Bobbi Brown, Skin Foundation SPF 15 PA+

Bobbi Brown, Skin Foundation SPF 15 PA+

Skin Foundation od Bobbi Brown to najnowszy, niezmiernie lekki i w 100% naturalny podkład, sprawiający, że skóra nabiera perfekcyjnego wyglądu.
Jego wyjątkowa tekstura zawiera w wyważonej proporcji pigmenty, składniki dodające skórze jedwabistej gładkości oraz drobinki odbijające światło. Zapewniający długotrwały efekt podkład z filtrem przeciwsłonecznym SPF 15 nawilża skórę i optycznie zmniejsza widoczność porów. Polecany dla cery normalnej i mieszanej.

nawilżające
Krycie
lekkie
fluidy
z pompką
normalna

Ideałem nie jest, ale mi się spodobał

Wczoraj nałożyłam ostatnią porcję tego kosmetyku, więc po zużyciu całego opakowania przyszedł czas na recenzję. Sprawdziłam w necie, czy da się go jeszcze kupić i wychodzi na to, że można, ale w większości sklepów jest na jakiejś obniżce, a w niektórych, gdzie wcześniej był już go nie ma, więc wnioskuję, że jest to kosmetyk wycofywany, bądź już wycofany i po prostu sklepy starają się wyprzedać zapasy.
Ja kupiłam swój egzemplarz już dawno temu, używałam sporadycznie, ale właśnie ostatnio stwierdziłam, że już chyba to opakowanie robi się dość wiekowe i zaczęłam używać codziennie.
Wnioski moje są następujące:
Opakowanie mi się podoba, standardowe takie, mamy pompkę, która działa bez zarzutu, chociaż zatyczka do tej pompki mogłaby być trochę większa, jakoś wizualnie by to lepiej wyglądało. Jednak jest, jak jest, żaden problem, że jest mniejsza. Spełnia swoje zadanie w ochronie pompki przed przypadkowym naciśnięciem, więc jest ok.
Kolor, jaki miałam to numer 1 Warm Ivory, od razu zaznaczę, że był dla mnie nieco za ciemny, ale odcień 0 był za różowy, a 0.75 który niby miał być neutralny też był różowy jak świnka (pomimo opisu producenta, że jest niby neutralny - nie, nie jest neutralny). Przeważnie po nałożeniu tego 1 przybrązowiałam sobie też szyję, żeby to nieco wyrównać. Różnica w kolorze jednak między moją twarzą z tym podkładem a szyją nie była mocno rażąca, podejrzewam, że dla niewprawnego oka mało widoczna, ale ja nie chciałam, żeby w ogóle była widoczna, stąd ta 'akcja' z bronzerem na szyji.
Sam podkład był dość lejący, o bardzo przyjemnym dla mojego nosa zapachu, aczkolwiek wyczuwalnym tylko podczas nakładania, potem już nic nie czułam.
Do pokrycia całej twarzy wystarczyły mi 2 takie mniejsze pompki.
Podkład nie ma dużego krycia, powiedziałabym, że delikatne w stronę średniego. Budować go się za bardzo nie da, ale ja nie chciałam go budować, bowiem kupując go przeczytałam obietnice producenta, że to jest po prostu 'skin foundation', który ma imitować skórę, a nie dawać szpachlę jak Double Wear. Ja szpachli nie cierpię, więc ten Bobbi wpisał się idealnie w moje potrzeby.
Wykończenie powiedziałabym że było lekko świetliste, mogłoby być trochę bardziej świetliste, ale wciąż ok. Rozprowadzał się beauty blenderem bardzo ładnie na skórze. Czasem nie lubił się z jakimś SPF, który miałam pod spodem, ale to bardziej wina spf, bo czasem nie nakładałam spf i wtedy Skin Foundation wyglądał dobrze.
Krycie jak wspomniałam jest maks średnie, wielkich niedoskonałości nie zakrył, ślady po zagojonych wypryskach lekko zakrył, ale oczywiście trzeba korektora. Mi to jego krycie bardzo pasowało, wyglądało jak druga skóra, bez zbędnego przeciążenia.
Nie zauważyłam, żeby podczas nakladania czy noszenia zmieniał kolor, oksydował czy pomarańczowiał. Do trwałości mogłabym się trochę przyczepić, bo jednak tego mu ciut brakowało, bo kilku godzinach dosyć się wyświecał, ale też miało znaczenie, jaki puder z nim użyłam. Rozumiem jednak, że taki rozswietlający i nie zastygający podkład nie będzie super mega hiper trwały, byle się dość dobrze utrzymał. Ten po kilku godzinach stawał się już nieco nieświeży, ale jednak wciąż nie wyglądałam jak karykatura człowieka :D
Nie był to podkład taki na miarę KWC dla mnie, ale naprawdę przyjemnie mi się go używało. Gdyby były inne odcienie, w sensie jaśniejszy ale z lekką domieszką żółci, to pewnie bym go odkupiła, jednak nie ma takiego odcienia, a do tego wszystko wskazuje na to, że jest to kosmetyk wycofywany, więc po prostu zachowam go w pamięci jako fajny lekki podkład, który lubiłam, ale jednak który nie był idealny. Po prostu był dobry.

