YSL, Baby Doll EDT

YSL, Baby Doll EDT

Baby Doll marki Yves Saint Laurent to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Baby Doll został wydany w 2000 roku. Baby Doll stworzyli Ralf Schwieger i Cecile Matton. Nutami głowy są pomarańcza, ananas, czarna porzeczka i jabłko; nutami serca są frezja, heliotrop, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, wanilia i cedr.

Nuty zapachowe

Głowy: czarna porzeczka, pomarańcza, jabłko, ananas

serca: róża, frezja, konwalia, heliotrop

bazy: cedr, drzewo sandałowe, bób tonka, wanilia

Cena: ok. 200-230 zł / 50 ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

wiele hałasu o nic

Nie są to na pewno brzydkie perfumy, ale kompletnie nie rozumiem czemu budzą takie zainteresowanie, czyżby ze względu na markę? Według mnie o niebo lepsze są perfumy Parisienne YSL, które urzekły mnie od pierwszego powąchania, a nie są one tak znane jak Baby Doll. Może to więc kwestia nietypowego opakowania? Do mnie jakoś średnio przemawia jego filozofia, że niby zabawka, zabawa... Nie odbieram tego zapachu w ten sposób, wcale nie uważam, by był jakoś szczególnie dziewczęcy czy młodzieńczy, nie ma specjalnie wieku, choć może u naprawdę starszych osób raziłby.
Dla mnie to zapach orzeźwiający, pozbawiony "tego czegoś". Spryskuję się nim z przyjemnością w letnie dni, zwłaszcza że jest mocno wyczuwalny przy wysokiej temperaturze (przeze mnie, nie wiem jak inni). Podobnie jak poprzedniczki, czuję grejpfruta, mimo że nie ma go w składzie. Cały czas nuta ta dominuje, więc zapach nie jest zbyt głęboki i nie uwiódł mnie. Ten grejpfrut przypomina mi Być może... Jamaica, a chyba same przyznacie, że to dziwne skojarzenie jeśli chodzi o perfumy uznanej marki, z wysokiej półki, i z kiosku, za chyba 3 złote, których używałam w podstawówce. Nie za bardzo widzę więc sens w kupowaniu tych perfum i nie uważam, by zasługiwały na miano jakichś kultowych, no ale są różne gusta. Jestem rozczarowana, spodziewałam się czegoś innego, przede wszystkim lepszego zapachu jeśli chodzi o projekcję i głębię, ten jest bardzo plaski, przynajmniej na mnie, ale ogólnie zapachy bardzo ładnie się na mnie rozwijają.

Używam tego produktu od: użyłam kilka razy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 30 ml

Słodka Baby Doll

Baby Doll to jedne z tych perfum, które mocno utkwiły mi w pamięci na lata. Spodobały mi się kiedy byłam małolatą, ale wtedy nie pasowały do mnie. Całe szczęście dojrzałam do nich i teraz rozkoszuje się ich wspaniałym, anielskim zapachem.

Dla mnie najbardziej urzekające w tych perfumach jest idealne połączenie porzeczki i róży. Zdecydowanie są one bohaterami pierwszoplanowymi od początku do samego końca. Ich losy i towarzystwo się zmieniają, ale brak w tym zapachu jakichkolwiek kłótni, czy opresji. Gustownie dobrane najbliższe towarzystwo ananasa, pomarańczy, frezji i jabłuszka wciąż dostarcza nam wrażeń, sprawia, że Baby Doll nabiera koloru, smaku i tętni życiem.

Trwałość jest bardzo dobra, perfumy są wyczuwalne na skórze cały dzień, na ubraniach do samego prania. Projekcja jest w wersji baby, delikatna, ale wyraźnie dająca o sobie znać.
Flakonik przesłodki, genialna zabawka dla dojrzałych dziewczynek. Oryginalność i ogromny, pomimo, że słodki to nie przesłodzony wdzięk bączka.
Polecam, ja kocham Baby Doll!

