Glyco-A 12% AHA (Peeling kosmetyczny)

Glyco-A 12% AHA

Cena już od 39,90 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Redukuje zrogowaciały naskórek, poprawia wygląd skóry, rozjaśnia ją. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a pory zwężeniu. Przyspiesza odnowę komórek dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność oraz równomierny koloryt - jest wyraźnie odmłodzona. Przeznaczenie: Nadmierne rogowacenie naskórka (także "rybia łuska"), nadmierna pigmentacja (również piegi), blizny potrądzikowe, zapobieganie i likwidowanie objawów starzenia się skóry, uzupełnienie kuracji fotoodmładzającej, plamy soczewicowate.

• Aqua,
  • Citronellol,
  • Alpha-Isomethyl Ionone

Napisanych recenzji: 4

Niezbędny

Uwielbiam ten peeling. Pomógł mi zmniejszyć przebarwienia na buzi, świetnie radzi sobie z zaskórnikami i wągrami. Zmniejszyły się również drobne blizny po trądziku. Bardzo dobrze wygładza drobne zmarszczki i samą skórę.
Przy jego stosowaniu jest niezbędne dobry, zaufany krem silnie nawilżający. Bez niego ani rusz! :)

Na razie go odstawiam, ponieważ moja skóra jak z każdym kwasem dość szybko się uodporniła. (ale i tak wolniej niż w przypadku pharmaceris z kwasem migdałowym).

Ilość zużytych opakowań: Dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1132816].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 1

POLECAM

Ja: Cera dojrzała, z widocznymi porami.
Peeling stosowałam przez 1 tydzień co drugi dzień, w drugim tygodniu codziennie.
używałam maseczek peel-off do usuwania złuszczonej skóry, na rano mocny krem odżywczy. Polecam z retinolem i wit. C. Po 2 tygodniach efekt jak po serii zabiegów mikrodermabrazji.
Bardzo silny peeling. Nie polecałabym osobom młodym, z delikatną, cienka skórą, ale dla mnie okazał się b. skuteczny

Ilość zużytych opakowań: 1 duże 30ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1097406].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 13

Naprawdę działa

Używałam dość długo tego kremy z kwasem. Przy mojej cerze mieszanej, trądzikowej działał rewelacyjnie, lecz do pewnego czasu. Po dłuższym czasie stosowania miałam wrażenie jakby skóra się do niego przyzwyczaiła. Niestety jakiś rok temu miałam okropny wysyp gul na policzkach ( po lekach na żołądek) i tutaj ten krem sobie nie poradził. Kolejne rozczarowanie - po odstawieniu kremu cera ponownie stała się szara, błyszcząca, pory odrosły, a więc efekt działa kremu nie jest długotrwały. Szkoda myślałam, że w końcu trafiłam na ideał. Polecam go dla osób z cerą tłustą lub mieszaną i z niewielkim trądzikiem. Miałam po tym kremie cerę idealną.

PLUSY
-wyrównany koloryt skóry
-wygładza skórę, normuje wydzielanie sebum,
-spłyca pory
-rozjaśnia i spłyca blizny
-bardzo wydajny
-nie wysusza (może powodować podrażnienie, u mnie spowodował, mała przerwa w stosowaniu pozwoliła na zniknięcie podrażnienia)
-cena adekwatna do jakości, jak narazie ten krem z kwasem jest najlepszym jaki miałam i rzeczywiście działa, być może do niego powrócę

MINUSY
-po zaprzestaniu stosowania pory odrosły, wrócił trądzik, twarz znowu się świeci :(

Używam tego produktu od: 2 lata z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 5 tubek po 30 g

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003169].usefull || 0 }}% pomocna.

Zrób sama kosmetyk - tonik na trądzik

Napisanych recenzji: 151

Rewelacja!

Jestem rozkochana w kwasach, bo uratowały moją twarz.

Akurat kwas glikolowy jest moim ulubionym, służy mojej skórze najlepiej ze wszystkich, daje świetne efekty. Moim ulubionym zestawieniem na jesień jest zestaw: Triacneal od Avene (bazuje przede wszystkim na glikolowym) i właśnie Glyco A, który jest dla mojej skóry przyzwyczajonej do różnych kwasów najsilniejszym ze wszystkich dotąd stosowanych, bo po aplikacji czuję wyraźne szczypanie.

Mojego zestawu używam w następującym schemacie:
-2 dni Triacneal
-1 dzień Glyco A.

Jeśli się zdarzy, że wyskoczy mi coś niespodziewanego to stosuję Glyco A 2 dni pod rząd i wówczas fajnie wszytsko zalecza, gasi, wysusza.

Jest mocnym preparatem o odczuwalnym działaniu. Mi zdecydowanie wystarczy użyty 3-4 razy w tygodniu. Taka ilość aplikacji mnie zadowala i przynosi satysfakcjonujące efekty, Triacneal pomiędzy zastosowaniami dopełnia dzieła.
Co prawda producent na opakowaniu zaleca początkowe nakładanie na kilkanaście minut i zmywanie stosunkowo wydłużając czas, jednak ja ze skórą przyzwyczajoną do kwasów położyłam od razu na całą noc i było ok-kilkanaście minut nic by mi nie dało.

Skóra po nim jest zmatowiona, pory wyraźnie zmniejszone, nie wysusza skóry, wręcz poprawia jej elastyczność i nawilżenie, poprawia koloryt, spłyca drobne blizny i walczy z przebarwieniami. Skóra ogólnie jest w zauważalnie lepszej kodycji, napięta i sprężysta. Wysusza i leczy co zdążyło wyskoczyć. No działa cuda na mojej twarzy :)
Jest bardzo wydajny.

Pół gwiazdki odejmuję za dostępność-trzeba się go trochę naszukać (bywa w Super Pharm) no i cena nie jest najniższa. Ale uważam, że warto!

Ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[956065].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 13

świetny

próbkę dostałam w pudełku beglossy (dawny glossybox) i zakochałąm się po skończeniu kuracji i kupiłam całą tubkę pełnowartościowego produktu. Moja buzia przez 2 tyg. stosowania nie dostała żadnego pryszcza, żadnego, nawet małego. Buzia wygląda bardzo dziewczęco, świeżo i promiennie. Zakochałam się w tym produkcie.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe, drugie zaczełam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[949612].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 2

Napisanych recenzji: 62

Tak Tak Tak i jeszcze raz Tak :)

