Clinique, Superbalanced Makeup

Clinique, Superbalanced Makeup

Podkład wspaniale stapia się ze skórą, dobrze kryje, nie wysusza skóry, matuje i nawilża. Nie tworzy na twarzy maski. Idealny dla cery mieszanej.

matujące, kryjące
fluidy
Krycie
lekkie
w buteleczce

Używa produktu od: próbka

Słabizna

Jak juz uzywam podkładu, to lubie w nim dobre krycie i matowe wykończenie. A tego ten podklad mi nie daje. Czuję jakbym nałożyła bogaty krem koloryzujacy. To już wolę cc , bo w takich to przynajmniej wiem, że to też pielęgnacja i do tego lepiej wyglądają.

Wykorzystała: kilka próbek

Nie dla mnie

Nie spodobał mi się ten podkład od pierwszego użycia. Przede wszystkim nie lubię kolorystyki Clinique. Kolory są buro- beżowe bez żółtych tonów co daje efekt poszarzałej skóry. Ani mi nie pasuje, ani nie czuję się dobrze w takich odcieniach.

Co mi się nie podoba:
- krycie lekkie do średniego niech będzie, ale nierównomiernie pokrywa twarz przez co nie jest jednolita
- efekt pudrowości po przypudrowaniu. Może brzmi to dziwnie, ale nawet z super lekkim pudrem Laury Mercier twarz wygląda nieco sztucznie, dodam że mam cerę mieszaną, więc powinien prezentować się lepiej. W przypadku ELDW czy nawet jego brata Even Better, taki problem nie występuje.
- twarz wygląda na jakąs taką rozlazłą ;)

Nie ma tragedii, ale do szału daleko. Mam lepsze i z Clinique zdecydowanie lepszy jest Even Better.

Mój nowy numer jeden!

Mój nowy numer jeden, wyjątkowe odkrycie.

Zalety:
- dość wydajny,
- elegancka buteleczka,
- dobrze się rozprowadza (nie pozostawia smug),
- lekka konsystencja,
- naturalne krycie.

Minusy:
- aplikacja wymaga pędzla lub gąbeczki,
- dostępny w "lepszych" sklepach lub w internecie,
- cena (ale jest jej wart).

Makijaż do niebieskiej sukienki - instruktaż krok po kroku

Kultowy

Ten podkład jest na rynku od kiedy pamiteam. Zmienił dwa razy opakowanie z tego co pamiętam ale jest od lat .

Podkład jest bardzo dobry. Z kilkakrotnie zakupIlam go córeczce siostry mojego chłopaka która ma aktualnie 16 lat i wz z tym intensywnie interesuje się makijażem. Ma też cerę tradzikowa. Pewnie taka młoda dziewczyna powinna dać buzi spokój zwłaszcza jeśli ma trądzik, ale leczy go i każda z nas wie ze w tym wieku na argumenty się nie reaguje i zamiast kruszyc kopię lepiej po prostu kupić dziecku coś pożądanego.

Używałam tego podkładu około 2 lat. Było to na drugim i trzecim roku studiów.

Podkład ma matowe wykończenie ale nie jest to nic w stylu DW , on raczej zachowuje się jak przypudrowana skóra. Nie zastyga nw beton. Krycie ma na poziomie shiseido perfect refaining lub Burzujowego HM jak kto woli, czyli takie w sam raz. Nie całkowite ale wystarczające.

W moim odczuciu to podkład dla mlodych cer bo lekko migruje w załamania i cerę sucha z pewnością podsuszy. Nie zatykal mi porów i nie wyzadzil mojej cerze najmniejszych szkód, co było wtedy łatwe bo mój demakijażu był naprawdę ubogi i ograniczał się do mleczka.

Wyszło od tego czasu kilka lepszych podkładów,ale na tle tych tańszych nadal jest super, a od najdrozszych nadal jest 100 zł tańszy wiec polecam

Dobry produkt w uczciwej cenie.

Najlepszy do tej pory

Uwielbiam ten podkład. Nie mogłam sobie poradzić ze swoją mieszaną cerą w kierunku tłustej. Każdy podkład ze mnie spływał. Mam bardzo widoczne pory w okolicach nosa i niestety wszystkie inne podkłady je tylko uwidoczniały. Ten BOSKI podkład stapia się z kolorem mojej skóry, ukrywa pory i nadaje mojej cerze "zdrowego" wyglądu. Na zdjęciach moja skóra wygląda jakby naturalnie była taka promienna i ładna. Nie sprawia, że świeci się jak tłusta, ani nie matowi jej niczym maska tylko nadaje jej "ulepszony" naturalny wygląd.

Jedynym minusem jest butelka. Za dużo podkładu z niej spływa i w rezultacie dużo się marnuje. Trzeba opanować technikę nabierania, bo inaczej można stracić dużo produktu.

kiepsko

Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną, świecąca strefie T. Poszukiwałam wiec porządnego podkładu kryjącego.
Podkład nabyłam po konsultacjach z przesympatyczną panią w eksluzywnej drogerii.
Superbalanced niestety nie spełnił moich oczewiań, a wręcz rozczarował mnie.
Plusy:
- kolor - vanilia - nie jest brzydko żółty, ani blady , a przy tym dobrze wpasował się w moją kolorysytkę,
i to tyle plusów
Minusy:
- kiepska aplikacja ze szklanej butelki - albo wyleci za dużo, albo za mało
- kiepsko kryje
- kiepsko matuje
- po 3-4 godzinach znika z twarzy, ale za to jest wszędzie, gdzie tylko dotknę się reką.

