Organique, Savon Noir (Naturalne mydło z czarnych oliwek i oleju oliwnego)

Organique, Savon Noir (Naturalne mydło z czarnych oliwek i oleju oliwnego)

Znane w całym świecie jako produkt o wprost magicznych walorach pielęgnacyjnych dla naszego ciała. Uzyskane z mieszanki powstałej z oleju i ze zmiażdżonych (zmielonych) czarnych oliwek. Ma wygląd ciemnej pasty, która po zmieszaniu z wodą staję się aksamitną, kremistą masą. Nakładamy je w takiej postaci cienką warstwą na całe ciało, pozostawiamy kilka minut na skórze po czym możemy przystąpić do gomażu ( delikatnego złuszczenia naskórka i oczyszczenia skóry z małych niedoskonałości zalegających w jej płytko położonych wartswach), używamy do tego rękawicy z naturalnego włosia, może też być sizal lub loofa, delikatnymi ruchami masując powierzchnię pokrytą masą mydlaną.
Savon Noir bardzo delikatnie, naturalnie się pieni dzięki swoim właściwościom nawilżającym i eksfoliującym zmiękcza i odżywia skórę bardzo skutecznie i dogłębnie, w połączeniu z działaniem złuszczająco-pobudzającym rękawicy z włosia naturalnego pozostawi skórę jedwabiście gładką, delikatną w dotyku, odżywioną i naoliwioną jak nigdy wcześniej. Rezultat zapiera dech w piersiach od pierwszego razu! Przy zabiegu na ciało można dodawać olejków eterycznych dla dodatkowego efektu aromaterapeutycznego.
Sposób użycia: po nawilżeniu skóry ciepłą wodą, nałożyć mydło na ciało, po kilku minutach przetrzeć całą powierzchnię rękawicą z włosia lub sizalu, ewnentualnie loofą lub inną gąbką o dość silnym działaniu. Po zabiegu dobrze spłukać ciało. Skóra będzie oczyszczona i delikatna, z wyraźnie odczuwalnym filmem ochronnym, można delikatnie wklepać w ciało któryś z balsamów lub maseł z linii natur & senses dla przykrycia delikatnego zapachu oliwek, które mydło pozostawi na ciele.
Zalecenia: zauważycie niezwykłą zmianę, czystość i delikatny połysk skóry. Zabieg wykonywać 1 raz w tygodniu dla utrzymania skóry w świetnej formie. Savon Noir nadaje się do skór nawet bardzo wrażliwych, dla skór dziecięcych również.
Do twarzy: używać do codziennej pielęgnacji jako oczyszczającą maskę, którą zmywamy letnią wodą.
Jako peeling - zabieg oczyszczająco-odtłuszczający. Savon Noir w połączeniu z glinką Ghassoul działa skutecznie jako środek peelingujący i pielęgnujący jednocześnie, zalecamy użycie w tym przypadku delikatnej rękawicy, a na twarzy rozprowadzić mieszankę i gołą dłonią masować powierzchnię skóry ruchami kolistymi, pozostawić na 5 minut po czym delikatnie spłukać letnią wodą. Po zabiegu wklepać odrobinę oleju bazowego ORGANIQUE z serii SPA, który zabezpieczy i zadziała przeciw-zmarszczkowo.

Śmierdziuszek

Produkt specyficzny o konsystencji gęstej śmietany. Zapach intensywny i bardzo specyficzny. Z czasem się z nim oswoiłam, ale pierwsze chwilę były trudne.
Produkt bardzo mocno oczyszcza, sprawdza się jako tradycyjny żel do mycia twarzy a także peeling enzymatyczny.
Ze względu na intensywne oczyszczanie nie stosuje go codziennie, jest raczej jako produkt do zadań specjalnych, jak skóra buntuje się przed okresem lub gdy pokonuje mnie stres i skóra zaczyna się zapychać.
Przy codziennym stosowaniu może przesuszyć i podrażnić skórę.
Trzeba uważać podczas użytkowania aby nie dostał się do oczu, bo niemiłosiernie pali.