Bubel

Kupiłam ten podkład z polecenia od kosmetolog, która wykonywała u mnie zabieg kwasami.
Mam bardzo sucha skórę, przekonała mnie do dobrego składu i właściwości nawilżających.

Niestety nie polubiłam się z podkładem.

Bardzo słabe krycie, Pani w drogerii sprzedając go zapewniała, ze bardzo ładnie można nadbudować nim krycie bez efektu maski. Niestety nigdy mi się to nie udało. Po kilku godzinach noszenia makijażu podkład był prawie niewidoczny. Zbiera się w newralgicznych miejscach (bruzda nosowo wargowa czy lwia zmarszka).
Nie czułam żeby podkład nawilżał skórę.

Podobał mi się efekt rozświetlonej skóry, przez pierwsze dwie godziny. Później buzia się po prostu swieci.

Zdecydowanie zakup nie warty swojej ceny.

OBECNIE-NAJLEPSZY!

Podkład kupiłam rok temu jako jeden z nowszych podkładów marki Bobbi Brown. Nigdy nie miałam podkładów tej marki, więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Podkład jest obecnie moim najlepszym podkładem jaki posiadam (przetestowałam już wiele różnych podkładów, zarówno drogich jaki i drogeryjnych). Mam cerę tłustą i podkład bardzo ładnie trzyma się cały dzień (przetestowany we wszystkich porach roku).

Male krycie, naturalne wykonczenie

Jak dla mnie to nieco gorsza i slabiej kryjaca wersja Long wear z Bobbi. Podklad jest na bazie wody, jest bardzo leisty i delikatny. Jest to fajny podklad na co dzien, niestety nie dla mnie, bo mam skore naczyniowa.

PLUSY
-naturalne wykoncznie
-butelka z pompka
- piekna gama kolorystycza, jak to Bobbi
-trwalosc w miare ok, ale oczywiscie Long wear wypada lepiej, jak nazwa wskazuje
-nie oksyduje

MINUSY
-zbyte leisty, wole gestsze podklady, bardziej konkretne
-male krycie (jezeli ktos potrebuje wyrownac koloryt skory, to jak najbardziej sie sprawdzi)
-trudna dostepnosc (nie w kazdym Douglasie jest BB)

NEUTRALNIE
- cena (200zl)

Dla mnie ten podkład to w zasadzie krem tonujący

Podkład bobbi brown wzbudza nie lada kontrowersje. Według mnie jest bardzo dobry pod kilkoma warunkami.

Moja cera: mieszana z rozszerzonymi porami, zadbana, dobrze nawilżona, bez suchych skórek itp.

