Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu)

Działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Hipoalergiczna, bezzapachowa i bezalkoholowa. Testowana na osobach o wrażliwej skórze i wrażliwych oczach.

Bardzo dobry

Mój ulubiony produkt dwufazowy. Nie podrażnia (a naprawdę bardzo dużo kosmetyków, zwłaszcza stosowanych na powieki mnie uczula), dobrze radzi sobie z makijażem oczu czy ust, nawet mocniejszym (choć wg mnie zawsze najlepiej sprawdzają się tu mleczka...) - i tyle. Czy poprawia jakoś cerę, czy jej szkodzi - nie zauważyłam nic takiego. Ale moja cera jest raczej mało wymagająca (poza tym że atopowa...). Kilka razy kupiłam, ale za tą cenę znalazłam bardziej odpowiadające mi kosmetyki, przeznaczone do cery atopowej właśnie.

Nic specjalnego

Produkt nie nadaje się do zmycia mocniejszego makijażu z większą ilością kosmetyków, wodoodpornym tuszem czy zastygającymi pomadkami - pozostają one praktycznie nietknięte, konieczne jest pocieranie skóry, co z kolei prowadzi do zaczerwienień i podrażnień. Cena nie jest adekwatna do działania, są płyny w podobnej cenie które radzą sobie o wiele lepiej, w przypadku tego płynu makijaż jest bardziej rozmazywany niż ściągany na płatek. Sprawdzi się do odświeżenia skóry rano. Nie zapycha. Brak wyczuwalnego zapachu. Opakowanie z kuleczką niezbyt poręczne w użyciu. Mało wydajny ze względu na kiepskie działanie przy demakijażu.

Średni

Standardowe opakowanie w przypadku takich płynów. Starcza na ok 1,5 miesiąca codziennego stosowania. Płyn miałam raz i więcej go nie zakupię. Nie zrobił na mnie większego wrażenia. Moja cera jest mieszana, wszędzie jest normalna w strefie T mocno się czerwieni i wysusza. Produkt kiepsko radzi sobie ze szminkami w intensywnych kolorach (czerwień, burgund), a o matowych pomadkach nawet nie wspomnę. Na same usta muszę zużyć dwa płatki. Wodoodporny makijaż... to także porażka. Tusz zostaje nie naruszony, próbowałam podejść płyn od każdej strony. Trzymałam go na oczach nawet 2 minuty, ale skończyło się na tym, że tusz zaczął się delikatnie kruszyć, a kiedy pocierałam to jak wiadomo - traciłam rzęsy. Dobrze zmywa podkład, puder, róż czy brązer. Po prostu tapetę na twarzy. Szczerze mówiąc lepiej radzi sobie zwykle mydełko kupione za złotówkę. Nie powodował zaczerwienień, nie tłuścił mi twarzy, nie zostawiał jej zbyt suchej, co mnie pozytywnie zaskoczyło, bo wszystkie płyny micelarne mocno przesuszaly jak juz wcześniej mówiłam strefę T. Płyn jest bez zapachu, co moim zdaniem jest fajne dla alergików lub osób, które nie lubią takiego dodatkowego wyposażenia. Podsumowując... znam o wiele lepsze płyny micelarne w tej samej cenie.

Anna Małecka masaż twarzy

dobry płyn micelarny

Pachnący płyn micelarny do usuwania lżejszego makijażu. Lubię nim przemywać twarz zwłaszcza rano. Stosuję zamiast toniku. Dobrze wpływa na moją suchą cerę. Nie zauważyłam wysuszenia skóry . Delikatny i godny zaufania produkt. Ja stosuję okazjonalnie do usuwania mascary. Radzi sobie dość dobrze, gdy przytrzymamy dłużej wacik.

Nie podróżuję z nim, bo opakowanie łatwo się psuje.

W porządku

Woda micelarna nie robi różnicy na twarzy ioraz zmywa tylko to co powinna, niestety nie nawilża ale też dzięki Bogu nie wysusza, jest jakby obojętna. Płyn jest bardzo skromny i w ten sposób nie wyrządza krzywdy ani korzyści skórze.