Świetne

Po raz pierwszy próbowałam czarnego mydła jak jeszcze nie było znane i dostępne dobrze w Polsce. Nie pamiętam jaka to była marka. Później już świadomie kupiłam słoiczek marki Organique. Uważam, że jest świetny produkt, mimo koloru i konsystencji przypominającej smar do silnika. Stosuję go 1-2 razy w tygodniu. W razie potrzeby zostawiam na skórze kilka minut jak maseczkę i dopiero spłukuję. Ma świetne działanie enzymatyczne, mocno oczyszcza skórę (mogą się pojawić wypryski, jest to wynik oczyszczania się skóry), sprawia że jest ona czysta. Mojej buzi nie wysusza, ale zawsze po umycia nakładam krem nawilżający, ponieważ czuje lekkie napięcie. Nie używam go do zmywania makijażu, przede wszystkim dlatego że nie należy go stosować do oczu. Jak się dostanie to szczypie okropnie. Najpierw robię demakijaż a czarne mydło to następny krok. Jest to produkt bardzo wydajny, odrobina wystarczy do umycia twarzy. Stosuję także razem z połączeniu z rękawicą Kessa do mycia ciała. Bardzo ładnie peelinguje, napina skórę i odświeża. Wymaga jednak użycia balsamu do ciała. Z mydłem trzeba jednak uważać, aby do słoiczka nie dostała się woda. Powoduje to zmianę konsystencji i właściwości mydła. Jest to trochę uciążliwe, szczególnie w przypadku mycia ciała, ale kwestia wprawy. Próbowałam mydeł innych firm ale jednak wracam do marki Organique. W przypadku innych marek różnie bywało z konsystencją.

To jest to!

Nie byłam ani troche przekonana do zakupu czarnego mydła, odpychał mnie zapach. Po przeczytaniu kilku drobnych artykułów, porad i szkolenia z Organique-mówię a sprobuję! Okazał się HIT! Skóra jest cudownie oczyszczona, miękka, delikatna a przy codziennym stosowaniu zaskórniki znikają.
Polecam również do mycia stóp - znacznie mniej się pocą i nie ma nieprzyjemnego zapachu potu. Polecam kupowac w organique na wagę jest znacznie taniej badź z innych firm.
AHA! Proszę uważać z tym aby nie dostało się do oka. Mimo że to produkt100% naturalny to piecze gorzej niż najgorsza chemia.

depilacja rąk

mocne oczyszczenie skóry

Mydło świetnie oczyszcza skórę, skrzypi ona aż pod palcami. Świetna do używania raz w tygodniu aby dogłębnie oczyścić nie tylko twarz ale i całe ciało.
Mydło bardzo wydajne.

Doskonałe

Mydła używam do twarzy: do pogłębionego zmywania makijażu, do porannego oczyszczania i jako maskę-peeling enzymatyczny. W każdej z tych ról sprawdza się idealnie.

Skóra jest tak mocno oczyszczona, że aż "skrzypi" - dlatego konieczne jest jej natychmiastowe nawilżenie.
Mydło ma właściwości peelingu enzymatycznego, mocno zmiękcza skórę, dzięki czemu skóra się odblokowuje i łatwiej pozbywa zanieczyszczeń - po jakimś czasie używania zauważyłam znaczną redukcję zaskórników.
Skład jest bardzo prosty, nie ma tu nic, co mogłoby zaszkodzić skórze, należy jednak uważać, żeby nie dostało się do oczu - bardzo szczypie.
Wydajność jest dużo większa, niż się spodziewałam. Mydło prawie się nie pieni, ale nawet jego minimalna ilość wystarcza do porządnego oczyszczenia twarzy i szyi, również z makijażu.

Rewelacja

Mydło do twarzy, ale i do całego ciała. Przyzwoity skład, chociaż wiadomo, że 100% naturalnych kosmetyków jest jak na lekarstwo.. Do rzeczy więc:
Początkowo przeszkadzał mi zapach - dosyć specyficzny ale warto wytrzymać. Po zastosowaniu skóra pięknie domyta, pory oczyszczone a więc i domknięte. Nie zauważyłam żadnego przesuszenia, ani wyprysków. Stosuję go codziennie wieczorem, po demakijażu , aby dokładnie oczyścić skórę. Raz w tygodniu wykorzystuję je z glinką ghassoul jako delikatny peeling do twarzy- polecam sprawdzić dla wrażliwców. Zaletą jest dostępność produktu na wagę co pozwala uniknąć zepsucia się mydła.

Nic nie oczyszcza lepiej.