Mam duże doświadczenie w stosownaiu kwasów. Uwazam, ze maja zbawienne działanie na skóre szczególnie gdy skóra nie jest idealna. Moge porównac nawet działanie kwasow i lasera co2 ... coż laser moze sie schowac. Działanie lasera odczujemy po kilku zabiegach , da nam popalic koszarne gojenie , cena i brak efektów . Jednym słowem uwazam, ze odpowiednia pilegnacja daje duzo lepsze efekty. Nowości z kwasami jest mnóstwo.
Ale do rzeczy:
Nałozyłam krem na kilka minut po tym co tuaj przeczytałam. Pieczenie, szczypanie czy mrowienie było minimale tak samo jak przemywamy twarz tonikiem lub preparatem zawierajcacym sporo alkoholu - tego samego rodzaju pieczenie. Bedzie silniejsze jesli mamy podrazniona skóre , jesli mamy na skórze zaczerwienienia, miejsca wrazliwe czy swieże wykwity. Te miejsca , w których skóra ma jakies zmiany bedzie reagowała mocniej. Odczujemy silniejsze mrówienie w okolicach skrzydełek nosa. szczerze napisze , ze byłam przygotwana na cos bardziej dokuczliwego, na pieczenie czy szczypanie, którego nie da sie wytrzymac. Moja skóra nie ma czynnych wykwitów ale zakupiłam ten krem by pozbyc sie rozszerzonych porów bo to teraz moj problem nr1.
Bardzo wazne jest aby nie myc twarzy mydłem przed nałozeniem kremu (ph zasadowe) gdyz to obniza ph skóry i tym samym działanie kwasu jest słabsze. Zmyłam twarz chusteczka do zmywania makijazu oraz przemyłam wacikiem nasaczonym tonikiem Effaclar , który to tez zawiera małe ilosci kwasu glykolowego. Zmyłam to po 30 minutach i juz moge ocenic wstępnie, ze skóra jest mieciutka i bardzo gładka. Poniewaz pisze recenzje "na gorąco" dzisiaj nałoze na noc kremjeszcze raz i jesli zauwaze kolejne efekty dopisze do tej opinii swoje spostrzezenia.
Krem zakupłam w atece internetowej za 50 zł (z wysyłka) sam krem kosztował 41 zł. Ceny wahaja sie od 40 do 80 ale czasami ponoc mozna za 80 kuic 2 sztuki(na to samo wychodzi) - no ale jesli ktos nie zna tego kremu lepiej zakupic 1 tubke na próbe aby móc ocenic jego działnie. Kazdy reaguje inaczej i nie kazdemu moze słuzyc tak samo ten kosmetyk. Mysle, ze wygładzenie, rozpuszczenie zrogowaciałej warstwy skóry ma duze znaczenie w przypadku wchłaniania sie innych kosmetyków do pielęgnacji. Ja zaraz zamierzam połozyc sobie maske Clareny z algami (plastyczna) powinna sie lepiej wchłonąć i efekty tez powinny byc lepsze.

************
dopisek z 04.09.2014

Po stosowaniu przez kilka dni na noc (odrobine ale wmasować a nie tylko posmarowac) pory sa w 80 % zwężone, skóra ładnie scalona, gładziutka wygląda rewelacyjnie. JESTEM MIŁO ZASKOCZONA .

Używam tego produktu od: sierpien 2024
Ilość zużytych opakowań: 1x 30 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[938040].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 344

Cudowne działanie kwasu :)

Przyznam, że to jeden z najlepszych produktów do twarzy jakie miałam okazję używać. Stosowanie Glyco A zaczęłam w połowie listopada, zużyłam pełne opakowanie, które, niestety, wczoraj się skończyło :(. Aplikację produktu zaczęłam w momencie gdy moja cera dzięki Clenance K została już w 75 % wyleczona z trądziku. Odstawiłam preparat Avene i zaczęłam stosowanie Isis. Myślałam, że kwas w tak mały stężeniu nie za bardzo podziała na moją buzię, a jednak okazało się inaczej :). Na początku nakładałam preparat jak radzi producent 15 min, potem 30 min podwajając czas trzymania go na twarzy doszłam do wklepywania go na całą noc. Buzia czasem mnie szczypała, ale nie jakoś bardzo. Ot lekkie szczypanie od czasu do czasu przy aplikacji. Gdy zaczynałam go używać, nie oczekiwałam wiele, więc efekty, które dostałam w zamian były piorunujące. Widzę w tym produkcie jedynie plusy:
+ wydajność (3 miesiące 1 tubka 30 ml)
+ konsystencja - kremowa, nie za tępa
+ wygładził mi cudownie buzię
+ zniwelował moje lekkie zmarszczki na czole
+ bardzo dobrze nawilżył (kwas glikolowy w takim stężeniu ma działanie nawilżające, więc moim zdaniem dodatkowe nawilżenie cery, prócz tego codziennego - rutynowego, jest zbędne)
+pory stały się mniej widoczne
+ zaskórniki pojawiają się już sporadyczni, a pory nie zapychają się
+ skóra stała się jaśniejsza i bardziej promienna
+ poprawił napięcie buzi
+ zniwelował delikatne przebarwienia