Micel na 5 :)

Świetny produkt, właściwie na równi ze slynnym różowym Garnierem. Domywał ładnie tusz Lash Sensational i eyeliner Celebrity z Eveline. Nie pamiętam zapachu, jeśli był to ledwo wyczuwalny. Poręczne opakowanie, fajnie się otwierało butelkę chwytając za kulkę :) No i lepszy do podróżowania, bo nie ma aż takiej pojemności jak Garnier. Ja kupiłam na promocji za połowę ceny, myślę, że jeszcze się skuszę. Wydajność w normie, mi starczył na ok 3-4 miesiące, zmywałam nim głównie oczy po pierwszym demakijażu olejami, ale solo też ładnie dawał radę.

Jak narazie ulubiony

Płyn kupiłam razem z żelem tej samej firmy w Carrefourze. Żel średnio mi przypadł do gustu, natomiast płyn micelarny jest świetny. Bardzo dobrze zmywa makijaż, może troszkę ma problem ze zmyciem tuszu, ale oczy zmywam olejkiem. Szkoda, że bezzapachowy, ale nie o to chodzi. :)
Nie podrażnia, nie wysusza, nie uczula (przynajmiej mnie).
Na 5 :)
Mały minusik za opakowanie, niewygodne i za dużo produktu wylewa się na wacik.

Może być!

Nie przepadam za kosmetykami do twarzy z tej firmy (opróćz różu do policzków), ale dałam szanse jemu ze względu na dobrą opinię jeden z moich koleżanek.
Nie zawiodłam się, jest dobry, nie rewelacyjny-bo troche napina skórę ale dla cery może mniej suchej będzie idealny.

Kiepski

Kiedy używam lżejszego makijażu i nie muszę myć twarzy olejkiem, to chętnie sięgam po płyny micelarne. Z sentymentu do Bourjois (moja pierwsza 'lepsza' linia kosmetyków podczas studiów :) kupiłam Eau Micellaire.
Ładny zapach, miły dla oka kolor, przyjemny kontakt ze skórą, ale - niestety - bardzo kiepsko zmywa. W miarę dobrze radzi sobie tylko z podkładem BB, ale już z cieniami, kredką czy różem (wszystkie zmywalne i nie wodoodporne) nie radzi sobie wcale. Kilkakrotna aplikacja jest niezbędna i - co najgorsze - tarcie, aby zmyć jako tako makijaż. Do zmywania oczu i tak na koniec trzeba użyć olejku, bo przecież oczu trzeć nie będę. Jednym słowem - rozczarowanie!
Nigdy więcej tego nie kupię!

najlepszy

Bardzo dobrze zmywa makijaż, nie podrażnia oczu i skóry. zawsze do niego wracam. Jedyna wada nie zawsze i w każdej drogerii można go dostać no i cena mogłaby być niższa.

Fantastyczny!

Produkt cudowny!
Bardzo dobrze zmywa nawet najmocniejszy makijaż, skóra jest nawilżona, nie ma efektu ściągnięcia. Ładnie delikatnie pachnie. Jest w przystępnej cenie gdy kupujemy na promocji, dniach z marka itp.

Nie.

Dla mnie ten preparat to kompletna pomyłka. Nie wiem czemu i komu miałby służyć i nie rozumiem zachwytów nad nim. Zamiast zmyć makijaż ślizga sie po nim. Trzeba by trzeć twarz żeby coś osiągnąć. W dodatku, biorąc pod uwagę co robi (a raczej czego NIE robi) ma bardzo wysoką cenę w regularnej sprzedaży. Zdecydowanie za wysoką...
Plusy:
-niestety wydajny (końcem końca zużyłam go do przemywanie twarzy po demakijażu)
-ładne opakowanie.
Minusy:
-nie usuwa makijażu (ani podkładu, ani tym bardziej tuszu, który jedynie rozmazuje),
-skóra po nim piecze (albo od tarcia, albo od jego samego),
-korek jest nieporęczny (ten dzyndzelek kiepsko otwiera opakowanie),
-cena.
No po prostu NIE. Nie polecam.