Podkład:

+ma bardzo wygodne opakowanie z pompką. Pompka dozuje odpowiednią ilość podkładu

+ fantastyczny wybór kolorystyczny ja mam 2,5 warm sand - ma piękny żółty odcień

+ bardzo wodnisty ale ostrzega o tym producent mówiąc że to lekki podkład na bazie wody

+krycie przy 1 warstwie jak lekki krem tonujący. To nie jest podkład który kryje. On tylko wyrównuje koloryt skóry. Dokładany jako druga warstwa nie wygląda już tak naturalnie dlatego najlepsza jest jedna równomierna warstwa

Ja w ogóle kupiłam ten podkład z zamiarem stosowania go w dni kiedy mogę pozwolić sobie na lekki makijaż który tylko podkreśla naturalną urodę

+ładnie maskuje pory

+ kiedy zależy mi żeby przetrwał cały dzień przypudrowuję go dobrze fiksującym pudrem np. ryżowym

+faktycznie nawilża skórę, nie wchodzi w linie miniczne, nie uwypukla ich

Minusy?

- wg mnie największym jest to ściera się w ciągu dnia - na szczeście równomiernie

-przy większej ilości warstw nie wygląda naturalnie

Ciekawostka: wymieszany z podkładem typu long lasting powoduje zachowanie nawilżenia i makijaż bardzo długo się utrzymuje :D

Najlepiej wygląda nałożony palcami lub gąbką.

Podsumowując:
jestem zadowolona z zakupu ponieważ traktuję go bardziej jako nawilżający krem tonujący. Co kto lubi :)

Używam tego produktu od: kilka próbe teraz pełnowymiarowe opakowanie
Ilość zużytych opakowań: próbki + 1/3 pełnego opakowania

Niedobrze niedobrze

Do tej pory kosmetyki BB mnie nie rozczarowały. Eyelinery, pomadki, korektory, rozświetlacze, Shimmer bricks, Illuminating Powder, kredki, konturówki - wszystko było super. Stąd kiedy chciałam kupić nowy podkład - zamówiłam bez wahania przez internet (no bo to BB przeciez wszystko będzie ok) . BŁĄD. Ten podkład dla mojej skóry okazał się pomyłką. Mam skórę mieszaną, zadbaną, nawilżoną. Dobrze dobrane kremy, demakijaż robię dokładnie. A tutaj od momentu zakupu podkładu pojawiają się dziwne wykwity, zaczerwienienia, okazuje się że na całej twarzy podkład podkreśla suche skórki. Ok, zaczęłam więc testować warianty: bez kremu, z kremem nawilżającym, matującym, po peelingu (trochę lepiej - nie ma tyle skórek), z pudrem sypkim, bez niego itp. W każdym przypadku podkład spływa, gromadzi się w bruzdach i mimo idealnego koloru skóra wygląda na zmęczoną. Może to przez wspomniane przez inne użytkowniczki dzikie lśnienie na twarzy... I właściwie rzuciłabym go w kąt, sprzedała albo oddała gdyby było komu. Dzisiaj podjęłam jeszcze jedną próbę metodą, o której tylko wcześniej czytałam - najpierw puder sypki a potem podkład. I tutaj niespodzianka - jest trochę lepiej. Znośnie na tyle, że może nie wyląduje w koszu.
To wspomniane wyżej spływanie z twarzy porównałabym do nakładania farby na kafelki. Bez czegoś "gruntującego" nie da rady uzyskać dobrego efektu. Stąd mój eksperyment z sypańcem pod spodem. namawiam do próby te dziewczyny, które tak samo jak ja są niezadowolone a buteleczka gdzieś w kącie jeszcze leży.
Podsumowując: podejrzewam, że te dziewczyny, z cerą mało chłonną jak moja są z niego niezadowolone. Jakiś składnik powoduje, że on na nas się nie trzyma. Nie ma uchwytu na powierzchni i wędruje sobie jak chce. Z kolei dziewczynom z cerami bardziej suchymi, chłonącymi warstewkę tłuszczu, którą ten podkład tworzy pasuje on bardzo bardzo. I stąd tak skrajne opinie. Zauważcie, że albo pasuje bez uwag albo jest totalną porażką. Pomijając kwestię ceny.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: około 7 aplikacji

Zdecydowanie polecam! :)

Szeroka gama kolorów, stopniowanie krycia, brak podkreślania suchych skórek, brak podrażnień, można o nim śmiało powiedzieć, że jest jak druga skóra.

