Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Savon Noir (Naturalne mydło z czarnych oliwek i oleju oliwnego)

Savon Noir (Naturalne mydło z czarnych oliwek i oleju oliwnego)

Znane w całym świecie jako produkt o wprost magicznych walorach pielęgnacyjnych dla naszego ciała. Uzyskane z mieszanki powstałej z oleju i ze zmiażdżonych (zmielonych) czarnych oliwek. Ma wygląd ciemnej pasty, która po zmieszaniu z wodą staję się aksamitną, kremistą masą. Nakładamy je w takiej postaci cienką warstwą na całe ciało, pozostawiamy kilka minut na skórze po czym możemy przystąpić do gomażu ( delikatnego złuszczenia naskórka i oczyszczenia skóry z małych niedoskonałości zalegających w jej płytko położonych wartswach), używamy do tego rękawicy z naturalnego włosia, może też być sizal lub loofa, delikatnymi ruchami masując powierzchnię pokrytą masą mydlaną.
Savon Noir bardzo delikatnie, naturalnie się pieni dzięki swoim właściwościom nawilżającym i eksfoliującym zmiękcza i odżywia skórę bardzo skutecznie i dogłębnie, w połączeniu z działaniem złuszczająco-pobudzającym rękawicy z włosia naturalnego pozostawi skórę jedwabiście gładką, delikatną w dotyku, odżywioną i naoliwioną jak nigdy wcześniej. Rezultat zapiera dech w piersiach od pierwszego razu! Przy zabiegu na ciało można dodawać olejków eterycznych dla dodatkowego efektu aromaterapeutycznego.
Sposób użycia: po nawilżeniu skóry ciepłą wodą, nałożyć mydło na ciało, po kilku minutach przetrzeć całą powierzchnię rękawicą z włosia lub sizalu, ewnentualnie loofą lub inną gąbką o dość silnym działaniu. Po zabiegu dobrze spłukać ciało. Skóra będzie oczyszczona i delikatna, z wyraźnie odczuwalnym filmem ochronnym, można delikatnie wklepać w ciało któryś z balsamów lub maseł z linii natur & senses dla przykrycia delikatnego zapachu oliwek, które mydło pozostawi na ciele.
Zalecenia: zauważycie niezwykłą zmianę, czystość i delikatny połysk skóry. Zabieg wykonywać 1 raz w tygodniu dla utrzymania skóry w świetnej formie. Savon Noir nadaje się do skór nawet bardzo wrażliwych, dla skór dziecięcych również.
Do twarzy: używać do codziennej pielęgnacji jako oczyszczającą maskę, którą zmywamy letnią wodą.
Jako peeling - zabieg oczyszczająco-odtłuszczający. Savon Noir w połączeniu z glinką Ghassoul działa skutecznie jako środek peelingujący i pielęgnujący jednocześnie, zalecamy użycie w tym przypadku delikatnej rękawicy, a na twarzy rozprowadzić mieszankę i gołą dłonią masować powierzchnię skóry ruchami kolistymi, pozostawić na 5 minut po czym delikatnie spłukać letnią wodą. Po zabiegu wklepać odrobinę oleju bazowego ORGANIQUE z serii SPA, który zabezpieczy i zadziała przeciw-zmarszczkowo.

Rewelacja

Mydło do twarzy, ale i do całego ciała. Przyzwoity skład, chociaż wiadomo, że 100% naturalnych kosmetyków jest jak na lekarstwo.. Do rzeczy więc:
Początkowo przeszkadzał mi zapach - dosyć specyficzny ale warto wytrzymać. Po zastosowaniu skóra pięknie domyta, pory oczyszczone a więc i domknięte. Nie zauważyłam żadnego przesuszenia, ani wyprysków. Stosuję go codziennie wieczorem, po demakijażu , aby dokładnie oczyścić skórę. Raz w tygodniu wykorzystuję je z glinką ghassoul jako delikatny peeling do twarzy- polecam sprawdzić dla wrażliwców. Zaletą jest dostępność produktu na wagę co pozwala uniknąć zepsucia się mydła.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1438216].usefull || 0 }}% pomocna.

