Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu)

Działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Hipoalergiczna, bezzapachowa i bezalkoholowa. Testowana na osobach o wrażliwej skórze i wrażliwych oczach.

Robi robotę

Używałam tylko do demakijażu oczu i się sprawdzał, zmywał wszystko , nie podrażnial skory w okol oczu. Ładna wygodna butelka, dobra cena, plus za wydajność

Średni

W zasadzie nie mam jakichś wygórowanych wymagań co do płynów micelarnych. Ważne, aby nawilżały, odświeżały i dawały poczucie cerze, że jest czysta. I o ile dwa pierwsze warunki są spełnione, o tyle z oczyszczeniem jest gorzej. Po prostu nie zmywa makijażu ani z twarzy, ani z oczu. Oczy - to porażka. Nie rozpuszcza tuszu, maże się, robi "pandę". Wydaje się, że zmyty, a za chwilę widać rozmaz na powiekach (brud jakby migruje). Cena wysoka, nieadekwatna do jakości. Bliżej mu do toniku niż płynu micelarnego. Nie polecam.

nie najlepszy

Nie mam przekonania do kosmetyków firmy Bourjois. Miałam okazję używać różnych produktów tej firmy czy to pielęgnacyjnych czy produktów do makijażu głównie podkładów ale za każdym razem coś było nie tak. To niby uznana i nie najtańsza marka ale nie wszystkie produkty zasługują na najwyższe oceny.
Z tym płynem micelarnym jest podobnie. Jest droższy od produktów tego typu innych firm a zdecydowanie najsłabszy i niczym specjalnym się nie wyróżnia. Ani nie ma wybitnych właściwości w usuwaniu makijażu i oczyszczaniu cery ani też w jej nawilżaniu i pielęgnacji. Gdy go używałam miałam wrażenie że oczyszczam twarz zwykłą wodą. Żadnego pozytywnego wpływu na skórę twarzy nie zauważyłam. Według mnie szkoda pieniędzy na ten produkt. Obecnie można znaleźć dziesiątki o wiele lepszych produktów tego typu.

Hmmm

Jak za taką cenę i markę spodziewałam się cudów. Niestety... dla mnie płyn nie jest tak efektowny,jak inny. Nie jest też wydajny. Nie podrażnia skóry i jest delikatny zapachem,ale znacznie dłużej zajmuje mi demakijaż przy użyciu tego płynu. No jest słaby.

Dobry

Moj sprawdzony pomocnik przy wieczirnej toalecie. Uzywalam calej rzeszy kosnetykow do demakijazu bo bez make upu niewyobrazam sobie funkcjonowac wiec produkty kupuje zawsze zeby wyprobiwac z roznym wiadomo skutkiem. Kupilam I bylam mega zaskoczona,to byl pietwszy demakihazysta z ktorym tak sztbko I gladko pozbylam sie kolorow na mojej twarzy. Fajna buteleczka z nie za duzym otworem dzieki czemu nie wyleje pol butelki na raz. Moim zdaniem wydajny bo dosc szybko sobie radzi zarowno z tuszami cieniami jak.I podkladem I pomada. Mam do niego sentyment bo dzueki.niemu zaczelam siegac po plyny micelarne I demakijaz stal sie przyjemny. Dobra cena I co wazne nie podraznia.

Ok

Mój rytuał demakijażowy nie kończy się na użyciu płynu micelarnego.
To tylko kosmetyk wspomagający, bo pierwsze skrzypce gra u mnie olejek do demakijażu. Nie mogę więc ocenić działania tego kosmetyku solo.

