Aloe & Hibiskus, Pflege-Spulung (Odżywka do włosów suchych i zniszczonych z aloesem i hibiskusem)

Odżywka pielęgnuje i regeneruje naturalnymi sposobami zniszczoną powierzchnię włosów, nie obciążając ich przy tym . Długotrwale nawilża włosy. Roślinne składniki wzmacniają włosy, powodują, że są piękne, sprężyste i elastyczne.

Skład: Aqua, Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil, Myristyl Alcohol, Sodium Lactate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hibiscus Sabdariffa Extract, Aloe Barbadensis Gel, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Linalool, Geraniol, Limonene, Citral, Farnesol

Cena: 2,29EUR / 250ml
/bw/

nawilża

Odżywka nawilża, ale muszę używać jej na przemian z odżywką emolientową. Powodem jest brak obciążenia moich puszących się włosów. Jest lekka, faktycznie nawilża, ale nie zdziała cudów.
Używam ją także do olejowania włosów. Mieszam z wybranym olejem i nakładam na włosy.

spleśniała!

Odżywka spełniała swoje funkcje, nawilżała, ułatwiała rozczesywanie. Byłam z niej ogólnie zadowolona do czasu kiedy po otwarciu któregoś razu zauważyłam i poczułam zieloną śmierdzącą pleśń na wylocie. Nigdy mi się wcześniej to nie zdarzyło z żadną inną odżywką.

Nie polecam.

SUPER

Odżywka zdecydowanie lepsza niż szampon :)

Dobry skład, łatwo się rozprowadza. No i świetne działanie. Włosy są mięciutkie, lejące i na dłuższą metę stają sie bardziej sprężyste.
Pięknie pachnie, jest niedroga. Same plusy :)

Używam tego produktu od: kupiłam kilka opakowań
Ilość zużytych opakowań: dwa

Botoksu zastosowania

Uwielbiam!

Jedna z moich ulubionych odżywek - mam po niej efekt WOW :)

Plusy:
+ doskonale nawilża moje potrzebujące nawilżenia włosy
+ wygładza włosy
+ nadaje włosom blasku
+ po użyciu włosy są mięciutkie i bardzo przyjemne w dotyku
+ bardzo ułatwia rozczesywanie
+ nie przyśpiesza przetłuszczania się skalpu
+ zapobiega elektryzowaniu się włosów
+ ma fajny, naturalny skład
+ przyjemnie pachnie
+ ma fajną, niespływającą ale i nie tempą konsystencję
+ jest tania i wydajna

Minusy:
- jak za długo używam i nie robię od niej żadnych przerw, to mi trochę obciąża i przyklapuje włosy - ale odstawiam na chilę i później znów jest super

Używam tego produktu od: marzec 2013
Ilość zużytych opakowań: 2 i trzecie mam teraz

Moja ulubiona!

Bardzo lubię tę odżywkę, niestety jest tylko dostępna w dm na terenie Niemiec lub innych krajów..

Plusy:
+piękny zapach
+dość dobry skład(firma jest eko)
+ pozostawia włosy gładkie
+włosy się ładnie błyszczą( koleżanka myślała, że farbowałam włosy;) )
+cena

minusy:
jak dla mnie dostępność!

Moja ulubiona odżywka, chyba najlepsza z tej całej serii ! Fajna też jest zitronenblutten Aprikose (pomarańczowa) ! Ta druga jednak nie wygładza tak włosów:)

Polecam!

Na określone warunki.

Kupiłam na wakacjach w niemieckim DMie nasłuchawszy się o fenomenie produktów Alverde ;) w moim koszyku wylądowała ta odżywka, odżywka brzoskwiniowo-morelowa oraz kuracja aloesowo-hibiskusowa ;) po kilku miesiącach jej używania (te odżywki są imo dosyć wydajne, gęste) wiem już o niej całkiem sporo.
Przede wszystkim - mam włosy wysokoporowate, nie lubią aktualnie oleju kokosowego, proteiny tylko w ściśle określonych warunkach. W powyższej odżywce znajdziemy trójglicerydy kokosowe - na szczęście nie wywołują nieprzyjemnego efektu przesuszenia. Mamy także kilka fajnych humektantów: glicerynę i aloes, olej sojowy - dla moich włosów raczej neutralny oraz kilka standardowych emolientów i, jak to w produktach eko, alkohol . Protein brak.
Odżywka na pewno moich włosów nie przesusza - nie reagują one źle na alkohol, ale też nie przetrzymuję go godzinami na głowie. Odżywka ta stosowana była zgodnie z przeznaczeniem, więc raczej dłużej niż 10 minut na moich włosach się nie znajdowała. Zatem działanie wysuszające alkoholu zostało zrównoważone - i fajnie, bo mam włosy które bardzo trudno nawilżyć i utrzymać w nich wilgoć.
Kwestia humektantów... no cóż, odżywka się nadaje do stosowania tylko w optymalnych wartościach punktu rosy. Mam wtedy włosy nawilżone, fajnie wypielęgnowane - czego więcej chcieć od odżywki? Kłaki lubią aloes, więc go dostały. Ciemne strony ;) stosowania tego produktu wychodzą dopiero w trudniejszych warunkach.
Jeżeli na dworzu mamy porządną suszę (zima) niestety włosy mogą się przesuszyć. Podobnie jest w pomieszczeniach klimatyzowanych, niestety nawet odżywka b/s stosowana po tejże, nie jest w stanie tego powstrzymać. Podobnie jest, kiedy mamy wilgoć - włosy potrafią się nieźle spuszyć.
Odzywka jest zatem do stosowania tylko w określonych warunkach - np. obecnie, wiosną, kiedy wilgotność i inne czynniki nam sprzyjają ;)
Są odżywki Alverde z mniejszą ilością humektantów, np. ta pomarańczowa i z przyjemnością ją przetestuję. Natomiast czy warto fatygować się szczególnie po tą? Jeżeli macie problemy z nawilżeniem włosów, tak jak ja - zapewne lepiej sprawdzą się inne. Ale jeżeli chce Wam się bawić w dostosowywanie odżywek do panujących warunków - polecam :) Może fajnie wypielęgnować włosy.
Aha, i prawdopodobnie podbije skręt - mam włosy 2A, częściej proste niż falowane, ale po tej odżywce chętniej się falują (chyba odpowiada za to aloes).

Ja też wolę Alterrę:-)

Właściwie mogę się częściowo podpisać pod poniższą recenzją, chociaż moich włosów ta odżywka nie obciąża, ale to już zależy od rodzaju włosów. Mam wlosy suche, długie i raczej grube.

Odżywka ułatwia nieco rozczesywanie ( tylko nieco niestety), ma dobrą konsystencję, nie spływa z włosów, bezproblemowo się aplikuje i wmasowuje we włosy. Jest tania i dość wydajna, naturalna. Większych zalet nie potrafię zaobserwować, a właśnie ją zużyłam w całości. Dla mnie jest gorsza od wersji z awokado, która i tak pozostawia sporo do życzenia. Nie jest droga, więc nada się do podratowania włosów, kiedy nagle zabraknie nam funduszy na coś konkretniejszego. Na dłuższą metę jednak nie ufałabym, słabe ma działanie, jedynie lekko odżywia włosy wcale nie zapobiegając ich dalszej degradacji. Poza tym jej dostępność w Polsce jest delikatnie mówiąc kiepska, więc nie widzę większego sensu bawienia się z nią tym bardziej, jeśli pod nosem mamy o wiele lepszą i jeszcze tańszą odżywkę z Alterry, ktora akurat moje dość problemowe włosy nawilża po brzegi.

Zaobserwowalam dziwną zależność. Alverde w przeciwieństwie do odżywek ma rewelacyjne szampony (takze z tej serii hibiskusowej), dla których chętnie jeszcze kiedyś zrobię zamówienie, natomiast Alterra na odwrót, ich szampony mnie bardzo zawiodły, natomiast odżywka urzekła :-)

Podsumowując: Nie jest zła, ale raczej polecam do włosów bezproblemowych.

Używam tego produktu od: przez 2 miesiące

Wolę Alterrę

Od jakiegoś czasu zaczęłam się interesować składem kosmetyków, zwłaszcza do pielęgnacji włosów i stąd moje zainteresowanie markami Alverde czy Alterra. W Polsce mam odżywki Alterra i jestem z nich bardzo zadowolona. W Niemczech postanowiłam spróbować Alverde dostępnej tylko w drogeriach DM i jestem po części rozczarowana. Odżywka z hibiskusem ma w sobie to, czego oczekuję od tego typu produktów, czyli:
+ odżywia włosy na tyle na ile powinna odżywka, nie uratuje zniszczonych włosów, ale rzeczywiście "coś daje",
+ włosy po niej są miękkie, delikatne i dobrze wyglądają.
+ nie zawiera w składzie silikonów.

Niestety podstawowa wada jest taka, że moje włosy są po niej obciążone. Po 12 godzinach wydają się płaskie, opadają, tracą objętość. Są gładkie, ale tak, że przyklejają się do głowy, a tego ją dyskwalifikuje. Ponieważ wiązałam z nią spore nadzieje, to dawałam jej szansę kilkakrotnie. Zmywałam ciepłą i zimną wodą, nakładałam na całe włosy, wmasowałam w skórę, ale spróbowałam też nałożyć ją od połowy dłogości włosów i zawsze efekt był taki sam.

Tym samym nie zachwyciła mnie, a nawet rozczarowałam, i już jej nie kupię, podobnie jak innych odżywek do włosów tej firmy, a szkoda.

Na zakończenie jeszcze inne plusy, które jednak nie przeważą szali na jej korzyść:
+ przyjemny, całkiem standardowy zapach, który ja akurat lubię,
+ wygodna butelka,
+ przyjemna konsystencja,
+ wygodna w użyciu, nie jest zbyt gęsta ani lejąca dzięki czemu świetnie się ją rozprowadza,
+ skład,
+ ECO things.

Używam tego produktu od: niedawno zaczęłam
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w użyciu

Świetna

Jestem bardzo zadowolona, odżywka:

- jest wydajna
- ma świetny skład
- nawilża i pielęgnuje włosy, wygładza
- ułatwia rozczesywanie
- nie testowana na zwierzętach
- opakowanie nadaje się do recyklingu
- jest niedroga
- nie ma drażniącego, chemicznego zapachu

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

alverde...

Do niedawna ta odżywka występowała w opakowaniu o pojemności 200 ml, jednak teraz producent powiększył opakowania do 250 ml. Zresztą tak samo jak Alterra, też na wszytskich opakowaniach pisze 25% gratis i jest 50 ml kosmetyku więcej... Ale to tylko taka drobna informacja, żeby ktoś nie zarzucił mi, że podałam złą pojemnośc, zgłaszając tę odżywkę ;)

Odżywka ma wg mnie bardzo dobry skład, bez silikonów, parafiny. Posiada delikatny zapach.
Włosy podczas aplikacji robią się niesamowicie miękkie. Znacznie lepiej się rozczesują, są błyszczące, nieobciążone. Odżywka nie przyspiesza przetłuszczania włosów. Naprawdę warto ją wypróbowac:)

Cóż, żałuję, że kosmetyki Alverde dostępne są tylko w drogeriach DM :(

Używam tego produktu od:kilku tygodni