L'biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów ciemnych

L'biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów ciemnych

Szampony BIOVAX to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o zbawiennie nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie. Ponieważ produkty BIOVAX są wyjątkowo delikatne, zalecane są zwłaszcza do włosów, które źle tolerują inne szampony.
Silnie regenerujące działanie szamponów BIOVAX gwarantuje ich kremowa konsystencja wraz z oryginalną kompozycją 100% naturalnego ekstraktu z henny (Lawsonia) oraz ekstraktów pieczołowicie dobranych odpowiednio do konkretnego problemu włosów.
100% ekstrakt z henny (Lawsonia), ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki. Proces ten pozwala na pełną regenerację struktury włosów, dzięki czemu stają się one zdrowsze, bardziej sprężyste i pełne blasku.

Lubię bardzo :)

Biovax ratuje moje suche, słabe i porozdwajane włosy. Odkąd go stosuję, dużo mniej mi ich wypada, a był taki czas, kiedy bałam się, że wyłysieję. Oczywiście, to nie tylko jego zasługa, ale wydaje mi się, że zmiana szamponu pomogła. W każdym razie od roku jestem wierna marce, testuję tylko różne rodzaje.

Plusy:
+ Nie wysusza tak jak "zwykłe szampony"
+ Brak SLS i tego typu rzeczy
+ Włosy lepiej się rozczesują
+ Nawilża, dodaje błysku
+ Włosy mniej mi wypadają

Minusy:
- Słabo się pieni i trzeba naprawdę dużo wysiłku włożyć, żeby porządnie umyć włosy

Ciężko mi stwierdzić, czy podkreśla kolor, jeśli tak, to raczej minimalnie.

pół na pół

Zużyłam dwa opakowania tego produktu i nadal nie mogę stwierdzić czy jestem bardziej na tak czy na nie. Kremowa konsystencja mnie nie przekonuje, trudno się pieni, muszę go sporo wylać na włosy, żeby dobrze je umyć a włosy mam lekko za ramiona.

Plusy :
+ ładnie pachnie
+ delikatny
+ lekkie, świeże włosy po użyciu

Minusy :
- nie wydajny
- nie chce się pienić
- nie zauważyłam efektu przyciemnienia koloru (a właściwie po to go kupiłam)

Ilość zużytych opakowań: dwa

Super

Używam go na zmianę z szamponem Naturalne Oleje tej samej firmy, który jest moim hitem. Tu oceniana wersja do włosów ciemnych minimalnie ustępuje wersji z olejami wydajnością, ale również jest genialnai godna polecenia.

Szampon ma same plusy:
+ łagodny
+ pielęgnuje włosy
+ nie podrażnia
+ nie przesusza
+ domywa oleje

Używam go do codziennego mycia: jest na tyle łagodny, że nie robi szkody i na tyle skuteczny, że nie chodzę z niedomytymi olejami na włosach.

Kupuję w SP w promocji - dostaję na szampony Biovax kupony zniżkowe na kartę. Uważam, że cena mogłaby nawet po tej zniżce być trochę niższa, ale trudno - za takie efekty cena jest do przełknięcia.

Będę kupować :)

Używam tego produktu od: 1rok
Ilość zużytych opakowań: 3 butelki

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 02

Dobry

Plusy:
- nawilża włosy
- odżywia kolor
- bardzo wydajny (włosy mam półdługie, myję je co 2 dni, a od dwóch miesięcy mam nadal pierwsze opakowanie)
- ładny zapach
- cena

W połączeniu z maską z tej samej serii można uzyskać naprawdę fajny efekt.

Minusy:
- ciężko się pieni, trzeba znaleźć na niego sposób
- strasznie plącze włosy, mam ogromny problem z rozczesaniem ich

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Trochę tak, trochę nie.

Plusy:
-Nie wysusza.
-Delikatnie nawilża.
-Sprawia, że kolor włosów jest bardziej intensywny.
-Skład.
-Wydajność.

Minusy:
-Słabo się pieni.
-Niedokładnie oczyszcza.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: Jedno.

No niestety klapa

Zakupiłam ten szampon ponieważ uwielbiam maski biowax. Mam try ulubione i wśród nich jest właśnie ta do włosów ciemnych dlatego pomyślałam, że może warto wypróbować szampon. który będzie delikatny, a zarazem odżywi i wzmocni włosy.

No niestety ten szampon jest za delikatny. Jeszcze się sama wkopałam bo kupiłam szampon w tej większej pojemności.

Zalety:

- bardzo ładny zapach
- dość przystępna cena
- konsystencja bardzo aksamitna
- nie podrażnił skóry głowy

Wady:

- szampon jest na tyle delikatny, że totalnie nie domywa włosów
- wzmaga przetłuszczanie
- praktycznie w ogóle się nie pieni, nawet metoda kubeczkowa nie pomogła
- tym samym nie zmywa olei, cięższych masek czy delikatnych środków do stylizacji, których używam sporadycznie
- wychodzi na to, że jest niewydajny bo na prawdę trzeba bardzo dużo go wylać aby jakkolwiek się pienił
- obciąża włosy

Może jeszcze znajdę na niego sposób ale jak na razie męczę się z nim.

Nie domywa włosów

Ten szampon bardzo mnie irytował, ponieważ myję włosy co ok. 3 dni i ich nie domywał. Przy innych szamponach wystarczyło umyć włosy dwukrotnie, żeby były idealnie czyste. Szampon Biovaxu potrzebował czterokrotnego mycia, a jeśli olejowałam wcześniej włosy, to musiałam się nieźle namęczyć podczas mycia. Z tego powodu wg mnie jest to szampon nieekonomiczy, ale nie przejmowałam się tym zbytnio, tylko cieszyłam, że szybciej się skończy i w końcu kupię coś lepszego.