Miałam sporo podkładów, zaczynając od Inglota a kończąc na Eisenbergu i żaden z nich, podkreślam żaden nie był tak dobry jak ten. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorów mogłam w końcu znaleźć coś dla siebie (używam nr O Porcelain), co dla tak bladej jak ja osoby jest wybawieniem. Nie raz zdarzało się, że podkład był jasny, ale niewystarczająco, przez co robiłam się żółta bądź różowa. Wiele jasnych podkładów lubi również się utleniać, tego problemu na pewno nie ma w tym podkładzie. Zaletą jest także pompka i konsystencja podkładu - nie jest ani gęsty, ani kompletnie wodnisty, co przekłada się na wydajność. Jedynym minusem może być cena, chociaż moim zdaniem produkt jest jej wart.

Używam tego produktu od: Dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 5

Dla mnie REWELACJA!

Dla mnie produkt rewelacyjny, na suchą skórę i normalną w sam raz. Ja nie mam mu prawie nic do zarzucenia. Lece po kolejne opakowanie.

+ wydajność
+ wodnista konsystencja
+ ładne krycie, średnie
+ wtapia się pięknie w skórę, w ogóle go nie widać na twarzy
+ opakowanie, eleganckie i ładne
+ nie podkreśla suchej skóry
+ rozświetla całą twarz
+ gama kolorystyczna bardzo szeroka
+ brak efektu maski

+/- cena, nie jest tani ale uważam, że jest wart każdej wydanej na niego złotówki

- dostępność, tylko w Douglasach

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: ponad połowa pierwszego opakowania zużyta

Krótkotrwały, spływa po 2 h

Wiem, że marka Bobbi Brown jest bardzo wychwalana i ma wiele zwolenniczek. Przejrzałam wszystkie podkłady od Bobbi i ten jako jedyny nie zawiera alkoholu w składzie! Od pewnego czasu unikam kosmetyków z alkoholem, ponieważ przyśpiesza on proces starzenia się skóry i najzwyczajniej jej szkodzi.

Przyjazny skład to duża zaleta tego fluidu. Poza tym higieniczna pompka i duży wybór odcieni.
Wybrałam najjaśniejszy kolor 0 Porcelain, który i tak był minimalnie za ciemny. Udawało mi się go jakoś zrównoważyć pudrem i innymi kosmetykami kolorowymi. Niestety bardzo ciemniał w ciągu dnia, czego nie dało się ukryć. Po ok godzinie twarz była o 1,5 tona ciemniejsza od szyi. Po ok 2 godzinach podkład zaczynał spływać, ważyć się, przemieszczać i nadawał się jedynie do demakijażu. Nie miałam wcześniej tak krótkotrwałego podkładu (nie mam cery tłustej).
Ostatnia wada to krycie, które jest prawie żadne. Nie mam dużych problemów z cerą i lubię lekkie podkłady. Ten jednak nie wyrównuje ładnie kolorytu. Gdybym nie potrzebowała żadnego krycia, to bym się nie malowała.
Cena jest wysoka, a podkład tak słaby, że nie udało mi się zużyć nawet połowy.

Używam tego produktu od: Kilka podejść
Ilość zużytych opakowań: Nie zużyłam całego

Efekt skin ale starczej!