Może.

Podkład ten zakupiłam po indywidualnej konsultacji na stoisku clinique w drogerii. Wydał mi się idealny. Pięknie wtopił się w skórę, bardzo przyjemna konsystencja.
Niestety, po powrocie do domu okazało się, że jest on zbyt ciemny.
Posiadam odcień 36 beige chiffon.
Po testach w domu stwierdzam, że po nałożeniu dopasowuje się do odcienia skóry, po upływie kilkudziesięciu minut ciemnieje i różowieje.

Plusy:
+konsystencja
+wydajność
+matuje na dość długi czas
+nie zważył się na mojej skórze (zwłaszcza na nosie, z czym mam problem przy podkładach)

Minusy:
-cena
-brak pompki
-niewystarczające krycie blizn potrądzikowych

Jeżeli znalazłabym odpowiedni odcień dla siebie, zaryzykowałabym kupno po raz kolejny.

Jeden z najlepszych

Idealny podkład... z uporem maniaka go szukałam, bo według mnie piękna cera to najważniejszy element makijażu. Metodą prób i błędów testowałam minerałki (Pixie, Annabelle, LilyLolo) - fajne, naturalnie wyglądające ale nie lubię ich nieprzewidywalności, czasem się ważą, bb kremy, wiele podkładów - także tych b.drogich (np. MUF Ultra Hd). MUF był ok, jednak trochę wysuszał mi skórę i nieco zbyt delikatnie krył.
Moja cera - leczona Izotekiem (7 miesiąc kuracji, więc już bez nowych zmian), z lekkimi bliznami potrądzikowymi, lekko widocznymi porami. 26 lat.
Superbalanced kupiłam w kolorze 04. Jest nieco zbyt ciemny (ideał to MUF Y235), jednak rozblendowany na szyi sprawdza się super, lekko "ożywia" buzię. Jest w tonacji żółto-brzoskwiniowej, bardzo fajnie sprawia, że twarz wydaje się wypoczęta. Podoba mi się, że ma płynną, lekką konsystencję - super się rozprowadza, nie zastyga natychmiast. Doskonale wygładza skórę, nie migruje w pory. Początkowo jest przepiękną "satynką" na twarzy (nakładam na filtr Vichy 30 do skóry wrażliwej), potem zmienia się w naturalny mat i całkowicie wtapia w skórę. W skrócie: doskonałe krycie. Doskonałe wygładzenie. Lepsza faktura cery. Naturalność. Jedyny minus - brak pompki.
Doskonały. Dziwią mnie dość niskie noty tego podkładu, jednak przyzwyczaiłam się już, że to, co pasuje większości, niekoniecznie sprawdza się u mnie.

cena adekwatna do jakości

Mam cerę suchą - bez większych przebarwień.
Krycie : średnie
Plusy:
- nie zastyga w sposób ściągający
- przy skórze suchej/normalnej bez przypudrowania ok 6 godz - potem trzeba lekko zmatowić
- idealny żółty kolor
- nie podkreśla skórek

Minusy:
- opakowanie bez pompki
- trochę smuży trzeba dobrze rozporwadzić

Używam tego produktu od: września 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 30 ml

Liczyłam na więcej ;)

Dostałam ten fluid w prezencie, odcień 03 ivory. Na pierwszy rzut oka przyciąga nas ładny, szklany flakonik. Jednakże pojawia się już na samym początku mały problem- niepraktyczne otwarcie, bez dozownika. Trzeba poradzić sobie albo za pomocą pędzelka, bądź dużo prostszym sposobem, wylaniem małej zawartości na palec :) Niestety kolejną wadą jest zapach, który nie należy do najprzyjemniejszych. Można go porównać, do zwykłej farby ;( To prawda, że nie tworzy "maski", stapia się z skórą oraz nie wysusza, jednakże nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że matuje i dobrze kryje. Jak dla mnie, nie kryje prawie w ogóle, jednakże zapewne zależy to od typu skóry.

Ilość zużytych opakowań: 1, 30 ml

gdyby tylko był tańszy.. ;)

Podkład dostałam w prezencie, sama bym nie kupiła, bo co by nie mówić 140zł za podkład to dużo. A szkoda, bo uważam, że jest naprawdę świetny.
Posiadam kolor petal, który jest idealny do mojej bladej skóry. Nie ciemnieje w ciągu dnia, bardzo dobrze się trzyma, stapia się ze skórą, jest trwały. Nie podrażnił mojej cery, ani nie zapchał. Dobrze kryje, ale też nie mam problemów z jakimś trądzikiem czy innymi plamami, wyrównuje koloryt i mnie to odpowiada.
Byłby KWC, ale ta cena...

Fanje opakowanie

Kupiłam ten podkład za namową pani w douglasie, lecz nie jestem przekonana czy dobrze zrobiłam. 140 zl poooszło ... :) niby krzywdy nie robi ale jest prawie nie kryjący szybko znika i dziwnie mi sie go nakłada chyba przez zbyt wodnistą formę a próbowałam pędzlem i gąbeczka i najlepiej chyba wklepać palcami. Daje efekt nawilżonej skóry a w strefie T matuje co mi się podoba jednak dobry dla nieskazitelnej cery

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego