+ ułatwia rozczesywanie,
+ zniewalający zapach, jak słodziutki kogel-mogel.
+ jest lekka, nie obciąża włosów
+zawiera wyciągi roślinne (olej rycynowy, ekstrakt z żółtka, wyciąg z pokrzywy, arniki i żeń-szenia)
+ nie zawiera silikonów
+ tania
+ działanie - Odkąd jej używam włosy są sprężyste, bardziej zdyscyplinowane i lśniące.

Jeśli miałabym sie do czegoś przyczepić to tylko i wyłącznie do konsystencji: lejąca, trochę przecieka przez palce, odżywka jest niewydajna ale duża pojemność (aż 300 ml) i niska cena (5-6 zł) rekompensuje ten fakt.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

słaba

Odżywka nie ułatwia rozczesywania włosów, jest rzadka - ucieka przez palece, ma nieprzyjemny zapach.
Nie widzę żadnych plusów poza ceną, jednak szkoda pieniędzy na coś, co nie działa jak powinno.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Dobra

Mam włosy w naturalnym kolorze, ale chętnie sięgam po tę odżywkę ze względu na niską cenę i fajny skład. Używam zawsze wtesy, kiedy nie mam czasu na czasochłonną maskę.

Plusy:
- włosy miękkie, wygładzone
- całkiem bogaty skład
- brak silikonów
- tania
- pachnie ajerkoniakiem

Minusy:
- za rzadka konsystencja, czasem spływa przez palce
- trudno dostępna
- włosy trudno rozczesać

polecam do nawilżenia

w połaczeniu z szamponem jajecznym tworzą zgrany duet do walki z suchymi włosami
nawilża
włosy błyszczą
łatwiej sie rozczesują
ładnie pachnie
wydajny
tani

jednak szukam nadal, nie nawilżał włosóww takim stopniu jak bym chciała

Lubię!

Plusy:
:) wygładza i nabłyszcza włosy
:) ułatwia rozczesywanie
:) bajeczny zapach
:) niezły skład
:) włosy są sypkie, zdyscyplinowane
:) cena

Minusy:
:( nieco wodnista konsystencja
:( dostępność!

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Zapach marzenie, a poza tym zero działania

Muszę zaniżyć ocenę tej odżywki. Spodziewałam się po tylu pozytywnych recenzjach świetnego produktu, tymczasem to, co dostałam to przede wszystkim śliczny zapach. Na plusy jeszcze tylko cena i opakowanie. Włosy po użyciu nie są ani gładsze ani ładniejsze, nie wpływa tez na rozczesywanie. Wyczytałam, że wyraźne efekty widać dopiero przy długotrwałym i regularnym używaniu - tak więc zapewne jest, bo 1 buteleczka nie dała nic. Wręcz trochę przesuszała! Moje włosy nie są problematyczne (są ładne i zdrowe), więc teoretycznie mogłaby być to dla mnie lekka, codzienna odżywka, ale nawet od takiej wymagam więcej. Wizażanka Meell podkreśla, że Jajeczna będzie dobra dla bezproblemowych, krótkich kłaczków. Ja mam bardzo długie, więc to też może tłumaczyć, dlaczego u mnie się nie sprawdza. Potrzebuję czegoś, co je choć w małym stopniu wygładzi, nawilży, może nabłyszczy, poprawi objętość itp. Jajeczna to dla mnie takie nic.