Mam włosy kręcone, normalne. Po zużyciu całego opakowania szamponu włosy rzeczywiście mają trochę ładniejszy kolor (nie wiem na ile to zasługa szamponu a na ile maski, którą od czasu do czasu nakładałam). Ponadto nie musiałam koniecznie nakładać na nie odżywki przy każdym myciu, ale z odżywką bardzo ładnie się mieniły, bez niej szału nie było.

Plusy:
+kolor nieznacznie się poprawił
+nie musiałam koniecznie używać odżywki po każdym myciu, żeby włosy były miękkie

Minusy:
-niewydajny -> nieekonomiczny
-nie domywa włosów
-niewygodne opakowanie
-cena standardowa (za ok.20zł można dostać o wiele lepsze szampony)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Przyzwoity

Szampon nieźle mi się sprawdził przy moich przetłuszczających włosach - mogłam je myć co dwa dni, co jest sukcesem :)

plusy:
- skład: brak parabenów, sls,
- nie obciąża włosów,
- podnosi włosy u nasady,
- włosy się ładnie świecą po umyciu,
- cena przystępna za 400 ml,
- wydajny.

minusy:
- trzeba użyć odżywki, żeby móc dobrze rozczesać włosy, bo je plącze,
- nie nawilża włosów, troszkę je wysusza, co jest jednak ok, jeśli ktoś ma włosy przetłuszczające się.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania pierwszego

Lubie Lubie Lubie! :)

+nawilża
+włosy są pełne życia!
+w połączeniu z maską to duet nie do przebicia
+zapach
+pieni się dobrze
+Nie przetluszcza
+skóra głowy nie swędzi

-cena, ale wart! :)

Bardzo dobry szampon

Gdy moje włosy zaczęły wypadac, a ja nie wiedziałam jak je ratowac natychmiastowo sięgnęłam po olej rycynowy oraz witaminę A + E. Do tego wszystkiego brakowało mi tylko szamponu i maski. Często przechodziłam w Super-Pharm obok półek z Biovaxem i zastanawiałam się czy te produkty są warte swojej ceny. No i śmiało mogę powiedziec, że są. Jestem szczęśliwą posiadaczką tego szamponu, który zmienił stan moich włosów w dośc szybkim czasie. Jestem naturalną brunetką (ciemny brąz), więc nie wiem czy to podświadomośc, czy też realia, ale mam wrażenie, że kolor moich włosów o wiele lepiej odbija światło i podkreśla kasztanowe tony. Po dwóch miesiącach stosowania biovaxu dostaję dużo komplementów na uczelni. Ludzie chwalą, że są zadbane, "sypkie" i lśniące, a ja jeszcze na drugi dzień czuję zapach szamponu, co wypada dla mnie na plus, ponieważ lubię zapach tego kosmetyku :)

PLUSY
+zapach (oraz utrzymywanie się na włosach)
+wydajnośc
+działanie zgodne z obietnicami
+moich włosów nie obciąża
+dobrze zmywa mi olej rycynowy po całej nocy +trzymania go na głowie :)

Narazie nie dostrzegłam mankamentów :)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

szmapon nie myje włosów i bardzo je obciąża

Szampon jest tragiczny.Włosy po umyciu nim miałam tłuste normalnie brudne,szampon po prostu ich nie mył.To najgorszy szampon jaki kiedykolwiek miałam.Moja włosy są ciemne zdrowe,nie są farbowane i wystarczy mycie byle jakim szamponem żeby lśniły a po tym szamponie miałam tłuste strąki które strasznie długo schły!to jakiś koszmar i w dodatku drogi bo zapłaciłam 19zł.aa i jeszcze jedno jak nie wymieszałam szamponu przed użyciem to wylewała się taka,,brokatowa złota woda z milionem drobinek\'\'No po prostu nie wypał!

dobrze regeneruje, ale bardzo przetłuszcza

Mam bardzo grube i gęste brązowe włosy do ramion, lubią się puszyć oraz mają dużą skłonność do rozdwajania końcówek. Ponieważ najrzadziej co drugi dzień używam suszarki oraz prostownicy szukam dla nich intensywnie nawilżających oraz regenerujących kosmetyków. Zachęcona skutecznością innych kosmetyków do włosów marki L\'Biotica z serii Biovax zakupiłam szampon i mam do niego bardzo mieszane uczucia.

Plusy:
+Zapach
+Opakowanie (bardzo wygodne, wytrzymałe)
+Konsystencja (odpowiednio gęsta)
+Dobrze się pieni
+Bardzo dobrze regeneruje
+Przyciemnia mój naturalny odcień włosów
+Nie plącze włosów
+Wygładza włosy (nawet moje bardzo puszące się końcówki)
+Skład (bral SLS)

Minusy:
-Obciąża włosy (po kilku godzinach u mnie wyglądały jak myte poprzedniego dnia)
-Cena (za tą kwotę można dostać inne bardzo dobrze nawilżające i regenerujące szampony) mój kupiłam w aptece za 20zł

Szampon zużyłam cały w dość szybkim tempie niestety podczas używania byłam zmuszona do codziennego mycia włosów (tak szybko się przetłuszczały) za to nabrały ładnego odcienia oraz zauważyłam znaczną regenerację na całej długości.