Ale w przypadku funkcji pomocniczej, spisał się całkiem nieźle.
Zwykle zmywałam nim wierzchnią warstwę make upu, a resztki rozpuszczałam masując przy użyciu olejku.
Przede wszystkim dobrze oczyszcza. Rozpuszcza tusz, zastygające pomadki, a przy tym jest delikatny dla skóry- mnie nie uczulił, ani nie szczypał.
Na plus także poręczne i wyjątkowo miłe dla oka opakowanie.
Skład nie jest naturalny, ale w tym wypadku nie przełożyło się to na podrażnienie mojej cery. Płyn jest wydajny, a opakowanie spore.
Podsumowując: wart wypróbowania.

przyjemnie sie go uzywa

Kupilam na promocji w super pharm przed wakacyjnym wyjazdem. Potrzebowwlam czegos co dobrze ocxysci mojs cere, z kosmetykow, zanieczyszczen, potu. Wiadomo jsk to w cieplych krajach.
Bardzo fajna butelka, mialam obawy ze kuleczka ktore otwiera sie produkt odpadnie, ale nic takiego sie nje stalo.
Spelnial swoje zadsni, domywal buzie, dawal rade z wodoopornym tuszem do rzes. Bylam z niego zadowolona!

Jest okey.

Bardzo finezyjne opakowanie. Rzuca się w oczy. Przyjemny delikatny zapach ale dość lekka struktura. Jest dobry do delikatnego makijażu bo z mocniejszym sobie słabo radzi. Niestety, trzeba bardzo uważać bo jak dostanie się do oczu to bardzo szczypie. Ja nie jestem fajną płynów micelarnych uważam, że wysuszają skórę dlatego pewnie jestem uprzedzona ale nie jest zły. Ogólnie sobie radzi.

Były ulubieniec

Niegdyś mój ulubiony płyn do demakijażu. Radzi sobie z dziennym makijażem bez problemu, ale w przypadku mocniejszego szpachlu trzeba troszkę poszorować. Aktualnie spadł gdzieś na niższe pozycje w moim rankingu. Ale to wciąż godny uwagi produkt :)

Radzi sobie

Swego czasu byłam mu wierna na prawdę długo. Zmywa makijaż i zanieczyszczenia. Piękne opakowanie i grafika. Jednak po spróbowaniu innego płynu micelarnego, stwierdziłam, że jednak nie zmywa tak dokładnie makijażu jakbym tego chciała. Ale do delikatnego makijażu i odświeżenia twarzy jak najbardziej się sprawdzi. Myślę, że jeszcze po niego sięgnę.

Oczywiście, że ZASTĄPIONY :)

Zgrabne opakowanie, finezyjne zamknięcie/otwarcie z białą kulką, za którą boję się pociągnąć, bo mam wrażenie, że się urwie, na przodzie butelki wyraziście na czerwono zaakcentowana najważniejsza część - BOURJOIS PARIS i tuż pod spodem 'Cleansing water'. Zakupiłam ten płyn micelarny tylko i wyłącznie dlatego, że był w promocji w drogerii HEBE. Przy pierwszym użyciu przyłożyłam do oka wacik z płynem - ok, makijaż oka pozostał na waciku. Niby działa. Otworzyłam oko i bajka się skończyła źle, poczułam nieprzyjemne pieczenie, produkt dostał się do oka choć podczas zmywania, oko miałam zamknięte przez cały czas. Cieszę się, że nic gorszego się nie stało - reakcja alergiczna, zapalenie spojówek itp...
Wykorzystam opakowanie do końca - już teraz uważam jak mogę podczas demakijażu i temu produktowi podziękuję :).

Przyzwoity, ale do lekkiego, codziennego makijażu

Poszukiwania sensownego płynu micelarnego i produktu do demakijażu trwają nadal. Ten mnie nie zachwycił na tyle aby sięgnęła po niego ponownie.
Owszem nie podrażnił w jakiś szczególnie zauważalny sposób ani oczu, ani skóry ale z wodoodpornym makijażem, matowa szminka i mocno wytuszowanymi rzęsami trochę trzeba się namęczyć żeby zmyć nim makijaż.
Przez takie sytuacje jest mało wydajny, starczył na 3 tygodnie.
Skutecznością nie przebił ich chusteczek do demakijażu, które były świetne, mimo że to mało ekonomiczna sprawa, tu widnieją jako zapomniany produkt, ale widze, że można je jeszcze kupić.