Używam tego produktu od: czterech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, 100 ml

Zdecydowanie mój typ na romantyczne wieczory

Perfumy dostałam parę lat temu na urodziny. Lubię słodkie zapachy, a szczególnie mydlane więc zdecydownie przypadły mi do gustu.
Zapach raczej na zimne pory roku - słodki jak wspomniałam.
Lubię go stosować na romantyczne wieczory/randki idealnie się wtedy sprawdza, wprowadza mnie w romantyczno-intymny nastrój.
Błyszczące drobinki sa dla mnie dodatkowym atutem.
Ten zapach chyba mozna albo kochać albo nieznosić, ja zdecydowanie kocham i polecam osobom lubiącym słodkie, mydlane i romantyczne zapachy.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Świetne

Zapach jest świetny, wcale nie jakichś lalkowy, tylko soczyście owocowy, cierpki, z wyraźną nutą grejpfruta. Absolutnie nie kojarzy mi się się z niemowlakami, zasypkami itp, bo nie ma tutaj żadnego pudru ani mydła. Fajny, energetyczny zapach dla młodych osób. Jestem mile zaskoczona, bo spodziewałam się delikatnego, mdłego zapachu, a takich nie lubię.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: testy

faktycznie baby

Nazwa zapachu według mnie jest całkowicie trafiona- dla mnie pachnie jak bobas, którego dopiero co wyjęto z wanienki wypełnionej pianą z dziecięcego płynu i ubrano w świeże piżamki.
Mydełkowa czystość, troszkę goryczki grejpfruta w tle, ale na pewno nie słodycz- na mojej skórze Baby Doll nie jest ani trochę słodki.
Zupełnie nie tego się spodziewałam, zapach nie dla mnie.
Na plus trwałość, ale czy chcę pachniec jak bobasek? Chyba nie...

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: 1,5 ml odlewka

wspomienie lata...

To są perfumy ponad... czasowe.
Niby słodkie ale lekko wytrawne. Niby bajeczne a zupełnie serio stąpające po ziemi.
Oczywiście wszystko zależy od przyjmującej je skóry - od jej pH, od jej chęci i wąchającego je nosa...
Dla mnie idealne, gdyż po prostu je uwielbiam.
Perfumy są słodkie ale nie do przesady. Są niewinne ale tak naprawdę dojrzałe. Pachną grapefruitem, świeżo otwartym, nasączonym kobiecością i seksapilem, spływającym po nadgarstkach, tętniącym życiem i młodością. Uzależniające i dziewczęce. Utrzymujące się przez cały, upojny wieczór. Co dla mnie najważniejsze - pachnące radością życia, również o poranku.
Chcę ich używać i będę chyba zawsze.
Taki mały słodki rarytas, nie tylko ze względu na bajkowe opakowanie.
PS jestem brunetką nie blondynką ;-).

Używam tego produktu od: 2004
Ilość zużytych opakowań: parę...

prześliczna dzika róża z ogródka

prześliczne. doskonałe. na lato, wiosnę. słodkie, urocze. nie tylko dla dziewcząt. owocowo - kwiatowe. świetnie i idealnie ujęty zapach dzikiej róży, tej różowej, z babcinych ogródków. w tle czuć również frezję, konwalię, jakieś drzewo, ananasa i czarną porzeczkę. przypominają mi Bombshell Victoria Secret. Baby Doll są radosne, niezobowiązujące, są jak granatowa wstążka w białe grochy i wata cukrowa. swieże i przyjemne, tworzą pozytywną aurę.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: testy

Super zapach

Zakochałam się w tym zapachu od pierwszego powąchania :) Lubię świeże, cytrusowe, ale dziewczęce zapachy, a Baby Doll właśnie taki jest.
Jedyny minus to taki, że według mnie po dłuższym czasie zapach się zmienił na bardziej ostry, może to kwestia zmiany gustu lub złego przechowywania.
Flakon mimo, że nie wygląda stabilnie okazuje się całkiem w porządku, ale polecam stawiać na szerszej półce, razie gdyby jednak stracił równowagę przy odkładaniu.

Perfumy są bardzo fajne, ale teraz jednak mam ochotę na coś innego.