Po prostu kocham to czarne mydło! Pozostawia buźkę śliską i dogłębnie oczyszczoną - idealnie przygotowaną do nałożenia maseczki lub kremu nawilżającego. Z całą pewnością wspomaga walkę z cerą trądzikową, bo używane regularnie zapobiega gromadzeniu się tego całego dziadostwa na skórze. Jako że oczyszczanie to najważniejszy etap pielęgnacji - polecam to robić prawidłowo, z tym mydłem da się o wiele lepiej. ;-) Jeżeli ktoś jeszcze nie zna to warto wypróbować, radzę uważać na oczy, bo mocno szczypie gdy się już tam dostanie. Nie wiem, jak czarne mydło będzie się sprawdzało przy suchej cerze, ja posiadam mieszaną. W Organique można je kupić także na wagę.

Suche skórki

Produkt jest naprawde wydajny i wart kupna. Poradził sobie z moimi suchymi skórkami na twarzy, dzięki czemu mogę nałożyć podkład i moja twarz nie martwić się już, że są one widoczne. Bardzo dobrze oczyszcza twarz, trzeba jednak uważać na okolice oczu, bo w kontakcie z nimi kończymy ze szczypiącymi oczami. pomógł w redukcji zaskórników, ale ich nie wyeliminował, jak dla mnie to wciąż sukces.

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Idealna cera

Zacznę od tego ze od zawsze miałam problem z suchym skórkami nawet po mocnym peelingu. Jak nakładałam podkład to kiepsko prezentowała się moja cera...

Skusilam się na Savon Noir z opinii na wizażu i musze powiedzieć ze to był strzał w dziesiątkę :)

Cera jest idealnie gładka, nie mam problemu z skórkami, każdy pyta mnie czego używam :) różnica po kilku zabiegach jest zdumiewająca jednakże zbyt czeste mycie może przesuszyć cerę :)

Dla mnie Savon Noir to numer 1 wśród jakichkolwiek produktów złuszczających. Zauważyłam również ze zapobiega trądzikowi :)

Jedynym minusem jest konsystencja bo jednak na początku ciężko sobie poradzić ale później juz idzie się przyzwyczaić :)

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Pół opakowania

najlepsze oczyszczanie

Mam ogromy problem z zapchanymi porami i wągrami. Dotychczas żadne żele do mycia twarzy, czy mydła nie dawały sobie z tym rady. Dopiero czarne mydło uratowało mi skórę.
Bardzo dobrze oczyszcza
Nie wysusza skóry
Złuszcza naskórek
Jest wydajne
Można stosować jako maseczkę

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

czad:)

Czarne mydło to niezły czad. Pełni zadanie dobrego peelingu enzymatycznego i pasty oczyszczająco-myjącej zarazem.

Skóra po użyciu mydła jest dobrze oczyszczona i odświeżona. Po spłukaniu na twarzy nie pozostaje żadna świecąca, a ni tłusta warstwa. Produkt nie wysusza.

Specyfik dobrze radzi sobie z suchymi skórkami - po prostu zmiata je z powierzchni twarzy.

Ważne: ze stosowaniem mydła należy uważać. Zbyt często stosowane (więcej niż 2-3 razy na tydzień) może prowadzić do podrażnień. Po prostu ma miejsce zbyt intensywne złuszczanie naskórka.

Zapach - trochę niefajny (smolisto-ziołowy)
Wydajność - doskonała
Konsystencja - kontrowersyjna (lepka i ciągnąca się)

Doskonałe

Wstawiam komentarz ponownie, gdyż z niewiadomych względów został on usunięty:
Kupiłam mydło gotowe w opakowaniu. Zdecydowałam się gdyż szukałam alternatywy do mojego stosowanego na co dzień innego produktu, który stosuje głównie do usuwania makijażu z twarzy. To mydło sprawdza się dla mnie idealnie- perfekcyjnie oczyszcza cerę zarówno z makijażu jak i w każdym momencie za dnia dla odświeżenia. Stosuje go wraz z małą naturalną gąbeczką do twarzy z organique. Wydajny- niewielka ilość wystarcza by dobrze rozprowadzić produkt na twarzy. Dobrze oczyszcza, skóra jest świeża, przyjemna w dotyku, promienna i lekko ściągnięta ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Nie powoduje powstawania niedoskonałości za co ogromny plus. Przyjemnie się stosuje taki produkt, warto wydać na taka małą naturalną przyjemność ;)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie