Scholl, Hard Skin Softening Cream (Krem zmiękczający na twardą skórę stóp)

Scholl, Hard Skin Softening Cream (Krem zmiękczający na twardą skórę stóp)

Podobnie jak pozostałe produkty marki Scholl został opracowany specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach stóp. Zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy. Redukuje twardą i zrogowaciałą skórę w 7 dni. Do stosowania na większych powierzchniach twardej skóry. Zmiękcza twardą skórę i ułatwia usuwanie zrogowaceń.

w tubce
krem
50 - 100ml

Nie działa. Nie polecam.

Krem ten używam od dwóch tygodni wg obietnic producenta po 7 dniach powinnam zauważyć już pierwsze efekty. Faktycznie może stopy były ciut bardziej miękkie, ale to tyle w temacie. Nie zauważyłam praktycznie żadnej poprawy. Odniosłam wrażenie jakby w ogóle nie działał. Szkoda pieniędzy na produkt, który nie przynosi efektów.

Zwyczajny krem

Zwykły krem, nie daje spektakularnych efektów, dlatego nie widzę powodów żeby płacić za niego więcej niż za zwyczajny krem do stóp.
Trochę zmiękcza, trochę nawilża. Jest tłusty, wolno się wchłania.

Słabeusz

Kupiłam bez czytania recenzji, o głupia ja. I trafiłam na bardzo słaby produkt, skądinąd bardzo dobrej firmy.

Kupiłam w promocji za 14.90, ale i tak nie jest wart tej ceny.

depilacja rąk

Słaby

Niestety zgadzam się z niskimi ocenami większości użytkowniczek i z najczęściej wysuwanymi zarzutami… Krem brzydko pachnie i słabo działa, a w dodatku w tej cenie można kupić kilka kremów innej firmy. Spore rozczarowanie.

Zapach jest naprawdę nieprzyjemny, niby to krem do stóp, więc nie robi wielkiej różnicy, ale jednak pachnie jak jakiś tandetny środek do czyszczenia toalet, a to już przesada i w dodatku zapach jest dość mocny.

Nie zauważyłam, żeby zmiękczył mi skórę na stopach, a i tak mam dość zadbane stopy, więc nie miał super trudnego zadania. Ten krem nawet ich porządnie nie nawilżył - jako tako, ale myślę, że smarując stopy zwykłym kremem do rąk osiągnęłabym podobny efekt.
Zmęczyłam z trudem jedno opakowanie, ale jak się skończył, to trochę odetchnęłam ;) więcej go nie kupię, a do kosmetyków Scholl podchodzę już ostrożniej.

Cechy neutralne to wydajność - po prostu OK i konsystencja/wchłanianie - bez szału, ale też bez zarzutu.

Plusy:
+lekko nawilża
+dostępność

Minusy:
-nieuzasadniona wysoka cena
-brzydki zapach
-nie zmiękcza skóry stóp

sprawdza się!

Walcząc ze zrogowaciałą skórą moich pięt natknęłam się na ten krem i jestem z niego zadowolona. Po regularnym stosowaniu (co wieczór przez 3 tygodnie) skóra na stopach zrobiła się gładka, bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Kosmetyk dobrze radzi sobie z twardą skórą, dobrze zmiękcza i dodatkowo fajnie nawilża. Jest stosunkowo wydajny, zważywszy, iż tubka nie jest zbyt wielka, a dodam, że używam go sporo na jedną aplikację. Zapach mnie trochę drażni, ale na stopach ten zapach mogę znieść :P Po za tym to jeden z tych kosmetyków, przy których można śmiało stwierdzić "warto było wydać tę parę złotych więcej". Działa i sprawdziłam to sama. Na pewno po niego sięgnę, polecam każdemu.

Prezent dla teściowej

Jeny jaki smród! Nie do wytrzymania, naprawdę ciężko zmyć z rąk... Zaufałam marce, zamiast najpierw zajrzeć na wizaż - no i mam za swoje! Krem nie jest warty nawet 2zł, bardziej zmiękczają już zwykłe kremy do rąk czy ciała. Mimo promocji cena za taki badziew zaporowa. Nakładam wyłącznie na noc, w dzień nie zniosłabym tego "zapachu". Rano skóra nawilżona, ale każdy - podkreślam każdy - krem do stóp jest efektywniejszy od tego.
Niestety jak na ironię wydajny, przez co chyba nigdy go nie skończę.
Polecam tylko jako prezent w formie żartu dla osoby, której się wyjątkowo nie trawi.

Na nic

Zgodzę się z większością opinii, krem Śmierdzi i wogole nie nawilża lepiej radzi sobie z tym krem Nivea. Poza tym noga poci się bardziej po tym badziewiu

Drogi, śmierdzi, nie działa.

