Ziaja, Szampony Rodzinne, Szampon figowy do włosów normalnych

Ziaja, Szampony Rodzinne, Szampon figowy do włosów normalnych

Szampon z ekstraktem z figi przeznaczony do mycia włosów normalnych. Nie zawiera mydła.
Łagodnie myje i pielęgnuje włosy. Wygładza, odżywia i wzmacnia włókna włosów. Zwiększa odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Dobrze się pieni, ma świeży i przyjemny zapach.
Zawiera:
- nawilżający ekstrakt z figi
- prowitaminę B5 o wysokim powinowactwie do włókien włosów
- naturalne coco-glukozydy, obniżają odtłuszczający wpływ środków myjących, wyjątkowo łagodne, idealne dla skóry dzieci, przyjazne dla środowiska
- polyquaternium - substancję kondycjonującą włosy
- delikatne składniki myjące pochodzenia roślinnego

Skóra głowy
normalna
nawilżające
zapachowa
w butelce
>250ml

Może być

Szamponu używałam jakiś czas temu i to co najbardziej zapamiętałam to przyjemny zapach. Butelka plastykowa, z zamknięciem typu klik, nie ma problemu żeby zużyć produkt do końca. Konsystencja nie za gęsta, szampon dobrze sie pieni, dokładnie oczyszcza i dobrze zmywa. Nie podrażnił, nie uczulił ani nie spowodował swędzenia. Włosy po nim były błyszczące, ale po każdym umyciu stosuję odżywkę więc ciężko ocenić czy plącze, wysusza włosy. Produkt wydajny i bardzo przystępny cenowo.

Dobry w swojej kategorii

Moje przetłuszczające się u nasady i suche, łamliwe, wysokoporowate włosy na długości potrzebują dobrze dobranej i rozważnej pielęgnacji, dlatego szamponów raczej nie szukam w drogeriach i wśród takich marek, jak Ziaja. Mąż podczas zakupów wziął go dla siebie, ale po kilku myciach dostał łupieżu i wrócił do swojego szamponu. Zupełnie nie mam pojęcia po co go kupił, skoro ma już swój sprawdzony, ale niezbadane są wybory mężczyzny... A że nie lubię wyrzucać kosmetyków, więc wzięłam go ja w obroty. Szampon, nie męża. ;-)

Szampon ma dobrą, wypośrodkowaną konsystencję. Jest przezroczysty i ma całkiem przyjemny zapach, chociaż raczej sztuczny i w klimacie winogronowych napojów Heleny. Może to kwestia wspomnień z dzieciństwa, ale polubiłam go. Aczkolwiek tychże napojów nie lubię i nigdy nie lubiłam. Ot, taka kobieca przewrotność.

Bez problemu spienia się i domywa włosy nawet z ciężkich olejów nałożonych przed myciem. Włosy na długości myję wyłącznie spłukiwaną pianą, ale niektóre szampony i w taki sposób potrafią być agresywne. Ten taki nie był. Nie plątał włosów i nie przesuszał ich, mimo SLES w składzie. Nie przyspieszał przetłuszczania, a były dni, że odrobinę przedłużał świeżość (włosy myję co 2 dni).
U mnie nie podrażniał skóry głowy i nie wywoływał łupieżu, chociaż mam do tego spore tendencje.
Uważam, że w swojej kategorii i przedziale cenowym jest całkiem przyzwoitym szamponem.

Skład na kolana nie powala, oparty jest na SLES. Poza tym w pierwszej połowie składu znajdziemy pantenol i tytułowy ekstrakt z figi. Szampon nie zawiera sylikonów i tych 'złych' konserwantów, więc wielkiej tragedii też nie ma.

Szampon umieścili w dużej, ciemnej, ale przezroczystej butli, która niestety wykonana została z cienkiego plastiku, który przy tej pojemności wygina się podczas dozowania kosmetyku. Ponadto nakrętka jest malutka i wąska, przez co ciężko ustawić butelkę do góry dnem przy samej końcówce. Trzeba ją podpierać innymi. Zamykana jest na zatrzask, ktory czasami działał dość opornie.

Cena jest śmiesznie niska, a dostępność rewelacyjna, więc jeśli nie wymagasz od szamponu cudów, a skutecznego i w miarę łagodnego codziennego oczyszczenia, to śmiało polecam.

Ma to coś!