Przyznam, że nie widzę żadnych minusów. Na pewno nie działa jak peeling u dermatologa kwasem glikolowym, takich efektów oczekiwać nie można, ponieważ 12 % kwas a 70 % to co innego. Produkt Isis nie penetruje tak głęboko naskórka, jednak działa długofalowo i bardzo delikatnie. Uważam, że czasem lepsze jest niższe stężenie kwasu podawane regularnie i przez dłuższy okres, niż wyższe stężenie powiedzmy 3 razy w odstępach 3 tygodni. Z ręką na sercu poleciłabym ten produkt każdemu, nawet osobom z cerą naczynkową jak moja, ponieważ jest tak delikatny, że nie podrażnia buzi!Używam tego produktu od: 3 miesiące Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 ml

Edycja 18/03/14

Miałam odstawić go gdy skończyła mi się pierwsza tubka. Po odstawieniu cera lekko mi się pogorszyła. Pobiegłam więc do apteki z zamiarem kupienia niezawodnego Triacnalu, jednak akurat była promocja na Isis i to bardzo dużo, w sumie wyszło taniej niż produkt Avene. Kupiłam i nie żałuję. Odkąd go używam nie mam nic nowego na buzi, a krostki, które są zaczęły się wreszcie goić. Myślę, że zostanę przy nim. Jednak teraz będzie więcej słońca więc filtr 50 przy nim będzie niezbędny. Dla mnie jest to najlepszy krem pielęgnacyjny jaki kiedykolwiek miałam. Polecam ogromnie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[877081].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 9

Wypryski - normalna reakcja

Jest to naprawdę specyficzny kosmetyk. Kupiłam go w aptece za 70zł. Bardzo mi pomógł w usuwaniu przebarwień i zaskórników. Musiałam systematycznie nawilżać swoją twarz, bo cały czas czułam, że jest ściągnięta. Trzeba na to uważać.
Jest jeszcze jedna rzecz, którą trzeba brać pod uwagę, kupując ten peeling. Bardzo mozliwe, że tak jak ja i wiele recenzentek poniżej będziecie mieć problem z dużymi, podkórnymi wypryskami. Kontaktowałam się z ISIS Pharm w tej sprawie i pozwolę sobie zacytować odpowiedź, którą otrzymałam:
"Tak, jest to normalna reakcja skóry. Jest to całkowicie efekt przejściowy.
Wydłużając stopniowo czas zabiegu - kwas penetruje i rozpuszcza głębsze warstwy naskórka, w konsekwencji złuszczając je.
Kwas glikolowy likwiduje bakterie znajdujące się w skórze, jest to reakcja oczyszczająca. Powstaje stan zapalny a zniszczone bakterie są usuwane w postaci wyprysków."

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu. Z przerwami.
Ilość zużytych opakowań: 1 opak.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[875279].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 10

bardzo dobry i skuteczny

Bardzo dobry krem do rozszerzonych porów i śladów po tradziku. Skóra natychmiast wyglada gładko czysto i sprezyście. Już po pierwszym zastasowaniu widać efekty. Minus jedyny jest taki że jest to krem bardzo mocny w działaniu więc trzeba omijać wrazliwe miejsca, ja smaruję nim głównie nos a czasami brode i czoło. Nie jestesm pewna ale jest możliwe że nabawiłam się przez niego popękanych naczynek wokoło nosa jak jeszcze stosowałam go na całą twarz ale nie jestem w 100% pewna że to od tego więc gwiazdki za to nie ujmuję. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 3 całe opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[866135].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 15

wieeelkie pryszcze

zachęcona opiniami na vizazu kupiłam ten produkt i jedynego czego się nabawiłam to wielkich pryszczy na brodzie. Początkowo myślałam, że to nie po nim, lecz każda kuracja kończyła się wielkimi , bolącymi pryszczami na brodzie. Nie oczyścił mojej cery, nie rozjaśnił tylko potwornie zapchał. Plusów brak. Ogólnie nie polecam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[854668].usefull || 0 }}% pomocna.