Ten krem ma praktycznie same wady:

- jest bardzo drogi (jak wszystkie kremy tej firmy). Kosztuje 6x tyle ile przeciętny krem do stóp. Akurat kupiłam go w promocji -50%, ale to i tak o wiele za drogo.
- nie działa - po prostu. Równie dobrze można sobie posmarować stopy czymkolwiek, mleczkiem do ciała, kremem do rąk albo gliceryną, efekt będzie ten sam, a przecież produkt jest przeznaczony do wyjątkowo wymagającej, suchej i twardej skóry stóp. OK, nie szkodzi, więc jakoś go zużyłam, ale mam nauczkę do końca życia.
- konsystencja - kremem bym tego nie nazwała, to raczej coś w rodzaju mleczka, niezwykle trudno to rozsmarować na stopach
- najgorszą wadą "kremu" jest jego nieprzyjemny zapach. to chyba najgorzej i najintensywniej pachnący kosmetyk, jaki w życiu posiadałam. Zgodnie z zaleceniami producenta przez ok 7 dni używałam kremu 2 razy dziennie. Stopy, dłonie oraz wszystko inne, co miało kontakt z kremem od razu przesiąka tym zapachem, naprawdę ciężko go zmyć z czegokolwiek. Mimo, że od czasu, gdy go używałam minęło już kilka tygodni, pościel oraz skarpetki nawet po dwukrotnym dokładnym praniu nadal śmierdzą specyfikiem.

Dzięki Scholl za super pomysł na wyjątkowo złośliwy psikus! Jeśli chciałabym komuś bardzo dokuczyć, to do używania podłożyłabym mu właśnie ten krem. W ogóle mam uraz do innych produktów Scholla przez to doświadczenie, na pewno minie trochę czasu zanim znów kupię coś tej firmy.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy, wymęczyłam, bo szkoda kasy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe i nigdy więcej

Łajno

Krem to na pewno nie jest. Leci z tego jak mleko z krowiego sutka. A śmierdzi to to jakby menel sie popsikał chanellem. Okropne.

Jeszcze zniosłabym smród jesli tylkoby cokolwiek zadziałało. Zaufałam marce, to był błąd. Pieniądze w błoto, a stopy i dłonie śmierdzą gorzej niż po opatrunku z altacetu.

Plusy?

Nie ma mowy o wydajności skoro brak efektów. Nie wiem do czego można tego jeszcze użyć. Na prawde straszne gowno, do tego drogie.

Minusy?

Nie działa. Hasło produktu widoczne na opakowaniu, to "visibly softer skin in 7 days" (widocznie delikatniejsza skóra w 7 dni) - powinno sie karać za cos takiego. Po czymś takim prędzej uwierzę, ze rogalik "7 days" zmiękczy mi skore.

Smierdzi. 9/10 w skali octu albo czosnku z ust. Cos paskudnego.

Drogi. Normalnie 30 zł. Błagam...

Do tego - ponieważ zawsze przed snem stosuje takiego typu specyfiki, kremy do stóp - użyłam i tego. Jak rano wstałam, to nie uwierzyłam. To gówno poplamiło mi całe łóżko tłustymi warstwami -co ciekawe - spałam w specjalnych skarpetkach. Mimo to krem poplamił wszystko, jakby składał się z samego tłuszczu. Przesyłam zdjęcie.

Moja droga, masz odpowiedz: jest to produkt, który nie zmiękczy ci skory zrogowaciałej (miedzy palcami, na śródstopiu czy na pięcie). Przez chwile nawilży (w końcu zawiera wodę i glicerynę). Śmierdzi i jest drogi.

Polecam pozwać producenta albo zakazać produkcji tego nieporozumienia.

Używam tego produktu od: Dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: Jedno niecałe

działa

Kupiłam, bo był w promocji dwa za 15 zł. Stosuję go regularnie od marca i rzeczywiście stopy mają miękką skórę. Mam pracę stojącą więc i to nie szkodzi. Oczywiście raz w tygodniu ścieram skórę tarką, ale widzę poprawę bardzo wyraźną. ja polecam

Używam tego produktu od: od marca
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Nie polecam

Dobra firma, a kosmetyk niestety nieudany. Do jego zakupu skłoniła mnie promocja w drogerii. Po kilkukrotnym użyciu, wyrzuciłam go w kąt. Nie sprawdził się. Nie pomógł zmiękczyć twardej skóry na piętach. Jego tłusta i gęsta konsystencja nie bardzo przypadła mi go gustu. Okazał się wydajnym kremem, aczkolwiek jego jakość oceniam na bardzo niską.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: pół

Tragedia

Skusiła mnie cena i firma. Używałam innych preparatów Scholl więc myślałam, że i tym razem będę zadowolona.
Zamiast zmiękczyć mi skórę to miałam wrażenie, że jest tylko gorzej.
Nie polecam na lato bo jest tłusty i w trampkach stopa się poci dwa razy bardziej, a w odkrytych butach ślizga. Nic miłego lądować co chwilę gołą pięta na chodniku.

Próbowałam używać go tylko na noc ale też nie dało to przyjemności i rezultatów. Jedyny plus to wydajność, nie trzeba było dużo nakładać.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno ale nie dokończone