Edit:
Nie no odejmuje mu jeszcze jedna gwiazdke za ten efekt maki na twarzy-jestem strasznie zawiedziona :(

Nie nie kupilabym i Bogu dziekuje ze nie kupilam -mimo ze mialam na niego straszna ochote :(
Dostalam prawie pol buteleczki od kolezanki (malo wymagajacej), ktorej nie pasowal i sama nie wiedziala dlaczego. Rzeczywiscie na jej twarzy-mlodziutkiej 25 letniej i bezproblemowej wygladal-no wlasnie nie wygladal wcale :( Na mojej tylko gorzej!
Na plus moge zaliczyc fajna buteleczke z super dozownikiem ,ogromny wachlarz kolorow-moj 2.5 jest tez ok. i lekka formule a raczej lekkosc na twarzy-nosi sie przyjemnie . I to chyba tyle ...
Minusy oj tego jest wiecej:
-Postarza i to tak cwaniacko dyskretnie ;)
Niby jest lekki , niewidoczny a stwarza taka dziwna powloke na skorze ktora zwyczajnie uwidacznia jakby pory i skora wyglada na stara i wiotka! mam 38 lat i niezla cere, bez zmarszczek-do momentu nalozenia tego podkladu! Skandal
-Jest zbyt lekki, zwyczajnie nie kryje niczego! Mam malutkie plamy posloneczne ktore potrafi nawet krem koloryzujacy zakryc i to najtanszy-BB nie daje rady :(
- Swieci sie bardzo ale to bardzo brzydko, To nie jest blask zdrowej cery ale zmeczonej i niewyspanej!
- Z daleka wyglada niezle-powaznie! nawet dostalam komplement ale jak sie ta pani zblizyla stwierdzila ze jednak z bliska wyglada dziwnie pffff!
Zeby "dal rade "trzeba go bylo potraktowac kompaktem Facefinity MF ale co to za "lekki"na ktory trzeba jeszcze jakies warstwy pakowac!
Nie mam pojecia dla kogo
jest ten podklad? moze dla 20 letnich idealnych cer ktore nie chca niczego poprawic ani zakryc tylko uzyc podkladu bo tak trzeba ;)
Naprawde nie polecam nikomu, tymbardziej ze kosztuje naprawde sporo. Chcialam lekkosci, zdrowego blasku i poprawionej cery-wracam do koreanskich i japonskich kremow bb i to z podkulonym ogonem!

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: pol opak

REWELACJA

Oceniam kolor 2.5 Warm Sand ( kolor sa jasniejsze niz inne podklady Bobbi )
inne odcienie: MUFE HD 120, MAC NC20, Armani Lasting Silk 4.5, Rimmel Wake me Up 100, Bourjois 52, Revlon 180/200

( Odcien 1.0 jest dobry dla NC10-15, 2.0 dla NC15-20, 2.5 dla NC20)

-bardzo lekki
-niesamowicie zmiekcza rysy twarzy, daje wrazenie dzieciej buzki
- w swietle dziennym wyglada niesamowicie naturalnie ( pare osob pytalo sie mnie juz co mam na twarzy:))
- jak dla mnie dobry dla kazdego typu cery
- u mnie trzyma sie caly dzien, przy zmatowieniu pudrem swiecil sie dopiero pod wieczor
- chyba najbardziej wydajny podklad jaki uzywalam, mala ilosc starczy na cala twarz, mysle ze jedna pelna pompka to jakies 3 pelne warstwy :)
-oczywiscie swietna kolorystyka, chyba kazdy znajdzie cos dla siebie, idealne dopasowanie W KONCU!

Jestem bardzo zadowolona !

Używam tego produktu od: miesiac, odcien 2.5 warm sand

Idealnie niewidoczny!

Ten produkt jako nowośc poleciła mi Pani w Douglasie.

Podkład jest bardzo lekki! Opakowanie eleganckie, z pompką , co jest super rozwiązaniem.
Trzeba uważać przy aplikacji. Ma lejącą konsystencje i może troche spływać.
Dla mnie niecale jedno wyciśnięcie jest wystarczające.

Dla osób z niewielkimi problemami na skórze , będzie idealny!Gama kolorystyczna szeroka, można dobrać coś bez problemu!
Stapia się ze skórą w cudowny sposób! Jedna gwiazdka odjęta za troche za rzadką konsystencje.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: Rozpoczęcie pierwszego