Nic nie oczyszcza lepiej.

Po prostu kocham to czarne mydło! Pozostawia buźkę śliską i dogłębnie oczyszczoną - idealnie przygotowaną do nałożenia maseczki lub kremu nawilżającego. Z całą pewnością wspomaga walkę z cerą trądzikową, bo używane regularnie zapobiega gromadzeniu się tego całego dziadostwa na skórze. Jako że oczyszczanie to najważniejszy etap pielęgnacji - polecam to robić prawidłowo, z tym mydłem da się o wiele lepiej. ;-) Jeżeli ktoś jeszcze nie zna to warto wypróbować, radzę uważać na oczy, bo mocno szczypie gdy się już tam dostanie. Nie wiem, jak czarne mydło będzie się sprawdzało przy suchej cerze, ja posiadam mieszaną. W Organique można je kupić także na wagę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1428666].usefull || 0 }}% pomocna.

Suche skórki

Produkt jest naprawde wydajny i wart kupna. Poradził sobie z moimi suchymi skórkami na twarzy, dzięki czemu mogę nałożyć podkład i moja twarz nie martwić się już, że są one widoczne. Bardzo dobrze oczyszcza twarz, trzeba jednak uważać na okolice oczu, bo w kontakcie z nimi kończymy ze szczypiącymi oczami. pomógł w redukcji zaskórników, ale ich nie wyeliminował, jak dla mnie to wciąż sukces.

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1109686].usefull || 0 }}% pomocna.

Zrób sama kosmetyk - oliwka na cellulit

Idealna cera

Zacznę od tego ze od zawsze miałam problem z suchym skórkami nawet po mocnym peelingu. Jak nakładałam podkład to kiepsko prezentowała się moja cera...

Skusilam się na Savon Noir z opinii na wizażu i musze powiedzieć ze to był strzał w dziesiątkę :)

Cera jest idealnie gładka, nie mam problemu z skórkami, każdy pyta mnie czego używam :) różnica po kilku zabiegach jest zdumiewająca jednakże zbyt czeste mycie może przesuszyć cerę :)

Dla mnie Savon Noir to numer 1 wśród jakichkolwiek produktów złuszczających. Zauważyłam również ze zapobiega trądzikowi :)

Jedynym minusem jest konsystencja bo jednak na początku ciężko sobie poradzić ale później juz idzie się przyzwyczaić :)

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Pół opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1041092].usefull || 0 }}% pomocna.

najlepsze oczyszczanie

Mam ogromy problem z zapchanymi porami i wągrami. Dotychczas żadne żele do mycia twarzy, czy mydła nie dawały sobie z tym rady. Dopiero czarne mydło uratowało mi skórę.
Bardzo dobrze oczyszcza
Nie wysusza skóry
Złuszcza naskórek
Jest wydajne
Można stosować jako maseczkę

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1037808].usefull || 0 }}% pomocna.

czad:)

Czarne mydło to niezły czad. Pełni zadanie dobrego peelingu enzymatycznego i pasty oczyszczająco-myjącej zarazem.

Skóra po użyciu mydła jest dobrze oczyszczona i odświeżona. Po spłukaniu na twarzy nie pozostaje żadna świecąca, a ni tłusta warstwa. Produkt nie wysusza.

Specyfik dobrze radzi sobie z suchymi skórkami - po prostu zmiata je z powierzchni twarzy.

Ważne: ze stosowaniem mydła należy uważać. Zbyt często stosowane (więcej niż 2-3 razy na tydzień) może prowadzić do podrażnień. Po prostu ma miejsce zbyt intensywne złuszczanie naskórka.

Zapach - trochę niefajny (smolisto-ziołowy)
Wydajność - doskonała
Konsystencja - kontrowersyjna (lepka i ciągnąca się)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1037345].usefull || 0 }}% pomocna.