Dla mnie kolejny piękny grejpfrut..:)

Nie ma tu moim zdaniem obezwładniającej słodyczy.
Jeśli ktoś takiej chce to niech powącha Pink Sugar firmy Aquolina.
Tam dopiero karmel z truskawkami i wata cukrowa leją się strumieniami.

W Baby Doll jest poprostu piękny czerwony grejpfrut połączonyz świeżą różą,nieco mydlaną,ale to luksusowa mydełkowość.Przyjemna.
Baza to wanilia,cynamon i nuty drzwne.
Doskonale ujęte i na pewno nie uciążliwe.

Zapach bardzo elegancki,trwały i luksusowy.Piękny.

Nazwa trochę przewrotna,bo dla kobiet owszem,ale napewno nie dla dziewczynek.

Żadnych cukierków tu nie czuję.grejpfrut czerwony mimo że łączy się z różą,wyczówalny długo.

Jeśli ktoś lubi warjacje na temat grejpfrutów,polecam..:)
Jeśli nie to nie zawracać sobie głowy.Tyle.

Kompozycja dopasuje się do każdej pory roku.
A równie piękny grejpfrut tylko inaczej ujęty znajduje się w CK IN2U .

Używam tego produktu od: flakon w użyciu
Ilość zużytych opakowań: 100 ml Edt

Trwałość zapachu jest bardzo dobra

Kwiatowy ( róża jest nutą podstawową przynajmniej u mnie na skórze) i słodki, fajna butelka i nareszcie jest to zapach dla tych, którzy chcą pozostać wiecznie młodzi niezależnie od ich rzeczywistego wieku.

Zawsze chciałam je mieć jako nastolatka i często organizowałam sobie jakieś małe odlewki dlatego też mi się kojarzą z tym wspaniałym czasem w moim życiu. Świeże i romantyczne, to idealne rozwiązanie dla młodych kobiet szczególnie dlatego, że pachną trochę jak cukierki.

Używam tego produktu od: kilka odlewek
Ilość zużytych opakowań: kilka odelwek

Esencja mlodosci

Przezylam roczna przygode z tym zapachem i wspominam go z nostalgia. Ten zapach to esencja mlodosci, swiezosci, niewinnosci. Na codzien wole jednak ciezsze, bardziej intrygujace i kobiece zapachy dlatego nie zdecydowalam sie na zakup kolejnego opakowania. Flakonik jest przeuroczy. Mysle, ze to idealne perfumy dla nastolatki i moze kiedys je kupie swojej corce :-)

Używam tego produktu od: Uzywalam przez rok jakies 8 lat temu

Zapowiadał się dobrze ale jednak nie moja bajka

Kojarzyłam zapach nieco inaczej-pamiętałam go jako słodki, właśnie taki "lalkowy" zapach. Zamówiłam w ciemno, "na pamięć" z perfumerii internetowej, gdzie zamawiam wszystkie swoje perfumy i...zawiodłam się.

Nie wiem czy to ph mojej skóry się zmieniło i stąd zupełnie inny odbiór zapachu ale Baby Doll jest świeży (nie cierpię świeżaków!), lekko słodki ale złamany bardzo wyraźnie goryczą-i ta gorycz wysuwa się na pierwszy plan: wyczuwam skórkę gorzkiej pomarańczy, grapefruita (którego de facto chyba nawet nie ma w nutach zapachowym) i te dwa owoce jako pierwsze i jedyne przychodzą mi na myśl.

Do tego zapach ma cenę dość wysokopółkową-może nieporównywalną z Diorem czy Chanel ale cena z górnej pólki a trwałość przy tym bardzo słaba. Nie utrzymuje się długo, nie ma "ogona" (no...ale może i jestem rozpieszczona przez Diora i dwa flagowce Muglera i przyzwyczajona dzięki temu do nieco innego standardu trwałości...). Zapach jest też niestety bardzo płaski-nie ewoluuje, nie zmienia się... Co przy zapachu tego rodzaju jest niewybaczalne.

Flakonik ładny, pomysłowy-niestety zupełnie niepraktyczny bo nie stoi na toaletce, kiwa się na wszystkie strony...

Ilość zużytych opakowań: jedno-100ml-wciąż w trakcie