Szampon dobrze się pieni i dokładnie domywa. Łatwo go spłukać co jest bardzo wygodne. Nie podrażnia mojej skóry ale ogólnie nie mam wrażliwej skóry na skalpie. Ma przyjemny zapach i odpowiednią żelową konsystencję. Opakowanie jest estetyczne a ciemna butelka chroni produkt przed działaniem światła. Cena jest bardzo przystępna.

średniak

Szampon jest taki sobie - nie robi ani krzywdy, ani niczego dobrego. Mocno domywa włosy (aż do takiego skrzypienia), lekko je przesusza. Nie odpowiada mi do końca jakie są włosy po jego użyciu, ciężko się je rozczesuje, układa. Za to jeżeli komuś będzie odpowiadał, to jest superwydajny :) Zapach w porządku, konsystencja też, raczej lejąca. Do końca zużyłam, ale nie kupię ponownie.

Wylądował w koszu

Szampon jest koszmarny. Tylko zapach go ratuje, ale przecież nie dla zapachu kupuję szampon. Myje 2 razy. Potem po każdym myciu jest tylko gorzej. Skóra zaczyna swędzić, powoduje plątanie, wysusza włosy i to tak, że nawet z odżywką czy balsamem nie mogę się uczesać. Inni domownicy też go nie polubili. Dla mnie bubel totalny. Wylądował w koszu.

Recenzja

Tak więc, stosuje ten produkt od dłuższego czasu. Coś plus minus 2 miesiące. Na początku byłam bardzo zadowolona, produkt super się pieni i genialnie pachnie. Niestety, ale tragicznie przesusza mi włosy, które i tak myję już co 2 dni. Muszę przy nim stosować maskę, odżywkę, bo inaczej moje włosy wyglądają jak siano.

Akurat

Długo nie mogłam znaleźć szamponu, po którym moje włosy wyglądałyby dobrze, a głowa nie swędziała... ale się udało. Kupiłam ten szampon właściwie przez przypadek, a okazał się strzałem w 10. Nie ma minusów. Działanie idealne jak dla mnie - nie przesusza włosów, ale też dobrze je domywa i są świeże na drugi dzień (myję zwykle właśnie co drugi dzień). Miękkie, błyszczące, ładnie, naturalnie się układają, nie puszą, ale też nie są przyklapnięte. Nie mam problemów z rozczesywaniem, jak to pisały moje poprzedniczki. Do tego wydajność i śliczny, subtelny, słodki, ale orzeźwiający zapach. Zero łupieżu, zero swędzenia i podrażnień. Używam ok. 2 tygodnie, dawno nie byłam tak zadowolona.

Do włosów normalnych HIT

Szampon przepięknie pachnie i zapach utrzymuje bardzo długo na włosach. Na moich włosach się średnio sprawdził bo mam ostatnio mam bardzo wrażliwą skórę głowy. Natomiast do włosów nieproblemowych będzie idealny.

Hit

Nie znalazłam do moich włosów lepszego szamponu. Ma piękny zapach i żelową konsystencję. Bardzo dobrze domywa włosy i skórę głowy, włosy są po nim domyte jak nigdy wcześniej, ale nie są suche tylko takie sypkie i lśniące. Dawno nie mogłam go nigdzie dostać niestety w moim rossmanie jest niedostępny ( nie wiem jak w innych) ale jest nawet w marketach do kupienia za śmieszne pieniądze.

Like it!

Kupiłam ten szampon w sklepie Ziaji i oczarował mnie! Podoba mi się jego zapach, poza tym jest delikatny i bardzo dobrze sprawdza się jako przerywnik między silniejszymi szamponami. Myję włosy codziennie, więc wystarczy jedno mycie. Łatwy w rozprowadzaniu. Łagodzi skórę podrażnioną przez częste używanie specjalistycznych szamponów. Używam go tylko u nasady, ponieważ szampon dobieram do skóry głowy. Na resztę kładę maskę :)

może być

plusy:
- dobrze mył skórę głowy
- dobry stosunek jakości do ceny
- ładny zapach, ale nie utrzymywał się na włosach
- duże opakowanie
- lekko usztywniał włosy
Minusów nie widzę, ale nie zauważyłam jakiegos specjalnego odżywienia. Szampon jak szampon, mył doskonale :)

Nie spotkamy się ponownie

Duża butla szampony za niewielkie pieniądze. Niby fajnie, ale płacimy za bardzo słabą jakość. Szampon dosyć mocno podrażnił mi skalp. Kiepska butelka, oczyszczał włosy, ale były one matowe, suche, poplątane.