Doskonałe

Wstawiam komentarz ponownie, gdyż z niewiadomych względów został on usunięty:
Kupiłam mydło gotowe w opakowaniu. Zdecydowałam się gdyż szukałam alternatywy do mojego stosowanego na co dzień innego produktu, który stosuje głównie do usuwania makijażu z twarzy. To mydło sprawdza się dla mnie idealnie- perfekcyjnie oczyszcza cerę zarówno z makijażu jak i w każdym momencie za dnia dla odświeżenia. Stosuje go wraz z małą naturalną gąbeczką do twarzy z organique. Wydajny- niewielka ilość wystarcza by dobrze rozprowadzić produkt na twarzy. Dobrze oczyszcza, skóra jest świeża, przyjemna w dotyku, promienna i lekko ściągnięta ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Nie powoduje powstawania niedoskonałości za co ogromny plus. Przyjemnie się stosuje taki produkt, warto wydać na taka małą naturalną przyjemność ;)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1028621].usefull || 0 }}% pomocna.

Uniwersalny

Regularnie kupuję wersję na wagę.
Plusy:
+ Świetnie oczyszcza twarz i ciało
+ Nie ma lepszego peelingu niż Savon noir w parze z rękawicą Kessa
+ Używając myjki można stworzyć gęsta jedwabistą pianę
+ Pozostawiony na twarzy przez kilka minut działa jak peeling enzymatyczny
+ Pomocny w leczeniu trądziku ponieważ działa przeciwzapalnie
+ Nawilża a nie wysusza jak inne mydła
+ Nie podrażnia

Minusy (wg mnie zupełnie nieistotne)
- paskudny zapach
- okropny wygląd

Dla wrażliwych, ze skórą naczyniową, trądzikową, alergików, lubiących naturalne produkty, mężczyzn, kobiet, dzieci, niemowląt... Dla wszystkich!

Ilość zużytych opakowań: kilka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1025026].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo pomocny

Zdecydowałam się na ten produkt, ponieważ miałam dosyć peelingów mechanicznych, niszczących i drążących dziurę w mej twarzy, przez co ona wydzielała jeszcze więcej sebum.

Koleżanka pracująca w organique z ręką na sercu poleciła mi SN i jestem jej wdzięczna. SN nie jest inwazyjne, jednakże widać jego efekty.

- jedynym minusem jest fakt, że okrutnie szczypie w oczy, ale jak się z nim zaprzyjaźnimy to będziemy wiedzieć jak zmywać;

+ jest to produkt pochodzenia naturalnego, bez ulepszaczy!
+ delikatnie myjący, pozostawiony na dłuższą chwilę peelinguje twarz;
+ twarz staje się gładsza i miękka w dotyku;
+ mam wrażenie, że rozjaśnia;
+ wydajny x3!

Ja na sobie osobiście nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych tj. zaczerwienień, podrażnień, wysuszonej skóry.

Polecam!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[989831].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetne do ciała

Miałam kilka czarnych mydeł do ciała do zabiegu z Kessą.
Jedne były ok, a niektóre były totalnym niewypałem, np była sama rzadka oliwa.
Największą zaletą tego mydła jest bardzo estetyczne opakowanie. Formuła mydła też jest taka higieniczna wręcz.
Sprawia, ze ten żmudny zabieg staje się milszy.
Mydło jak to czarne mydło jednak jest tak estetycznie "podane".
Jest to na pewno jedno z tych najlepszych czarnych mydeł dodatkowo estetycznie zapakowane.
Nie szukam dalej.
Do zabiegu na ciało wraz z rękawicą idealne, nie z rzadkie, nie za gęste, dobrze się użytkuje, efekt jest zadowalający.
Jak na czarne mydło dzięki swojej formule dosyć wydajne.
Dla mnie taki produkt jest raczej pozycją obowiązkową w procesie dbania o ciało. Cieszę się że znalazłam tak dobry produkt bo w tej kwestii testowanie nie daje mi tyle frajdy jak inne kosmetyki np kolorowe, więc będę się go trzymać.

Używam tego produktu od: ok 2 miesiące

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[958745].usefull || 0 }}% pomocna.